Izrada Cro4Life web sajta

poruka: 48
|
čitano: 9.975
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Izrada Cro4Life web sajta

Cro4Life je Folding@home tim pokrenut od strane Bugovih forumaša. Više o timu ovdje.

 

Trebalo bi napraviti web sajt koji će sadržavati osnovne informacije o Folding@home projektu, informacije o timu, uputstva za nove korisnike...

Isto tako, bilo bi super kada bi se mogao napraviti nekakav maleni forum ili nešto, gdje bi novi korisnici mogli postaviti pitanja, dobiti pomoć i sl.

 

 

Eto ljudi, šaljite prijedloge. Hvala na pomoći.

 

UPDATE:

Evo sve je već određeno (server, adresa, sadržaj, tehnologija,...), samo još dizajner i programer trebaju dovršiti svoj posao.

Privremeni sajt: www.cro4life.co.cc

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2009 18:24 (manic).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izrada Cro4Life web sajta

Jako dobro poznam neke ljude koji rade na Joomli i cini mi se kao odlicno rijesenje

 

Evo jedna stranica kao primjer: Www.BsWireless.Hr

Ideologije se rađaju krvlju
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izrada Cro4Life web sajta

Predlazem da, ako sajt nece biti nis komplicirano, koristite neki od gotovih CMS-a.... Npr, joomla, opensourcecms, mambo, etc.... ima ih stvarno puno, samo trebate iozabrat... instalacija je jako jednostavna, isto kao i konfiguracija... da se u tjedan dana sve napravit

Ja bih vam pomogao, ali trenutno radim na susjednom projektu.... sry
I hvala sta si stavio nas link u post....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada Cro4Life web sajta

Mislim da bi stranica u flashu izgledala prilično efektno, ukoliko netko ima iskustva s njim...

Core2Duo E4600, Gigabyte P35-DS3R, XFX 8800GT 512MB, 2GB Patriot DDR2 800
16 godina
neaktivan
offline
Izrada Cro4Life web sajta

Ja sam smislio dizajn naslovne stranice - here it goes

Dizajn naslovnice Dizajn naslovnice
Intel Core 2TM Duo E4400-2Ghz nVidia 8600GT@701Mhz/1.6Ghz/1Ghz ASUS P5LD2-X 2Gb Crucial Ballistix 19" ASUS WV Western Digital WD2500JS-22NCB1
Moj PC  
0 9 hvala 0
16 godina
offline
RE: Izrada Cro4Life web sajta
Zippo kaže...

Ja sam smislio dizajn naslovne stranice - here it goes

 dobro ti ovo izgleda
Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada Cro4Life web sajta
mali.ivica87 kaže...
Zippo kaže...

Ja sam smislio dizajn naslovne stranice - here it goes

 dobro ti ovo izgleda
 Ma sorry, al' ne izgleda uopce.
Nisam neki strucnjak al' ovo mi izgleda kao zastarjeli dizajn odmah na pocetku.
Pogledajte si template na netu (ima ih milion npr. TEMPLATEBOX) mozda vam se rodi neka dobra ideja.

PS: I sto se mene tice, font je "ubiboze", al' to je samo moje misljenje.


No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.8.2008 14:37 (croart).
16 godina
neaktivan
offline
Izrada Cro4Life web sajta

Što se tiče implementacije, evo ja mogu napraviti sajt, ali ću početi tek nakon 15.08. jer trenutno imam abnormalno mnogo posla. Do tada šaljite prijedloge i sl. Što se tiče tehnologije u kojoj će sajt biti implementiran, to najviše ovisi o serveru koji uzmemo, tj. koje mogućnosti on pruža. Ako netko zna neki dobri server, tj. web hosting neka preporuči nešto, ja ću još kasnije pogledati. Što se tiče slanja prijedloga dizajna, slobodno šaljite, ja ionako nisam neki dizajner, više sam programer, tako da je svaka pomoć dobrodošla.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada Cro4Life web sajta
Zippo kaže...

Ja sam smislio dizajn naslovne stranice - here it goes

 
Piše se OVDJE a ne ovdije...

DE GUSTIBUS NON DISPUTANDUM...Izlanuo se
Znam da je ovdje 98% muške populacije, ali ja sam u onih 2% žena tako da nebude više zamjene Ja bi dSLR a nemrem ga imati - weeeee baš suuuper http://www.nabava.net/kategorija.php?kat=12&se=4255&order=min_cijena
16 godina
offline
Izrada Cro4Life web sajta

Bilo bi fora napraviti pokoju animaciju foldanja molekule da se vrti u loop-u onak negdje u banner-u gore ili sastrane - samo ideja Namigiva

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izrada Cro4Life web sajta

ima http;://www.freehostia.com - 250Mb hosting PHP enabled 1MySQL baza - i sve to besplatno

Intel Core 2TM Duo E4400-2Ghz nVidia 8600GT@701Mhz/1.6Ghz/1Ghz ASUS P5LD2-X 2Gb Crucial Ballistix 19" ASUS WV Western Digital WD2500JS-22NCB1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada Cro4Life web sajta
Zippo kaže...

ima http;://www.freehostia.com - 250Mb hosting PHP enabled 1MySQL baza - i sve to besplatno

 Ja mislim da njima treba malo jaci server...
Evo par dobrih:
http://hostgator.com,hostingzoom.com i jedan jos domaci :Phttp://www.gemstudio.hr
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada Cro4Life web sajta

Ukoliko treba pomoc vezana za programiranje sitea, programiranje foruma ili pak izrada designa... slobodno se javite.

Vecina ljudi muci muku sa uklapanjem foruma u design stranice, to vam je jako jednostavno... dovoljno je da izmjenite dva tpl filea i vec imate forum sa istim designom kao i na stranici.

Dakle, ukoliko treba bilo kakva pomoc slobodno se javite.

Jos ukoliko namjeravate koristiti phpbb kao forumsko rijesenje nema mi ravnoga. ;)

16 godina
neaktivan
offline
Izrada Cro4Life web sajta

Hmm - ja sam mislio ako cemovec forum - onda mozda u obliku ekstenzije za Joomla 1.5

Intel Core 2TM Duo E4400-2Ghz nVidia 8600GT@701Mhz/1.6Ghz/1Ghz ASUS P5LD2-X 2Gb Crucial Ballistix 19" ASUS WV Western Digital WD2500JS-22NCB1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izrada Cro4Life web sajta

IMHO, dovoljno je napraviti jedan obican HTML website, ne bi bilo lose ni editirati template.

Takodjer, site ne mora ni imati neke extra funkcije, buduci da je primarni a i jedini cilj da se na njemu nalaze iskljucivo osnovne informacije o teamu. Tako da po mom misljenju, dovoljno je preraditi neki jednostavan ali i lijep template, uploadati ga na FreeHostia.com, a zatim uzeti besplatnu CO.NR domenu koja ce preusmjeravati CO.NR na cro4life.freehostia.com(primjer).

"The more I C, the less I see."
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Izrada Cro4Life web sajta
Zippo kaže...

Ja sam smislio dizajn naslovne stranice - here it goes

 Bez uvrede, template je jednostavan ali podsjeća me na portal večernjeg lista  :)
16 godina
neaktivan
offline
Izrada Cro4Life web sajta

Hvala ljudi.

Uzela sam prostor kod freehostie  i domenu kod co.cc

Dakle, web adresa sajta je : www.cro4life.co.cc

Stavila sam za početak onaj tekst što već imamo na forumu. Nemojte me odmah početi kritizirati, ovaj izgled stranice je privremen, dok ne nađem vremena napraviti nešto bolje.

 

Ajmo ljudi, šaljite prijedloge za dizajn.

Sajt bi trebao biti nešto tipa s osnovnim informacijama, malenim forumom gdje ljudi mogu pitati za informacije i pomoć (neće se čak niti trebati logirati) i eventualno neka forma gdje ljudi napišu mail adrese prijatelja kojima se onda pošalje pozivnica za pridruživanje projektu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2008 0:45 (manic).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada Cro4Life web sajta
manic kaže...

Hvala ljudi.

Uzela sam prostor kod freehostie  i domenu kod co.cc

Dakle, web adresa sajta je : www.cro4life.co.cc

Stavila sam za početak onaj tekst što već imamo na forumu. Nemojte me odmah početi kritizirati, ovaj izgled stranice je privremen, dok ne nađem vremena napraviti nešto bolje.

 

Ajmo ljudi, šaljite prijedloge za dizajn.

Sajt bi trebao biti nešto tipa s osnovnim informacijama, malenim forumom gdje ljudi mogu pitati za informacije i pomoć (neće se čak niti trebati logirati) i eventualno neka forma gdje ljudi napišu mail adrese prijatelja kojima se onda pošalje pozivnica za pridruživanje projektu.

 
Taj "mali forum" ce koristiti mysql ili ce sadrzaj biti spreman u fileove?
16 godina
neaktivan
offline
Izrada Cro4Life web sajta

Manic - downloadaj si Joomlu 1.5.6 - tamo dobijes i template i odlican Content Managing System tako da mislim da se nema dalje o čemu raspravljat...

A sve živo što su ljudi na internetu izmislili - forumi,chatovi,mms blogovi - sve je to moguce staviti za koju minutu uz pomoć ekstenizija

Intel Core 2TM Duo E4400-2Ghz nVidia 8600GT@701Mhz/1.6Ghz/1Ghz ASUS P5LD2-X 2Gb Crucial Ballistix 19" ASUS WV Western Digital WD2500JS-22NCB1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada Cro4Life web sajta
warezb kaže...
 
Taj "mali forum" ce koristiti mysql ili ce sadrzaj biti spreman u fileove?
 mysql
Zippo kaže...

Manic - downloadaj si Joomlu 1.5.6 - tamo dobijes i template i odlican Content Managing System tako da mislim da se nema dalje o čemu raspravljat...

A sve živo što su ljudi na internetu izmislili - forumi,chatovi,mms blogovi - sve je to moguce staviti za koju minutu uz pomoć ekstenizija

 Ok, hvala, pogledam. Već sam puno puta čula za tu Joomlu, ali nikada si nisam uzela vremena za proučit malo. Uglavnom, možda iskoristim Joomlu, a možda napravim vlastiti forum.
16 godina
neaktivan
offline
Izrada Cro4Life web sajta

malen svjet - uzmi čim prije neku komercijalnu domenu (sad bar nisu skupe), jer co.cc domena nakon nekog vremena blago rečeno počne sra ti. Iz iskustva velim.

Elvis je Zagorec bil, i nigda nije on kril, prije svakog koncerta demižonku vina je spil, govorile njegve su oči 'O daj mi natoči!!'
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Izrada Cro4Life web sajta

ako se i ja smijem ubacit sa jednim prijedlogom....

bježi sa freehostije koliko te noge nose,jer ako imalo misliš ozbiljno sa ti sajtom/portalom ili štatijaznamveć, onda freehostia definitivno nije za to!

Govorim iz osobnog iskustva...

Imao sam ja sajt na freehostiji,doduše wap sajt,ali svejedno požalio sam taj "free" koliko sam težak....

Rekord je bio 21 online usera,ali u načelu sajt je bio down već nakon malo veće aktivnosti,nekih 10-15 online usera.... dalje,mysql baza je bila dole pa najmanje koji sat dnevno.... itd itd a i hacknut account na freehostiji je u načelu "vrlo" lako jer se i ne zamaraju sa free accountima....

a i koliko znam na free accountu nemožeš uploadat veći fajl od 250 KB, (bar mislim da je tako,možda je sad 500 KB)

mislim da nema čak niti neki fini backup databaze, nego moraš to skidat sa php myadminom,blaaaaaaaa bzvz

uglavnom bježi ako misliš IMALO ozbiljno,ako ti je to samo hobi,onda ajd može i proč....

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Izrada Cro4Life web sajta

Znam da je tema bila aktualna prije gotovo mjesec dana, no htio bi pomoci u izradi dizajna stranice, tj. izraditi dizajn. Naravno, sve css-om.

manic kaže...

Hvala ljudi.

Uzela sam prostor kod freehostie  i domenu kod co.cc

Dakle, web adresa sajta je : www.cro4life.co.cc

Stavila sam za početak onaj tekst što već imamo na forumu. Nemojte me odmah početi kritizirati, ovaj izgled stranice je privremen, dok ne nađem vremena napraviti nešto bolje.

 
Mogu li pomoci u izradi tog boljeg? I da... Moja ideja je da se ovaj header obradi u flashu, onako kako je rekao Dado_ZG78, i usput da molekule privlaci mis kada prelazi preko headera.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada Cro4Life web sajta
zEr0 kaže...

Znam da je tema bila aktualna prije gotovo mjesec dana, no htio bi pomoci u izradi dizajna stranice, tj. izraditi dizajn. Naravno, sve css-om.

manic kaže...

Hvala ljudi.

Uzela sam prostor kod freehostie  i domenu kod co.cc

Dakle, web adresa sajta je : www.cro4life.co.cc

Stavila sam za početak onaj tekst što već imamo na forumu. Nemojte me odmah početi kritizirati, ovaj izgled stranice je privremen, dok ne nađem vremena napraviti nešto bolje.

 
Mogu li pomoci u izradi tog boljeg? I da... Moja ideja je da se ovaj header obradi u flashu, onako kako je rekao Dado_ZG78, i usput da molekule privlaci mis kada prelazi preko headera.

Super da se je napokon javio koji dizajner. Ako imaš koju dobru ideju kako odraditi dizajn, samo naprijed. Mislim da iz ovog threada i iz www.cro4life.co.cc možeš vidjeti koji će sadržaj biti na sajtu pa možeš radit na temelju toga. Isto tako, ako imaš kojih pitanja možeš se javiti u ovom threadu ili meni na pp.

 

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Izrada Cro4Life web sajta

Imali itko ikakvu ideju za dizajn. Sada mi bas nista ne pada na pamet. Plač Vec sam napravio logo u flashu, i sredio meta tagove. Sada mi trebaju ideje...

 

http://swfcabin.com/open/1221991344

 

Napisite komentar ovdje ili jednostavno votajte na stranici. I molim ideje za dizajn.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada Cro4Life web sajta
zEr0 kaže...

Imali itko ikakvu ideju za dizajn. Sada mi bas nista ne pada na pamet. Plač Vec sam napravio logo u flashu, i sredio meta tagove. Sada mi trebaju ideje...

 

http://swfcabin.com/open/1221991344

 

Napisite komentar ovdje ili jednostavno votajte na stranici. I molim ideje za dizajn.

 Pa ti si dizajner, ili si se bar javio za tu poziciju. Dakle, ti bi trebao izmisliti neki dizajn, programera već imamo.


16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada Cro4Life web sajta
intelduo kaže...

Mislim da bi stranica u flashu izgledala prilično efektno, ukoliko netko ima iskustva s njim...

 
Znas uopce sta znaci napraviti stranicu u flashu,molim te ne pisi takve gluposti kad se trazi jednostavna stranica!!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2008 12:18 (The_Manyak).
16 godina
neaktivan
offline
Izrada Cro4Life web sajta

Ok, situacija je ovakva:

 

Prvo, vidila sam da neki ljudi nisu odušeljeni co.cc domenom i freehostia serverom. Ipak, imajte na umu da je ovo stranica koja će imati možda desetak posjeta na dan i da je napravljena čisto za novačenje članova, stoga mislim da nam server neće stvarati probleme, barem ih ja do sada nisam primjetila. Doduše, trebalo bi vidjeti kako će se freehostia ponašati kada ubacim par server-side skripti.

 

Dalje, što se dizajna tiče, javio mi se je novi dizajner i poslao je template po kojima namjerava napraviti dizajn. Dolje možete viditi sliku templatea.

 

Što se izrade funkcionalnog dijela, pozivnice ću napravit vjerojatno još ovaj tjedan, pa ih možete početi slati okolo. Isto tako, sekcija kontakti nije nešto komplicirana, pa ću i to napraviti. Trebala sam te stvari napraviti i ranije ali sam totalno u gužvi zadnjih par mjeseci, pa nikako da se uhvatim toga.

 

E sada, ono najvažnije: sekcija "Pomoć i pitanja". Pitam se da li da napravim forumčić na Cro4life sajtu ili da jednostavno ljude preusmjeravamo na ovaj forum? Jer, osim što bi se preusmjeravanjem ljudi na ovaj forum rješava problem izrade vlastitog foruma i problem backupa istog, veća je dobit u tome što se na Bugovom forumu uvijek nađe netko tko može odgovoriti na pitanje početnicima, jer su skoro svi članovi tima ujedno i redovni posjetioci ovog foruma. S druge strane, tko bi od nas svakodnevno posjećivao cro4life sajt i gledao je li ima koje pitanje i odgovarao. Znam da bi bilo fora da imamo vlastiti forum, ali ako uzmemo u obzir praktičnost svega, čini mi se da je najbolje da jednostavo ljude redirectamo na ovaj forum ako imaju kojih pitanja.

dizajn dizajn
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.10.2008 13:36 (manic).
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Izrada Cro4Life web sajta

Mislim da bi bilo najbolje da forum bude ovaj, i da ne treba radit novi.

EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Izrada Cro4Life web sajta

dam ja prostora i cms.

mogu napraviti poddomenu na crnomerec.com, prijevodi-online.org ili serije.info Osmijeh

mada bi bilo najbolje da se uzme www.cro4life.org

 

sto se foruma tice, nek bude link na ovaj post il koji se vec odredi

 

pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice