EK WaterBlocks

poruka: 11
|
čitano: 4.435
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
EK WaterBlocks

E sad... dao se ja u razmisljanje o vodenom hladenju...

 

Pa ako tko zna od vas ovdje postoji li mogucnost da se kupi od EK-a direktno u Sloveniji u njihovom nekom ducanu ili nesto slicno...tako da mi ne opale carinu i porez ako bi narucivo postom jer kad se sve zbroji bit ce to pozamasna cifra {#}...

 

A i ako netko ima nekakva iskustva o njima koja bi htio podijelit neka se slobodno izjasni! {#}

 

I da, ne zanimaju me iskustva s obzirom na preformanse nego iskljucivo ona vezana uz kupovinu, dostavu i takve slicne stvari...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: EK WaterBlocks

O kojim ciframa govorimo ovdje? Ako je do, otprilike, 500 eura, skokneš do Slovenije, kupiš, dođeš na granicu, pečatiraš i vratiš si cca 15% vrijednosti bez da plaćaš Hrvatskoj porez ili carinu. A, ako je cifra veća, onda ti ne gine plaćanje poreza i/ili carine, osim ako poznaješ nekoga na granici pa da te pusti...

 

To se odnosi na kupovinu direktno kod njih. Ako ti šalju s poštom, morat ćeš ili platit poštaru carinu kad ti donese ili prvo platit carinu i onda podignut paket u nekoj carinarnici odakle ti je došlo da moraš platit.

 

Tako nekako, otprilike.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
15 godina
offline
EK WaterBlocks

Najjeftinije ti je otići do slovenije busom- 100ak kn iz zagreba karta- i kupiš što trebaš te vratiš na granici porez....

Najskuplja ti je naručivati poštom, jer će te ovi naši oderati "kao mladog majmuna".

Postoji i srednja mogučnost, da ti pošalju u najbližu slovensku poštu paket, pa ga ti tamo pokupiš i riješiš se carine

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: EK WaterBlocks
cinco44 kaže...

O kojim ciframa govorimo ovdje? Ako je do, otprilike, 500 eura, skokneš do Slovenije, kupiš, dođeš na granicu, pečatiraš i vratiš si cca 15% vrijednosti bez da plaćaš Hrvatskoj porez ili carinu. A, ako je cifra veća, onda ti ne gine plaćanje poreza i/ili carine, osim ako poznaješ nekoga na granici pa da te pusti...

 

To se odnosi na kupovinu direktno kod njih. Ako ti šalju s poštom, morat ćeš ili platit poštaru carinu kad ti donese ili prvo platit carinu i onda podignut paket u nekoj carinarnici odakle ti je došlo da moraš platit.

 

Tako nekako, otprilike.

 

Radi se o nekih 300€ (pod vodu bi stavo CPU i VGA s malo vecim radiatorom), par € gore-dole... tako nesto da odem sam sam i mislio(skoknut na izlet na 1 dan i usput kupit i ovo), a i znam za taj povrat njihovog PDV-a

 

Znaci postoji mogucnost da se direktno od njih kupe u Slo komponente?Nisam to mogao nac na njihovoj stranici...

 

I jos da pitam; ne smijem prijavit na nasoj granici da imam tu robu kod sebe, jeli tako?

 

jer ako prijavim svejedno ce mi opalit i PDV i carinu, sto nije tako? To je uvijek rizik koliko ja znam...

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: EK WaterBlocks
rooswelt1991 kaže...

Najjeftinije ti je otići do slovenije busom- 100ak kn iz zagreba karta- i kupiš  što trebaš te vratiš na granici porez....

Najskuplja ti je naručivati poštom, jer će te ovi naši oderati "kao mladog majmuna".

Postoji i srednja mogučnost, da ti pošalju u najbližu slovensku poštu paket, pa ga ti tamo pokupiš i riješiš se carine

  ...i bus je opcija...definitivno...

14 godina
odjavljen
offline
EK WaterBlocks

NE MOŽE SE

 

Dakle ne može se doći do njih u Ljubljanu i kupiti direktno kod njih, to su davno ukinuli, sad šalju samo na adrese, a poštarina nije jeftina.

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: EK WaterBlocks

Ako se ne može kupiti direktno od njih (probaš zvat, kažeš da ti se tako najviše isplati ili bilo što, možda naprave iznimku; ja sam tako kupio matičnu, isto u jednoj slovenskoj trgovini), neka ti pošalju kod nekog poznanika u Sloveniji (ako imaš nekoga). Ili to, ili poštom + poštarina + carina...

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
14 godina
odjavljen
offline
Re: EK WaterBlocks
cinco44 kaže...

Ako se ne može kupiti direktno od njih (probaš zvat, kažeš da ti se tako najviše isplati ili bilo što, možda naprave iznimku; ja sam tako kupio matičnu, isto u jednoj slovenskoj trgovini), neka ti pošalju kod nekog poznanika u Sloveniji (ako imaš nekoga). Ili to, ili poštom + poštarina + carina...

Ne rade iznimke.

13 godina
neaktivan
offline
Re: EK WaterBlocks
da, istina... nema iznimke...sad su mi na mail odgovorili...
jedina opcija sto mi ostane je tlacit koga u slo da mi izade na ruku...

hvala ljudi na pomoci!
13 godina
neaktivan
offline
EK WaterBlocks
Jel šalju iz Ljubljane na poštu koja je odma 2 kilometra iza Bregane?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: EK WaterBlocks
Monopol kaže...
Jel šalju iz Ljubljane na poštu koja je odma 2 kilometra iza Bregane?

Rekao bih da ne, ali pitaj ih, brzo odgovaraju na mail.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice