Htio bi napraviti forum slični ovome

poruka: 6
|
čitano: 2.408
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Htio bi napraviti forum slični ovome
  1. kao i što sam naslov kaže htio bi napraviti forum ali, (uvijek postoji ali) neznam. zato pišem ovu temu! imam ja pomoć 2 programera za strane ali me mući dizajn i kako da si netko napravi profil na forumi itd,itd.
  2. Sad idemo na drugo pitanje, dali bi se isplatilo raditi forum za skolske predmete za osnovne skole. (npr. imam temu matematika i sada neko napise šta je to korijen,razlomak i nekomu odgovori kako i tu samo u vezi kompjutora)
  3. koji je program za izradu foruma najbolji glasajte u anketi.
4 FrontPage
3 Dreamweaver
1 neki drugi, napisi pod odgovor
4 niti jedan
5 nemam pojima
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Htio bi napraviti forum slični ovome

Ako želiš programirati forum od 0 moraš raditi u nekoj serverskoj tehnologiji. Recimo ASP.NET, PHP, JSP, RoR, Python... Moraš imati bazu podataka, SQL Server, MySQL Server, PostgreSQL, ORACLE...

Nije neka nuklerna znanost, ali nije ni lagano, evo ja sada radim na jednom manjem forumu u ASP.NET-u i složiti osnovnu funkcionalnost nije teško, najviše se zabaviš oko "sitnica" i dizajna, pogotovo meni, koji nije baš na ti sa dizajnom.

 

Ne znam koliko bi ti se isplatilo razvijati forum od nule, kada imaš dosta gotovih rješenja, ako imaš programere malo uredite to i eto. No prednost svog foruma je što sve radiš kako si zamislio i u skladu sa mogućnostima i potrebama.

To što si iz ankete nabrojao okači mačku o' rep.

11 godina
protjeran
offline
Re: Htio bi napraviti forum slični ovome

nije baš od nule ima domenu, i to je nekaj {#}

12 godina
offline
Htio bi napraviti forum slični ovome

Uzmi besplatan gotov forum software, npr http://www.simplemachines.org/ i sredi predložak u svoje svrhe.

 

Ili napravi forum u dreamweaveru i osvoji nagradu za inovaciju :)

 

Što se isplativosti tiče, teško je procijeniti. Danas forum ima svatko, imaš ih na milijune, znači treba ti dobra promocija (u vidu dobre pozicije na Google-u za ključne riječi), društvene mreže, oglasi itd. Bez toga, forum će zjapiti prazan, kao i milijuni drugih.

ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV || ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV |
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2012 17:14 (OriginalEXE).
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Htio bi napraviti forum slični ovome

Da, da, dosta foruma zjapi praznim. Prvo provjeri kakvu publiku imaš nekim forumom tipa SMF, a ako bude dovoljno publike možeš ići u izradu vlastitog foruma.

16 godina
offline
Htio bi napraviti forum slični ovome

Ili ako želiš uzmi plačeni. PReporučujem XenForo

http://www.Hedonist385.in
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice