Pomoć oko instalacije winxp na laptop!!!

poruka: 9
|
čitano: 4.045
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko instalacije winxp na laptop!!!

Imam laptop Acer travel mate 5310 i pokušavam insalirati winxp. Međutim, javlja mi da nemam hard diska. Malo sam googlao i našao da u biosu namjestim na ide a ne na sata. Ali kad uđe u bios takve opcije ne postoje. Navjerovatnije su skrivene ali sam sve pokusao i ne mogu ih otključat. Druga mi je opcija da integriram sata drivere u instalaciju windowsa pomoću nlitea. Ali opet problemi.Nasao sam sata driver ali kao setup.exe i takvog ga ne mogu ubacit u nlite.Jednostavno ga ne prepoznaje. Kako da izvicem driver iz tog setupa inace treba mi neki .inf file. Molim za pomoc

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pomoć oko instalacije winxp na laptop!!!

imao sam takav slučaj...isti problem sa nekim hp-ovim laptopom koji ima sata disk i zbog toga ga win xp ne mogu prepoznati prilikom instalacije,a pošto nema disketne na laptopu,a ne možeš upotrijebiti usb, integracija sata drivera je jedina opcija(koliko znam). Taj setup pokreni i raspakirat će datoteke iz sebe,a ti samo prati gdje će ih spremiti i odande izvuci potrebne drivere i obavi integraciju sa nliteom...

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko instalacije winxp na laptop!!!

 

Taj prijenosnik nema opciju za promjenu nativnog moda diska, nazalost.

Znaci nLite...e sad...

 

Neznam koji si driver skinuo, ali treba ti slijedece. S Acerove support stranice skini F6 Intel Sata HDD driver floppy utility. Kod mene izgleda onako kao na slici 1.

 

Sve stro trebas je taj exe raspakirati WinRar-om negdje na svoj disk i "enlajtat" ga u instalaciju Windowsa. E sad ovo sve ako idemo s pretpostavkom

da instaliras Win Xp 32 bit, ako 64 bit, stvar je ista samo drivere trebas za 64 bitne.

Kad napravis extract dobit ces datoteku imena F32.IMA koju mozes onda lako otvoriti (recimo Total Commander) i unutra su ti potrebni inf file-ovi. (slika 2)

 

I to je to...

 

 

Molim, lol,

 

 

Pozz

Prva Prva
Druga Druga
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko instalacije winxp na laptop!!!

Evo riješio sam sve.Puno hvala.

 

 

13 godina
protjeran
offline
Pomoć oko instalacije winxp na laptop!!!
Kako mogu instalirati win xp na laptop ako nema za cd citac
Josip1811Matković
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko instalacije winxp na laptop!!!

Sa USB-a ili externog diska.

14 godina
online
RE: Pomoć oko instalacije winxp na laptop!!!

Ovdje piše i kako.

13 godina
protjeran
offline
Pomoć oko instalacije winxp na laptop!!!
Kad instaliram sa usb windows koji mi ostaje windows ostaje kad instaliram
Josip1811Matković
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko instalacije winxp na laptop!!!
Josip1811Matković kaže...
Kad instaliram sa usb windows koji mi ostaje windows ostaje kad instaliram

?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice