ZXDSL 931VII router problem

poruka: 155
|
čitano: 152.685
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

Haha. Služba za korisnike me tretira ko da sam malouman. Razgovor s njima je štetan za zdrav razum, jer po njima je sve savršeno, a ja sam problem. Nakon što sam danas momku na SKZ objašnjava 20 minuta da na istom serveru bežično i žično dobijam različite rezultate u korist bežičnog onda me pitao koliko je star kompjuter, i da li sam spojio sa lan kabelom.

Who dares, wins!
15 godina
odjavljen
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
reezon kaže...

Haha. Služba za korisnike me tretira ko da sam malouman. Razgovor s njima je štetan za zdrav razum, jer po njima je sve savršeno, a ja sam problem. Nakon što sam danas momku na SKZ objašnjava 20 minuta da na istom serveru bežično i žično dobijam različite rezultate u korist bežičnog onda me pitao koliko je star kompjuter, i da li sam spojio sa lan kabelom.

Znaci tebi lan u biti radi, ali ne ostvaruje punu brzinu kao i wifi ili ti ne radi ?!?!?
Inace sto se tice korisnicke, znam da su mi jednom digli toliko tlak (t-com) da sam se izderao da ne pravi budalu od mene i posalje tehnicara. Samo je usutio i dosao tehnicar za nekoliko sati i zamijenio router i sve proradilo.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

Radi lan. Samo ne radi punom brzinom, osim na speedtest t-com serveru. Sve ostalo je truba.

Who dares, wins!
15 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

za mrežu-LAN (žica) sve u lansu mora biti za GBE, switch-kabel i kartica, većina (svi stariji) routeri imaju switch 100Mbita.. tad naravno da je to granica, tj realan transfer je nešto niži od teoretskog. WLAN nema tih ograničenja, odnosno ovisi o wlan serveru-clientu.. i može biti npr 150-450Mbita.. (brže od FAST mreže), uz razliku da svejendo može biti manji transfer ako postoje smetnje.. koje žica obično nema.

na (skoro) svim mrežnim karticama/switchevima postoje diodice koje indiciraju brzinu, npr zeleno-žuto.. gbe-1000 kabel mora biti pravilno spojen (sva 4 para) dok je za 100 dovoljan 2-para.. itd.

 

ako ti na bilo kojem testu ostvari nazivnu-očekivanu brzinu, tad je sve OK (nemaš se što žaliti), ostatak interneta njie relevantan, nitko ne garantira od svake točke A-do-B takvu brzinu jer ovisi o obje starne (ako je tvoja A, čija je B?).. to je sve OK.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2016 23:15 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
ihush kaže...

za mrežu-LAN (žica) sve u lansu mora biti za GBE, switch-kabel i kartica, većina (svi stariji) routeri imaju switch 100Mbita.. tad naravno da je to granica, tj realan transfer je nešto niži od teoretskog. WLAN nema tih ograničenja, odnosno ovisi o wlan serveru-clientu.. i može biti npr 150-450Mbita.. (brže od FAST mreže), uz razliku da svejendo može biti manji transfer ako postoje smetnje.. koje žica obično nema.

na (skoro) svim mrežnim karticama/switchevima postoje diodice koje indiciraju brzinu, npr zeleno-žuto.. gbe-1000 kabel mora biti pravilno spojen (sva 4 para) dok je za 100 dovoljan 2-para.. itd.

 

ako ti na bilo kojem testu ostvari nazivnu-očekivanu brzinu, tad je sve OK (nemaš se što žaliti), ostatak interneta njie relevantan, nitko ne garantira od svake točke A-do-B takvu brzinu jer ovisi o obje starne (ako je tvoja A, čija je B?).. to je sve OK.

 Hehehe. Necu unaprijed omalovazavati onoga koji ima problem, ali kada pomazes pokusaj im pomoci na razumljiviji njima nacin.

16 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
reezon kaže...

Radi lan. Samo ne radi punom brzinom, osim na speedtest t-com serveru. Sve ostalo je truba.

Da, vidis. Moze biti to sto ti je ihush (pokusao ) rekao. Da je u pitanju komutator od 100 Mbita (ili cak mozda i manje) i zato ti preko LAN-a stvar ide sporije. Dok kod bezicne mreze, ako je standard recimo n, stvar moze ici i do 150 Mbit/s.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
13 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
Da al ako mi je brzina 100 onda nije u redu da skida sa brzinom od 20 mbit. Nekakvo odstupanje do 10% je realno...pokusao sam i zamjeni kabela. Isto nista.
Who dares, wins!
15 godina
odjavljen
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

Onda ih zovi i reci da je router neispravan. Da nije do nekog tvog switcha?

 

Evo, sad izmjereno prema frankfurtu... Speedport smeće u bridgeu sa Mikrotik hAP lite i neki smiješni dlink switch od 40kn.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2016 8:26 (Sum_of_all_fears).
13 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

Ne. Direktno je ZTE spojen u komp.

Who dares, wins!
15 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
reezon kaže...
Da al ako mi je brzina 100 onda nije u redu da skida sa brzinom od 20 mbit. Nekakvo odstupanje do 10% je realno...pokusao sam i zamjeni kabela. Isto nista.

 - ne postoji 'realna' brzina za DL, tj ako ti neki speedtest kaže +90 tad je sve OK. Dali ćeš nešto s nekog servera dobiti tom brzinom ne ovisi samo o tebi (tj to je samo max-granica) ovisi o drugoj strani, opterećenju, vanskim linijama.. ako je samo to, tad je sve u redu :)

- sve u lancu mora biti GBE da bi dobio propustnost svoje mreže 1000, ovako može i neki kabel (prije se dobijao 4pin-2para kabel, ne cross i sl. provjeri connect speed) .. to bi eliminiralo fast-100 kao granicu na kojoj je realno max oko 90.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

Gle sve to stoji. Al nije normalno da bilo kakav download sa bilo čega ne ide preko 4. Najvjerojatnije je ruter u pitanju. Kad sam spojio na drugi port i na t-com serveru je brzina bila nikakva. Nešto tu smrdi

Who dares, wins!
15 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

-ne, ništa ne smrdi ako ti bilo koji test prijavi nazivnu (blizu-do..) brzinu, operater mora isporućiti barem 50% (i koliko smo do sad dobili podataka, isporučuje). Ni jedan server na svijetu ti ne mora omogućiti DL tvojom brzinom, odnosno.. bla-bla, vrtimo se u krug. Neki torrent s dovoljno seedera bi mogao ići očekivanom brzinom. Probaj nešto ili probaj s 'jakih' servera u razno doba dana.

- zapravo očekuješ da ferrarijem stigneš na more za sat vremena, ne računaš na gužvu .. ista stvar :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

Al zašto onda npr. kad skidam na steamu brzina kad se spojim preko wifija ode do max 50Mbit (maksimalni wifi za optiku prema T-comu), a kad se spojim žično onda padne na 20-30 mbit. Isti je server. Ne drži vodu to što ti pričaš

Who dares, wins!
15 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

za bolje držanje vode, moraš dati kvalitetne infoe... kojima se može otkriti uzrok takve razlike. Č.kugla ne radi tak... :)

no ignoriraš (GBE-FAST..) .. odnosno ne reagiraš na podražaje kao normalan testni subjekt (povratne info..) :))

 

+edit:

npr ima juzera koji žele ograničiti porpustnost.. npr više juzera u kući, YT, gaming.. i postave pitanje kako, postavke routera-ograničenja. Čisto hipotetski, možda je to i ovdje slučaj.. limit. To ne možemo znati (a nagađati je loše..) pa i to da operater drži pogrešan profil ili neki bug firmwarea ili loša žica ili imaš mrežnu karticu na 100.. kako ćemo znati ako ne daješ infoe, ne eliminiraš (bezbrojne) uzroke, pa ono što preostane obično da odgovor.

 

gornje pravilo vrijedi neovisno o stanju tvog računala, tj DL je uvijek ograničen uskim grlom, od ISPa možeš eliminirati usko grlo sa svoje strane, ali ne s druge strane..

 

 

eto.. (kad je juzer lijen) :))

provjera specifikacija routera..10/100 pošto je on sa fast-100 to je max propustnost za LAN, WLAN je n.. do the math, dakle wlan može brže. Jedno pitanje manje (ne moraš dalje provjeravati kabel što sam gore tipkao za GBE, osim kao mogućnost da je oštećen/klimav.. i sl.)

na 100 mreži, dobit ćeš 13-17MBs, + eventualno duplex, ali to ovisi o mrežnoj kartici i switchu.. koji je očigledno stara generacija. Tako da je tih 20MBs koje imaš vjerojatno ograničenje switcha u routeru.. -jedino to sad još provjeriti (potvrditi-eliminirati).. kako? na drugoj opremi/mreži, drugi uređaj, nešto peto, nešto što eliminacijom da jednak ili drugačiji rezultat.

edit 3: ..:)

zašto, jer 100Mbita /8 bita/byte dobijemo cca 16MBs... realno malo manje.. a duplex i cache to podignu.

.. dok wlan-n imam MIMO.. muliple, od baznog 54Mbita recimo x3-x6.. kao propustnost. Drži li to vodu? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2016 14:43 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
ihush kaže...

za bolje držanje vode, moraš dati kvalitetne infoe... kojima se može otkriti uzrok takve razlike. Č.kugla ne radi tak... :)

no ignoriraš (GBE-FAST..) .. odnosno ne reagiraš na podražaje kao normalan testni subjekt (povratne info..) :))

 

+edit:

npr ima juzera koji žele ograničiti porpustnost.. npr više juzera u kući, YT, gaming.. i postave pitanje kako, postavke routera-ograničenja. Čisto hipotetski, možda je to i ovdje slučaj.. limit. To ne možemo znati (a nagađati je loše..) pa i to da operater drži pogrešan profil ili neki bug firmwarea ili loša žica ili imaš mrežnu karticu na 100.. kako ćemo znati ako ne daješ infoe, ne eliminiraš (bezbrojne) uzroke, pa ono što preostane obično da odgovor.

 

gornje pravilo vrijedi neovisno o stanju tvog računala, tj DL je uvijek ograničen uskim grlom, od ISPa možeš eliminirati usko grlo sa svoje strane, ali ne s druge strane..

 

 

eto.. (kad je juzer lijen) :))

provjera specifikacija routera..10/100 pošto je on sa fast-100 to je max propustnost za LAN, WLAN je n.. do the math, dakle wlan može brže. Jedno pitanje manje (ne moraš dalje provjeravati kabel što sam gore tipkao za GBE, osim kao mogućnost da je oštećen/klimav.. i sl.)

na 100 mreži, dobit ćeš 13-17MBs, + eventualno duplex, ali to ovisi o mrežnoj kartici i switchu.. koji je očigledno stara generacija. Tako da je tih 20MBs koje imaš vjerojatno ograničenje switcha u routeru.. -jedino to sad još provjeriti (potvrditi-eliminirati).. kako? na drugoj opremi/mreži, drugi uređaj, nešto peto, nešto što eliminacijom da jednak ili drugačiji rezultat.

edit 3: ..:)

zašto, jer 100Mbita /8 bita/byte dobijemo cca 16MBs... realno malo manje.. a duplex i cache to podignu.

.. dok wlan-n imam MIMO.. muliple, od baznog 54Mbita recimo x3-x6.. kao propustnost. Drži li to vodu? :)

 Izgleda da sam došao do rješenja. Kolega isto ima optiku. U istom smo gradu. On ima doma ZTE ruter ko i ja i ima isti problem, a na poslu (inače firma di radi je u istoj zgradi tako da je ista instalacija) imaju Speedport i radi sve bez problema. Posla sam poruku tehničaru T-com-a da mi sutra donese Speedport da testiramo. Očito ZTE ima neki zajeb u LAN portovima

Who dares, wins!
15 godina
offline
ZXDSL 931VII router problem

Evp Prema Frankfurtu, direktno sa Speedport "smeća"...

 http://www.speedtest.net/result/5605771150.png

kužim ja kaj ti očeš reč, kad je na full za svaki fajl iz te vreče se bude ogasio pri pokretanju istog...pismenost by Mrakky
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2016 1:30 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

imaš 200/100 ?

Who dares, wins!
15 godina
odjavljen
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
BlackMoon kaže...

Evp Prema Frankfurtu, direktno sa Speedport "smeća"...

Ne mogu opisati što sve fali tom komadu smeća i koliko je loš... Pa Siemens SX763 sa openWRT je pametniji izbor nego ta kanta.


Ali ok, nekom tko ima 2 PCja i 2 mobitela, njemu svejedno...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

Gle, nek nema problema sa brzinom i meni ok. Neću spajati 10 kompova na njega. :D

Who dares, wins!
15 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
Sum_of_all_fears kaže...
BlackMoon kaže...

Evp Prema Frankfurtu, direktno sa Speedport "smeća"...

Ne mogu opisati što sve fali tom komadu smeća i koliko je loš... Pa Siemens SX763 sa openWRT je pametniji izbor nego ta kanta.


Ali ok, nekom tko ima 2 PCja i 2 mobitela, njemu svejedno...

 Tri Pc-a, jedan laptop, printer, tri mobitela, Ip kamera i Linksys G54 u bridge-u za wifi po sobama...Nikad problema. Imao sam nekad davno i taj famozni Siemens SX763. Svakih desetak dana pri reconnectu ostajao bi bez interneta. Guštao sam kad sam se riješio toga govna...

kužim ja kaj ti očeš reč, kad je na full za svaki fajl iz te vreče se bude ogasio pri pokretanju istog...pismenost by Mrakky
16 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
Sum_of_all_fears kaže...

Ne mogu opisati što sve fali tom komadu smeća i koliko je loš... Pa Siemens SX763 sa openWRT je pametniji izbor nego ta kanta.


Ali ok, nekom tko ima 2 PCja i 2 mobitela, njemu svejedno...

Kad vec spominjes OpenWrt, kako bi se to dalo instalirati na (i da li bi se dalo instalirati) neki od tih Tscumovih šroteksa?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
1domagoj1 kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Ne mogu opisati što sve fali tom komadu smeća i koliko je loš... Pa Siemens SX763 sa openWRT je pametniji izbor nego ta kanta.


Ali ok, nekom tko ima 2 PCja i 2 mobitela, njemu svejedno...

Kad vec spominjes OpenWrt, kako bi se to dalo instalirati na (i da li bi se dalo instalirati) neki od tih Tscumovih šroteksa?

 Nikako

kužim ja kaj ti očeš reč, kad je na full za svaki fajl iz te vreče se bude ogasio pri pokretanju istog...pismenost by Mrakky
15 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
1domagoj1 kaže...
..

Kad vec spominjes OpenWrt, kako bi se to dalo instalirati na (i da li bi se dalo instalirati) neki od tih Tscumovih šroteksa?

- suprotno laičkom mišljenju :)) .. tcom i ostali operateri ne proizvode baš ništa, ni šarafić.. osim designa svog logoa (i ograničenja unutar frimwarea-softwarea/mogućnosti unutar uređaja). To su isti uređaji, proizvođača, koji kad su iz trgovine (bez ograničenja) mogu raditi najnormalnije (bez problema). .. odnosno, ovisno o generaciji, npr kad je WPA mijenjao WEP.. i sl. recimo HW ovisne stvari, pa onda klasa-kategorija (i cijena/kvaliteta, robustnost).

- ISPov uređaj je pod njihovom kontrolom, korisnik ima ograničeni pristup. Puno veće razlike su u stvarnoj kvaliteti linije-bakra (pa i kućne instalacije) nego između kvalitete nekih brandova (cisco, dlink..) odnosno soft koji je u uređaju je sve, on daje mogućnosti (sve je soft!), ali i cijena.

 

- za vjerojatno svaki uređaj imaš odgovarajući owrt/ddwrt.. ovisno o HW-chipu-epromu (koliko mjesta tj firmware-soft možeš utrpati, usporedivo s BIOSom PCja) i potpunom admin pristupu, možeš. No za korištenje je 'bolje' ostaviti ISPov modem i imati svoj router, ako ništa drugo, zbog ostalih potrebnih opcija kao iptv, tel.. sve te kutije su zapravo ista stvar. Logo na kutiji je samo odštampana boja, pinkasto, al nema veze s onim u kutiji.

- zanimljivo, u jednom trenutku su svi ISPovi imali 'jednak' uređaj, tad se ugl kritizrao tcomov, dok su se ostali hvalili brzinama i kvalitetom. Takvi su ljudi, .. a stvar je samo u brzini linje i cijeni pretplate (tcom najgori za korisnika po tom kriteriju), no to nema veze s kvalitetom uređaja, kako se ugl tumači, jer je isti, samo drugi logo...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
ZXDSL 931VII router problem

ZTE kao takav ima dosta problema... Valjda su bili jeftini pa ih zato uvaljuju okolo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ZXDSL 931VII router problem

Riješeno. Problem je ZTE definitivno. Stavili speedport i radi ko sat. Čak i preko 100.

Who dares, wins!
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
ZXDSL 931VII router problem

Pozdrav,

Imam ZTE ZXDSL 931VII router i VoIP. Zanima me može li se kako preko njega koristiti SIP (npr. MicroSIP)?

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2016 14:55 (mk525).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

Ne budi smiješan... Da ćeš nešto raditi sa tšrotovom opremom a da nije isključivo ono što su oni zamislili...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
ZXDSL 931VII router problem

Moglo se nekad davno na Siemensu sx763. Koristio sam Nonoh...

kužim ja kaj ti očeš reč, kad je na full za svaki fajl iz te vreče se bude ogasio pri pokretanju istog...pismenost by Mrakky
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
ZXDSL 931VII router problem

Pozdrav ljudi. Imam problem sa wifi signalom na routeru (ili barem mislim da imam). Uzeo sam t-com optiku i dobio taj ZTE router, na cca 8m od routera u drugoj sobi signal je jako slab ili ga ponekad uopce ni nema. Gospoda iz t-coma su mi rekli da je to normalno s tim routerom u zgradama, gubi signal na toj udaljenosti kako nebi dolazilo do interferencije signala s drugim stanovima. Iskreno ne razumijem se u to pretjerano, ali mi je čudno da stan od 60 kvadrata ne može cijeli biti pokriven s wifi signalom. Pa me zanima jesu li to neke njihove nebuloze ili je zbilja tako?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

zidovi nisu 'nebuloza' ISPa. Signal/smetnje. Olovni zid/ili posebni ometači, na 1m nema signala, prosječan wifi može kad postoji optička vidljivost 100-300m, sve kombinacije između su moguće i dešavaju se. To je tvoj problem (ne rješava ga ISP). Žica, repeater, rušenje zida.. :) (u kojem su vjerojatno el.instalacije ili ako je kameni zid od blokova piramide također neće ići..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice