Akumulator ili adapter??

poruka: 27
|
čitano: 25.225
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Akumulator ili adapter??

Pozdrav! imam pitanje na koje trebam odgovor!

ovako. Imam ražanj (za prasce, janjce itd..) koji se inace spaja na akumulator od auta i funkcionira sve pet! moje je pitanje, dali bi ja mogao taj akumulator zamjenit sa adapterom, spojit žice i uštekat u struju da to radi i da ne ošteti motor!

 

na adapteru piše ovako:

 

INPUT: 230V ~ 50Hz 150mA

OUTPUT: 12V ~ 1200mA 14.4VA

 

hvala!

[url]http://ogame.org?refId=110+110631[/url]
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Akumulator ili adapter??

neznam baš...

što piše na motoru?

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
14 godina
odjavljen
offline
Akumulator ili adapter??

Taj adapter je vjerojatno preslab. Neki punjač akumulatora bi bio ok, ili možda neko jače PC napajanje.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Akumulator ili adapter??

100% je preslab(nije valja motor od 16W...), samo procitaj kolku snagu ima motor i onda podjelis tu snagu s naponom od 12V i dobivas kolku struju mora isporuciti adapter da bi radilo.

:D
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2012 20:35 (CroNk3r).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Akumulator ili adapter??

Kao što kolega kaže pogledaj koje ti snage motor, al taj punjač  i nije tako slab 1200 ma to ti je 1.2 A , on će ti to najvjerojatnije moći pokrenuti ali će ti možda malo sporije okretati. A ako ti ga taj punjač bude mogo okretati  usporedi brzinu kad je motor spojen na akumulator i na adapter. Ako ti vrti sporije na adapteru ( što najvjerojatnije i hoće ) onda dolazi mogućnost grijanja motora. Najbolje ti je spojiti na punjač za akumulator. 

Legends Never Die
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Akumulator ili adapter??

1A je vjerojatno samo struja praznog hoda.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Akumulator ili adapter??

ne mogu procitat sta pise na motoru, jer je motor obojan, a nema naljepnicu nikakvu! a nista, probat cu, pa cemo vidit! 

 

hvala svima na odgovorim!

[url]http://ogame.org?refId=110+110631[/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Akumulator ili adapter??

Spoji na akumulator preko ampermetra na multimetru.

Svi smo mi Mentalist.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Akumulator ili adapter??

imo mi je stari jedan razanj i radio je normalno na punjacu za akumulator, ali sumnjam da ce radit na adapteru, zivi bili pa vidli

12 godina
offline
Akumulator ili adapter??

Vjerovatno neće raditi na adapteru jer je to motor od brisača automobila(99% slučajeva pecala na 12V), a vjerujem da je on malo veće snage...

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Akumulator ili adapter??

Ne vjeruješ?

 

Spoji motor bez opterećenja na 12v pa mjeri, mogao biš se iznenaditi, ti motori nisu baš poznati po svojoj učinkovitosti. Možda nije 1A, ali sigurno je u tom rangu.

 

 

Struja praznog hoda adaptera je vrlo mala.

 

 

EDIT: post na koji sam odgovarao je pobrisan, trebao sam citirati.

Svi smo mi Mentalist.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2012 21:41 (Jakovp).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Akumulator ili adapter??

Motor brisača golfa dvojke? :P 
Ako spojiš taj svoj adapter na to, samo će izgoriti, i možeš se pozdraviti s njime (adapterom, jel). Kupi neki jeftini lijevi punjač akumulatora (imaš einhellovih dosta jeftinih), nek daje bar 5A i to će biti dosta. Uostalom, tak i ja pečem prasce i janjce doma :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Akumulator ili adapter??
Val kaže...

Motor brisača golfa dvojke? :P 
Ako spojiš taj svoj adapter na to, samo će izgoriti, i možeš se pozdraviti s njime (adapterom, jel). Kupi neki jeftini lijevi punjač akumulatora (imaš einhellovih dosta jeftinih), nek daje bar 5A i to će biti dosta. Uostalom, tak i ja pečem prasce i janjce doma :D

 

 

ajd kad sljedeci puta budes pekao, zovi da naletim, pa da to vidim uzivo! {#}

 

 

sorry za OT, ali morao sam! :D

[url]http://ogame.org?refId=110+110631[/url]
16 godina
neaktivan
offline
Akumulator ili adapter??

Nema frke, možeš potegnuti do vt? Ako ne, mogu ja snimiti video :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Akumulator ili adapter??

ma punjač za akumulatore FTW, 5 ampera onaj najjeftiniji, ipak okretat ce on to dosta dok se ispece, a ima tu i donekle težine, s druge strane ako češće pečeš onda tu adapter nema šta radit...vrisnio bi garant...uz to ako nemaš punjač za akumulator dobro dođe za testirat ostale uređaje/žarulje i slično koje rade na 12v

samo krupno, ništa sitniš
12 godina
neaktivan
offline
Akumulator ili adapter??

hvala svima na odgovorima. odluka je ipak pala na punjac za akumulator, bas zbog toga sto ga nemam, pa eto, imat cu onda i to... ;)

[url]http://ogame.org?refId=110+110631[/url]
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Akumulator ili adapter??

Kad smo kod adaptera, jedno pitanje vezano uz ac/dc adapter za laptop. Tiče se polariteta. Na laptopu mi piše da treba biti pozitivan polaritet. A dobio sam neoriginalni adapter, tj. koristim onaj univerzalni na kojem si sam mogu odabrati voltažu o 15 do 24V. A problem se tiče onog nastavka. Naime, na samom adapteru je jedna skica koja pokazuje kako spojiti taj nastavak da polaritet bude pozitivan. Pa, kaže kako se na strani di je oznaka TIC, il tak nešto(neznam napamet) utakne + simbol tog nastavka. Problem je taj kaj ja nemam + simbol na tom drugom kablu, već onaj simbol za polarnost, minus s lijeve strane, plus sa desne i plus je spojen na krug u centru - mislim tak je standardna oznaka, al je još stvar u tome kaj na tom mom kablu nema tog plusa i minusa, neg samo dvije crte i u sredini točka. I sad je pitanje, dal to spojit tako da ta čudna skica bude na strani gdi je i ova oznaca TIC il šta već, da polarnost bude pozitivna. Neću se igrat bezveze da nekaj ne pregori. pa ak netko zna. 

Fali mi samo ta informacija dal je ta strana onda pozitivna polarnost, jer nema nikakve strelice il šta već, da bih znao. Samo ta "skica", e da ima i jedna točkica izdubljena, a na drugoj strani kabla nema ničega (znači druga strana, ako ga okrenemo za 180, i ak ga tak spojimo pa to bude suprotna polarnost.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2012 20:56 (N. Ohm).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Akumulator ili adapter??
Bacelj kaže...

Pozdrav! imam pitanje na koje trebam odgovor!

ovako. Imam ražanj (za prasce, janjce itd..) koji se inace spaja na akumulator od auta i funkcionira sve pet! moje je pitanje, dali bi ja mogao taj akumulator zamjenit sa adapterom, spojit žice i uštekat u struju da to radi i da ne ošteti motor!

 

na adapteru piše ovako:

 

INPUT: 230V ~ 50Hz 150mA

OUTPUT: 12V ~ 1200mA 14.4VA

 

hvala!

  Nece te skupo kostati da ti neki elektronicar ovo izradi ili adaptira iz punjaca akumulatora

Niti jedan adapter sireoke potrosnje ne moze dati struju od 14A ili, ako ga ima, bit ce skup.

 

Ostalo, ako kojim cudom ne pregori, nece imati snage da pokrene motor ili ce raditi kada janje nije tu a to nam nije cilj, jel?

14 godina
odjavljen
offline
Re: Akumulator ili adapter??
N. Ohm kaže...

Kad smo kod adaptera, jedno pitanje vezano uz ac/dc adapter za laptop. Tiče se polariteta. Na laptopu mi piše da treba biti pozitivan polaritet. A dobio sam neoriginalni adapter, tj. koristim onaj univerzalni na kojem si sam mogu odabrati voltažu o 15 do 24V. A problem se tiče onog nastavka. Naime, na samom adapteru je jedna skica koja pokazuje kako spojiti taj nastavak da polaritet bude pozitivan. Pa, kaže kako se na strani di je oznaka TIC, il tak nešto(neznam napamet) utakne + simbol tog nastavka. Problem je taj kaj ja nemam + simbol na tom drugom kablu, već onaj simbol za polarnost, minus s lijeve strane, plus sa desne i plus je spojen na krug u centru - mislim tak je standardna oznaka, al je još stvar u tome kaj na tom mom kablu nema tog plusa i minusa, neg samo dvije crte i u sredini točka. I sad je pitanje, dal to spojit tako da ta čudna skica bude na strani gdi je i ova oznaca TIC il šta već, da polarnost bude pozitivna. Neću se igrat bezveze da nekaj ne pregori. pa ak netko zna. 

Fali mi samo ta informacija dal je ta strana onda pozitivna polarnost, jer nema nikakve strelice il šta već, da bih znao. Samo ta "skica", e da ima i jedna točkica izdubljena, a na drugoj strani kabla nema ničega (znači druga strana, ako ga okrenemo za 180, i ak ga tak spojimo pa to bude suprotna polarnost.

Teško je reći ovako, daj slike.

Lazarus Long kaže...

  Nece te skupo kostati da ti neki elektronicar ovo izradi ili adaptira iz punjaca akumulatora

Niti jedan adapter sireoke potrosnje ne moze dati struju od 14A ili, ako ga ima, bit ce skup.

 

Ostalo, ako kojim cudom ne pregori, nece imati snage da pokrene motor ili ce raditi kada janje nije tu a to nam nije cilj, jel?

Nije 14A, nego 14VA, što je otprilike 1A pošto se radi o 12V.

Svi smo mi Mentalist.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Akumulator ili adapter??
Jakovp kaže...

Nije 14A, nego 14VA, što je otprilike 1A pošto se radi o 12V.

  NIsam dobro procitao da se radi o VA

15 godina
neaktivan
offline
Akumulator ili adapter??

Evo slike:

 

Dakle, oznaka je TIP na ovom kablu koji ide iz adaptera, a na ovom drugom koji se spoji je evo takva oznaka kakva je. I sad, dal da tu oznaku smatram da je to kao ovaj + kako piše na adapteru da se spaja TIP i + da bi polarnost bila pozitivna?

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2012 12:03 (N. Ohm).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Akumulator ili adapter??
N. Ohm kaže...

Evo slike:

 

Dakle, oznaka je TIP na ovom kablu koji ide iz adaptera, a na ovom drugom koji se spoji je evo takva oznaka kakva je. I sad, dal da tu oznaku smatram da je to kao ovaj + kako piše na adapteru da se spaja TIP i + da bi polarnost bila pozitivna?

Da, treba ti biti kao na toj grafici, znači da vidiš oznaku tip i taj plusić.

Svi smo mi Mentalist.
15 godina
neaktivan
offline
Akumulator ili adapter??

Da, znam da treba biti kao na grafici, ali ja pitam dal da ovu skicu tj. oznaku koja nije plus nego nešto drugo smatram kao da je to taj plus? Jer pošto na drugoj strani nema nikakve oznake, već je samo s te strane ta skica nekakva i ova jedna točkica.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2012 18:14 (N. Ohm).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Akumulator ili adapter??

Pa rekao bih da da pošto nema ništa s druge strane. Ali bilo bi najbolje da provjeriš multimetrom.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Akumulator ili adapter??

Oke, evo provjerio sam, i stanje je +20V.  Znači ja sam sad spojil TIP i taj simbol s iste strane i ispalo je pozitivno. Ali tih +20 je kad crveni kabel spojim na vrh onog nastavka, tj tog adaptera za laptop, a crni spojim ovdje okolo, na taj valjkasti dio. Znači spajam na baš onaj dio koji se ukopča u laptop, o tome pričam. Znači to je onda pozitivna polarnost? PItam zato što na tom dijelu nema oznake + i - , pa nemogu znati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2012 10:47 (N. Ohm).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Akumulator ili adapter??

Da, obično je uvijek taj vanjski dio minus, a unutarnji (iglica) plus.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Akumulator ili adapter??
Hvala, sve je riješeno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice