Elektronika - pitanja, odgovori, tutoriali izdvojena tema

poruka: 7.335
|
čitano: 1.187.215
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Uvod u elektrotehniku (istosmjerna struja), Best-buy oprema za samogradnju (DIY)
3 godine
Re: Elektronika - pitanja, odgovori, tutoriali

Meni je najdraža 0.7. 0.5 mi je kao da držim dlaku u ruci. Nekim ljudima je i 1mm najbolji. Koristim 63/37.  Važniji mi je kvalitetan flux nego žica. Zato jer je tehnika drugačija. Pasta za lemljenje lemilicom ne dolazi u obzir. Jer znaju nastajati mikronske kuglice koje završe svugdje po ploči.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
11 godina

Jel bolja žica bez olova? Kada lemim sitne stvari, lem se ljepi za lemilicu i ostaju vrhovi nalik na suze.

3 godine

Nije bolja, teže je s njom raditi, nije da je nemoguće ako je neka kvalitetna. Taj oblik ostaje ako nedostaje fluxa ili je temp. lemljenja niska.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
9 godina
Smanji temperaturu na cca 330-350, i kad mićeš vrh, makni ga brzo. Kao da kolješ piliće 😅
9 godina
Elektronika - pitanja, odgovori, tutoriali

Jel netko zna kako je uradio ovaj projekt? Ne mislim na shemu već logiku koju je koristio.

Kad sam vidio da je koristio LED DOT display driver, tek mi onda ništa nije jasno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

Pozz ljudi, crkao mi samostojeći ventilator baš po ovoj vrućini. Podmazao sve i moram ga ručno pokrenut da se zavrti ali opet sam sebi pruža otpor i stane nakon 20tak sekundi. Vrti se bez otpora kad je ugašen, čim ga upalim sam sebe zaustavi.

Ne znam da li je kondenzator u pitanju (nemam ga čim izmjeriti) ili nešto drugo..

0 0 hvala 0
4 godine

Ovisno kakav je tip motora, može biti da je do kondenzatora, probaj staviti drugi istog kapaciteta i istog ili većeg nazivnog napona.

Kruha i igala...
11 godina

Promijenio dva upravo i tek se sjetio izmjerit voltmetrom i nema napona na kondenzatorima ali ventilator zuji i dalje..

9 godina
Probili namotaji?
4 godine
ivic55 kaže...

Promijenio dva upravo i tek se sjetio izmjerit voltmetrom i nema napona na kondenzatorima ali ventilator zuji i dalje..

Onda je valjda u prekidu žica koja ide do kondenzatora.

Kruha i igala...
11 godina
Baci napon na kratko 1 do 10v i onda ništa. Morat cu razmontirat skroz....
A ako su probili namotaju cudno mi da zuji i dalje
9 godina
Netko naručuje TS100 uskoro? Imali kupona? Bangood ili Ali? Da odmah uzmem komplet s napajanjem, vrhovima? Imam DC adapter 12V 1.5A(uputno jel adapter ima selektibilan izlazni napon)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Daj si nabavi punjac od nekog starog laptopa
9 godina
Imam već, to nije problem.
10 godina

Znali neko koliki napon treba držati 18650 baterija nakon izvjesnog vremena ?

Ne mogu da nađem koliki pad napona je normalan nakoliko koliko vremena ako je baterija dobra, nađem samo da je baterija za baciti ako napon prebrzo opada, ali gdje je granica, koliko smije pasti nakon određenog vremena to ne mogu nikako da nađem.
Dok ne kupim iMax B6 s kojim bih testirao kapacitet mogu jedino da procjenjujem na osnovu napona da li baterija valja ili ne valja. Imam 20+ 18650 baterija, trebam da rasporedim koje ću za šta koristiti. Tri sam već odstranio jer im napon padne na <1V za manje od sat vremena.
Unaprijed hvala.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Uvod u elektrotehniku (istosmjerna struja), Best-buy oprema za samogradnju (DIY)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice