ZXDSL 931VII router problem

poruka: 155
|
čitano: 152.498
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
ZXDSL 931VII router problem

Ma to mi je jasno. Ali je prostor otvoren tako da zidovi nebi trebali smetati, uostalom s druge strane debelog nosivog zida signal je normalan. Ne predstavlja mi to neki veliki problem samo mi je bilo čudno kada mi je rečeno od strane t-coma kako je normalno da se signal gubi nakon 6,7 metara.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
prasac kaže...

Pozdrav ljudi. Imam problem sa wifi signalom na routeru (ili barem mislim da imam). Uzeo sam t-com optiku i dobio taj ZTE router, na cca 8m od routera u drugoj sobi signal je jako slab ili ga ponekad uopce ni nema. Gospoda iz t-coma su mi rekli da je to normalno s tim routerom u zgradama, gubi signal na toj udaljenosti kako nebi dolazilo do interferencije signala s drugim stanovima. Iskreno ne razumijem se u to pretjerano, ali mi je čudno da stan od 60 kvadrata ne može cijeli biti pokriven s wifi signalom. Pa me zanima jesu li to neke njihove nebuloze ili je zbilja tako?

 

 

Na signal svaša utječe, uključujuć i ostale wifi mreže u susjedstvu. Ako želiš 100% pokrivenost, moraš se malo potruditi i ne možeš puknuti router gdje se tebi sviđa. Skini WiFi Analyzer i pogledaj koji je kanal najmanje zagušen pa se prebaci na njega, za početak. Idući korak je šetanje po stanu i mjerenje signala na ključnim mjestima uz pomoć ove aplikacije i pomicanje routera ovisno o potrebi.

 

Nisu to nikakve nebuloze, radijske mreže kao WiFi su cijela znanost i postoje firme koje se bave isključivo projektiranje i postavljanjem wifi mreža.

 

Možda ćeš morati kupiti bolji router/AP ako želiš 100% pokrivenost kvalitetnim signalom.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2016 13:42 (Sum_of_all_fears).
12 godina
protjeran
offline
ZXDSL 931VII router problem

Danas sam dobio ovaj ruter od t-coma, pojma nemam zasto, veli treba "pa tako"...

imam neki stari s kojim sam zadovoljan! jel ima nesto sto bi trebao znati?

tipa da ovaj ima nesto novo tj da stari ne podrzava pa moram staviti taj novi i sl.???

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

Možda te prebacuju na VDSL jer njihove stare kante (Thomson, Siemens, ADB) ili ne podržavaju VDSL ili su takvo smeće da su ih sve pobacali.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
protjeran
offline
ZXDSL 931VII router problem

instalirao doticni ruter, naravno veza i ping nikad gori!

pise da im vratim stari ruter? nisu mi jasni kaj da im vratim ako sam ga davnih dana platio u pretplati(misli da je bio cca 800kn u tih 2g)

sad nemam nikakav ugovor s njima!

tko tu koga j.?

jel ja mogu vratiti stari ruter i ovaj novi prodati? koji ce mi k ak ne valja!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.11.2016 22:17 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
Stjepanj kaže...

instalirao doticni ruter, naravno veza i ping nikad gori!

pise da im vratim stari ruter? nisu mi jasni kaj da im vratim ako sam ga davnih dana platio u pretplati(misli da je bio cca 800kn u tih 2g)

sad nemam nikakav ugovor s njima!

tko tu koga j.?

jel ja mogu vratiti stari ruter i ovaj novi prodati? koji ce mi k ak ne valja!

Mozes vratiti stari, ako su ti ga ostavili (i istestirati hoce li i kako raditi), ali oko prodaje novoga pitaj njih, jer po novome router je njihovo vlasnistvo kojeg vracas nakon ugovora ili ga placas.

A to da je los, je. Pogotovo za wifi... Bas ga moras pogoditi da nekako radi. Fala Bogu sto vise nisam na njemu...

 

12 godina
protjeran
offline
ZXDSL 931VII router problem

pa nemam nikakav ugovor(pretplatu) o tome se radi! znaci mogu kaj ocu! a žena na tel mi je rekla da mi oni to poklanjaju kao dugogodisnji korisnik! eto tim rijecima!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.11.2016 22:28 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
Stjepanj kaže...

pa nemam nikakav ugovor(pretplatu) o tome se radi! znaci mogu kaj ocu! a žena na tel mi je rekla da mi oni to poklanjaju kao dugogodisnji korisnik! eto tim rijecima!

Nista to oni ne poklanjaju vise. Onaj stari si 'otplatio' jer je ostajao. Nove koje donose ne daju.  Mislim, radi sto zelis, ja sam svoj morao vratiti.

A i ta rijec poklanjanje je relativna. Ne naplacuju ti uredjaj i koristenje dok si korisnik. Ja sam svoj lijepo odnio i vratio i dobio papir. Sto dalje od njih, da ne bi nakon 10 godina dosla teska ovrha. Ovako imam da sam vratio.

Ti ili riskiraj ili ih zovi i reci da ne radi pa neka dodju. Mozda je uredjaj jednostavno neispravan, pa neka se decki zanimaju.

15 godina
odjavljen
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
Stjepanj kaže...

instalirao doticni ruter, naravno veza i ping nikad gori!

pise da im vratim stari ruter? nisu mi jasni kaj da im vratim ako sam ga davnih dana platio u pretplati(misli da je bio cca 800kn u tih 2g)

sad nemam nikakav ugovor s njima!

tko tu koga j.?

jel ja mogu vratiti stari ruter i ovaj novi prodati? koji ce mi k ak ne valja!

Malo sam bolje proucio napisano, ali opet. Stari nemas sto vracati, ako imas ugovor gdje pise da ti ostaje nakon odredjenog razdoblja. ALI.... Objektivno prije 2-3 godine u gotovo svim ugovorima su se morali vratiti, samo su to lijepo tamo malim slovima zakamuflirali. Jedino tamo davno su routeri, kada se pojavio prakticki ADSL, bili isplaceni kroz ugovor pa se nisu morali vracati. Nazovi njih najbolje da ti objasne.... Ali ja sam vracao i prije 3 godine router i nedavno kod njih. Sad vise nisam kod njih.... Ne nude opciju interneta samo, a drugo mi ne treba.

12 godina
protjeran
offline
ZXDSL 931VII router problem

da najbolje da odem tamo kod njih pa nek mi procitaju kaj pise u ugovoru! jel moje ili nije!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
Stjepanj kaže...

da najbolje da odem tamo kod njih pa nek mi procitaju kaj pise u ugovoru! jel moje ili nije!

To je t-s******m. Slobodno im spamaj tehnicku sluzbu da radi nesto u medjuvremenu i testira. Onda ce ici pametovanje (meni su ispametovali maksimalno, dok nisam uveo drugu liniju i onda su dosli i sredili vanjske instalacije, ali dovidjenja od onda), ali, ako ti ne radi ili je neispravan uredjan ili su lose postavljene margine i ostalo za kvalitetu tvoje parice. Ti tu ne mozes nista, vec samo oni.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.11.2016 22:57 (Mrgud Veliki).
12 godina
protjeran
offline
ZXDSL 931VII router problem

radi ruter "normalno", ovo je treci u 5g!

na prvom sam imao ping oko 25, drugom 50+ sad ovaj treci 80+!

na prvom je pucala linija pa su me uveli na neku kakti posebnu tj provlacili su novi kabal "direkt u banderu"

drugi evo radi sve ok, ping je za duplo veci no "naviknuo sam"

sad dobio ovaj treci a ping je skoro nemoguc za igranje!

covjek bi rekao da to namjerno rade samo da si povecas brzinu kao time ces rijesiti problem! iako sam na 1+mb/s!

da nebi!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
ZXDSL 931VII router problem

Evo i meni donjelo! Naravno, tastić doma, sj... wi-fi, lijepo je dao pwd od svog gmail-a.

 

Edit:

rješeno, a sad ne mogu dobiti podatke o liniji... V1.0.3_B_CROATIA

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2016 16:20 (Badjo_5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
ZXDSL 931VII router problem

Pozdrav,

 

Problem je sljedeći (ne znam kako da ga drugačije opišem) -> veza preko wifi-a je normalna na laptopu, dok je na mobitelu užasna. Znaći treba mu blaga vjećnost da refresha instagram recimo, pa da ne uspoređujem sa ostalim..

Ako netko zna riješenje ovog problema bio bi mu jako zahvala. :D

 

Usput, Sretan svima Božić koji slave i sve najbolje u nadolazećoj novoj godini! :)

 

Lp

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

ispravka radi onih koji čitaju

nije uopče potrebno uključivati UPnP,a naročito DMS, svaka usluga ima svoju aplikaciju i za ftp pristup je DOVOLJNO uključiti samo FTP aplikaciju na ruteru AMEN!

 

naravno pristup je tada kao što je točno navedeno → ftp://192.168.1.1/usb1_1

 

naravno da toj adresi se može prisupiti i preko tražilice i drukčije..ukucavanjem ili memoriranjem lokacije..

 

sve ostalo u postu je točno.

 

Ovakav pristup router ili podržava ili ne podržava,a ovaj ga podržava i sve kako si mogao i prije možeš i sada,ako si mogao i prije..provjeri svoja podešenja i potraži grešku u koracima svojim!

 

p.s. odgovarao sam na poruku korisniku gore,izgleda je ne mogu post obrisati da napišem novi koji bi uključivao i sadžavao pitanje i info objavljen ,a ovako ne služi baš svrsi,te molim moderatora da ga OBRIŠE ili UREDI po svom nahodjenju!

 

 

Penis Bonus Pax In Domus
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2017 3:14 (s1hr).
15 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
Mrgud Veliki kaže...
Stjepanj kaže...

instalirao doticni ruter, naravno veza i ping nikad gori!

pise da im vratim stari ruter? nisu mi jasni kaj da im vratim ako sam ga davnih dana platio u pretplati(misli da je bio cca 800kn u tih 2g)

sad nemam nikakav ugovor s njima!

tko tu koga j.?

jel ja mogu vratiti stari ruter i ovaj novi prodati? koji ce mi k ak ne valja!

Malo sam bolje proucio napisano, ali opet. Stari nemas sto vracati, ako imas ugovor gdje pise da ti ostaje nakon odredjenog razdoblja. ALI.... Objektivno prije 2-3 godine u gotovo svim ugovorima su se morali vratiti, samo su to lijepo tamo malim slovima zakamuflirali. Jedino tamo davno su routeri, kada se pojavio prakticki ADSL, bili isplaceni kroz ugovor pa se nisu morali vracati. Nazovi njih najbolje da ti objasne.... Ali ja sam vracao i prije 3 godine router i nedavno kod njih. Sad vise nisam kod njih.... Ne nude opciju interneta samo, a drugo mi ne treba.

 nude ONI samostalne opcije,npr opciju samostalnog  INTERNETA nudi i TCOM-HRVATSKI TELEKOM, npr samostalni ADSL ,ALI caka je što tarifiraju,naplačuju potpuno isto kao i da je korisnik uzeo internet i fiksni telefon...,tako da uštede nema,za one koji ne žele plačati pretplatu na fixni telefon,pretužno ,ali nažalost vrlo istinito..barem su takve moje zadnje informacije,i bio bih vrlo sretan da me netko ispravi,i dopuni...očito da kao potrošači ne znamo lobirati..a zahonski mogu stavljati cijenu ,tarifu kakvu god žele,i ne nuditi opciju ,jer mi to od njih ne zahtjevamo,pa zašto bi? ušteda korisniku je njima umanjen prihod...a ako ne moraju i korisnici masovno ne traže,zašto bi..razumijem ih u potpunosti! šišaj ovce..A što je veči broj korisnika odredjenog telekoma i veči bi mogao biti broj onih koji takvu uslugu traže i zahtjevaju,ali kad ni kod nas po broju korisnika valjda najbrojnijeg telekoma ,to nismo uspjeli dobiti,jer nismo organizirano i masovno tražili,kod manjih je još manja šansa,barem ja to tako vidim,a pojam konkurencija,te potražnja i ponuda na našim prosorima ima svoje specifično značenje i tumačenje...nismo mi na Balkanu,ali je balkanski princip još u mnogim glavama,mentalno..kad sam zadnji puta provjeravao ispada da su svi se telekomi složili da jednako nude(ne nude) jeftiniji samo internet u odnosu na korisnika koji ima i točno taj internet i fiksnu liniju...kako su složni,na našu štetu..ta navodno "konkurencija"..

 

a glede povrata rutera(hrvatski mislim da se kaže internet usmjerivač),po ugovorima več dugo oprema je u njihovom vlasništvu ,ne otplačuje se,te po isteku ugovora se vrača ukoliko se prestaju koristiti usluge za koja je nužna ta oprema,što je u biti i dobro,jer dok god je u njihovom vlasništvu,pa i ako koristie usluge nakon isteka ugovora,i dalje je oprema u njihovom vlasništvu i oni su je obavazni održavati u funkciji, a i održavanje je navedeno u računu kao posebna stavka,radi transparentnosti koliko što košta,i bolje i lakše usporedbe cijena,što u biti osobno mislim da je pohvalno i vodi boljem ,i jest pomak unaprijed kod tog telekom operatera..jer u modelu kad se oprema otplačuje do kraja ugovora,kao što je nekad bilo,telekom nije više bio vlasnik opreme kad se oprema isplatila,nego korisnik,kojemu bi tada i rata ,mjesečni iznos mogao biti umanjen,ali takodjer i onda kosnik popravlja štetu na svojoj opremi,npr grom spali ruter nakon isteka ugovora...tako da ovaj model gdje su stalno vlasnici opreme meni izgleda ok,otprilke kao leasing opreme,ali bez prava na otkup po po isteku ugovora po smanenoj vrijednosti opreme zbog korištenja i protoka vremena..da moglo bi biti bolje,ali zašto bi nudili,kad ne moraju! I kad kao potražnje nema! 

 

 glede njihovog routera,glede kojeg "ti kažeš da ne valja" ,dokle god plačaš ,dužni osigurati opremu sa kojom usluga koju plačaš radi,naravno točno te usluge i točno ono što se plača,a slobodan si koristiti svoju opremu,pa i svoj ruter i njega održavati,ili dodati na njihov router svoj ruter koji bi te više zadovoljio dodatnim opcijama,no tada oni će ti vrlo rado podesiti,pa i na daljinu besplatno ako ne znaš sam spojiti i podesiti da tvoj ruter se spaja na njihov router,ali samo nužnu promjenu postavki na njihovoj opremi!  Ali kod svakog kvara sukladno onome što se plača oni če održavati svoj ruter sa takvim postavkama i nisu obavezni tražiti kvar na tvom ruteru,niti ga mjenjati niti popravljati niti podešavati,tada tu odgovornost preuzimaš na sebe ,odnosno možeš dodatno platiti kako njihovom tehničaru,tako i bilo kojem na tržištu,ili podesiti sam...no ukoliko se taj tvoj pokvari,naravno pošto si ti vlasnik tog djela opreme i stavka održavanje opreme se odnosi na dio opreme koja je u njihovom vlasništvu...eto,sve ima svoje prednosti i mane..no da rješenje postoji,postoji... naravno da postoje bolji routeri ,ali korisnici obično dobivaju nivo što jeftinije tek toliko da zadovoljava i rade one usluge koje korisnik plača...samorazumljivo. Koliko novaca,toliko "muzike"!

 

Ako ne valja znači ne radi neka od usluga koju plačaš, imaš pravo kad kvar traje duže od 24sata,taj dan ne platiti korištenje te usluge,za to znam...

Možeš i prekinuti ugovor ako se to ponavlja jer nisu u stanju isporučivati ugovorenu uslugu,zato i stavljaju postavke koje su najstabilnije ,ali ne i najbolje,nadam se da se razumijemo,jer tvoj interes ,nije isti njihovom. No sve se da dogovoriti,naročito kad se postaviš kao kupac koji zna što hoče i to je voljan platiti ili zahtjeva da radi baš sve što je platio i plača i dalje,ali je spreman i raskinuti od prekosutra(razuman rok→prouči ugovor) ,a ne puki korisnik kojem je samo bitno da "radi",ili uglavnom i pretežito radi...

Penis Bonus Pax In Domus
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2017 4:53 (s1hr).
12 godina
offline
ZXDSL 931VII router problem

Ekipa zanima me dali je uopće moguće na ovom govnetu od rutera otvoriti portove?
Pokušavam napraviti TS3 server no nikako se ne mogu logirati na server.

Radio sam po tutorialima na yt-u i nikako ne mogu na zelenu granu s tim govnetom,sumnjam da je u ruteru problem.

 


EDIT
Sad sam se sjetio da i prije za The Crew nisam mogao otvoriti portove,dali je to istina da su oni zaključali na tom govnetu otvaranje portova ili šta?

 

 

EDIT2

Ladno su govna zaključali portove,nevjerojatno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 16:46 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
kruskar kaže...

Ekipa zanima me dali je uopće moguće na ovom govnetu od rutera otvoriti portove?
Pokušavam napraviti TS3 server no nikako se ne mogu logirati na server.

Radio sam po tutorialima na yt-u i nikako ne mogu na zelenu granu s tim govnetom,sumnjam da je u ruteru problem.

 


EDIT
Sad sam se sjetio da i prije za The Crew nisam mogao otvoriti portove,dali je to istina da su oni zaključali na tom govnetu otvaranje portova ili šta?

 

 

EDIT2

Ladno su govna zaključali portove,nevjerojatno.

 Probaj se prijavit sa username "administrator" i password "!tc0Mht+password". Trebalo bi tako radit.

samo nešto struže..
12 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
baso533 kaže...
kruskar kaže...

Ekipa zanima me dali je uopće moguće na ovom govnetu od rutera otvoriti portove?
Pokušavam napraviti TS3 server no nikako se ne mogu logirati na server.

Radio sam po tutorialima na yt-u i nikako ne mogu na zelenu granu s tim govnetom,sumnjam da je u ruteru problem.

 


EDIT
Sad sam se sjetio da i prije za The Crew nisam mogao otvoriti portove,dali je to istina da su oni zaključali na tom govnetu otvaranje portova ili šta?

 

 

EDIT2

Ladno su govna zaključali portove,nevjerojatno.

 Probaj se prijavit sa username "administrator" i password "!tc0Mht+password". Trebalo bi tako radit.

 Ni tako ne funkcionira :/ sve napravljeno kako treba i opet isti slučaj.

10 godina
offline
ZXDSL 931VII router problem

pozdrav svima! prije nekoliko godina sam kupio noname ip kameru na ebay-u.tada sam ju normalno kroz tadašnji ruter upogonio preko dyndns (probno)..sada nakon par godina sam se sjetio da bih mogao ponovo probati na novom ruteru i naravno ne radi..

ZXDSL 931VII V4.0
Batch No. T2
HW Version V1.1.0
SW Version V1.0.3_B_CROATIA
BOOT Version V1.0.4

postavio sam portfoward na ip adresu kamere.nadam se da je ovo ispravno:

LAN Host IP 192.168.1.6...adresa ip kamere
wan start port 1048. . .
lanstart port 1048. . .
prilikom upiisvanja parametara ojavila se poruka:

The configuration items of Port Forwarding, UPnP and Port Trigger conflict, but this item has the higher priority and takes effect.

???????

postavio parametre dyndns host-a

isključio firewall,te na dodatnim postavkama istoga stavio inboundrule za port 1048,koji je vidljiv na http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

ne kužim zašto ne vidim kameru preko dyndns?

na postavkama kamere sam sve postavio kako treba,samo me brine što ne mogu postaviti kao prvi DNS Server1 potrebnu adresu nego mi neda promjeniti defaultnu 8.8.8.8, adruga dns adresa je odgovarajuća.da li je to problem?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
ZXDSL 931VII router problem

da se pohvalim riješio sam problem.naime nisam postavio tatičku ip adresu(LAN).malo me je to zezalo.sad preko dyndns-a vidim kameru.riješio sam i problem slanja poruka na gmail.bilo je potrebno spustiti sig postavke na gmail acc.hvala svima

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
ZXDSL 931VII router problem

Pozdrav,

 

Imam jedan problem sa powerline adapterom i spomenutim routerom.

 

Davno smo kupili D-Link DHP-P306AV powerline adapter (set).

Koristimo ga za MaxTV i bili smo zadovoljni sa njim.

 

Prije par dana smo kupili D-Link DHP-W311AV (WiFi extender) jer nismo zadovoljni sa pokrivenošću mrežom.

Kada powerline adaptere spojimo u liniju i povežemo ih, powerline za MaxTV prestane raditi.

 

Neko vrijeme MaxTV uopće nije radio, pa se upalio, radio kakvih 2h i opet prestao raditi.

 

Možete li mi pomoći što da sada radim?

 

P.S.

 

Powerline adapteri za MaxTV su zasebno kriptirani, kao i powerline extender.

MK
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

na ćoravo, kolizija (postavke, svaki uređaj u mreži mora imati jedinstvene postavke-IP.., jedna mreža=jedna router itd.).

-juzerski najefikasnije, resetiraj (hard, na tvorničke.. i kod većine novijih uređaja će automatika odraditi dio posla.. u suprotnom RTFM).

 

edit: konkretnije, dodani uređaj ukloni s mreže (koja je do tad radila, vidiš/znaš postavke mreže..), spojiš se nekim računalom na novi uređaj, podesiš ga, spojiš u mrežu.

kako ga podesiti? nema ogdovora ili prilagoditi postojećem stanju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.4.2017 16:27 (ihush).
16 godina
offline
ZXDSL 931VII router problem
Dobio sam novi ZXDSL 931VII V4.0 i uspio sam postaviti port forwarding, ali radi samo za konekcije koje dolaze sa interneta. Ako pokušam pristupiti iz lokalne mreže, dobijem connection refused. Bezveze, ali bar radi.
I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
ZXDSL 931VII router problem

evo malo gledam po temi, pa me zanima dali jos netko osim mene ima problema sa doticnim routerom i ping za igranje?

Naime otkako sam promjenio stari sIMENES routner, imam konstantno oscilacija u pingu (na Njemackim serverima).  ping mi je bio oko 40, sad je stalno oko 60-70 i poneki packet lose.

Također mi se zna dogoditi da mi ping bude preko 100 i tako 10-ak min, pa se vrati na normalu. 

Spojen sam direkt kabelom u router i to mi se prije nije događalo. 

Molim pomoc :(

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
ZXDSL 931VII router problem
trebam vašu malu pomoć u editiranju postavki za router ZXDSL 931VII

kako bi ograničIO upotrbeu wi fi za određene uređaje u kući u određena vremena putem mac adressa istih

pronašao sam upute ali meni s uputa ne odgovara onom koji router pokazuje  kada se spojim na isti putem 192.168.1.1 ,upišem user i password:ztee... broj s routera ,(znam za admin pass također)

kako pronaći ili gdje se kriju opcije da onemogućim wi fi za određene uređaje putem njihovih mac adresa u određene dane i vremenski okvir

potrebne su mi male smjernice u tom pogledu

 

hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
This page can not be configured while WLAN is off.

Kad si pokušavam na ZTE stranici podesiti wireless, dobijem poruku: Tis page cannot be configured while WLAN is off.

Pa me zasnima zašto je WLAN off i kako se natrag uključi!

NAime, sve sam si to podesio pred nekoliko dana, i radilo je okej, sve dok ga nisam resetirao. PĆrobao on/off pa ne radi. Zbog čega, možda netko zna?

ŠTo trebam napraviti da Wioreless na routreru proradi?

Thanx!

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.7.2017 19:26 (real01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
ZXDSL 931VII router problem

Wireless RF Mode ti je stavljen u Active?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
ihush kaže...

zidovi nisu 'nebuloza' ISPa. Signal/smetnje. Olovni zid/ili posebni ometači, na 1m nema signala, prosječan wifi može kad postoji optička vidljivost 100-300m, sve kombinacije između su moguće i dešavaju se. To je tvoj problem (ne rješava ga ISP). Žica, repeater, rušenje zida.. :) (u kojem su vjerojatno el.instalacije ili ako je kameni zid od blokova piramide također neće ići..)

 zbog T šrota i tih hoštaplera, sigurno neću rušit zid kuću i mjenjati kućnu garnituru da bi mi ta "gospoda" dala brzinu i uslugu koju plaćam.

malo je za reć da mi idu na kurac svi ti lezilebovići koji preko naših leđa, i leđa napaćenog naroda beru vrhnje, uz poruku "ko vas jebe" dok se mi ne možemo ni ulogirat na forum ko ljudi, da oni ne izmisle neku "vrhunsku izliku" za to.

a ono što je najgore, banda se tako ponaša, samo zato jer zna da ljudi "nemaju alternative" da moraju uzet njihovu "uslugu". samo i to će doći kad tad na raport, neće ni njima "vječno sunce sjati" a onda ih ja čekam s glogovim kolcem na kraju mračne ulice.

i 5-3570K
13 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
Sum_of_all_fears kaže...
1domagoj1 kaže...

Zna li itko kako na ovom mutavom ruteru namjestiti QoS tako da Steam ima prioritet iznad svega (da mi ne pada ping kad netko upali YT ili nesto vec trece), ostalo je nebitno.

Vjerojatno si do sada zaključio da se ne može... Ali da drugi znaju - ne, jedino rješenje je nabaviti nešto pošteno (mikrotik, linksys, netgear ili nešto sa dd-wrt/openwrt) i staviti ga u bridge sa tim prknom.

 

reezon - zaboravi. Oni ti garantiraju brzinu unutar svoje infrastrukture ali ne prema van (što je ustvari sasvim logično jer zašto bi oni garantirali za rad nečeg što nije njihovo?). Druga stvar što su linkovi prema van malo zagušeni pa brzina povremeno pada. Ja sam isto na optici i rijetko kad dobijem svih 100mbit prema van, obično se vrti oko 70-85.

 ti si moj čovik, takvel ljude cijenim, nego kad te mogu nazvat da mi to sve naštimaš kada mi dostave ovo govno ZTC ? plaćam uslugu, samo javi kad i gdje te mogu dobit, koliko te moram platit i koliko janjaca moram okrenut da bi te nahranio gladnog?

ps jel mogu ga ja u "bridge mode-u" imat wireles ja i brat smo jedini na liniji, i treba nam wirles zbog njegovog smartphona-lap topa koji je kat ispod mene ?

i 5-3570K
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2018 18:22 (GoodAngel).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice