Usisavac kao hladnjak CPU-a zaključana tema

poruka: 81
|
čitano: 29.275
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Ne nisam jedan od onih luđaka kao jonny i ostalih koji bzvz utvaraju teme. Naime meni je slučajno sinula jedna ideja koju jos nisam stigo testirati ali sigurno budem sutra. Naime, LOL XD, nemogu se prestat smijat! Lol molim moderatore da ne izbrisu temu ili mi daju karton! Samo zelim pomoci u kriznim situacijama. Khm koja ideja XDDD. No dosta smijeha. Znam da ce te se fino nasmijati, ali ja ocekujem dobre rezultate.. Ovako prilicno je jednostavno. Trebate usisavac i komp koji vec naravno imate. Upalite usisavac i usmjerite cijev ne na hladnjak nego sa strane. U suprotnome vem nece nista hladiti jer ce cijev i hladnjak vuci zrak. Uglavnom to ce vam pomoci da topli zrak sto brze izađe iz hladnjaka CPU-a. Eto to je teorija! A sutra cemo u praksi! Javim vam se svima s rezultatima i slikama naravno!Ovo se treba isprobat! Jednostavno jedva cekam sutra! Smijeh

 

BTW: mozda izgleda na prvi pogled glupo i smijesno al je dobro za one koji nece izdvojiti 400-500 kn za novi cooler CPU-a. Dobra stvar za Xtremne OC-ere. LOL: Za one koji nemaju TRENUTNO pra za cooler ovo moze koristiti!

 

Tip: Ta se fora moze isto iskoristiti i za graficke.. Pa se mozete pohvaliti: "Moj Radeon HD4870X2 radi na 30 stupnjava sa usisavacem!I to u full modu!" XDD Prejako!

Tu bi trebo neš napisat???
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2009 0:07 (PoToKTM).
 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a

Ma da stvarni si mozak. Kako se toga nitko prije tebe nije sjetio.

Ustvari, dobro si rekao, to bi bio jedan od najtisih coolera, i trosio bi najmanje struje.

Samo ima jedan mali problem, sta kad stara bude usisavala kucu, je*ga, onda cemo gasiti komp da ona zavrsi pa ponovo. :d

Ali svaka sast na hrabrosti.

 

P.S. procitaj donji potpis!

We are born naked, wet, and hungry. Then things get worse. "It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt."- Rami Belson
15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Ma ne mislim ja na to stvarno! Neg to cu probat onak iz zahebancije! Cool Jednostavno nisam mogo izdrzat da ne otvorim temu. XD

Tu bi trebo neš napisat???
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Po meni cista bedastoca al ajd.

Baš me zanima.

Hocemo rezultate inace ode tema u zaborav

Phenom II 940BE @ 3.6ghz, Biostar TA-790GX 128M, Patriot 2x2GB DDR2 800mhz 4-4-4-12, ATI HD4670 , Seasonic 430W ,
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
goodye kaže...

Ma da stvarni si mozak. Kako se toga nitko prije tebe nije sjetio.

Ustvari, dobro si rekao, to bi bio jedan od najtisih coolera, i trosio bi najmanje struje.

Samo ima jedan mali problem, sta kad stara bude usisavala kucu, je*ga, onda cemo gasiti komp da ona zavrsi pa ponovo. :d

Ali svaka sast na hrabrosti.

 

P.S. procitaj donji potpis!

 Ali je ziher jedan od najefikasnijih! Cool E vidis dog se nisam sjetio sta ako bude stara usisavala... A smisliti cemo nes!
Tu bi trebo neš napisat???
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
LUXX kaže...

Po meni cista bedastoca al ajd.

Baš me zanima.

Hocemo rezultate inace ode tema u zaborav

 A cuj. Mozda i je malo bzvz. Al je ideja bitna! Ajd potrudit cu se! Al pazi sto si reko!Namigiva
Tu bi trebo neš napisat???
16 godina
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Pazi ti da ne napravis neki kratki spoj s tom cijevi od usisivaca.

Pa kad ode sve u jurac, pitat ces sam sebe: "Di mi je pamet bila kad sam iso hladit PC sa usisivacem?".

AMD Athlon X2 6000+ @3.25Ghz, 2MB cache, Windsor GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a

Ma sta da ti kazem!

Sretno. javi kako je proslo.

Odo spavat.

We are born naked, wet, and hungry. Then things get worse. "It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt."- Rami Belson
15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Pazi da ne usisaš cijeli cpu :P

Abit AB9 PRO | Q6600 | 4 GB DDR2 800 | Zotac 9800 GTX+ AMP! | 2 x 320 GB Seagate RAID + 256 GB Western digital | 2 x LG DVD pržilice | DVB-S | i šlag na kraju SAMSUN FLOPPY
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Lol. Ma pusti komp. Njemu nece nis biti. Upravo vidim da sam jako ismijavan na forumu! XD hh

 

Al vidjet cete vi kako ce moj CPU radit na 20 stupnjeva! A vi se onda slikajte! Electolux je najbolji cooler! heheCool

Tu bi trebo neš napisat???
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Koja legenda!! Ali svaka čast na inovaciji! Ako t obude dobro šljakalo mogao bi i ©®™ napravit da ti nebi ideju čopili Nvidia/Ati ili Intel/Amd Smijeh

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
dragec88 kaže...

Pazi da ne usisaš cijeli cpu :P

 Hvala na savjetu! Ono...  dobro! Ajd onda sutra navratite oko 11-12(ujutro) da vidite update! Osmijeh
Tu bi trebo neš napisat???
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
Joe Cavallo kaže...

Koja legenda!! Ali svaka čast na inovaciji! Ako t obude dobro šljakalo mogao bi i ©®™ napravit da ti nebi ideju čopili Nvidia/Ati ili Intel/Amd Smijeh

 Hvala hvala! evo  odmah cu zastititi! Neka se ova inovacija zove:

                                                            ToNY™ Usisavac© Cooler®

Datum izlaska: Nepoznat! Model u prototipnom stanju!

Cijena: Nepoznata (zasad)
Tu bi trebo neš napisat???
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2009 0:31 (PoToKTM).
16 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Smijestio si temu u krivi podforum...

MORTAL, CAN YOU FEEL THE FORCE OF DARK SIDE... I ROCK YOU LIKE A HURRICANE^^
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
Darth Punisher kaže...

Smijestio si temu u krivi podforum...

 Uh. Dobro. Ajd. Molio bih moderatore da premjeste temu(ako je moguce) u podforum Hardware>Ostale hardwarske teme

Hvala!
Tu bi trebo neš napisat???
15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

haha...dobra ti je ideja...ja i frend smo kad je njemu oso hladnjak od CPU-a fenom hladili...mogu samo reci:bitna je namjera Smijeh

Q6600 @ 3.0 GHZ, 1.28V 2x2 GB Redline Mushkin 1000 mhz (5-5-5@15) Gainward HD 4870 512 MB Western Digital Caviar 640 GB Fortron 650w Spire Fourier IV
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a

Što ismijavate čovika, kad bi svtko nabacio kakvu ideju, bilo kakvu, možda ne bi morali plaćati coolere po 500kn.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
PoToKTM kaže...

mozda izgleda na prvi pogled glupo i smijesno al je dobro za one koji nece izdvojiti 400-500 kn za novi cooler CPU-a. Dobra stvar za Xtremne OC-ere. LOL: Za one koji nemaju TRENUTNO pra za cooler ovo moze koristiti!

 Ne možda, nego je sigurno glupo. Čak i da nemaš trenutno love za novi cooler, ionako dobiješ tvornički cooler sa cpu-om. Što je bolje nego trpit buku usisavača i trošit struju bezveze.
- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
GeForce kaže...

haha...dobra ti je ideja...ja i frend smo kad je njemu oso hladnjak od CPU-a fenom hladili...mogu samo reci:bitna je namjera Smijeh

 ong!!!!!!!
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Belji se đizs krajst!
Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! |^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
15 godina
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a

Osim šta usisivaci trose od 1kw na dalje struju i šta proizvede vecu buku od 10 grafickih kartica sve ostalo za 5... bolje si komp zalij vodom tako ce ostat uvjek hladan omg..

šta ne dopeljaš kompresor u kucu i upališ ga i hladiš ...

EVGA 790i FTW | Intel Q6600@Scythe Orochi@3.85ghz | Patriot 4 x 1gb DDR3 |Zotac GTX 295 | WD 320gb + HITACHI 500gb| Silverstone Zeus 750w| 22" Benq Wide Screen |Thermaltake Xaser VI
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2009 8:20 (toxic).
15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Mogao si radije napisati da ces staviti kompresor na cooler i neka puse zrak po njemu,pun si ideja vidim!Bogataš

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
Neo Matrix kaže...

Što ismijavate čovika, kad bi svtko nabacio kakvu ideju, bilo kakvu, možda ne bi morali plaćati coolere po 500kn.

 To i ja kazem! Osmijeh Cool
Tu bi trebo neš napisat???
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
Lion King kaže...

Mogao si radije napisati da ces staviti kompresor na cooler i neka puse zrak po njemu,pun si ideja vidim!Bogataš

 A pokusavam biti inovator! hhCool salim se. ideja mi je pala slucajno! istina. ali to ce se koristiti samo kod velikih OC-a. I naravno da niko nema zivaca slust buku usisavaca. To je samo da se vidi score na 3Dmarku! Smijeh
Tu bi trebo neš napisat???
15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Kad ce vise rezultati,nestrpljivi smoIzlanuo se

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

to sam probo pa mi digne temperaturu 20°

Pentium 100MHz @102 MHz, nvidia 1 4 mb , dram 8 mb , Windows 3.1 , 64 mb hdd,monitor u boji, ne radi mi GTA IV uskoro ču instalirat vistu tamo bi onda trebala radit !!!! ipak je komp predobar mogla bi onda i na high :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

U teoriji, trebalo bi se jos vise grijat lol.

Da stavis usisivac direkt na CPU, nebi nis puhalo neg bi sam uzimalo zrak. Da ga stavis sa strane kak i oces valda, stvorit ces neki protok zraka ali to nece ici direkt na CPU, tak da nis od tvog nauma.

AMD Athlon X2 6000+ @3.25Ghz, 2MB cache, Windsor GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a

Mozda usparas na cooleru, ali ces morati kupovat novi komp kada ti staticki elektricitet sa plasticne cijevi usisavaca unisti plocu, proc, graficku .... sto nije nuzno lose, prije ces kupiti novi kompjuter :)

 

16 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Ako vec takvo cudo onda bi ga trebao stavit da puše po hladnjaku a ne da vuce zrak iz hladnjaka.

Ajd baš me zanima jel CPU preživio

Phenom II 940BE @ 3.6ghz, Biostar TA-790GX 128M, Patriot 2x2GB DDR2 800mhz 4-4-4-12, ATI HD4670 , Seasonic 430W ,
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a

Ostavi hladnjak gore na CPU, samo makni ventilator, i umjesto njega stavi usisavac. Pod pretpostavkom da 1kW usisavac daje veci protok zraka od ventilatora od 5W, trebalo ti dobro raditi. Kompresor moze isto posluzit.

 

Think locally, act globally...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
c0x0x kaže...

to sam probo pa mi digne temperaturu 20°

 Pa naravno da ti se temp digla kad si stavio na propeler. onda ti usisavac vuce zrak s jedne strane i propeler coolera s sduge i onda ti je to 0. Moras staviti sa strane!
Tu bi trebo neš napisat???
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice