LED trake

poruka: 688
|
čitano: 325.666
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Led trake
Najbrži kaže...

Imaš daljinski da ih upališ?

 Imao sam al sam ga bacio jer je il korodirao il nešto i počeo je bezveze "stiskat" stvari koje mu nisu zadane pritiskom poput stisnem bijelu on krene flashing mode ili zelena itd. u tom smislu pa sam samo ostavio na svijetlo plavu i tako palio preko prekidača na zidu. 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
12 godina
offline
Led trake

inace daljinski zna i 'poludit' kad se stine msm dolje desno tipka dok su ledice ukljucene ili neka kombinacija, tata mjenja mod rada ajmo reci, jer ak traka tipa ima drugaciji raspored boja ili nesto onda se da stelati

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Led trake
Tony1999 kaže...

inace daljinski zna i 'poludit' kad se stine msm dolje desno tipka dok su ledice ukljucene ili neka kombinacija, tata mjenja mod rada ajmo reci, jer ak traka tipa ima drugaciji raspored boja ili nesto onda se da stelati

 Moguće da je do toga, ali nažalost više nemam daljinskog pa ne mogu provjerit haha. Kakve su mi sad solucije onda? 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
12 godina
offline
Led trake

Uzmi par komada zice, istekaj ovaj crni kabel sto ide u bijelu kutiju, taj crni kabel ima ovakav konektor 

konektor konektor
 , unutra ti je plus, izvana je minus, jednu zicu gurni unutra, drugu zicu omotaj oko konektora. Led traka ti ima ovako rasporedeno 
traka traka
 , znaci crna ti je plus, ostale boje su minus. I onda spoji zicu iz sredine konektora na crnu, a zicom sto ide oko konektora probaj svaku boju, tak ces provjeriti radi li traka. E sad ak imas multimetar, mozes probat i adapter radi li. Lako moguce da je kontroler krepao jer on dosta cesto crkne

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2020 16:09 (Tony1999).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Led trake
Tony1999 kaže...

Uzmi par komada zice, istekaj ovaj crni kabel sto ide u bijelu kutiju, taj crni kabel ima ovakav konektor  , unutra ti je plus, izvana je minus, jednu zicu gurni unutra, drugu zicu omotaj oko konektora. Led traka ti ima ovako rasporedeno  , znaci crna ti je plus, ostale boje su minus. I onda spoji zicu iz sredine konektora na crnu, a zicom sto ide oko konektora probaj svaku boju, tak ces provjeriti radi li traka. E sad ak imas multimetar, mozes probat i adapter radi li. Lako moguce da je kontroler krepao jer on dosta cesto crkne

 Ok hvala puno, imam multimetar, kako bi adapter provjerio? Misliš na crni ovaj AC?

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
7 godina
offline
Re: Led trake

Stavi multimetar na dc napon (oznaka V s dvije crtice, jedna ravna a druga isprekidana) na područje npr. od 12V, i onda jednu sondu gurneš u konektor, a drugom diraš vanjski plašt, dok je adapter uštekan u struju.

Trebalo bi biti oko 12 V.

 

 

 

Kruha i igala...
9 godina
offline
Re: Led trake
fer-de-lance kaže...

Stavi multimetar na dc napon (oznaka V s dvije crtice, jedna ravna a druga isprekidana) na područje npr. od 12V, i onda jednu sondu gurneš u konektor, a drugom diraš vanjski plašt, dok je adapter uštekan u struju.

Trebalo bi biti oko 12 V.

 

 

 

 Pozdrav kolega Fer, napravio sam ovako kao što si rekao baš maloprije nego što sam vidio tvoju poruku, ali pošto ne mogu iščupat taj konektor vjerojatno se zaljepilo jer je izgorilo koliko vidim? Stavio sam multimetar na ova dva spoja i napon je očitavao 12.15V dok je adapter bio uštekan u struju. Led traka blicne jednom čim uštekam u struju i odma se ugasi, probao sam nekako izmjerit na onom molexu ako se to tako zove i nisam uspio s nikakvom kombinacijom dobit napon, možda krivo radim, ali na istu foru kao i što sam očitao ovaj od adaptera. 

 

Lp i hvala puno

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2020 20:40 (Filip720).
7 godina
offline
Re: Led trake

Da, konektor je izgorio.

Ako imaš lemilicu onda odreži konektor i zalemi direktno na ta dva kontakta.

Očito je dosta duga traka, a loš konektor pa se rastopio od preopterećenja.

 

Kruha i igala...
9 godina
offline
Re: Led trake

Traka je 5m dugačka RGB, ac adapter je 1,5A to nije dovoljno? Sad kad sam opet malo nešto prčkao po traci dok je uključena u struju kad stavim multimetar na jednu ledicu daje jako malo svjetla poput zelene, ljubičaste itd. 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
9 godina
offline
Led trake

Koliko je pametno uzet ovakvo nešto link uzeo bi foru sa wi-fijem zbog google home minija,, 5050 bi uzeo da imam i bijelu boju ako je to jedina razlika između 5050 i 2835? Jel dovoljan taj ac adapter za 5m? 

 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Led trake

Je, dosta je to, nemreš baš pretjerano tjerat ledice s tom strujom, a ako ti dovoljno jako svjetle, onda je ok.

Ali je konektor očito jako loš kad se na 1,5 A rastopi.

A ovo kad diraš instrumentom ledice pa malo svjetle ti je skroz normalno.

Staviš instrument na 200 ohma i kad staviš + na plus ledice i minus na minus, onda ti ledica svjetli, ali slabo.

Tak možeš provjeriti jel ledica valja.

Premda to ne moraš raditi, jer su ledice na traci spojene paralelno, odnosno par komada u seriju, pa sve u paralelu, tak da je koja i crkla ne bi ti radio samo jedan dio trake,  a ostale bi radile.

Uglavnom, samo zalemi žice od adaptera direktno an pločicu i vjerovatbo bude radilo.

 

Kruha i igala...
9 godina
offline
Re: Led trake
fer-de-lance kaže...

Je, dosta je to, nemreš baš pretjerano tjerat ledice s tom strujom, a ako ti dovoljno jako svjetle, onda je ok.

Ali je konektor očito jako loš kad se na 1,5 A rastopi.

A ovo kad diraš instrumentom ledice pa malo svjetle ti je skroz normalno.

Staviš instrument na 200 ohma i kad staviš + na plus ledice i minus na minus, onda ti ledica svjetli, ali slabo.

Tak možeš provjeriti jel ledica valja.

Premda to ne moraš raditi, jer su ledice na traci spojene paralelno, odnosno par komada u seriju, pa sve u paralelu, tak da je koja i crkla ne bi ti radio samo jedan dio trake,  a ostale bi radile.

Uglavnom, samo zalemi žice od adaptera direktno an pločicu i vjerovatbo bude radilo.

 

 Ok znači šta sam probao, uštekao sam ac adapter u struju odvojio dvije žice iz tog konektora što sam odrezao, pokušao sam prvo samo stavit dvije žice na ta dva spoja koja sam crveno označio nije uspjelo ni u jednoj kombinaciji možda jer je odlemljeno? Nakon toga sam probao stavit na crnu i plavi spoj na toj pločici i cijela traka je radila u jako plavoj boji, je li sigurno da tamo zalemim ili? 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
7 godina
offline
Re: Led trake

Možeš, ako hoćeš samo tu boju.

Ako hoćeš da sve rade, onda spojiš + od adaptera s tom crnom, a - od adaptera sa sve ove tri ostale zajedno.

 

Kruha i igala...
9 godina
offline
Re: Led trake
fer-de-lance kaže...

Možeš, ako hoćeš samo tu boju.

Ako hoćeš da sve rade, onda spojiš + od adaptera s tom crnom, a - od adaptera sa sve ove tri ostale zajedno.

 

 Ima smisla, hvala puno. Ova druga opcija bi vrijedila da imam daljinski haha. Sad još lemilicu nabavit bila je danas plinska lemilica u lidlu, ali nekako nisam htio uzimat jer ne znam gdje tih malih bočica ima za kupit. Nabavit ću sutra neku lemilicu pa ću napravit za plavu tako to je ok. 

 

Znači nema nikakvih opasnosti od samozapaljivanja ili nečega ako tako zalemim direktno na spoj? 

 

Hvala puno još jednom.

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
7 godina
offline
Re: Led trake

Nema opasnosti, tak se inače i spaja kad ne koristiš kontroler.

 

Kruha i igala...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Led trake
Filip720 kaže...

Traka je 5m dugačka RGB, ac adapter je 1,5A to nije dovoljno? Sad kad sam opet malo nešto prčkao po traci dok je uključena u struju kad stavim multimetar na jednu ledicu daje jako malo svjetla poput zelene, ljubičaste itd. 

 Ako nisam naglo izgubio oširinu vida, zakleo bi se da piše da na izlazu ima 5 ampera.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: Led trake
JozoBozo121 kaže...
Filip720 kaže...

Traka je 5m dugačka RGB, ac adapter je 1,5A to nije dovoljno? Sad kad sam opet malo nešto prčkao po traci dok je uključena u struju kad stavim multimetar na jednu ledicu daje jako malo svjetla poput zelene, ljubičaste itd. 

 Ako nisam naglo izgubio oširinu vida, zakleo bi se da piše da na izlazu ima 5 ampera.

 Haha tako je u pravu si, ja sam to preletio pa sam povezao gore input od 1,6A i dolje output od 5A pa je ispalo 1,5A 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
11 godina
neaktivan
offline
Led trake

pozdrav

molim vas pomoć, rješavao bi rasvjetu nadstrešnice u prirodi

razmišljao sam o led trakama koje bi ondje bile postavljene, a kada bi se tamo skupljali nosio bi akumulator za njihov pogon

 

s obzirom da sam neznalica oko ovoga svega, nadam se nekim prijedlozima kako ovo najbolje i što jeftinije rješiti

gledam po njuškalu i online trgovinama ponudu tih traka i vidim da im cijena varira prilično, bi li za ovu namjenu meni bili doovljni i ovi najjeftiniji?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Led trake
mjurli378 kaže...

pozdrav

molim vas pomoć, rješavao bi rasvjetu nadstrešnice u prirodi

razmišljao sam o led trakama koje bi ondje bile postavljene, a kada bi se tamo skupljali nosio bi akumulator za njihov pogon

 

s obzirom da sam neznalica oko ovoga svega, nadam se nekim prijedlozima kako ovo najbolje i što jeftinije rješiti

gledam po njuškalu i online trgovinama ponudu tih traka i vidim da im cijena varira prilično, bi li za ovu namjenu meni bili doovljni i ovi najjeftiniji?

 Sve ovisi o tome koliko svjetla želiš,prema tome su i trake raspoređene,a najvjerojatnije i cijene ...

12 godina
offline
Re: Led trake

Makar, LED trake su namjenjene samo da "ukrase" prostor, a ne za osvjetljenje.

 

Vjerojatno bi za osvjetljenje neke lokacija (priprema hrane? Jelo?..) trebalo uzeti svjetla namjenjena baš za to.

Idem pogledati na AliExpress, možda postoje kakvi gotovi setupi :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
neaktivan
offline
Re: Led trake

ma nemam potreba za nekim jakim osvjetljenjem, čisto da ne moramo palit bljeskalice s mobitela za neki izvor svjetlosti kad padne mrak, i da olakša pakiranje. više kao neko pozadinsko svjetlo nego stvarno osvjetljenje

u chipoteci vidim 11kn po metru dužnome, šta bi još trebao kupiti uz tu traku?

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 17:15 (mjurli378).
7 godina
offline
Re: Led trake

Imaš u neutrinu po 5 kuna za metar:

https://neutrinomobile.hr/zarulje-i-rasvjeta.html?limit=45&p=1

(listaj, poredano je po cijeni, 24,90 je rola od 5 metara trake).

A budući da kažeš da bi nosio akumulator, u osnovi ne trebaš ništa više, samo si produžiš žice da ti budu dosta do akumulatora.

Jedino si možeš uzeti neki kontroler ako želiš regulirati jačinu, ili ako hoćeš RGB traku pa da šaltaš boju i intenzitet.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 18:03 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Led trake

Uzmi "hladnu" 4500-6000K traku. Možeš i sa ledicama serije 3XXX sa 60kom/m. Voltaže kao akumulator ako je 12v onda 12v. Ne znam sada koliko je nadstrešnica. 

 

Ja sam si slično složio na klijet/vikendicu. Namjerno ovu slabiju radi trajanja akumulatora (ima i sloranu ploču iako nebitno za tvoju priču). Poanta toga je da svijetli ko blesavo jer nema okolo drugih svijetala. Brdo, šuma, nema struje. Za recimo doma osvjetljenje bi to bilo preslabo. Ali za vikendicu je savršeno.  Ne troši "ništa". 

 

Vikendica je 3X4M i sa 2 strane imam traku. Na svaku stranu sam stavio 2.5m u aluminisjki profil (naobičniji iz bauhausa). Dakle nije čak ni onaj sa difuzorom. 

 

Konkretno radi se o ovoj traci.  

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 23:44 (plavi08).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Led trake

pozdrav, bio sam odsutan zadnjih dana pa nisam uhvatio vremena za ovo

hvala na odgovorima!

vrijedi li ova traka iz chipoteke duplo od ove po 5 kn/m ili je i potonja dovoljna za moje potrebe?

i ako mi možete preporučiti neki akumulator, pošto kao baš loše stojim s time.

i još pitanje, nakon što uzmem te ledice i poljepim ih, kada dolazim sa sobom ponesem akumulator i spajam to direktno, ne trebam nikakve dodatke?

 

 

hvala!

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Led trake

U osnovi su iste, ledice su 3528, ali ove iz neutrina su 4,8 W/m, a ove 3,6, tak da očito ove jeftinije čak imaju više ledica po metru dužine, ili ih jače tjeraju.

U osnovi su ove duplo jeftinije čak i jačeg svjetla, ako je tak kak je po specifikaciji.

A za spajanje ne trebaš ništa, samo spojiš na kleme od akumulatora, + na +, - na -.

A akumulator uzmi bilo kakav, možda ti netko pokloni stari od auta koji mu više ne valja, za ovu situaciju idealno.

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Led trake

Uzmi bilo koje. Za ovo što tebi treba dobre su i sa ebay-a. Preporučam ti samo da su ove sa silikonom IP65 pošto su vani.

 

Možeš spajati direktno na akumulator.

 

Možeš koristit stari od auta. No ako kupuješ novi onda predlažem olovni ( ima i drugih tehnologija ali su skupi) stacionarni (brodovi, kamioni, kam kučice). Jer ovi za automobile nisu namijenjeni za pražnjenje više do 30% po ciklusu i broj ciklusa punjenja i pražnjenja im je manji. Dok olovni stacionarni su do 50% pa će ti duže trajat. Ali ak imaš stariji od auta koji ima kolko tolko ispravne čelije (napon 12V) tvoje potrebe će zadovoljavat neko vrijem

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 0:56 (plavi08).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Led trake

Poslije Uskrsa se to rješava, pa se čeka kraj ovog ludila da se i isproba.

 

Puno hvala ljudi!

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Led trake

Može mi netko pomoći 

Znaći želim stavit LED traku u sobu zbog dekoracije.

Sad me zanima od vas koji ste postavljali, sa kojom oznakom da gledam traku ,da gledam RGBW ili RGB, ima li kakva razlika u onim jeftinim i skupim trakam na Ebay-u

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Led trake

Na stropu imam dvije trake sa dva napajanja (majstor kaže da je uzeo bolje napajanje). Nakon nekoliko mjeseci na obe trake na početku(cca 40ak cm) sad LED svijeli žuto. Trake su postavljene na aluminijske nosače. Jel problem možda u prevelikom naponu ili jednostavno traka nije kvalitetna? Smijem li odrezati početak trake i zamijeniti sa istom, ostalo mi nekih cca 1m jer je bila malo duža?

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Led trake
trnokop kaže...

Nakon nekoliko mjeseci na obe trake na početku(cca 40ak cm) sad LED svijeli žuto.

U pitanju je bijela traka (hladno bijela? neutralno bijela? toplo bijela?) ili RGB?

 

Pretpostavljam bijela. Ako je presvučena silikonom, onda je silikon požutio pa je taj dio zbog toga promijenio boju u žuto. Ako nije, onda se nešto dogodilo s fosforom. Napon može ponešto utjecati na boju, ali ne bi to smjela biti takva razlika.

 

trnokop kaže...

Smijem li odrezati početak trake i zamijeniti sa istom, ostalo mi nekih cca 1m jer je bila malo duža?

Smiješ. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice