Samsung Galaxy S III - Rasprava

poruka: 12.184
|
čitano: 3.594.554
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Da, Snap je moja kamera od izbora već jako dugo.

9 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Može preporuka baterije za S3? Frendu sam prošli tjedan naručio ovu http://www.ebay.com/itm/401098909081?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Jučer stiglo, stavi u mob, pokazuje 60-ak %. Kroz kojih pol sata se spustila na 25% i mob crkne. Upali ga, baterija na 39%. Velim mu možda se treba kalibrirat, nek proba ispraznit do kraja ili odma napunit full. Danas mi javlja, ostavil je preko noći da se puni, ujutro se više mob ne da upalit. 

Do prije toga sve bilo oke, nije imao problema, jedino mu je baterija već oslabila jer je mob star skoro 3 god.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
kbenzema kaže...

Može preporuka baterije za S3? Frendu sam prošli tjedan naručio ovu http://www.ebay.com/itm/401098909081?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Jučer stiglo, stavi u mob, pokazuje 60-ak %. Kroz kojih pol sata se spustila na 25% i mob crkne. Upali ga, baterija na 39%. Velim mu možda se treba kalibrirat, nek proba ispraznit do kraja ili odma napunit full. Danas mi javlja, ostavil je preko noći da se puni, ujutro se više mob ne da upalit. 

Do prije toga sve bilo oke, nije imao problema, jedino mu je baterija već oslabila jer je mob star skoro 3 god.

 Ta baterija nije novija od one koja je bila u telefonu. Proizvedena 15.05.2012. godine što znači skoro 4 godine je stajala na polici u skladištu.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Sad tek vidim datum 

 

Kontaktirao sam ih, vraćaju mi pare. Da izbjegnem daljnje takve slučajeve, jel ko uzimao baterije sa ebaya ili aliex pa da preporuči

13 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Ja sam prošle godine kupio mislim da je ova bila: KLIK

Jer mi je original jako oslabila nakon 2 i pol godine i nije držala više od 2 i pol h, a ova drži bez problema preko 4h, čak i preko 5h kad se pazi. 10$ je malo, a već mi pola godine traje odlično. Ista je ko original, nema nikakve razlike i datum je bio 3 mjeseca maximalno stara otkad mi je došla.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2016 12:46 (DiRT).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Najbrži kaže...
Friday kaže...

Baterija mi je u totalnoj banani. Jel netko kupovao drugu bateriju preko neta pa da preporuči nešto dobro?

 

Najbrži kaže...
metallic kaže...
Koje su baterije najbolji izbor a da su dimenzija iste kao original, ne preskupe naravno?

 

paradoxxxx kaže...

Ja sam prije dva tjedna sebi naručio polarcell sa ebay-a. Baterija je stvarno odlična.

Konkretno, radi se o ovoj bateriji. Cijena 15€ (115kn) i besplatna poštarina,a šalje se iz Berlina. Meni je stigla za 4 dana ako se ne varam.

Imam samo riječi pohvale za tu bateriju, a kako sam imao priliku vidjeti i ostali na forumu preporučuju njihove baterije tako da nećeš pogriješiti.

 

Original bateija je 2100 mAh, a ova zamjenska je 2400 mAh. Možda je placebo efekt, ali meni se čini da je ta baterija pun pogodak 

 

Cro01 kaže...
Chome kaže...
I sam sam počeo sumnjati u rom dok nisam primjetio da se baterija sve čudnije ponaša pa sam naručio Polarcell s ebaya i od tada sam se preporodio. Isti rom a baterija traje duplo duže.

LINK

 Također koristim tu polarcell bateriju i svakako je za preporuciti!

 Samo sam se ja zeznuo pa narucio bez NFC-a ali nije mi to toliko bitno :)

 Naručio sam već dvije baterije, jednu za dragu a drugu za buraza. Odlično drže, cijena €13.55 što je ~100kn.

http://www.ebay.com/itm/390943235520

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Što se tiće baterije, ja već preko godine i pol dana koristm ovu:

 

Jubatec baterija

 

Nikakvih problema, super traje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Jel imao netko problem da mu zvucnik nije radio tijekom normalnih poziva a radio preko vibera i whatsappa? Imam priliku dobit takav s3 za male pare pa da znam jel to neki lagani(softverski) popravak ili nije.

Markinho19
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

^ Izgleda da nije baš lagani softverski problem, imao sam i ja sličnu (možda istu) ponudu pa sam proučio:)

 

Nego, kako rootate S3? Kingo root izbaci poruku upozorenja koju do sad nisam vidio pa ne znam je li sigurno.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Yo Momma kaže...

^ Izgleda da nije baš lagani softverski problem, imao sam i ja sličnu (možda istu) ponudu pa sam proučio:)

 

Nego, kako rootate S3? Kingo root izbaci poruku upozorenja koju do sad nisam vidio pa ne znam je li sigurno.

 Najbolje i provjereno ti je CF-Auto-Root.

12 godina
online
Samsung Galaxy S III - Rasprava

da dignem nakratko temu iz mrtvih, treba mi par brzinskih odgovora

u naredna dva dana dobiću S3, najvjerovatnije i9300 model, jer jaran ga dugo nosao, pa pretpostavljam da to nije onaj Neo model, a vjerujem da je i9300 za evropsko tržište, tako da sumnjam da su neke šanse da se i9305 nađe na našem tržištu? ispravite me ako griješim.


sad mi treba preporuka za rom, naime planiram nabaciti naravno Cyanogenmod 13, gledao sam par njih ali sam neodlučan, ganjam neki što jednostavniji, lakši, zapeo mi je za oko nigtly, ima li sada kakvih generalno problema sa CM odnosno Marshmallow? jer ovo ide jaranovoj ženi, pa mi treba što stabilniji rom da obavlja normalno sve funkcije i da ne ždere bateriju više nego stock rom.

ili mi preporučujete neki custom rom koji je stock based, za kojeg bi već lakše izabrao nego neki CM?


I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Bez ikakve dileme najbolji ROM po mnogima je ArchiDroid 3.1.5, lagan, brz, baterija ekstra, definitivno neces pogrijesiti sa njim, ima sve sto je potrebno.
S druge strane, ako zelis Touchwiz ROM onda bih ti preporucio Android Revolution HD. Trenutno ga koristim, bez ikakvih zamjerki.
Pogledaj malo na yt imas mnostvo videa, pa sam odluci.
Nadam se da sam pomogao, ako ima nesto sto te zanima slobodno pitaj.
12 godina
online
Samsung Galaxy S III - Rasprava

ma to je to otprilike, bilo je dosta romova, al posto ja ne koristim telefon već ide poznaniku kao sto rekoh, trebao mi je samo savjet koji dobar rom nabaciti, jer da je kod mene telefon zastalno, igrao bih se ja više s njim.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Jel ima uopce koji cm rom da radi snapchat video?

[ Battle.net: Wrba#2337 ] [ Steam: tw3ez ]
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
AdMer12 kaže...
Bez ikakve dileme najbolji ROM po mnogima je ArchiDroid 3.1.5, lagan, brz, baterija ekstra, definitivno neces pogrijesiti sa njim, ima sve sto je potrebno.
S druge strane, ako zelis Touchwiz ROM onda bih ti preporucio Android Revolution HD. Trenutno ga koristim, bez ikakvih zamjerki.
Pogledaj malo na yt imas mnostvo videa, pa sam odluci.
Nadam se da sam pomogao, ako ima nesto sto te zanima slobodno pitaj.

 još jedno brzinsko pitanje, kad hoću nabaciti recovery, da li moram prije toga rootati telefon? ili je dovoljno da instaliram recovery preko odina, jer sam u nekom threadu pročitao da se nakon restarta vrati stock recovery.

nisam imao odavno samsung, mislim, zadnji mi bio galaxy s plus davno, i na njemu sam nabacio custom recovery preko odina i preko custom recoverya nabacim bilo koji custom rom i sve prodje i radi bez problema

 

da li ove s3 dolaze pretezno sa otkljucanim bootloaderom? i postoji li jos ona knox zastita, da li ima neka laksa fora kako zaobici to, mada ovo nije toliko bitno mi.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Ma rootaj za svaki slučaj, nek se nađe :D
i9300 dolazi s otključanim bootloaderom, a knoxa mislim da nema na s3, neka me netko ispravi ako griješim
12 godina
online
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Ima knoxa, kad otvoriš download mode ima counter

ja sam rootao, nabacio preko flashify twrp recovery, i preko njega prvo sam morao radi ćejfa probati zadnji cm13 nightly, jako je dobro radio, ali pošto je baterija u lošem stanju, počela se piriti, dobijao neke arifikate na displayu, isprva sam mislio da je to do roma, medjutim to je valjda do baterije ili već sam hardverski problem sa s3.

pa zbog toga sam prebacio se na ovaj hyper rom koji je baziran na kitkatu.


kao što rekoh, baterija mi nije dozvoljavala da se nešto više igram sa telefonom, pa kad počeo da isprobavam vaj hyper rom na njemu sam i ostao.


ovaj android revolution nije htio da se flasha, ne znam da li je zbog recoverya, al bio je zadnji u pitanju od twrp.a i nije htio da se flasha, prođem sve one stepse u aroma installeru, i kad krene instalacija, stane na 10% odnosno na formatin partition.


uglavnom, dobra stvar, malo sam se prisjetio kako ide ovo flashanje i ti fazoni, davno sam imao galaxy s plus po izlasku, igrao se sa njim dok nije dosla lumia 1020, i onda u februaru postao vlasnik Xperia Z5, s kojom nema rootanja sa zakljucanim bootloaderom.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Indestructible kaže...

da dignem nakratko temu iz mrtvih, treba mi par brzinskih odgovora

u naredna dva dana dobiću S3, najvjerovatnije i9300 model, jer jaran ga dugo nosao, pa pretpostavljam da to nije onaj Neo model, a vjerujem da je i9300 za evropsko tržište, tako da sumnjam da su neke šanse da se i9305 nađe na našem tržištu? ispravite me ako griješim.


sad mi treba preporuka za rom, naime planiram nabaciti naravno Cyanogenmod 13, gledao sam par njih ali sam neodlučan, ganjam neki što jednostavniji, lakši, zapeo mi je za oko nigtly, ima li sada kakvih generalno problema sa CM odnosno Marshmallow? jer ovo ide jaranovoj ženi, pa mi treba što stabilniji rom da obavlja normalno sve funkcije i da ne ždere bateriju više nego stock rom.

ili mi preporučujete neki custom rom koji je stock based, za kojeg bi već lakše izabrao nego neki CM?


 

i9305, to je LTE? Ima toga kolko hoćeš. Ne znam je li se prodavao u našim trgovinama, ali puno ekipe ga ima i često je na Njuškalu. Mislim da nema FM radio zato što ima antenu za LTE. I nije taj model ovisio o tržištu kolko se sjećam, američka verzija je bila dvojezgrena sa Snapdragonom, a ovo 9305 je standardni šumski Exynos s 4 jezgre koji volimo i cijenimo. Ako je i "obični" i9300, nemoj žaliti, super je i legendaran je. I još uvijek dovoljan za praktički sve osim VR-a.

Gle ovak, navodno, NAVODNO (prema stručnjacima s XDA) je CM13 lagano pretežak za S3 i navodno neusporedivo bolje radi na rom-ovima koji su izvedenica KitKata, tako da se tamo svi kunu u rom pod nazivom SlimKat. Vele da je neusporedivo fluidniji.

 

Ja isto imam doma primjerak s kojim se zafrkavam i mislio sam staviti CM13 kao najlogičniju stvar (kad već postoji:), ali eto.

Vjerojatno ću isprobati sve, čisto da vidim tko tu koga.

 

Ali trenutno, na temelju svega što sam pročitao, SlimKat je way to go. Je li ovdje netko probao da podijeli iskustva?

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2016 14:01 (Yo Momma).
12 godina
online
Samsung Galaxy S III - Rasprava

izgleda da je tako otprilike, hyper rom koji sam ja skinuo je baziran na 4.4.4 i bas dobro radi, samo je kod mene bio uređaj s lošom baterijom zbog kojeg se S3 malo patio, ili je uz to jos bio sam problem sa uredjajem, ne mogu da znam upravo iz baterije koja se bila malo napuhala.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Imaš baterija na Ebayu na kile, ja naručio 2 komada za 60 kuna, a imaju nekih 200 ili 300 mAh više od originala.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Zdravo decki,kontam staviti 6.0 android imam pitanje za CM13 kakav je imal bugova il kakvih gresaka jel brz sa njegovim kernelom koji dodje il sta treba dodavati?? Kakvu preporuku mogu dobiti,Cm mi se svidja jer je kao TW meni :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

LOL CM nema puno veze ni sličnosti s Touchwizom, on je upravo njegova suprotnost, Android ogoljen do kostiju + opcije koje su zbilja korisne i koje za razliku od TW-a ne opterećuju sustav.

 

Raspravljali smo o tome gore, CM13 je navodno puno sporiji i teži za S3 od rom-ova temeljenih na kitkatu. Prema svim informacijama SlimKat je kralj.

 

Neka me netko ispravi, ali mislim da većina rom-ova dolazi s kernelima koji se mogu overclockirati i s governorima procesora, tako da koliko ja shvaćam, drugi kernel stavljaš ako ne misliš mijenjati rom koji imaš, inače ga dobiješ u kompletu s rom-om. Nije da ne možeš uvijek imati bolji, ali to su nijanse. Glavno da nije stock kernel s kojim ne možeš ništa:)

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 10:16 (Yo Momma).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Zahvalan sam ti puno,trenutno sam na 4.3 i ne djeluje mi spor,da li da se bacam na Slim Cat jel puno bolji od orginalnog?

10 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Ne mogu ti tvrditi iz iskustva s ovim modelom jer sam i ja na 4.3, nikako uhvatit vremena, ali na temelju općeg iskustva s custom rom-ovima siguran sam da bi radio brže (u smislu prebacivanja iz aplikacije u aplikaciju, vraćanja na homescreen iz aplikacije, duljeg čuvanja appova u memoriji jer je manje toga suvišnog itd.), u igrama kad ga ne guši Touchwiz i ovako radi vrlo lijepo. Pogotovo kad se overclockira, to mora letjeti.

 

Sa svojim specifikacijama ovaj mobitel apsolutno mora biti brži nego što je na stocku 4.3, tu nema nikakve sumnje. Vidio sam mobitele s dvije jezgre, puno sporijim clockom i slabijom grafikom koji su bili duplo brži od S3-ja na stocku. Mislim, nemoj me krivo shvatiti, nije to loše, mene isto u principu zadovoljava, ali znam da može puno brže. Također, svaki mobitel u prošlosti na koji sam stavio dobar custom rom bio je neusporedivo brži na njemu nego na stocku.

 

Imaj samo na umu jednu stvar: kamera na custom rom-u zna biti lošija jer nitko ne uspijeva iskopirati Samsungovu stock kameru. Neki rom-ovi koji se temelje na stocku nemaju taj prolem, Cyanogenmod ima. Zato pazi je li ti to bitno.

 

Ali zbilja, sve je stvar toga koliko smo osjetljivi i razmaženi kad je u pitanju tehnologija. Znači, ako ovako nekad moraš pričekati sekundu da vidiš history aplikacija, s customom ne bi čekao ništa.

 

Evo ti jedan savjet za ubrzanje stocka dok ne staviš custom: idi u Developer Options i isključi Window Animation Scale i Transition Animation Scale. Poznati trik s S3, a razlika je primjetna. I koristi Greenify ;)

 

U svakom slučaju, prije nego što budeš stavljao Custom Rom, napravi si image trenutnog sustava da se uvijek možeš vratiti ako ne budeš zadovoljan.

 

 

Ako želiš veću brzinu s trenutnim rom-om koji imaš, možda ne bi bila loša ideja staviti samo drugi kernel. Ima ih ludih, omogućuju overclokiranje i centralnog i grafičkog procesora. Navodno neki uspijevaju nabiti 30.000 na Antutuu, što po mom iskustvu već znači potpunu fluidnost u svakodnevnom radu. Tu sad trebaš nekog iskusnijeg vlasnika S3 ili skoči na XDA i traži:) 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 15:33 (Yo Momma).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Ja sam na Temasekovom cm13 već duže vrijeme i nemam nikakvih problema, nisam primijetio da nešto "teže sjeda" on npr. Cm12.

Bio sam i na hyperROM-u, sasvim okej ROM, brz i stabilan. Ali uvijek sam se vraćao na CM13 zbog nekih sitnica na koje sam navikao bez kojih ne mogu.

Ja ti preporučam da probas sve što misliš da valja i onda sam odlučiš što ti se sviđa, a što ne.
I naravno, uvijek backup! :)
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Kakva ti je kamera na CM13? Je li lošija nego na stocku kao što kažu?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Osobno nisam primijetio nikakvu razliku. Možda je mrvicu sporije za uslikati, ali po mom mišljenju kvaliteta je više-manje ista. :)
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Zna li netko kako se na S3 makne onaj cpu info, batery temperature sa vrha ekrana?
TrustNo1
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Koliko se sjecam radi se o aplikacijo cool tool koju si dobio predinstaliranu uz rom.
Ugl s njom mozes podesit ili ugasiti statistiku na status traki :)
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Je, u pravu si. U međuvremenu sam uspio. Thx!
TrustNo1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice