Razvoj web-stranica - Rasprava izdvojena tema

poruka: 3.127
|
čitano: 431.152
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
jarpe94 kaže...

Na upworku sam pronašao posao za razvoj web stranice restorana.

Entry level, poslodavac nije naveo u kojim tehnologijama traži izradu.

Što mislite? Koliko su šanse da dobijem ovaj posao? Novi sam na upworku tako da bi mi ovo bio prvi posao.

lakše će ti biti kad budeš imao neke odrađene poslove i pozitivne recenzije, tako da na početku se prijavljuj za bilo što.. prijavi se za neke male popravke i promjene, ponudi ok cijenu i nadaj se najboljem.. par takvih kad odradiš si na konju

12 godina
Razvoj web-stranica - Rasprava

Kolege može pomoć.

Imam od GoDaddy WordPress hosting.

Trenutno imam od plugin-a : Autoptimize, Preload images, WP Super Minify, WebP Converter for Media.

PageSpeed me stalno zeza oko nekih stvari i ne mogu skužiti u čemu griješim?

Na web stranici imam naslovnu stranicu sa LOGO + work in progress slikom.

Header i Footer koji sam napravio sam Elementor PRO... stranica je 40% dovršena a ostalo su samo projekti i slike što moram dopuniti... i "naše usluge" ( čisti tekst )

EDIT : Svi pluginovi su aktivirani i ukljucio sam opcije za koje pagespeed javlja kao problem ( dakle minify, convert svih slika u WebP itd... )

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 17:37 (Fake_Alert).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Za pocetak promijeni hosting, npr. siteground i popravit ce se ocjena dosta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

A ja sam mislio da je go daddy dobar

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 20:16 (Fake_Alert).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

Wordpress kompletno resetiran. U media folderu je samo jedna slika i to logo od 10kB.

Nema niti jednog page, post, author i slicno.

Zar stvarno hosting ovoliko moze srusiti score??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Ovisno gdje im je server i kako je konfiguriran. Sve ispod php 7.3 je sporije u loadingu, odmah u startu. Plus ako je moguće omogućiti treba FPM modul te bi bilo poželjno da je HTTP/2 uz FPM uključen.

Ovo sve govorim iz iskustva i više hostinga (naših i stranih, shared, VPS i dedicated mašina).

https://idzan.eu
8 godina

Oni jesu medju najpopularnijim, ali i medju najgorim sto se tice postavki servera. Server je sasvim OK za normalno upotrebu (da ne bude da pricam samo protiv njih), ali ako ganjas bolje rezultate na Google Page Speed, onda moras traziti server koji WP preporucuje, a to su: Siteground, Bluehost itd. Serveri koji su dobro podeseni i koji daju dobre rezultate.

Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice