Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi izdvojena tema

poruka: 1.330
|
čitano: 265.272
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Uvod u elektrotehniku (istosmjerna struja)
5 godina
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

Ako je dash za komp onda si uzmi nextion i usb-uart adapter i time si eliminirao arduino u potpunosti.

https://www.youtube.com/results?search_query=nextion+dashboard

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2021 10:42 (It'sMe932).
11 godina
Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

Ima li netko ideju zasto ne mogu programirati rf transmitter sa arduinom na centralu garaznih vrata?

Znaci mogu emulirati jedan od daljinskih sa arduinom i mogu otvarati i zatvarati vrata sa njim.

Probao sam programirati i jedan od postojecih daljinskih da vidim je li mi procedura dobra i uspjesno je bilo. Medutim kad idem programirati arduino, nece da ga programira iako je kod isti kao sa daljinskog.

Takoder, jedna od nelogicnosti mi je da ne mogu ocitati kod sa jednog daljinskog dok sa drugog mogu, a daljinski su isti...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 mjeseci
protjeran

Kod programiranja Arduinoa, Serial TX pin mora biti odspojen od ostalih modula.

Life is meant to die. Accept your fates.
11 godina

Kupio sam step up converter radi dizanja voltaze za neke senzore posto mi esp8266 daje samo 3.3v napon. Nikako ga ne uspjevam nastelovati jer koliko god zaokrenuo trimer, voltaza stalno raste, samo usporeno. Primjerice, ne moze ostati na 7, 9 ili 10V vec raste stalno otprilike 0.1 V po sekundi. 

Je li se netko vec susreo sa takvim problemom i je li to znaci da je step up neispravan?

Radi se o XL6009 modulu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

A što napaja esp? USB? Vjerojatno je preopterečen regulator napona 

IT me iznevjeri
11 godina

Da, esp se napaja preko usba. Mozes li mi objasniti u kojem smislu je regulator preopterecen?

Trenutno nema nista spojeno na esp osim step up modula, a on napaja dva senzora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

USB daje 5V, a esp radi na 3.3V, znači negdje je regulator napona po putu.

A prepostavljam da je specifikacijama dovoljan da taman radi sa espom, a ako zakačiš nešto drugo da dolazi do problema.

Stavi step up na ulazni napon, odnosno na 5V koje daje USB.

S tim da i tu nije neograničeno, po specifikacijama 500 mA struje po portu.

IT me iznevjeri
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 15:23 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 tjedna

Pozdrav svima koji prate Arduino temu,

Razvojna tvrtka iz Zagreba traži Arduino programera/entuzijasta, posao nije zahtjevan, fleskibilni radni uvjeti (rad od doma + rad u tvrtki) na razvoju Arduino komponente i mobilne aplikacije uz pomoć vanjskih stručnjaka, projekt sufinanciran EU sredstvima. Odlična prilika za dobivanje jake reference za životopis.

Javiti se mogu i studenti bez radnog iskustva, poželjno s bilo kakvim iskustvom rada na Arduinu. Za više informacija kontaktirajte me na pm ili email petdamir@gmail.com

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 tjedna
Pozdrav,
Potrebna mi je pomoć oko arduino projekta za potrebe škole, mozete mi se javiti putem Whatsapp-a na broj 0955821604 da vam kažem šta točno treba i da dogovorimo plaćanje.

0 2 hvala 0
4 godine

Mislim da je neispravan, ili ga koristiš s premalim napajanjem, ne znam jesi li provjerio dali stvarno imaš 3.3V na izlazu. Po ovom što opisuješ kontroler nije svjesan napona na ulazu, zbog toga stalno puni izlazni kondezator. E sad što je tome razlog, ne znam. 

Ne znam zašto nisi provukao 5V direktno s USB-a.  

EDIT:  Provjeri na pinu 4 imaš li 3.3V i provjeri vezu između pina 5 i između R1 i R2.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 21:16 (andrijam).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Uvod u elektrotehniku (istosmjerna struja)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice