Učestalo crashanje igara

poruka: 26
|
čitano: 5.647
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Učestalo crashanje igara

Kupio sam nove komponente za pc, sve uredno sastavio , instalirao win7 i sve drivere, ali kada uđem u igricu u trenutku kada trebam krenuti igrati crasha na destkop. Sve normalno radi u menu u igri ali kada loadam jednostavno crasha bez nekih velikih errora. Izbaci mi error AMD driver has stopped working and recovered , obrisao sam sve drivere od graficke, instalirao nove opet i jednostavno neće. Primjetio sam da radi kada izvadim jednu karticu ram memorije , dakle kad radim samo na 4 gb rama amd driver mi ne crasha. Problem nije u ramima jer sam probao obje kartice posebno i obje rade normalno. Nije mi rjesenje da radim samo na 4 gb rama ako vec imam 8 koji su u kompletu.  Restartirao sam bios (hard reset) nije pomoglo. Matična ploča bi trebala podržavati rame kako stoji u supportu, probao sam u sve slotove i sve kombinacije i jednostavno ne radi kad su obje kartice unutra. U system data meni piše 8 gb ram. Isto učitava i u biosu ali kada treba pokrenuti igru ne radi. Može li biti do windowsa ? 64 bitni je instaliran. 

Specifikacije :
Matična: ASUS ROG Strix b350-f gaming 
Procesor: AMD Ryzen 5 1600
RAM : Corsair Vengeance LPX 3000Mhz 2x4gb (CMK8GX4M2B3000C15R) 

GPU : Gigabyte Radeon R9 270x OC 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Učestalo crashanje igara

-ako je sumnjivac RAM,.. u BIOSu spusti clockove/povećaj latencije.. možda pomogne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Učestalo crashanje igara

Clockovi su na 2133 po defaultu matične. Nisam ništa overclockao niti planiram još

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Učestalo crashanje igara
deluxe13 kaže...

Clockovi su na 2133 po defaultu matične. Nisam ništa overclockao niti planiram još

 ok, radi što želiš :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Učestalo crashanje igara

Evo sad sam probao, odem u bios , prebacim na D.O.C.P stavim na 2400 mhz i pc se ne zeli niti bootati... 
a ovo radi što želiš mi baš i ne pomaže , to sam probao :D 

15 godina
offline
Re: Učestalo crashanje igara
deluxe13 kaže...

Evo sad sam probao, odem u bios , prebacim na D.O.C.P stavim na 2400 mhz i pc se ne zeli niti bootati... 
a ovo radi što želiš mi baš i ne pomaže , to sam probao :D 

 -čekaj.. radi ti na 2133 s problemima, promjeniš na 2400 i čudiš se? Nakon što dobiješ prijedlog SPUŠTANJA brzine? spustiti clock, povećati latencije. Što nije jasno?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Učestalo crashanje igara

Ne mogu spustiti clock ispod 2133 sta tu nije jasno ? 

 
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Učestalo crashanje igara

Jel' gore na maticnoj najnoviji BIOS ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Učestalo crashanje igara

Da , bios 3803 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Učestalo crashanje igara
deluxe13 kaže...

Da , bios 3803 

Jedino sto znam je da je dosta ljudi imalo problema sa najnovijim BIOS-om.

Koliko sam svojevremeno citao ploca je poprilicno musicava,  a tebe je izgleda pogodilo da ces morati rucno 'pogadjati' latencije, napone...

 

Probaj pitanje postaviti na slijedecoj stranici (ipak se tu motaju vlasnici te MBO, a natukli su vec poprilican broj stranica) :

 

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?94642-ROG-STRIX-B350-F-GAMING-issues

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Učestalo crashanje igara

Evo sad sam uspio ući u igru i igrao dobrih pola sata prije crasha a prije se crash događao čim uđem, no opet nije to to. Poslat ću im upit na stranicu svakako

 

EDIT : Primjetio sam da mi crasha uz error "display driver amd driver stopped responding and has successfully recovered" znači samo mi padne driver od graficke te se ponovo digne za sekundu (dovoljno da zatvori sve što radim). Opet ponavljam nije mi se to događalo na samo jednoj kartici rama. Neko rjesenje ? Da nije napajanje slabo ili bi se onda ipak pc restartirao? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 16:27 (deluxe13).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Učestalo crashanje igara
deluxe13 kaže...

Evo sad sam uspio ući u igru i igrao dobrih pola sata prije crasha a prije se crash događao čim uđem, no opet nije to to. Poslat ću im upit na stranicu svakako

 

EDIT : Primjetio sam da mi crasha uz error "display driver amd driver stopped responding and has successfully recovered" znači samo mi padne driver od graficke te se ponovo digne za sekundu (dovoljno da zatvori sve što radim). Opet ponavljam nije mi se to događalo na samo jednoj kartici rama. Neko rjesenje ? Da nije napajanje slabo ili bi se onda ipak pc restartirao? 

 To je meni isto win sedmica znala raditi sa nVidiom (iznimno rijetko). Samo kod mene se nakon toga sve vratilo i nastavilo raditi... Mozda da probas staviti desetku gore.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 23:35 (Mrgud Veliki).
16 godina
offline
Učestalo crashanje igara

Zašto Windows 7 kada svi znamo da nema dobru podršku za Ryzen procesore? Ryzen ti je prenov za starudiju od Windows 7 OS-a, dobro da nisi odlučio staviti XP.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Učestalo crashanje igara

Sutra dizem 10...mada nebi trebao imati toliko problema sa stabilnosti rama ni na ovome.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Učestalo crashanje igara

Izvadi jednu pločicu i testiraj, najbrže i najjednostavnije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Učestalo crashanje igara

Nego, RAM ti nije na support listi, na njoj je samo takav bez oznake R na kraju i stabilan je samo na 2133 MHz uz tajminge 15 17 17 35.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Učestalo crashanje igara

Testirao sam ipak i sa jednom i isto ne radi

Rami jesu na support listi , oznaka R samo predstavlja boju rama, tj crveni su , dok su ovi bez R crni.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Učestalo crashanje igara
deluxe13 kaže...

.. Primjetio sam da radi kada izvadim jednu karticu ram memorije , dakle kad radim samo na 4 gb rama amd driver mi ne crasha...

 

deluxe13 kaže...

Testirao sam ipak i sa jednom i isto ne radi

..

 

-? nevažno, no i dalje ne pokušavaš s brzinom, latencije..

 

ako se sumnja na RAM, prvo se odvrti memtest86 (bilo koji live-boot, većina linux distri, hirens..), do pojave greške ili desetak minuta, desetak sati.. ako se greška pojavi, imaš problem, ako se ne pojavi (ovisi koliko čekaš) tad RAM nije problem, nešto drugo-treće.. ne mora biti jedan uzrok/komponenta, može i više istovremeno itd.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 15:07 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Učestalo crashanje igara

Pokusam sam kako si rekao i podici latencije i spustiti brzinu(prije nije moglo zbog biosa) , nista ne funkcionira

Memtest86 radio jedno 4 sata 0 errora 

Upravo sam digao win 10 i opet crasha

15 godina
offline
Re: Učestalo crashanje igara

-po tome, nije problem RAM.

napajanje, vga, cpu, kontakti.. i mbo. pa onda sve ostalo, do usb-a.. ili kad baš ništa u PCju nije, možda struja/kabel.. u kući-kvartu.

eliminacija je jedna od metoda, sav nepotreban hw isključi, eliminiraj, sav nepotreban soft.. malware, utilsi.. pa do tog da možda nikad ne otkriješ uzrok, možda clean win, možda ... Ryzen platforma je nova, dječje bolesti su moguće.. i sve se kvari, pa i najnovije komponente. Najteže ako je stvar kumulativna, par komponenti npr napajanje+vrm ili vga.. koje u nekom trenutku imaju problem u drugom rade. Jer, MBO-vrm/kondenzatori stabiliziraju bilo kakav napon .. u teoriji, ali ako napajanje oscilira, ako je ostalo opterećeno tad možda dođe do ispada. Možda kad istovremeno radi disk, ram, cpu.. i možda nikad u pojedinom testu kao memtest (DOS, nema utjecaja OSa, drivera, malwarea.. minimalno), nećeš vidjeti problem jer je kumulativan...

pošto je vjerojatno sve novo pod garancijom, poželjno je otkriti-potvrditi, lako je tad reklamirati i dobiti ispravno.. problem je ''samo'' otkriti.

 

-ovisno koliko imaš volje, trebaš krenuti od nule, minimalno, eliminacijom.. ili ako imaš 'duple' komponente, izmjenama, druga vga, napajanje.. itd. A nije nemoguće da npr usb kontroler/port ili uređaj u nekom trenu sruše sys.. npr ljudi koriste za punjače.. a sve je to mbo+struja.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Učestalo crashanje igara

A koliko je taj GPU 'nova komponenta' i gdje je nabavljen ?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Učestalo crashanje igara

to se meni događalo na starom računalu sa radeon hd 6850 1gb ddr5. ne u svim igrama nego samo u witcher 3, xcom 2 i mass effect andromeda. uđem u igru i dok sam u glavnom izborniku sve je ok. krene igra, počne cinematics i kad trebam baš početi igrati izbaci me van uz poruku driver stopped responding. ja sam pretpostavio da tim igrama nije po volji što mi grafička ima samo 1 gb memorije i da je do toga. stavio sam i najnovije drivere te sve detalje smanjivao do kraja ali ista stvar

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 16:17 (Skullscar1989).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Učestalo crashanje igara

Sumnjam i ja već na to da nije kompatibilno nešta s nečime. Evo novi pokušaj ulaska u igricu i dobijem freeze ali samo slike, znaci ja u pozadini radim nesto i sve čujem ali slika je zamrznuta i nije me izbacilo iz igre. Probati cu iskljuciti sve nepotrebne dijelove i spojiti graficku u drugi slot pa javim rezultate.

 

Gpu je gigabyte amd radeon r9 270x OC 2gb gddr5 256 bit , stara cca 2 ipo godine, radila savrseno do sada u staroj konfigiraciji.

 

Skullscar1989 pretpostavljam da si problem rijesio novom grafickom ?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Učestalo crashanje igara

skroz novo računalo pa sad vrtim witcher 3 na ultra :D

12 godina
neaktivan
offline
Učestalo crashanje igara

E pa imam i ja kompletno novo osim graficke koja bi trebala raditi jer sam ju vidio u nekim konfiguracijama, a da kupujem novu sad to je najmanje 2000 kuna što se nikako ne isplati zbog ovih idiota koji bi rudarili a ne znaju drzat kramp :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Učestalo crashanje igara

Evo samo da na napisem da sam rijesio problem, nesta je bilo s ramima, vjerojatno nekompatibilnost , uzeo sam druge rame i radi sve zasad. Hvala svima na pomoći :D

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice