Vračanje podataka

poruka: 15
|
čitano: 11.853
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Vračanje podataka

Pozz!

 

Naime,imam problem!Slucajno sam izbrisao sve podatke sa mobitela SonyEricsson K510i,u pitanju su slike i video!

Imam data kabal za mobitel i probao sam vratiiti sve,ali bezuspjesno!

Prpbao sam sa softwareom GetDataBack(Hirenes boot CD) FAT 32,no on ocita sve,ali je sve osteceno!

RecoverMyFiles - je softwer koji sam nasao i on mi puno toga obecava!

Pronade sve ,no kada kopiram slike i video se ne mogu otvoriti!

Na slici pod OPCIJE se fino vidi da slika ima svoju "tezinu" u bitovima,tj. da nije nesta osteceno!

Kako da otvorim te slike,ima li mozda bolji softwer za vracanje FAT 32 podataka?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vračanje podataka

probaj sa programom recuva, isto je besplatan, meni je dosad uvijek pomagao

Dajem demonoid pozivnicu na pm
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Vračanje podataka

imao sam sličan problem i riješio sam ga jedino sa Photorec-om,frend mi je dao program pa neznam jel free

uglavnom što budeš probavao više programa za povrat podataka manje su ti šanse da i uspiješ

zato nabavi provjereni program pa su i šanse veće

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vračanje podataka
mind_challenge kaže...

probaj sa programom recuva, isto je besplatan, meni je dosad uvijek pomagao

Nista care,Recuva ama bas nista ne ocitava!

Skinuo sam zadnju verziju,ali nigdje nisam vidio odabir opcije FAT 32 i NTFS,vjerovatno je nastimana na NTFS!

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vračanje podataka
roki kaže...

imao sam sličan problem i riješio sam ga jedino sa Photorec-om,frend mi je dao program pa neznam jel free

uglavnom što budeš probavao više programa za povrat podataka manje su ti šanse da i uspiješ

zato nabavi provjereni program pa su i šanse veće

Nista ni Photorec ne nalazi!

Ok ajd da ne gnjavim sa programima!Ja sam uspio sve naci sa RecowerMyFiles,spasio,ali ne mogu ocitati,tj pregledati sliku(SLIKA 2-GORE)

SLIKA 3 kaze da je u pitanju JPG fotografija,ali ne moze ju otvoriti,inace koristim Win 7 ultimate!

U SLICI 2 jasno pise da za otvaranje trebam "codece",pa kakvi to codeci postoje za JPG?

Eto,pomagajte,KAKO DA SLIKU PREGLEDAM?

14 godina
offline
RE: Vračanje podataka

Probaj promijenit ekstenziju u .bmp ili .jpeg

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vračanje podataka
softwaremaniac kaže...

Probaj promijenit ekstenziju u .bmp ili .jpeg

nist,i mjenjanje ext nije pomoglo!

Znam da ce sada zloslutnici reci,da sam dosadan da je slika ostecena i TOCKA!

Ali nije,u ostecenih slika bude velicina u KB mala,svega 1-3 KB,no ove slike su velicina razlicitih od 80-160KB,

zato mislim da nema sanse da ne valjaju!

A opet....mozda grijesim.....mozda je vrijeme da se oprostim od slika rođenja moga sina!

 

Ma ekipa,ja znam da vi to znadete,sve cu napraviti za te slike,ako treba i mobitel u frizider staviti(to sam cuo od nekoga)

PlačPlačPlač

 

Eh da..bio sam kod jednog hakera koji trazi 35 000KN da mi to vrati,stvarno pretjeriva,nije normalan,ali znaci ipak postoji nacin!

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2010 21:10 (hondaS2000).
15 godina
offline
RE: Vračanje podataka
hondaS2000 kaže...

Eh da..bio sam kod jednog hakera koji trazi 35 000KN da mi to vrati,stvarno pretjeriva,nije normalan,ali znaci ipak postoji nacin!

-uvjek postoji šansa.

Problem kod memorijskih kartica, nerade kao HDD, nije isti način (redosljed) zapisivanja. (kao presnimavanje VHS kazete).

-Imaš čitač kartica? ako nemaš nabavi za svoju karticu (MMX, XD...)

-Ako kartica ima mogućnost zaključavanja -zaključaj.

Nabavi MiniPE-XT, na njemu ima 10tak programa za vraćanje podataka (i GetDataBack..)

-Samo kopiraj na PC nemoj ništa popravljati (na kartici) jer smanjuješ mogućnost spašavanja koje bi možda idući program ili način rada uspio spasiti...

Svi programi nude nekoliko načina rada, pokušaj ... nema recepta ili najboljeg programa. Najbolji je onaj koji uspije. Ali treba i razumjeti analizirane podatke, jer se može prema tome odabrati kako da ih se spasi.

U većini slučajeva može se spasiti jedan dio... ima slučajeva kad nema spasa (crknuta kartica).

 

Kad ništa ne uspije, onda može i formatiranje biti rješenje (ako nije crkla), jer nakon toga kartica normalno radi, a moguće je s ovim softwareima vratiti predhono stanje. Naravno opet prije toga napraviti image za svaki sljučaj.

 

Ako ni ovo ne uspije, onda ni taj 'haker' nebi imao šanse.

-u tom slučaju mu ponudi okladu... za isnos na koji pristane, nek da isto toliko ako ne uspije. Možda barem spusti cijenu.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vračanje podataka
ihush kaže...
hondaS2000 kaže...

Eh da..bio sam kod jednog hakera koji trazi 35 000KN da mi to vrati,stvarno pretjeriva,nije normalan,ali znaci ipak postoji nacin!

-uvjek postoji šansa.

Problem kod memorijskih kartica, nerade kao HDD, nije isti način (redosljed) zapisivanja. (kao presnimavanje VHS kazete).

-Imaš čitač kartica? ako nemaš nabavi za svoju karticu (MMX, XD...)

-Ako kartica ima mogućnost zaključavanja -zaključaj.

Nabavi MiniPE-XT, na njemu ima 10tak programa za vraćanje podataka (i GetDataBack..)

-Samo kopiraj na PC nemoj ništa popravljati (na kartici) jer smanjuješ mogućnost spašavanja koje bi možda idući program ili način rada uspio spasiti...

Svi programi nude nekoliko načina rada, pokušaj ... nema recepta ili najboljeg programa. Najbolji je onaj koji uspije. Ali treba i razumjeti analizirane podatke, jer se može prema tome odabrati kako da ih se spasi.

U većini slučajeva može se spasiti jedan dio... ima slučajeva kad nema spasa (crknuta kartica).

 

Kad ništa ne uspije, onda može i formatiranje biti rješenje (ako nije crkla), jer nakon toga kartica normalno radi, a moguće je s ovim softwareima vratiti predhono stanje. Naravno opet prije toga napraviti image za svaki sljučaj.

 

Ako ni ovo ne uspije, onda ni taj 'haker' nebi imao šanse.

-u tom slučaju mu ponudi okladu... za isnos na koji pristane, nek da isto toliko ako ne uspije. Možda barem spusti cijenu.

 

U svakom slucaju cu odmah probati!

Ima jedna mala kvakica,K510 i nema karticu,nego svoju zasebnu memoriju oko 27 MB!

Sto je najgore,taj haker to stvarno zna vratiti,jer sam ga vidio na djelu,kako vraca stare slike sa fotoaparata,bez ovih Micro SD kartica!

U mom slucaju,znaci radi se o 27MB FAT 32,flash memoriji!

Odo probati MiniPE-XT!

15 godina
offline
RE: Vračanje podataka

-ovakve slučajeve (memorija u aparatu) je najjeftinije da obavi netko tko radi s mobitelima (otključavanje)... istovremeno može iskopirati kompletno stanje memorije npr na DVD. (nevjrujem da bi naplatili više od 50-100kn.. osim kad 'nanjuše' priliku)

 

-Problem može biti s direktnim čitanjem s aparata jer liveCD nemože učitati driver... U tom slučaju:

-nabavljeni MiniPE-XT pokreni pod svojim windowsima (samo ubaci CD i saćekaj)... -pojavit će se novi 'stat-meni' ... neki programi mogu tako raditi, probaj.

 

edit... bitno je da bar neki od tih programa može pročitati memoriju, tad napravi kompletan backup -image... na HDD, pa iz tog možeš dalje pokušavati na klasićan (boot) način.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2010 21:51 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vračanje podataka
ihush kaže...

-ovakve slučajeve (memorija u aparatu) je najjeftinije da obavi netko tko radi s mobitelima (otključavanje)... istovremeno može iskopirati kompletno stanje memorije npr na DVD. (nevjrujem da bi naplatili više od 50-100kn.. osim kad 'nanjuše' priliku)

 

-Problem može biti s direktnim čitanjem s aparata jer liveCD nemože učitati driver... U tom slučaju:

-nabavljeni MiniPE-XT pokreni pod svojim windowsima (samo ubaci CD i saćekaj)... -pojavit će se novi 'stat-meni' ... neki programi mogu tako raditi, probaj.

 

edit... bitno je da bar neki od tih programa može pročitati memoriju, tad napravi kompletan backup -image... na HDD, pa iz tog možeš dalje pokušavati na klasićan (boot) način.

Pa u tome i je kvaka,nisu oni blesavi,znaju oni da mi je to vazno,pa traze velike sume!

Vidis,o image-u nisam niti razmisljao,u biti moralo bi raditi,ne vidim razlog zasto ne bi!

Zanimljivo mi je da nprm.sa ovim svojim programcicem sa USB sticka,uredno vratim sve,

koliko god on formatiran bio!

 

Uglavnom,MiniPE-XT mi je tek na 27% downloada,tako da cu morati pricekati!

14 godina
neaktivan
offline
Vračanje podataka

probaj sa o&o recovery meni pomogao u vracanju slika, odlican program!

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Vračanje podataka

a čuj, ako baš ništa ne pomogne, uvijek se možeš obratiti njima

http://www.inet.hr/~infolab/

jedino, ni oni ne traže malo za to

uf, sorry, kasnim sa prijedlogom (znam, nije bajan Izlanuo se)

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2010 23:09 (denix).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Vračanje podataka

Eto da vam javim!

Nista nisam uspio,svi programcici za vracanje su manje-vise isti,vrate nesta,ali totalno neupotrebljivo!

Nista,odo dici kredit!Plač

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vračanje podataka

pozdrav,mobitel je motorola gleam

http://www.gsmarena.com/motorola_gleam-3871.php

svi su kontakti bili na telefonu,mobitel je uništen i nemogu prebaciti brojeve na sim

priključim ga sa USB na kompj.,prepoznaje ga,mogu skinuti slike,videa,ali nema kontakata

instalirao sam MyPhoneExplorer ali ne prepoznaje mob. kad ga pokušam pronaći u programu

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice