Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti... izdvojena tema

poruka: 1.296
|
čitano: 340.048
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

freedns.afraid.org jedini ne filozofira sa loginovima svaki mjesec i tim forama, ima hrpu primjera za gotove skripte (cron) za update i tako... Odličan servis.

12 godina
Nuclear_Phoenix kaže...

freedns.afraid.org jedini ne filozofira sa loginovima svaki mjesec i tim forama, ima hrpu primjera za gotove skripte (cron) za update i tako... Odličan servis.

-svaki je odličan.. ali nakon nekog vremena kad se proširi-pročuje krene s 'pro' (naplatom) i već rutinskom ili naplatom ili login dosadom (obaveza.. pa kad je 'važno' jedna briga više a čak ni za kućne potrebe nije praktično to često mijenjati..). dyndns je godinama bio free, više nije, sad je na tom mjestu npr no-ip a gore spomenuti će vjerojatno u neko vrijeme postati isti ili gašenje tj 99% je to praksa.

-skripte-cronovi .. zgodno no 'nepotrebno' jer ekšli sve to ima-radi-može svaki servis, tj može biti važnije juzerima na win ako nemaju potrebnih alata-soft tj takav servis mora pokrivati win-lin-mac ili barem win (+90% desktopa..) dok je za lin to 'višak'.. + prosječno znanje prosječnog juzera na win-lin osu i time potreba za takvim alatima.

-važnije, poznati-popularni servisi su obično u routeru podržani u opciji, dok je neki anonimni-novi nepoznat.. i tad ovisi o tim soft-alatima + neprakično u odnosu na router jer tad taj posao mora obavljati neko upaljeno računalo itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina

Pošto je ovo RPi tema, pretpostavlja se neko elementarno poznanje linuxa, crona i neki takvih điđa.

Ne moramo od svega napraviti nauku. Ovaj je free, radi, financira se donacijama i naginje naprijednijim userima (vidljivo iz zbrčkanog weba, puno tehnike i nedostatka službenog updatera). Definitivno nije za tipičnog win usera i nekog tko očekuje da će naći taj freedns u svom routeru.

12 godina

.. slažem se, no tad imaš situaciju da to juzer već zna.. tj ili je napredni ili nije, kao što je i prosjek na ovom forumu ipak očekivano više naprednih .. tj pišemo za 'sve' pa tko što od tog treba izabere :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Evo ako je netko zainteresiran staviti android na RPi. Ja sam isprobao radi jako dobro

https://konstakang.com/devices/rpi4/LineageOS18/

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
1 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice