[How To]Izrada Domaćih Wireless antenica(Video)

poruka: 14
|
čitano: 14.571
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
[How To]Izrada Domaćih Wireless antena,odašiljaća

Prvi korak je neka žica Wireless-a sa malim odašiljaćem kojeg stavite unutar neke metalne zdjele ili po mogučnosti konzerve s tim da napravite malu rupicu unutar zdjele ili konzerve i stavite unutra odašiljać i pričvrstite i to bi bio lakši naćin a za bolji naćin sa jačim signalom samo pogledajte:





Ako netko ima neko pitanje slobodno neka pita tu na ovoj temi i komentirajte

ASRock ALiveXFire-SATAII R3.0 AMD Athlon 64 X2 5200+ 2,7ghz Gigabyte Radeon HD3650 725mhz/1600mhz DDR2(800)1GB DDR2(800) 512MB DDR2(800) 2GB 1.HDD-Maxtor 200GB(10000rpm) 2.HDD-Maxtor 120gb(10000rpm) Sony DVD+RW(multi) + CD+R
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2009 12:14 (FrightMare).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[How To]Izrada Domaćih Wireless antenica(Video)

Jeli itko pokušao ovo?

https://www.youtube.com/watch?v=betR3vejzg4&feature=related

 

Dobije li se išta usmjereniji signal nego sa kanticom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: [How To]Izrada Domaćih Wireless antena,odašilj
FrightMare kaže...

Prvi korak je neka žica Wireless-a sa malim odašiljaćem kojeg stavite unutar neke metalne zdjele ili po mogučnosti konzerve s tim da napravite malu rupicu unutar zdjele ili konzerve i stavite unutra odašiljać i pričvrstite i to bi bio lakši naćin a za bolji naćin sa jačim signalom samo pogledajte:



 To ti je prikazana biquald i kantena.
Nije mi jasno što si želio postići sa ovom temom. Ako želiš nekom pomoći kod izrade takve antene ili možda želiš napraviti kvalitetan i poučan text da bude zaljepljen i izdvojen od drugih onda to napravi kako treba. Za kantenu postoji kalkulatar ovisno o visini i širini konzerve govori koliku bakrenu žicu trebamo staviti, a za biquald imaju mjere kako treba ići. Ako već hoćeš i znaš napiši detaljno kako se pravi kantena sliku po sliku i isto tako za biquald, dupli biquald i može jagi antenu i prikaži koliko se pojačanje dobije ugradnjom tih antena, a koliko se pojačanje dobije kad se navedena antene postave na satelitski tanjur i tek onda ćeš imati pravu temu.
15 godina
neaktivan
offline
[How To]Izrada Domaćih Wireless antenica(Video)

najbolje je 

Pentium 100MHz @102 MHz, nvidia 1 4 mb , dram 8 mb , Windows 3.1 , 64 mb hdd,monitor u boji, ne radi mi GTA IV uskoro ču instalirat vistu tamo bi onda trebala radit !!!! ipak je komp predobar mogla bi onda i na high :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[How To]Izrada Domaćih Wireless antenica(Video)

Ja sam napravio biquald i radi odlično.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[How To]Izrada Domaćih Wireless antenica(Video)

kako se to može spojit s WIFI-jem ako je to kod mene stik dlink g122

I7 965 @5.1 , ASUS RAMPAGE II EXTREME , Dominator 12 gb DDR3 1600mhz , EVGA GTX295 & ASUS GTX 295 , HX1000W , WD1000BE X2 ,Coolermaster 932 HAF + monitor u boji .
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: [How To]Izrada Domaćih Wireless antenica(Video

 

Ja radio biquad i kantenu prije 4-5 g. i nisam primjetio da biquad radi bolje..

15 godina
neaktivan
offline
[How To]Izrada Domaćih Wireless antenica(Video)

di se može odašiljać kupit

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis. Bolje ispasti budala nego iz aviona.Ajde zuri u sunce ili tako nešto
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: [How To]Izrada Domaćih Wireless antenica(Video

Ukoliko želite spajati Biquad ili kantenu na Wireless adapter on mora imati RPSMA konektor, kao recimo ovaj dolje:

http://www.edimax.com/en/produce_detail.php?pl1_id=1&pl2_id=44&pl3_id=161&pd_id=303

Dakle mora se dati skidati njegova antena da se dade prišrafiti pigtail kabel, npr. ovaj:

http://www.da-ta.info/?p=productsMore&iProduct=22&sName=pigtail-belden-h155--2m

(Moramo računati da je pigtail skup, ali ne samo zbog skupoće po metru nego i više zbog gubitka signala, moramo imati kratki kabel...recimo do 5 m. dakle antena mora biti relativno blizu kompu)

 

Ja sam sa kantenom svojevremeno imao link na udaljenosti oko cca 4 km uz full LOS (čistina po naški) sa brzinama od oko čak 15 Mbps Download i i oko 2 Mbps Upload. sa Canyon WF 511 karticom i najnovijim Ralink driverima. (Obavezno skinuti drivere sa Ralink stranica za određeni čipset, jer oni driveri što dolaze sa karticom su pretpotopni i ne valjaju skroz ništa...gotovo je kartica neupotrebljiva sa njima)Sa druge strane je sektor antena WiFi udruge sa pojačanjem od svega 20 dB zbog zakonskih normi!

No međutim morate i računati na visoki stupanj neželjenog šuma (Noise Ratio) koji se povećava u urbanim sredinama..(drugi Wireless uređaji, itd)

 

Ukoliko želite dobiti antenu pojačanja 20 pa i preko 24 dbi možete kantenu montirati i u fokus tanjura satelitske antene.

 

Na oveme linku možete otprilike izračunati kolika udaljenost i kakva antena za istu treba biti za dobar signal. (ispod -70 dB ne preporučam jer strahovito padaju performanse)

http://www.udruga-ping.hr/simulacija

 

Rezime: 2 usmjerene satkantene na udaljenosti od 3-4 km (obavezno se moraju fino "vidjeti") garantirano može lijepo raditi!

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2009 22:46 (84737).
15 godina
offline
[How To]Izrada Domaćih Wireless antenica(Video)

E kako da pojacam signal sa obicnog USB adaptera.
Koji izgleda tocno kao na slici.
(Vidi sliku)

Gigaset USB Adapter 108 Gigaset USB Adapter 108
I don't care...
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2009 22:25 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: [How To]Izrada Domaćih Wireless antenica(Video
markoal kaže...

E kako da pojacam signal sa obicnog USB adaptera.
Koji izgleda tocno kao na slici.
(Vidi sliku)

 to cudo malo meni od jednog kraja kuce na drugi radi, a dosta je velika kuca, neznam kaj bi ti trebalo :P
People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
15 godina
offline
RE: [How To]Izrada Domaćih Wireless antenica(Video
Aki kaže...
markoal kaže...

E kako da pojacam signal sa obicnog USB adaptera.
Koji izgleda tocno kao na slici.
(Vidi sliku)

 to cudo malo meni od jednog kraja kuce na drugi radi, a dosta je velika kuca, neznam kaj bi ti trebalo :P
 Jel ti imas isto taj Adapter?
I don't care...
16 godina
offline
RE: [How To]Izrada Domaćih Wireless antenica(Video
markoal kaže...
Aki kaže...
markoal kaže...

E kako da pojacam signal sa obicnog USB adaptera.
Koji izgleda tocno kao na slici.
(Vidi sliku)

 to cudo malo meni od jednog kraja kuce na drugi radi, a dosta je velika kuca, neznam kaj bi ti trebalo :P
 Jel ti imas isto taj Adapter?
 je
People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
14 godina
neaktivan
offline
RE: [How To]Izrada Domaćih Wireless antenica(Video

http://www.freeantennas.com/projects/template2/index.html

Ovdje imaš nacrte za izradu tzv. Windsurfera iliti Signal Boostera koji ide na Rubber Ducky antenu...

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=sUTT8wdN_VA&feature=related

Ovdje pogledaj video o tome...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice