PC neće da detektira TV spojen na njega

poruka: 16
|
čitano: 15.137
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
PC neće da detektira TV spojen na njega

Imam LG-ev 32'' LCD televizor.

 

Spojen je na kompjuter sa HDMI-DVI kablom.

 

Prije je sve radilo normalno te sam bez problema mogao imati sliku i na monitoru i na TV-u.

 

Jučer sam naišao na problem i ne znam kako ga riješiti.

Naime kompjuter mi više ne želi očitati TV,kao što može vidjete na slici: http://i40.tinypic.com/302tfmc.jpg

Očitava samo monitor iako su na njega spojeni i monitor i TV.

 

Prvo sam pomislio da je u pitanje kabel ali sam iz ovog razloga zakjlučio da nije: na TV-u imam izbor između AV1,AV2 i HDMI utora. Kad se komp izgasi nemam više izbor HDMI utora što znači da je TV očitao kabel i to da je spojen sa kompom.

 

Zna li itko kako riješiti ovaj problem ?

 

Da ponovim,prije je sve radilo kako treba ali sada mi komp ne želi očitati TV (kao da nije spojen).

Kabel očito nije problem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2012 13:37 (patch123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC neće da detektira TV spojen na njega

Ako imas ATI karticu koristi Force TV detection u CCC-u.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PC neće da detektira TV spojen na njega
zoharbizo kaže...

Ako imas ATI karticu koristi Force TV detection u CCC-u.

Probao sam ali opet neće da mi očita TV.

 

Umjesto 2. LG TV (što je prije pisalo) sada samo piše 2. Display device on: S-Video

 

Možda da probam uraditi system restore ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2012 13:53 (patch123).
14 godina
neaktivan
offline
PC neće da detektira TV spojen na njega

UPDATE: Uradio sam system restore ali nije pomoglo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC neće da detektira TV spojen na njega

Reinstaliraj drivere za karticu.Kojim kabelom si spojia TV i karticu i da li je preko normalnog kabela ili preko konvertera na jednom od vrhova kabela?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PC neće da detektira TV spojen na njega
zoharbizo kaže...

Reinstaliraj drivere za karticu.Kojim kabelom si spojia TV i karticu i da li je preko normalnog kabela ili preko konvertera na jednom od vrhova kabela?

HDMI-DVI kabel. Normalan kabel.

 

Kartica mi je ATI Radeon HD 4890.

Možeš li mi dati link da skinem drivere ?

13 godina
offline
PC neće da detektira TV spojen na njega

Izvoli,za WIN7 32 bit ako je vjerovati tome pod MOJ PC sto imas.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PC neće da detektira TV spojen na njega
zoharbizo kaže...

Izvoli,za WIN7 32 bit ako je vjerovati tome pod MOJ PC sto imas.

Informacije pod MOJ PC su točne.

 

Hvala.

 

Idem probati staviti nove drivere pa ću onda javiti je li pomoglo.

12 godina
offline
PC neće da detektira TV spojen na njega

Uh, moze puno toga biti, ja sam s istom stvari imao nekoliko problema, a kod trazenja rjesenja naletio na jos neke:

1. Da li snimao kakav softver koji na bilo koji nacin ima veze s grafikom?

2. Isprobaj s novim driverima

3. Provjeri sve pinove na kablu. Ja sam imao jedan na kojem je puknuo jedan limic i na jednom pinu nije bilo kontakta. - ili jos bolje probaj s novim kablom

4. Isto ovo gore samo na utoru na TV-u ili kompu. Nadaj se da se to nije dogodilo.

5. imaj ustekan kable kad restartas komp.

Pedo medo, Pedo medo, vabi te sa sladoledom
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC neće da detektira TV spojen na njega

Reinstalirao sam drivere. Ne samo da to nije popravilo stvar nego mi je još i shebalo internet (nemam pojma kako je to moguće ali nakon reinstalacije drivera nisam se mogao konektirati na internet).

 

Sad sam vratio sve na staro ali još nisam uspio riješiti problem.

 

1. Da li snimao kakav softver koji na bilo koji nacin ima veze s grafikom?

2. Isprobaj s novim driverima

3. Provjeri sve pinove na kablu. Ja sam imao jedan na kojem je puknuo jedan limic i na jednom pinu nije bilo kontakta. - ili jos bolje probaj s novim kablom

4. Isto ovo gore samo na utoru na TV-u ili kompu. Nadaj se da se to nije dogodilo.

5. imaj ustekan kable kad restartas komp.

 

1. Ne

2. Probao,ne radi

3. Pročitaj početni post,ne vjerujem da je do kabla.
4. gore

5. uvijek je uštekan 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2012 15:18 (patch123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC neće da detektira TV spojen na njega
patch123 kaže...

 

3. Provjeri sve pinove na kablu. Ja sam imao jedan na kojem je puknuo jedan limic i na jednom pinu nije bilo kontakta. - ili jos bolje probaj s novim kablom

4. Isto ovo gore samo na utoru na TV-u ili kompu. Nadaj se da se to nije dogodilo.

 

 

3. Pročitaj početni post,ne vjerujem da je do kabla.
4. gore

 

Zato sam ti i napisao da svejedno isprobas.

Mozda je ostecen pin ili dio kabla koji prenosi podatke, a nije onaj kojeg TV koristi za prepoznavanje da je spojen.

 

Ja sam imao kabel koji je imao ostecen pin, i ne samo da to nisam skuzio kad sam ga usekavao, nego mi je i taj pin potrgao pin na WD TV playeru! :(

 

Ali posto kazes da je cijelo vrijeme ustekan.... tesko da se moze dogoditi takva greska.

Svejedno, ja bi ipak isprobao s drugim kablom.

 

Nego, ako imas vremena.... napravi backup Windowsa, formatiraj disk i snimi nove Win samo s driverima!

Ako ce raditi znaci greska je negdje u softveru.

Ako ne radi, znaci nesto od hardvera je u pitanju.

I vratis stare windowse u 2 klika.

Pedo medo, Pedo medo, vabi te sa sladoledom
14 godina
neaktivan
offline
Re: PC neće da detektira TV spojen na njega
CyberDemonVZ kaže...
patch123 kaže...

 

3. Provjeri sve pinove na kablu. Ja sam imao jedan na kojem je puknuo jedan limic i na jednom pinu nije bilo kontakta. - ili jos bolje probaj s novim kablom

4. Isto ovo gore samo na utoru na TV-u ili kompu. Nadaj se da se to nije dogodilo.

 

 

3. Pročitaj početni post,ne vjerujem da je do kabla.
4. gore

 

Zato sam ti i napisao da svejedno isprobas.

Mozda je ostecen pin ili dio kabla koji prenosi podatke, a nije onaj kojeg TV koristi za prepoznavanje da je spojen.

 

Ja sam imao kabel koji je imao ostecen pin, i ne samo da to nisam skuzio kad sam ga usekavao, nego mi je i taj pin potrgao pin na WD TV playeru! :(

 

Ali posto kazes da je cijelo vrijeme ustekan.... tesko da se moze dogoditi takva greska.

Svejedno, ja bi ipak isprobao s drugim kablom.

 

Nego, ako imas vremena.... napravi backup Windowsa, formatiraj disk i snimi nove Win samo s driverima!

Ako ce raditi znaci greska je negdje u softveru.

Ako ne radi, znaci nesto od hardvera je u pitanju.

I vratis stare windowse u 2 klika.

Ovo zadnje bih najrađe izbjegao. To mi je zadnja opcija.

 

Provjeriti ću pinove na kabelu iako je praktički cijelo vrijeme uštekan tako da ne znam kad se mogao iskriviti.

14 godina
neaktivan
offline
PC neće da detektira TV spojen na njega
meni isto bilo tako na staroj graficki imo sam prije ati 4850 jedino rjesenje je bilo da kupim novu graficku jer su portovi od hdmi -a izgoreli (uslijed udara groma )
Samobor je lepa varoš :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PC neće da detektira TV spojen na njega
geek_boy1 kaže...
meni isto bilo tako na staroj graficki imo sam prije ati 4850 jedino rjesenje je bilo da kupim novu graficku jer su portovi od hdmi -a izgoreli (uslijed udara groma )

Ne znam šta da radim.

 

Pregledao sam pinove i OK su,nisu oštećeni.

 

A sve je radilo savršeno prije 2 dana a od tada nije bilo nikakvog nevremena ili nečega što bi moglo uništiti grafičku.

14 godina
neaktivan
offline
PC neće da detektira TV spojen na njega

Riješio sam problem. HVALA SVIMA NA POMOĆI

 

Čini se da je ipak bilo do utora na TV-u.

 

Nisam ni znao da moj TV ima 2 HDMI utora (jedan je dobro skriven sa strane). Spojio sam kabel u drugi utor i sad sve radi savršeno.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: PC neće da detektira TV spojen na njega

Molim vas da napisete kako ste rijesili taj problem. Meni se to isto dogadja upravo sada. hvala

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice