Rasprava o 3D printanju

poruka: 616
|
čitano: 279.688
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Rasprava o 3D printanju
Dex.pwn kaže...
Koji filament koristiti za printanje guma za RC auto?

 Vjerojatno neki TPU, to je gumasti filamament. Jedino je pitanje koje tvrdoće, ima ih nekoliko. Probao sam printati i zeznuto je :). Za to se preporuča imati direct drive extruder, bowden je malo nepraktičan zbog cijevi kroz koju treba tjerati nešto što se ponaša kao skuhani špaget :) pa retrakcije baš i ne drže vodu. Ovaj sa kojim sam probao printati je bio kao tvrđi, ne znam kakvi bi tek bili oni mekani.

 

nbdy32 kaže...

Vrlo si mi lijepo ovo opisao ... Hvala ...

 

Da krenem nekim redom ...

 

1.Na netu sam za ovaj RAMPS našao neke sheme za spajanje motora i prekidača i objašnjenja koji software ide gore,pa ću s time se poigrati kad dođu driveri ...

 

Uzeo sam DRV8825 drivere,vele da su bolji od onih 49xx,barem koliko sam gledao na webu (dućan na jarunskom placu) a i jeftiniji nego u istom dućanu (jedan je 32 kn) ...

 

2.Ma gledao sam i tu SKL 1.4 ploču,isto vidio da treba drivere,ali otom ćemo potom ...

 

3.Prekidać sam testnuo i ok je,otvara/zatvara na kraju,tak da onda samo preostaje testiranje matične ploče ...

 

4.Shemu koju si našao je za 1.0 verziju,ja imam 1.5,valjda su iste ... 

 

Evo zvuk koji se javlja na printeru : https://www.dropbox.com/s/5wv04jr9m98swv6/20200113_120854.mp4?dl=0

 

Osim hominga Y osi ovo ostalo izgleda OK. Vidim da se i podloga i glava mrdaju vamo tamo znači matična može OK upravljati njihovim smjerom.

No iz nekog razloga ne registrira klik. Za eksperimentiranje čak možeš otkačiti remen sa motora, nema potrebe da podere zupce na njemu samo za isprobavanje. pa okinuti home i ručno kliknuti prekidač i vidjeti da li ga zaustavlja. Npr. https://imgur.com/a/cDuszHg. Sada mi je palo na pamet da možda nije stvar da su naopako zakrimpali konektor koji spaja prekidač i matičnu pa da zato ne registrira, tj. umjesto da signal sa prekidača bude spojen na gornji pin sa slike odozgo on je spojen na donji pin.

Koliko vidim po slikama 1.0 i 1.5 imaju iste oznake, trebalo bi biti isto.

14 godina
moderator
online
Re: Rasprava o 3D printanju
Solo761 kaže...


Sada mi je palo na pamet da možda nije stvar da su naopako zakrimpali konektor koji spaja prekidač i matičnu pa da zato ne registrira, tj. umjesto da signal sa prekidača bude spojen na gornji pin sa slike odozgo on je spojen na donji pin. 

 Taj prekidač je samo kratki spoj između 2 pina na matičnoj, možeš ga okretati tako god želiš...

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
16 godina
offline
Re: Rasprava o 3D printanju
XXX-Man kaže...
Solo761 kaže...


Sada mi je palo na pamet da možda nije stvar da su naopako zakrimpali konektor koji spaja prekidač i matičnu pa da zato ne registrira, tj. umjesto da signal sa prekidača bude spojen na gornji pin sa slike odozgo on je spojen na donji pin. 

 Taj prekidač je samo kratki spoj između 2 pina na matičnoj, možeš ga okretati tako god želiš...

 Konektor na matičnoj je tropinski, gledano od sredine matične prema vanjskom rubu ide signal, +5V i GND, neki daju žice sa takvim konektorima sa 2, a neki sa 3 žice, ako su na jednoj strani krivo "poredali" žice možda ništa nije spojeno na signalni pin.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 23:17 (Solo761).
8 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Dvožilni su i svi su isti ...

 

Pregledao i prekidače,svi su isto spojeni ...

 

koliko vidim jedino Z os se ponaša normalno i vrati se u HOME u tišini,i x i y buče u tri ...

 

idem ispitivati ...

 

Sad vidim da su kablovi za x i y os drugačije "skrimpani" na motor od z osi ...

 

X i Y  : Crvena Plava Zelena Crna

Z : Plava Crvena Zelena Crna

Ex : Crvena Plava Zelena Crna

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 11:46 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o 3D printanju
nbdy32 kaže...

Dvožilni su i svi su isti ...

 

Pregledao i prekidače,svi su isto spojeni ...

 

koliko vidim jedino Z os se ponaša normalno i vrati se u HOME u tišini,i x i y buče u tri ...

 

idem ispitivati ...

 

Sad vidim da su kablovi za x i y os drugačije "skrimpani" na motor od z osi ...

 

X i Y  : Crvena Plava Zelena Crna

Z : Plava Crvena Zelena Crna

Ex : Crvena Plava Zelena Crna

 imam A8 (a koliko sam shvatio kod tebe je više-manje isti printer) i kod mene su sava tri motora i ekstruder crna-crvena-zelena-plava, ali na ploči ide crna-zelena-plava-crvena. 

16 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Koliko sam vidio na snimci motori rade normalno, kada krene printati ponaša se OK. Znači nije do žica motora jer očito matična može ispravno upravljati njima. Problem je što ili signal sa prekidača ne dolazi do matične/mikrokontrolera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Rasprava o 3D printanju

RC neće biti brz. Radni stroj je u pitanju.

Hvala.

8 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Čime čistite diznu ???

 

i dal se ona uopće čisti,ili bi trebala od zagrijavanja sama proć dalje ???

 

 

Ovi motori,ko da stoje,ne okreću se,ali zvuk i dalje prisutan ...

 

Pogledom na X motor,lijepo se vidi da stoji ...

 

Ili mi se čini ???

 

Da ga ne zeza i ovaj start ...

 

;Sliced at: {day} {date} {time}
;Basic settings: Layer height: {layer_height} Walls: {wall_thickness} Fill: {fill_density}
;Print time: {print_time}
;Filament used: {filament_amount}m {filament_weight}g
;Filament cost: {filament_cost}
;M190 S{print_bed_temperature} ;Uncomment to add your own bed temperature line
;M109 S{print_temperature} ;Uncomment to add your own temperature line
G21 ;metric values
G90 ;absolute positioning
M107 ;start with the fan off
G28 X0 Y0 ;move X/Y to min endstops
G28 Z0 ;move Z to min endstops
G1 Z15.0 F{travel_speed} ;move the platform down 15mm
G92 E0 ;zero the extruded length
G1 F200 E3 ;extrude 3mm of feed stock
G92 E0 ;zero the extruded length again
G1 F{travel_speed}
;Put printing message on LCD screen
M117 Printing...

 

I ovo je end :

 

;End GCode
M104 S0 ;extruder heater off
M140 S0 ;heated bed heater off (if you have it)
G91 ;relative positioning
G1 E-1 F300 ;retract the filament a bit before lifting the nozzle, to release some of the pressure
G1 Z+0.5 E-5 X-20 Y-20 F{travel_speed} ;move Z up a bit and retract filament even more
G28 X-20 Y20 ;move X/Y to min endstops, so the head is out of the way
M84 ;steppers off
G90 ;absolute positioning

 

I zašto se resetira/ponovo pokrene kad stisnem za printanje u programu ...

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 19:06 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Nekaj nije u redu,stavim mu elemente da printa na sredini,on se pomakne na rub ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rasprava o 3D printanju

gdje mu je definirana 0?

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
16 godina
offline
Re: Rasprava o 3D printanju
nbdy32 kaže...

Čime čistite diznu ???

 

i dal se ona uopće čisti,ili bi trebala od zagrijavanja sama proć dalje ???

 

 

Ovi motori,ko da stoje,ne okreću se,ali zvuk i dalje prisutan ...

 

Pogledom na X motor,lijepo se vidi da stoji ...

 

Ili mi se čini ???

 

Da ga ne zeza i ovaj start ...

 

;Sliced at: {day} {date} {time}
;Basic settings: Layer height: {layer_height} Walls: {wall_thickness} Fill: {fill_density}
;Print time: {print_time}
;Filament used: {filament_amount}m {filament_weight}g
;Filament cost: {filament_cost}
;M190 S{print_bed_temperature} ;Uncomment to add your own bed temperature line
;M109 S{print_temperature} ;Uncomment to add your own temperature line
G21 ;metric values
G90 ;absolute positioning
M107 ;start with the fan off
G28 X0 Y0 ;move X/Y to min endstops
G28 Z0 ;move Z to min endstops
G1 Z15.0 F{travel_speed} ;move the platform down 15mm
G92 E0 ;zero the extruded length
G1 F200 E3 ;extrude 3mm of feed stock
G92 E0 ;zero the extruded length again
G1 F{travel_speed}
;Put printing message on LCD screen
M117 Printing...

 

I ovo je end :

 

;End GCode
M104 S0 ;extruder heater off
M140 S0 ;heated bed heater off (if you have it)
G91 ;relative positioning
G1 E-1 F300 ;retract the filament a bit before lifting the nozzle, to release some of the pressure
G1 Z+0.5 E-5 X-20 Y-20 F{travel_speed} ;move Z up a bit and retract filament even more
G28 X-20 Y20 ;move X/Y to min endstops, so the head is out of the way
M84 ;steppers off
G90 ;absolute positioning

 

I zašto se resetira/ponovo pokrene kad stisnem za printanje u programu ...

 

nbdy32 kaže...

Nekaj nije u redu,stavim mu elemente da printa na sredini,on se pomakne na rub ...

 

Imaš na ebay/aliexpressu za nabaviti iglice promjera od 0,1 pa na dalje za par dolara, sa njima se čisti mlaznica, ali u praksi mi to nikada nije trebalo. Znam ju povremeno obrisati izvana sa običnim papirnatim ubrusima, da ne bude zasrana od plastike (PETG najviše zasere glavu) pa da ne ostavlja fleke kada printa. Osim toga ništa.

Ne znam na koji dio točno misliš. Snimka je nezgodno okrenuta pa je sve sitno. Koliko mi se čini prvo je krenuo sa Y osi, tj. podlogom, to je ono što dere, nakon toga je krenuo X os home-ati, vidim da se glava malo pomakla u desno i vratila nazad, dok nije kliknula prekidač. Nakon toga je Z os krenula gore, pa dolje, opet dok nije kliknula prekidač i nakon toga je krenuo print.

Kod start koda mi je čudno da su odvojili X/Y i Z home. Čisti G28 znači home-aj sve osi jednu po jednu. Što su dobili tim razdvajanjem ne vidim. G21 je podešavanje na metričke vrijednosti umjesto imeprijalnih, u pravilu je to podešeno u firmware-u, zato kod svog star koda to nemam, ali ne smeta. G90 slično, to je defaultno ponašanje.
Čudno mi je i ovo "G1 Z15.0 F{travel_speed} ;move the platform down 15mm", kaže "move the platform DOWN, platforma se ne spušta, samo se glava diže i ova naredba bi trebala dići glavu za 15mm od nultog položaja, izgleda mi kao da je to netko pisao za coreXY ili sličan printer kod kojega se podloga spušta, a glava ide u X i Y smjeru. No ne bi ništa strgalo, na ovom printeru to diže glavu, na tima spušta podlogu. Rezultat je isti, 15mm razmaka između glave i podloge.

End je isto uglavnom OK, ništa čudno osim G28 naredbe, tako se ne koristi kod 3D printanja, to su naredbe za CNC software. Sada kada pogledam ponovo vidim da je i kod starta tako, piše G28 X0 Y0. Brojevi su višak, treba biti G28 X Y, zapravo najbolje samo G28 pa onda ne treba ni G28 X0 Y0, ni slijedeća G28 Z0, mada to ne utječe na marlin. Ignorira te brojeve koliko vidim.

Ne znam kako radi ta stara verzija Cura-e, u novijim programima se prvo moraš spojiti sa printerom (uglavnom imaju negdje u sučelju ili izbornicima "Connect" tipku/opciju), a kada se spojiš na printer printer se resetira. Pretpostavljam da ako ta stara verzija Cura-e radi direktno sa print kada klikneš print on se zapravo spoji sa printerom bez da to posebno "naglašava", a kada se spoji resetira se i onda čeka naredbe od kompa.

Zapravo... kako si podesio parametre printera u Cura-i? Da li si unio dobre dimenzije podloge? Ako je to off on misli da printa na sredini, ali zapravo je negdje sa strane. Npr. imam Ender 2 i Tevo Tornado, prvi je 155x155, drugi je 300x300, file slice-an za prvog mogu bez problema printati na Tornadu, ali print neće biti na sredini podloge nego u prednjem lijevom dijelu jer je pripremljen da se printa u sredini od ovih 155x155 milimetara.

8 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Printer je definiran 220x220x240 ...

 

U biti evo screenshoot ...

 

Instalirao sam na raspberry i onaj omron ...

 

E sad ono kaj sam mu pustio printati ...

 

Puno mi ljepše ispada kada drito iz cure printam preko USB-a ...

 

I da ko da ne izvrši ove naredbe za kraj ... to napravi tek kad u curi stisnem X za prekid printanja,makar je printanje gotovo ... (kao za izlaz iz programa X u desnom gornjem kutu prozora)

 

Jel ima koji drugi program,a da radi sa različitim printerima ???

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 17:32 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rasprava o 3D printanju

čekaj malo kaj postoji još neka Cura??? Ja koristim Ultimaker Cura i mislio da je to Cura o kojoj se priča...pa dobro koliko tih slicera ima 

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
14 godina
moderator
online
Re: Rasprava o 3D printanju

Ma on ima neku prastaru verziju in 2014.

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
16 godina
offline
Re: Rasprava o 3D printanju
nbdy32 kaže...

Printer je definiran 220x220x240 ...

 

U biti evo screenshoot ...

 

Instalirao sam na raspberry i onaj omron ...

 

E sad ono kaj sam mu pustio printati ...

 

Puno mi ljepše ispada kada drito iz cure printam preko USB-a ...

 

I da ko da ne izvrši ove naredbe za kraj ... to napravi tek kad u curi stisnem X za prekid printanja,makar je printanje gotovo ... (kao za izlaz iz programa X u desnom gornjem kutu prozora)

 

Jel ima koji drugi program,a da radi sa različitim printerima ???

 

Omron?

 

Praktički bilo koji drugi, od besplatnih Cura (trenutna verzija, ne ova od prije nekoliko godina koju imaš), Slic3r, Prusa Slicer, Ideamaker... Nijedan od programa koje sam do sada probao nisu "zaključani" na jedan printer nego se oslanjaju na parametre koje uneseš. Tj. minimalno volumen printanja, i promjer mlaznice. Postoji još i Repetier-host, no on nije direktno slicer nego front end za nekoliko različitih slicera, njega sam koristio u početku jer je došao sa printerom.

 

Ja ne printam putem USB-a, nema mi smisla da komp stoji satima upaljen ako printer već ima podršku da sam čita gcode file-ove sa SD kartice i to odradi samostalno. Rezultat će biti isti, komp putem USB-a šalje gcode naredbe liniju po liniju iz datoteke koju si privremeno spremi. A sa SD kartice sam printer čita liniju po liniju i izvršava naredbe. Sa Repetier-host-om npr. možeš otvoriti već slice-anu gcode datoteku i poslati ju na printer USB kablom, bez da je on slice-ao.

 

 

8 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Koji sam ja biser, čitao raklamu za tlakomjer i onda napisao omron ...

 

Octoprint sam instalirao na raspberry ...

 

Nešto kao radi preko LAN-a,a prebacuje na karticu od raspberry-a taj gcode filek pa onda printa ...

 

Inače koristim CURU 14.07 ...

 

Sad sam skinuo 3.2.1 verziju koja ima print to USB,inače zadnja verzija CURE 4.4 nema print over USB ...

 

Ali opet ta njegova sredina,nije sredina na ploči od printera ...

 

Ništa pričekat ću onaj USB stick,da mogu bootloadre staviti na matičnu,pa staviti merlina,navodno da ima auto adjust ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Upravo sam instalirao najnoviju Curu i Cura mi vidi printer preko USB-a i pokazuje "Print via USB" opciju.

 

Spojio sam printer USB kablom, pokrenuo Curu i na monitor tab-u mi je pokazao podatke o temperaturi podloge i glave i mogu ih kontrolirati putem Cure, kliknuo sam "Pre-heat" i temperatura se počela dizati, plus na ekranu je napisao koja je cilja temperatura, znači komunikacija radi.

 


Dodao sam model

 
Slice-ao ga


I dolje desno mi uredno nudi opciju da printa preko USB-a

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 20:55 (Solo761).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Eh ...

 

meni ta CURA 4.4 ne ponudi taj USB print,samo save imam ...

 

Meni ne ponudi ovaj tvoj desni meni sa preheat strelicama i ovim,to imam samo u 3.2.1 verziji ...

 

Čudno CURA 3.2.1 normalno ponudi,prepozna 3d printer ...

 

Čekam vikend,a i kineza da pošalje rezervne dijelove :-) ...

 

Sad vidim,gdje si stavio COM port ???

 

Daj ako nije problem settings za COM port screen-shootaj ...

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 7:09 (nbdy32).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Nisam nigdje podešavao, doslovno sam upiknuo USB, komp je prepoznao novi uređaj, pokrenuo Curu i sve je šljakalo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Nikako u CURI 4.4.1 dobiti printer,u 3.2.1 radi i nađe ga ...

 

Nego pitanjce, da li je moguće da sam zamijenio X i Y motore,pa da zato radi to što radi ...

 

Makar gledajući po netu i aliju i kaja sve ne znam gdje kablovi za motor su drugačije složeni ...

 

To je i meni upitnik jer kablovi od Z osi i X i Y osi nisu isti (po bojama), ni na motoru, a ni na pločici ...

 

Moram i priznati prezadovoljan sam printovima sa koliko sam love uložio ...

 

Next plan : Metal frame za ovo čudo ... (tak od kineza trebam dobiti još motore,PSU,switcheve i elektroniku :-) )

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 16:43 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Napokon se vratih kući. Koliko vidim Cura nema ručno podešavanje COM porta preko kojega radi nego ide po svim portovima dok ne nađe printer. Da li možda imaš uštekano u komp još nešto što koristi COM portove? Npr. neki Arduino ili nešto slično? Miriši mi da bi se CURA mogla zakačiti na njega umjesto printerov pa ti zato ne radi. U staroj Curi radi jer možda "vrti" portove u drugom smjeru pa prvo naiđe na printerov.

 

No izgleda da ima workaround

 

https://github.com/Ultimaker/Cura/issues/5207#issuecomment-512620434

 

Znači treba napraviti environment varijablu imena CURA_DEVICENAMES koja ima vrijednost npr. COM6, ako je 6 broj COM porta od printera.

Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Motori su svi isti, a i kako rekoh, ako printa ok kada krene znači da motori rade OK. Ono krčanje na početku, tj. kada motor vrti kada ne bi trebao je jedino i isključivo do toga da matična nije dobila signal da je os stigla do kraja, motor nema "pamet", on samo radi što mu matična kaže. Nema ni povratne veze da on javi matičnoj da je stigao do kraja. Postoje varijante koje to imaju, tzv. closed loop stepper, no jedan takav motor (zapravo motor je ponovo isti ovakav, samo što ima dodatnu elektroniku koja ga direktno nadzire) košta 40-50 dolara u najjeftinijoj varijanti.
Da je nešto do motora ne bi nakon krčanja krenuo printati kako treba nego bi ta os cijelo vrijeme izvodila gluposti.

Ako su sa obje strane, tj. na oba konektora, žice poredane jednako onda nema veze. Vjerojatno imaju kablove od više dobavljača pa im poredak boja nije isti.

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Rasprava o 3D printanju
Solo761 kaže...

Motori su svi isti, a i kako rekoh, ako printa ok kada krene znači da motori rade OK. Ono krčanje na početku, tj. kada motor vrti kada ne bi trebao je jedino i isključivo do toga da matična nije dobila signal da je os stigla do kraja, motor nema "pamet", on samo radi što mu matična kaže. Nema ni povratne veze da on javi matičnoj da je stigao do kraja. Postoje varijante koje to imaju, tzv. closed loop stepper, no jedan takav motor (zapravo motor je ponovo isti ovakav, samo što ima dodatnu elektroniku koja ga direktno nadzire) košta 40-50 dolara u najjeftinijoj varijanti.
Da je nešto do motora ne bi nakon krčanja krenuo printati kako treba nego bi ta os cijelo vrijeme izvodila gluposti.

Ako su sa obje strane, tj. na oba konektora, žice poredane jednako onda nema veze. Vjerojatno imaju kablove od više dobavljača pa im poredak boja nije isti.

Da vrlo mi je čudno to kaj Z motori imaju jednu vrastu konektora, a X i Y imaju drugu vrstu konektora (mislim na boju i raspored žica) ...

 

Nego jučer mi krpalo i BED HEATING ploča, opet sam imao kineske rasprave,ali je nova godina sad kod njih i ne rade do 2.2.,makar su mi poslali tracking number za ostale dijelove ...

 

Neznam kaj da napravim,da čekam ili da se žalim preko alija da vrate pare ...

 

Inače dok je printao, printevi su sasvim ok,jedino kaj ga malo podešavanje zeza (da velim tako ravnina,pa uvijek visi koliko god da ga podesim) ...

 

Čak sam i aluminijske profile stavio u chart ... :-)

 

Puno hvala za ovaj device,to će biti igranje za danas popodne ...

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 7:20 (nbdy32).
13 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

LP. Da li netko od vas nudi usluge 3d printanja? Treba mi jedan dio za gramofon star preko 40 godina, nemam uspjeha s pronalaženjem novog dijela. Problem je da nemam pojma o modeliranju, pa bi mi i to netko trebao odraditi. Molim vas za neki prijedlog, mišljenje.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Uslikaj i stavi ovdje. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Evo slikica, sad je zaljepljeno, ali mi ne izdrži silu opruge...

Ovo je montirano na cijelom sklopu unutar gramofona.

 

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2020 11:06 (del4nec).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Eto da se pohvalim, stigao paket iz kine sa rezervnim dijelovima ...

 

Problem je bio u mikrićima,makar su se držali ko nevolja ...

 

Nakon zamjene nema onog nabijanja više (jest da sam zamijenio i matičnu ploču) ...

 

Eto sad čekam još stakla koja se kale i metalne dijelove za učvrstiti taj printer ...

 

Naravno i senzor za autoadjust i ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Rasprava o 3D printanju
Daj skicu s mjerama, ili ako si u Zgu pa donesi pa ti napravim model
10 godina
offline
Re: Rasprava o 3D printanju

Što koristite za popunjavanje spojeva kod printa? 

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
8 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Stigo programator ...

 

Ubacio sam neki TH3D softwer ...

 

Da li je OK,da ipak ubacujem marlina ...

 

Čekam još stakla za podlogu (na kaljenju su) ...

 

Stigli i driveri za RAMP-s ...

 

Sad imam dijelova da sastavim još 1.5 printer ...

 

Čini mi se da ću polako dio po dio i slagati sam svoj 3d printer ...

 

Ako neko ima kakve dijelove nek se javi ...

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 18:43 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice