Novi laptop nece sistem

poruka: 6
|
čitano: 1.645
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Novi laptop nece sistem

Poz drustvo,danas sam kupio novi laptop pokusao instalirati widnwos 7 sa cda i nece,misleci da je problem sa cdom,naso sam originalni windows 7 na cdu,i on nece,pokusao sa usba nece...da li mi moze neko pomoci ili da vratim latpop u servis...laptop sam dobio bez ikakvog sistema..pokusao sam ahci promijenuti ali isto mi dolazi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Novi laptop nece sistem
Pokusaj guglati tu gresku pa vidi sto pise
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Novi laptop nece sistem
Kernel error, pokusaj s nekim drugim windowsima, moze biti i memory error, disk error.... Provjeri verziji biosa...

Trsko reci napamet kad neznamo ni koji laptop je u pitanju
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Novi laptop nece sistem

Što nije varijanta da ne možeš instalirati više Win 7 na novije generacije procesora (barem Intel)?

Ja bih rekao da je to.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Novi laptop nece sistem

Problem je bio taj da  ne mogu sistem nizi od windows 10 instalirat,ne znam zasto ali eto...hvala vam svima na pomoci

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi laptop nece sistem

-zato jer je poticajem wintela (MSa) proizvođač napravio takav BIOS (postavke-opcije) .. i to možda možeš promijeniti, možda tek novijim BIOSom.. najvjerojatnije nakon neke kazne EU..

-s druge strane, moraš imati odgovarajući OS/installer (kompatibilan) i to je navedeno kao win10 (+linux..), sam medij mora biti npr gpt-mbr/uefi-legacy.. i to što imaš 'original' w7 ne znači ništa, jer mora biti noviji koji ima uefi-gpt boot pa nadalje. Tad možda... tek kad je sve kompatibilno, tad može ali bi tad došao do problema drivera/apsa koji kontroliraju npr wlan .. nema smisla opirati se w10, to je dobar OS (kao i svaki drugi).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice