Diy lemilica na vruci zrak

poruka: 18
|
čitano: 15.652
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Diy lemilica na vruci zrak

Evo kako sve vise i vise dobivam na popravak stvari koje imaju smd na sebi.

razmisljo sam da kupim lemnu stanicu an vruci zrak ali kad sam vidio cijenu prosla me volja.

naso sam diy rjesenja od obicne kako pretvorit u zracnu. te upravo je to u projektu

inace stavljaju grijace od 40W moja je od 30W jer je na 12v pa neznam dali ce dovoljno topli zrak izbacivat

kratko receno dali je netko to radio il ima iskustva s time.

ovih dana ce slike moje i test

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Diy lemilica na vruci zrak

Prelistaj ovo pa vidi ima li tvog odgovora.Ili probaj dugnuti malo napon (15v) pa vidi kako radi.

The world is just illusion
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Diy lemilica na vruci zrak
Lacko kaže...

Evo kako sve vise i vise dobivam na popravak stvari koje imaju smd na sebi.

razmisljo sam da kupim lemnu stanicu an vruci zrak ali kad sam vidio cijenu prosla me volja.

naso sam diy rjesenja od obicne kako pretvorit u zracnu. te upravo je to u projektu

inace stavljaju grijace od 40W moja je od 30W jer je na 12v pa neznam dali ce dovoljno topli zrak izbacivat

kratko receno dali je netko to radio il ima iskustva s time.

ovih dana ce slike moje i test

Slobodno napravis neki tut. Volio bih i sam moci zalemiti neke SMD komponente...

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
14 godina
neaktivan
offline
Diy lemilica na vruci zrak

ako bude radilo naravno da ide tut gore :)

sta se tice napona radit ce na 15v bez beda jer sam je inace drzo na 15 jer je imala prikljucak za u auto...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Diy lemilica na vruci zrak

eto za sad sta je bio test.  znaci puho sam ja kroz cijev mogu puhat maks 20 sec pa ono nije to to.

znaci uspijem rastalit izolirku i dlan nesmijem stavit ispred jer se inace specem. ali tinol nemogu rastalit e sad. dali nemogu rastalit jer mogu puhat samo 20sekundi ili jer nije dovoljna toplina.

Sad moram pumpu iskopat iz steka za akvarij da nju spojim pa da vidimo kako ce onda bit. a ako i dalje ne bude dobro morat cu radit svoj grijač imam staru grijalicu spiralku koja na pola radi pa cu od nje izvuc djelove

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Diy lemilica na vruci zrak

Reko bih da ti temperatura nije dovoljno visoka, ako ti multimetar ima opciju mjerenja temperature, probaj usmjeriti vrući zrak u sondu i izmjeriti temperaturu.

 

Lem bi se trebao što prije rastaliti

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Diy lemilica na vruci zrak

jup nije dovoljno vruce. imam sondu samo neam pojma di je haahaha :D

sad sam napravio svoj grijac samo sad treba nac keramiku da ga izoliram.

napravio od neke suste kratko receno duzine 5cm vuce 2.4A na 12V i uzari se ljepo svjetli crveno :) moze do 16V ic dalje nisam zelio da ne pregorim grijač.

tako da cu moc imat i regulaciju temperature :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Diy lemilica na vruci zrak

Keramiku imaš na grijačima iz pištolja na vruć zrak, možda bi se s njim dalo nekaj iskombinirati, nađu se za 100kn, a obično imaju 2 brzine i temperature, 350 i 550 stupnjeva, možda bi se dalo nešto s tim, jer imaju poprilično snažan ventilator.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Diy lemilica na vruci zrak

imam doma pistolj za vruc zrak za skidanje farbe brzina 250C i 550C problem je sta ima toliko jak ventilator da jednostavno kad se zagriju komponente ih otpuse sa plocice hahahahha :DD

a ako stavim regulaciju brzine na njega spalit ce se grijaci i plastika jer nece imat dovoljan protok zraka ...

 

sta se tice prve verzije sta sam radio lemilica od 12v kad sam digo njoj napon sad na 16.5V uspio sam dobit 250C na izlazu i rastopit lem bez problema. ali zelim barem 300C

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Diy lemilica na vruci zrak

OK evo slika prvog modela. moram jos napravit da mi baca u manju tocku.

moram jacu pumpu nabavit nazalost ova je prestara.

takoder moram sve rupe kud mi zrak bjezi zacepit hahahha :D

 

Dostize temperaturu od 280C sta je dovoljno da rastopi lem samo se moras malo nacekat hahahha :D

Ova braga na vrhu lemilice je tanki lim stisnut s bragom da kroz rupice nejde zrak jer je imala rupice za hladenje

 

Evo slika

 

Temperatura Temperatura
Napon i amperža Napon i amperža
Kako to izgleda Kako to izgleda
Pumpa Pumpa
izbliza izbliza
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Diy lemilica na vruci zrak

Nije loše, za prototip super izgleda, samo ja bih podignuo temperaturu na 320 do 330 stupnjeva, da baš komponente nebudu izložene predugo visokoj temperaturi

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Diy lemilica na vruci zrak

znam da problem je sta je ovaj grijac 25W a inace se radi sa grijacem od 40W a neda mi se ic kupit novu lemilicu i unistit je hahahha :D

kad dignem napon na 20V brijem da ce bit oko 300 a i protok zraka moram pojacat

12 godina
offline
Diy lemilica na vruci zrak

Ha čuj, sad ti preostaje eksperimentiranje :DD naći dobar omjer protoka zraka i temperature tako da se lem brzo rastopi, a opet da ne odlete komponente.

 

Na 20V ćeš vjerojatno imat i 60W, a tada bu temperatura oko 300-310 stupnjeva

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.3.2013 14:23 (Gigabyte091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Diy lemilica na vruci zrak

da problem je samo da ne pregori grijac. neda mi se dizat napon dok nemam dovoljan protok zraka.

spojio bi ga ja na kompresor ali kompresor je u garazi i hladan je ko led. i onda dobijem 100C hahahah jer je preveliki  raspon temperatura i ne stigne ugrijat.

jedino da sad ovaj drugi grijac sta sam napravio do pola da spojim u sredini prije lemilice da dodatno zagrije zrak tako ce se manje mucit glavni grijac

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Diy lemilica na vruci zrak

Cekas žica iz stare grijalice, bez problema 4-5 A bez ikakvog protoka zraka, provjereno {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Diy lemilica na vruci zrak

nene to je sve ova jos prva znaci original grijac od lemilice od 25W on me strah da ne zgori a od grijalice zice znam da bez beda rade samo problem mi je sa kucistem hahahah :D

jer gledma da bude sta je moguce manje

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Diy lemilica na vruci zrak

na kraju sam prepravio prvi dizajn malo. i sad na izlazu dobivam oko 310 320C na 19V jucer odlemio par veza i smd chipova tako da sad cekam nesto sa smd da se mogu igrat hahah

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Diy lemilica na vruci zrak

Na nekim starim pločama se vježbat :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice