Wordpress: Održavanje webshopa

poruka: 40
|
čitano: 14.270
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
Laca kaže...
MIslim da je cijena od 1500kn za sat, dva posla oko instalacije WordPressa i WooCommerca i nije loša para za nekog junior developera, a ako vam je on konkurencija, u krivoj ste branši

 Instalacija WordPressa i WooCommerca != funkcionalni Webshop. To je možda 10% posla.

 

Ove druge djetinjarije nemam vremena i volje komentirati, kako je rekao netko jednom davno "I am too old for this shit".

 

Nego može koja referenca za taj 1500kn shop? Da vidimo i to čudo. 

 

 

Baš jučer naletim na nekakvu reklamu za nešto što mi treba, kliknem i otvori mi se domaći shop, nakon nekih 8-9 sek. Shop pristojno vizualno izgleda, ali onda krenu problemi, svaki klik na proizvod čekanje novih barem desetak sekundi, za pregledati 20 proizvoda valjda treba 10-15 minuta.

Svako malo iskoči nekakav tekst na engleskom, tražilica više ne radi nego radi i tako problem za problemom nisam niti uspio nešto kupiti već sam sve zatvorio i tražio dalje. Taj shop sigurno nije plaćen 1500kn već puno više, a opet rezultat je više štete nego koristi. Siguran sam i da prate konverzije i sve ostalo što im treba za uspješno poslovanje, a ako su ga platili i 15kkn vjerojatno su uvjereni kako su dobro prošli i uštedjeli novce. 

2 godine
neaktivan
offline
Wordpress: Održavanje webshopa

Radio sam za svoj gust malo WordPress i neki woocommerce i mogu samo reći da prosječnom obrtniku je to više nego dovoljno...  Netko ko ima 10 000 artikala i zarađuje mjesečno 20k eura može pričat o istraživanjima marketingu i sličnim glupostima...  Netko ko radi manji webshop tipa ja sam radio mali opg webshop maksimalno 100 artikala di se stvari minjaju svako jutro (cijena dostupnost)  i di je na kraju najbitnije prisustvo oralne riječi tipa ovo je dobro uzeo sam sa xyz ... Pravi webshop od 30 tak tisuća eura u hrvatskoj u svakoj bransi jedino imaju najveće firme ne sigurno mali obrtnici koji na kraju dana rade za kikiriki... 

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
ZaliazniMacan kaže...

Radio sam za svoj gust malo WordPress i neki woocommerce i mogu samo reći da prosječnom obrtniku je to više nego dovoljno...  Netko ko ima 10 000 artikala i zarađuje mjesečno 20k eura može pričat o istraživanjima marketingu i sličnim glupostima...  Netko ko radi manji webshop tipa ja sam radio mali opg webshop maksimalno 100 artikala di se stvari minjaju svako jutro (cijena dostupnost)  i di je na kraju najbitnije prisustvo oralne riječi tipa ovo je dobro uzeo sam sa xyz ... Pravi webshop od 30 tak tisuća eura u hrvatskoj u svakoj bransi jedino imaju najveće firme ne sigurno mali obrtnici koji na kraju dana rade za kikiriki... 

Prvo i jako bitno pitanje je CILJ, znači što poduzetnik/obrtnik želi postići s tim webshopom. Kad se dobije odgovor na to pitanje onda možemo raspravljati koji je potreban budžet za ostvariti tako nešto.

Osobno sam ovdje pisao sa pretpostavkom da poduzetnik/obrtnik ima ambicije i želi unaprijediti svoje poslovanje i povećati obujam posla.

 

Ne postoji univerzalno pravilo, netko će biti zadovoljan sa poslom koji već ima i webshop mu treba više glumiti nekakav katalog proizvoda gdje će nekoga usmjeriti kako ne bi morao ponavljati stalno isto potencijalnim kupcima. Netko je ambiciozan i očekivati će brzi napredak u poslovanju, povećanje broja zaposlenih, povećanje prodaje...

 

Nema tu "manji" i "veći" webshop jer i onaj mikro poduzetnik može itekako profitirati od "velikog" webshopa. Jedino mjerilo je što mu je cilj, a nakon što se odredi budžet radi se plan financiranja.

 

Možeš ti imati "mali" webshop i misliti u svojoj glavi kako je on zadovoljio formu, teoretski sve to radi, proizvodi su tu, cijene su tu, ali pitanje je kakvi su rezultati. Mjerenja i analize su iznimno bitna stavka i nešto što naši poduzetnici itekako zanemaruju.

 

Varaš se da webshop od 30 i više tisuća eura u RH imaju samo najveće firme, iznenadio bi se koliko ih ima, ali to nije poanta, poanta je da su oni na uloženo ostvarili svoj cilj i da im je ROI opravdao ulaganje.

 

Sad ću ti nešto reći, onako iz iskustva, 99% poduzetnika će odgovoriti potvrdno na pitanje želite li uložiti 50 tisuća eura i za godinu dana imati 100 tisuća eura, ali jako mali postotak će se upustiti u tako nešto bez garancije, a u poslovanju garancije nema (osim ako "zna se" ). Preuzimanje rizika je ono što čini razliku između "malog" i "velikog" poduzetnika.

 

Kad smo već kod OPGova, upravo ovo korona stanje je pokazalo koliko oni imaju prostora za prodati sve što proizvedu i to za daleko veću cijenu nego što je inače postižu u poslovanju sa velikim trgovačkim lancima. To je sad čisto do njih žele li jabuke prodavati za 2kn ili 10kn/kg.

 

I još jedna stvar, često se kod nas komentiraju cijene, ali mi živimo u kapitalističkom društvu i možemo mi moralizirati do mile volje, ali jedina stvar koju ne možemo kupiti je vrijeme. Vrijeme možemo osigurati na dva načina, prvi je skromnošću, a drugi je visokim cijenama svojih usluga, proizvoda i znanja, jer to će nam omogućiti da radimo manje, a živimo prema svojim željama. Naravno uvijek je potrebno naći nekakav balans, ima ljudi koji stalno podižu letvicu i prekasno se sjete da im je vrijeme isteklo.

15 godina
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
mzopg kaže...
Laca kaže...
MIslim da je cijena od 1500kn za sat, dva posla oko instalacije WordPressa i WooCommerca i nije loša para za nekog junior developera, a ako vam je on konkurencija, u krivoj ste branši

 Instalacija WordPressa i WooCommerca != funkcionalni Webshop. To je možda 10% posla.

 

Ove druge djetinjarije nemam vremena i volje komentirati, kako je rekao netko jednom davno "I am too old for this shit".

 

Nego može koja referenca za taj 1500kn shop? Da vidimo i to čudo. 

 

 

Baš jučer naletim na nekakvu reklamu za nešto što mi treba, kliknem i otvori mi se domaći shop, nakon nekih 8-9 sek. Shop pristojno vizualno izgleda, ali onda krenu problemi, svaki klik na proizvod čekanje novih barem desetak sekundi, za pregledati 20 proizvoda valjda treba 10-15 minuta.

Svako malo iskoči nekakav tekst na engleskom, tražilica više ne radi nego radi i tako problem za problemom nisam niti uspio nešto kupiti već sam sve zatvorio i tražio dalje. Taj shop sigurno nije plaćen 1500kn već puno više, a opet rezultat je više štete nego koristi. Siguran sam i da prate konverzije i sve ostalo što im treba za uspješno poslovanje, a ako su ga platili i 15kkn vjerojatno su uvjereni kako su dobro prošli i uštedjeli novce. 

 

Molim te pročitaj 2, 3 puta ono šta želiš komentirati pa onda komentiraj.

 

Al evo da pojasnim opet za ljude kojima je malo teže shvatiti napisano:

Ja ne radim shopove za 1500kn, nikad nisam i nikad ni neću. Kažem samo da ima ljudi, junior developera, koji će posao instalacije obaviti za 1500kn i da je takav shop ovom šta je pitao ( display name ivo ) za njegove potrebe i više nego dovoljno.

 

Tako da, zaobiđi me s komentarima koji se referiraju na imaginarni produkt koji je proizašao iz tvoje frustracije, i koji nema uporište u stvarnosti.

 

 

mzopg kaže...

 Instalacija WordPressa i WooCommerca != funkcionalni Webshop. To je možda 10% posla.

 

Al kad već spominješ, nadam se da ti neće biti problem napisati šta je ostalih 90%? Baš me zanima stručno mišljenje. I da nam pojasniš malo šta se to onda dobije samo instalacijom WP-a i Woo-a? Nefunkcionalni webshop?

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
Laca kaže...
Tako da, zaobiđi me s komentarima

 Vrlo rado, a molim isto i s tvoje strane.

 

 

Laca kaže...
Al kad već spominješ, nadam se da ti neće biti problem napisati šta je ostalih 90%? Baš me zanima stručno mišljenje. I da nam pojasniš malo šta se to onda dobije samo instalacijom WP-a i Woo-a? Nefunkcionalni webshop?

 Kad naučiš posao saznati ćeš odgovore na svoja pitanja. Lp.

15 godina
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
mzopg kaže...
Laca kaže...
Tako da, zaobiđi me s komentarima

 Vrlo rado, a molim isto i s tvoje strane.

 

 

Laca kaže...
Al kad već spominješ, nadam se da ti neće biti problem napisati šta je ostalih 90%? Baš me zanima stručno mišljenje. I da nam pojasniš malo šta se to onda dobije samo instalacijom WP-a i Woo-a? Nefunkcionalni webshop?

 Kad naučiš posao saznati ćeš odgovore na svoja pitanja. Lp.

 Da, u tvom slučaju većinom magla

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2021 9:21 (Laca).
2 godine
neaktivan
offline
Wordpress: Održavanje webshopa

Ja se slažem ako je netko firma koja ima visoke prihode i može ulagati u webshop zašto ne... 

Ako je mali obrtnik sa tipa inventorijem od 2 tisuće eura ulagat u webshop ogromne novce je suludo...

Ali iskreno WordPress i woocommerce je poprilično kompleksan ako idemo u dubinu i sa njim se može napraviti jako jako dobar webshop za male pare..  

To je moje mišljenje..  

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
ZaliazniMacan kaže...

Ja se slažem ako je netko firma koja ima visoke prihode i može ulagati u webshop zašto ne... 

Ako je mali obrtnik sa tipa inventorijem od 2 tisuće eura ulagat u webshop ogromne novce je suludo...

Ali iskreno WordPress i woocommerce je poprilično kompleksan ako idemo u dubinu i sa njim se može napraviti jako jako dobar webshop za male pare..  

To je moje mišljenje..  

Do visokih prihoda se dolazi pametnim ulaganjima ili misliš da se firme "rađaju" kao male i velike? 

Naravno da i tu ima izuzetaka, ali generalno gledajući.

2 godine
neaktivan
offline
Wordpress: Održavanje webshopa

Ne počinju svi ko alfabet nego 99% počinju iz garaže... Pametno ulaganje da ali zaduživanja ne... Pogotovo obrtnika ili firme koja je tek krenula na tržište... 

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Wordpress: Održavanje webshopa

Pozdrav, 

 

Tražim WP developera za pomoć oko finaliziranja web stranice za startup. 

 

Treba srediti subscribe i contact formu. Općenito proći wordpress, sigurnost i uštimati sve detalje.  (Vizuali su testni)

Biti dostupan za potencijalne probleme i brzo rješavanje, a pogotovo u vrijeme lansiranja narudžbi. Početak rada odmah. 

Web: http://michelangelolabs.com/ 

 

Molim javite se na mejl sa CV-ijem i portfolijem.

Kontakt: digital@deepfieldagency.com 

 

Srdačno i hvala, 

Jerko

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice