Modding kućišta - trebam savjete

poruka: 97
|
čitano: 31.083
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

Počeo sam s moddingom na svom starom kućištu za sad dobro ide ali jel mi može neko reć gdje da kupim mrežicu koju bi stavio na prednja vrata kućišta?

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Modding kućišta

slike ?

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Modding kućišta
laux kaže...

Počeo sam s moddingom na svom starom kućištu za sad dobro ide ali jel mi može neko reć gdje da kupim mrežicu koju bi stavio na prednja vrata kućišta?

Bauhaus. Samo ćeš ju morat pofarbati.

13 godina
protjeran
offline
Re: Modding kućišta

To sam i ja razmisljao pre neki dan o mrezici za Obsdian 650D iznad njegove originalne da stavim ovako kao na slici napred da skinem plocice koje su ispod DVDa jer mi je tu unutra ventilator sa zadnjeg dela kucista.

Znate kako pasuje ispod DVDa, znaci za to je smisljen, cak napred prema meni ima jedna rupica u koju ide vezica crna kojom se zakaci vent i tacno se u mm naslanja na SATA kabl od DVDa koji je u rupi naravno ne vidi se.

 

http://i.imgur.com/LgypQ.jpg

 

Dobro izgleda,aaa???

Ona je 12.5x14.5cm a ne treba nista da se moduje.

Jbt kako mi je dobro kuciste. JEZIVO. Umri HAFe momentalno.

Bas je ozbiljno i za eVGA konfiguraciju, ovaj HAF je za Caymanchice i DirectCU ovo je ipak ozbiljniji HW :).

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 22:05 (Vlada011).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Modding kućišta

zgodna stvar je uzeti metalne mrežice od zvučnika, ona je metalna, izreže se na dimenziju i vrlo lako prilagodi ako radiš mrežicu za ventilator, ubacuješ u kučište negdje...

 

okačio sam par slika, čisto kao tebi izvor od čega se može napraviti...dodao bih da imaš tih mrežica sa manjim i većim promjerom rupica...ovisno je kakve ti se sviđaju

 

crna je mrežica, lako se reže, nemoraš farbat, savijaš je kako hoćeš, pod kutom od 90, bušiš rupe da možeš vijke od venta stavit, šta god želiš, stvarno zgodna stvar

samo krupno, ništa sitniš
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

evo slika,Ali sasda imam novu ideju mislim gornju stranicu u bijelop ofarbaz i prednju stranicu izrezat da ostane sastrane samo 4 cm i to pofarbat u bijelo i onda ovaj dio koji izrežem umjesto njega bi stavio mrežicu crnu.Nemam tako veliki zvučnik s kojeg bi  skinuo mrežicu pa ću mmorati kupit.

kućište prije kućište prije
kućište sada kućište sada
tu stranicu bi izrezo ostalo bi 4 cm sa svake strane tu stranicu bi izrezo ostalo bi 4 cm sa svake strane
Moj PC  
9 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Re: Modding kućišta
laux kaže...

evo slika,Ali sasda imam novu ideju mislim gornju stranicu u bijelop ofarbaz i prednju stranicu izrezat da ostane sastrane samo 4 cm i to pofarbat u bijelo i onda ovaj dio koji izrežem umjesto njega bi stavio mrežicu crnu.Nemam tako veliki zvučnik s kojeg bi  skinuo mrežicu pa ću mmorati kupit.

Ja imam takvo kućište, sivo. Možeš mi u PM poslat kako bi to mogo napravit?

R.I.P Tupac 1971. - 1996.
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

Pošto će mi trebati plavi led ventilatori jel zna neko kako bi mogo od običnog ventilatora napravit led. Mislio sam krilca u bijelo prefarbat i onda sa strane izbušit rupe i ubacit ledice jel bi to bilo dobro tako?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

Itko?{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Modding kućišta
laux kaže...

Itko?{#}

samo bojanje, ako ćeš krilca farbat u boju, okvir venta obljepi trakom, treba ti primer za plastiku pa onda bojom pređeš, ili ako nađeš imaš baš autolakova koji su predviđeni za plastiku, tj sadže neku vrstu primera u sebi...običnim autolakom na plastiku, nečeš dobit dobre rezultate...

 

ja bi ti osobno savjetovao da neradiš sam to sa ledicama, previše posla, piljkavo je, lemi, spajaj...onda bolje kupi vent sa ledicama u boji koje želiš i dimenziju venta koja ti odgovara....obljepiš prvo krilca i okvir ofarbaj u crno ili neku boju, pa onda kad se posuši, ofarbaj krilca...rezultat je puno puno bolji...

samo krupno, ništa sitniš
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

Nisam imao vremena ovaj tjedan . Idući tjedan poćinju praznici pa ću počet s kućištem. Jel neko zna kako napraviti potenciometar probao sam spjiti potenciometar na vent al bas i ne radi najbolje samo ga malo megu regulirat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Modding kućišta
laux kaže...

Nisam imao vremena ovaj tjedan . Idući tjedan poćinju praznici pa ću počet s kućištem. Jel neko zna kako napraviti potenciometar probao sam spjiti potenciometar na vent al bas i ne radi najbolje samo ga malo megu regulirat.

Ne znam kako si ga spojio, ali ako spojiš običan potenciometar spalit ćeš ga.

 

Moraš koristiti 4w potenciometre, koji su nažalost preskupi, ili to izvesti s tranzistorom, jako je jednostavno, no nemoj raditi ako ne znaš.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Modding kućišta

ovo sam ja kupio u chipoteci:

 

http://www.kronos.hr/potenciometar-linearni-p-4914.html

 

spojio na vent radi besprijekorno, od totalnog zaustavljanja do pune brzine...na 120mm ventu isprobano...nije zagorio nit ništa...takva 3 ili 4 naprijed ugradit na onu plastiku gdje ide pržilica

samo krupno, ništa sitniš
14 godina
odjavljen
offline
Re: Modding kućišta
oly570 kaže...

ovo sam ja kupio u chipoteci:

 

http://www.kronos.hr/potenciometar-linearni-p-4914.html

 

spojio na vent radi besprijekorno, od totalnog zaustavljanja do pune brzine...na 120mm ventu isprobano...nije zagorio nit ništa...takva 3 ili 4 naprijed ugradit na onu plastiku gdje ide pržilica

Sorry ali to je 0.25w potenciometar, krepat će jako brzo. To se ne radi tako, to je signalni potenciometar.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Modding kućišta

Zanima me sa čime vi bojate kućište?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Modding kućišta

ja osobno autolakom, mat

 

šmirglom postružem staru boju (ne sve) ali dobar dio, automatski i napraviš hrapaviju podlogu za bolje prijanjanje nove boje...i prešpricam 2 sloja autolakom...iako po pravilu samo to i košta...za vanjske stranice...primer za metal (u spreju) našpricat...zatim 4,5 slojeva boje i po želji završno bezbojnim lakom zaštititi sve to...to je za vanjske stranice samo! bude prekrasno, postojana boja baš kako treba...

 

ps. autolak je najbolje pripremiti tako što ćeš što vreliju vodu usipat u neku kantu, uroniti autolak okomito da je voda do čepa boce, gore na čep staviti nešto teže da nepluta boca u vodi...držati 10 min u vodi..nakon toga dobru minutu protresti i tek onda je spreman autolak za nanošenje...razlog tomu? topla voda razbije grudice koje su unutar boce, rezultat je puno postojanija boja i kad špricaš mlaz boje je puno širi i pravilniji...manje ćeš boje potrošiti a boja će biti postojanija na onome na što nanosiš...to ti je jedan vrijedan savjet koji sam dobio od lakirera jednog..isprobano u praksi nebo i zemlja razlika...

samo krupno, ništa sitniš
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.12.2011 22:47 (oly570).
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

Isto autosprejom skinem staru boju i pofarbam. Ali nisam čuo za ovo sa vodom budem isprobao idući put.{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

Jel zna neko možda gdje u karlovcu ima za kupit ledice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

Uskoro ću početi raditi kućište pogledajte ovaj video pa mi recite jel vam se sviđa takvo bi trebalo biti kućište

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

A sta je s prednjim dijelom, ostaje u bijeloj boji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

ipak sam odlučio da će biti cijelo kućište crno i umjesto plavi led ventilatora i osvjetljenja će biti crveno. Danas sam na onom poklopcu napravio tipku za paljenje i resetiranje, usb, ulaz zamikrofon i slušalice.I umjesto potenciometra ću stavit ćetiri kip prekidača i iznad njih crvenu ledicu koja će svjetlit kada je upaljen ventilator.za sad sam napravio samo jedan. Pogledajte slike.

otraga otraga
naprijed naprijed
prije prije
prije i poslije prije i poslije
kip prekidač za ventilator kip prekidač za ventilator
kip prekidač spojen na ventilatpr kip prekidač spojen na ventilatpr
kip prekidač kip prekidač
 ponovno ponovno
ponovno ponovno
na stranici od kućišta na stranici od kućišta
ponovno ponovno
Moj PC  
13 0 hvala 2
13 godina
odjavljen
offline
Modding kućišta

Wow, kolega svaka čast!

R.I.P Tupac 1971. - 1996.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

Cool, postaj slike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Modding kućišta

Svaka cast ! To je pravi modding, jako me zanima kak ce to sve na kraju izgledat !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Modding kućišta

prefarbao sam ga sada iznutra u crno evo slika.

pofarbano pofarbano
pofarbano pofarbano
pofarbano pofarbano
složeno natrag složeno natrag
još jedna još jedna
Moj PC  
14 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Modding kućišta

bome lijepo odrađeno farbanje...svaka pohvala

samo krupno, ništa sitniš
13 godina
protjeran
offline
Re: Modding kućišta

Kad smo kod moddinga jer sam dobro ja uradio prednji ventilator na Obsidian 650D {#}

 

http://i.imgur.com/PfU4r.jpg

 

Sta je lik uradio, strava.

A zato sto je Obsidian 650D konfiskovao bi komp. 

Zamisli sta ljudima padne napamet. Kupi kuciste od 180e i uradi mu ovo.

Kad sam video najezao sam se kao srce da mi je zasekao. Onako kuciste. 

Ja mu sa rukavicama prilazim.

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2012 18:00 (Vlada011).
13 godina
odjavljen
offline
Modding kućišta

@Vlada

 

daj nemoj uništavati to lijepo kućište, bez uvrede, ali ljepše je tvornički izgledalo.

 
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Modding kućišta

Hvala. Stavio sam sprej u vodu kako si rekao i stvarno je bolje {#}

14 godina
offline
Re: Modding kućišta
laux kaže...

Hvala. Stavio sam sprej u vodu kako si rekao i stvarno je bolje {#}

De poslaži komponente unutar kučišta, stavi oprički pogon, zopalji led ventilator i slikaj u mrako iz svih živih poza :D

Kopiraj link i zasnaj dosta F2P igara: http://www.bug.hr/forum/topic/pc-igre/koji-f2p-fpstps-zaigrati/131423.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice