Smrzavanje računala nakon 5 minuta

poruka: 22
|
čitano: 7.546
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem molim za pomoc

imam problem nemogu igrat igrice duze od 5 min jer mi onda zablokira windovs 

molim za pomoc hvala

Hoš bona ba
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Problem
vise objasni smao si reko zablokira kako dal se restertuje komp..
jesi mjerio temperature cistio komp antivisuma i cleanerima
zasto prst dole !!!! stavi barem hvala ako sam ti pomogao,,
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Problem molim za pomoc

kako ti zablokira, jer mozes poslije toga nesto raditi.

Kad si zadnji put cistio prasinu iz kompa, jer mozda je do tog problem al onda bi se komp trebo resetirati.

14 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje računala nakon 5 minuta

Kao što kolege kažu, temperature.

 

Isto tako napajanje može crkavati,

može te zezati firewall (bilo meni prije),

može biti da si nešto bančio po njemu pa da nisi dobro naštimao natrag,

probaj repair windowsa,

vidi Event Viever log,

itd. itd...

 

Informacije, informacije tražimo {#}

 

Kadir beneath Mo Moteh
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje računala nakon 5 minuta
vrati bios kako je dosao,tako je i mojem prijatelju bilo ja mu vratio bios i sad sve ko podmazano
zasto prst dole !!!! stavi barem hvala ako sam ti pomogao,,
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzavanje računala nakon 5 minuta

Imao sam i ja takav problem ali u ljetu CPU se je pregrijaval ,temperature su išle do 90°C,kolika ti je temperatura cpu?,da ti možda nešto ne blokira,meni se comodo i avg još davno nisu podržavali i bacao se plavi ekran....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje računala nakon 5 minuta

kako ga vratit 

imam maticnu asrock m3a770de

Hoš bona ba
13 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje računala nakon 5 minuta

reset CMOS (neda mi se objasnjavat) al eto ti link... 

http://lmgtfy.com/?q=reset+cmos

a temperaturu procesora mozes provjeriti programom EVEREST...

EDIT:reset CMOS

muskarci imaju dvije emocije:napaljen i gladan...ako ga vidis bez erekcije, napravi mu sandwitch....
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2010 20:39 (skiljavi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje računala nakon 5 minuta

Univerzalna, revolucionarna metoda resetiranja biosa, provjereno od strane Branka Ognjenovića:

 

Izvadi bateriju s matične na 5 min.

Kadir beneath Mo Moteh
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje računala nakon 5 minuta

UPOMOĆ!

Jučer mi se kompjuter zamrznio iz čistog mira dok sam bio na netu. Resetirao sam ga i Windowsi se digli i odmah smrzli. Sada se smrzne čim ga upalim i pojavi se onaj prvi logo firme koja je prodala kompjuter (tamo kad piše 'Press Tab to enter screen, Pres Del to enter setup') i dalje ništa. Nekada ni do tog ne dođe. Ovov očito pišem na drugom kompu.

Što da radim? Je li to u pitanju neki virus ili crv? Nisam ugrađivao nikakav novi hardware već duže vrijeme. Očistio sam ga iznutra od prašine i dalje ništa. Vidim da neki kažu da je možda CPU temperatura previsoka ali ja ne mogu ni to provjeriti s obzirom da ni u BIOS ne mogu ući. Koristim Win XP i Intelov čip. Nisam ovih dana zamjećivao nikakve probleme tipa da se zmrzavao ili 'blu screen' ili da je radio sporije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.12.2010 12:56 (Sjekirica).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje računala nakon 5 minuta

Ja sam imo isti takav problem prije godinu dana... To može biti iz milijuntih razloga... Čim mi se upali komp zamrzne se. Mjerio sam temperature, sve oke bilo. Čistio ga od prašine, bio izglancan sav, ali opet mi se zamrzavo, ali kada sam promijenio RAM-e, više nikad mi se nije zamrznuo. Probaj promijeniti RAM-e...

13 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje računala nakon 5 minuta

Ne kužim kako da promjenim RAM-e? Misliš da kupim novu radnu memoriju? Inače imam je 3GB.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje računala nakon 5 minuta
Sjekirica kaže...

Ne kužim kako da promjenim RAM-e? Misliš da kupim novu radnu memoriju? Inače imam je 3GB.

Nemoj kupovat ako nisi 100% siguran, ako imaš drugo računalo sa istim utorom za RAM-e. Probaj promijeniti pa vidi oće ti se još zamrzavat, ili posudiš od nekog frenda ;)

13 godina
offline
Smrzavanje računala nakon 5 minuta

Može bit i problem sa grafičkom. Najbolje prvo provjerit temperature (speedfan), a onda probat napajanje, grafičku i ram na drugom kućištu. Kolega mi imao isti problem, njemu je bio problem u napajanju.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.12.2010 16:08 (Valentin17).
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje računala nakon 5 minuta

Za sada sam probao sa promjenom napajanja, grafičke kartice te vađenjem baterije iz matične ploče na 5 minuta no i dalje isto. Upalim ga i samo black screen, nekad bude onaj prvi screen gdje piše press tab to show screen, press del to enter bios a nekad kad je stvarno dobro raspoložen čak i usnimi Windowse ali radi najviše 5 minuta i onda se zaledi. Također uspio sam jednom ući i u BIOS te motriti temperaturu CPU-a koja se čini OK s obzirom da se nije dizala iznad 31°C.

Što se tiče RAM-a imam ih dva: jedan je od 1GB kojeg sam dobio uz komp a drugi je od 2GB kojeg sam naknadno kupio. Probao sam paliti komp sa naizmjenično utaknutim RAM-ovima misleči da nisu valjda riknula oba no i dalje isto. Teško mi je probati utaknuti druge RAM-ove s obzirom da trebaju biti i kompatibilni sa matičnom da bi radili.

 

Da nije možda hard disk u pitanju kao recimo defragmentizacija? Da li bi bilo moguće izvaditi hard disk iz drugog kompjutera gdje su također usnimljeni Windowsi i staviti ga u moj i da on onda podigne te Windowse sa drugog harda?

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.12.2010 21:50 (Sjekirica).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje računala nakon 5 minuta

Evo probao sam staviti svoje RAM-ove u drugi komp i tamo rade bez problema. Znači ne bi trebao biti RAM problem.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje računala nakon 5 minuta

Ako sve drugo valja, onda je matična.

Kadir beneath Mo Moteh
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje računala nakon 5 minuta

Pa da izgleda da je matična, ali kako da budem siguran? Kako uopće matična može riknuti? Evo recimo čak sam stavio i hard disk u drugi komp kao primarni i radi normalno, čak je i windowse podignio.

Jedino što još nisam testirao je procesor. Kako da znam da on dobro radi? Recimo danas sam uspio upaliti komp i ući u BIOS gdje temperatura procesora bila nromalna tj. nije prelazila 31°C. Ostao sam namjerno u BIOS-u da vidim što će se dogoditi i nakon pet minuta mi se ugasila tipkovnica i miš jedino je monitor ostao raditi no i on se ugasio sam za koju minutu. Da sam ga ostavio da ne uđe u bios on bi mi usnimio Windowse i onda se zaledio za pet minuta.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje računala nakon 5 minuta
Sjekirica kaže...

Pa da izgleda da je matična, ali kako da budem siguran? Kako uopće matična može riknuti? Evo recimo čak sam stavio i hard disk u drugi komp kao primarni i radi normalno, čak je i windowse podignio.

Jedino što još nisam testirao je procesor. Kako da znam da on dobro radi? Recimo danas sam uspio upaliti komp i ući u BIOS gdje temperatura procesora bila nromalna tj. nije prelazila 31°C. Ostao sam namjerno u BIOS-u da vidim što će se dogoditi i nakon pet minuta mi se ugasila tipkovnica i miš jedino je monitor ostao raditi no i on se ugasio sam za koju minutu. Da sam ga ostavio da ne uđe u bios on bi mi usnimio Windowse i onda se zaledio za pet minuta.

Matična je 99,99% ;)

13 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje računala nakon 5 minuta

Znači trebam kupiti novu matičnu ali pitanje da li sa procesorom ili bez njega. Najvjerojatnije bez njega samo nisam nikada stavljao porcesor u matičnu a da ne govorim vadio iz jedne i stavljao u drugu, nadam se da ću znati.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje računala nakon 5 minuta
Sjekirica kaže...

Znači trebam kupiti novu matičnu ali pitanje da li sa procesorom ili bez njega. Najvjerojatnije bez njega samo nisam nikada stavljao porcesor u matičnu a da ne govorim vadio iz jedne i stavljao u drugu, nadam se da ću znati.

procesor se kupuje zasebno.samo premjestis stari procesor u nocu maticnu to ti je lako ,,samo ga izvadis i stavis u one pinove polako da se ne slome i stavis pastu i to je to

zasto prst dole !!!! stavi barem hvala ako sam ti pomogao,,
13 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje računala nakon 5 minuta

Evo kupio sam i instalirao novu matičnu i za sada radi bez problema.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice