Nemogućnost i neučitavanje foldera na laptopu!

poruka: 14
|
čitano: 3.521
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Nemogučnost i neučitavanje foldera na laptopu!

Ovako,, hitno ću trebati nečiju pomoć

 

Danas mi se desilo na laptopu to da mi neće otvarati foldere, znači - ne mogu ničemu pristupiti na laptopu. Mogu otvarat normalno sve programe preko desktopa ili starta, te net, ali u foldere mi neće, a kad kliknem na dokumente- samo učitava i nema ničega (slika u prilogu)!!!

Kad sam ga restartirao, onda mi je krenuo pokazivati sve foldere osim glavnog u kojemu držim 80% stvari. Onda polako po ostalim folderima više nije htio pokazivati ikonicu foldera i dokumenata, dok glavni folder kad hoću ući - samo onako učitava gore i učitava i kada dođe do kraja, ništa se ne pojavi...:S

I onda sve manje pokazivanja, da bi na kraju opet došlo da mi neće ništa.

 

Da li itko ima prijedlog što da napravim u vezi ovoga problema, jer onako, ako ne mogu pristupiti nijednom folder, to će biti gadno!!!???

 

Svaka pomoć je dobrodošla...hvala unaprijed...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nemogučnost i neučitavanje foldera na laptopu!
Bart kaže...

Ovako,, hitno ću trebati nečiju pomoć

 

Danas mi se desilo na laptopu to da mi neće otvarati foldere, znači - ne mogu ničemu pristupiti na laptopu. Mogu otvarat normalno sve programe preko desktopa ili starta, te net, ali u foldere mi neće, a kad kliknem na dokumente- samo učitava i nema ničega (slika u prilogu)!!!

Kad sam ga restartirao, onda mi je krenuo pokazivati sve foldere osim glavnog u kojemu držim 80% stvari. Onda polako po ostalim folderima više nije htio pokazivati ikonicu foldera i dokumenata, dok glavni folder kad hoću ući - samo onako učitava gore i učitava i kada dođe do kraja, ništa se ne pojavi...:S

I onda sve manje pokazivanja, da bi na kraju opet došlo da mi neće ništa.

 

Da li itko ima prijedlog što da napravim u vezi ovoga problema, jer onako, ako ne mogu pristupiti nijednom folder, to će biti gadno!!!???

 

Svaka pomoć je dobrodošla...hvala unaprijed...

Check disk, SFC i skeniranje HD Tuneom (slika Health taba).

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
15 godina
offline
Re: Nemogučnost i neučitavanje foldera na laptopu!

-mogući uzroci: virus, kvar (diska) ili neki utils-postavka (kao bitlocker i sl)... ili nešto sasvim treće. Bez pravih podataka samo Vidoviti Milan može pogoditi.

-quick way, bootaj nekim (čisitm) medijem, praktiačan je npr linux/minipe.. ali može i win install (CMD), bitno je samo da možeš vidjeti sadržaj diskova, 'dir c:..'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Nemogućnost i neučitavanje foldera na laptopu!

Budem probao ponešto od tih prijedloga...

 

I da, otkad se sve to desilo maloprije, CPU usage mi je nonstop na 100%, i dosta grije cijelo vrijeme, a ventilator skoro radi na najjačem...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nemogućnost i neučitavanje foldera na laptopu!
Bart kaže...

Budem probao ponešto od tih prijedloga...

 

I da, otkad se sve to desilo maloprije, CPU usage mi je nonstop na 100%, i dosta grije cijelo vrijeme, a ventilator skoro radi na najjačem...

Kaj se tiče Linuxa isprobaj Linux Mint, pa vidi jel moš preko njega normalno uč u foldere na disku.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/hard-disk-error/122778.aspx?page=0&jumpto=2390189&sort=asc&view=flat

 

Ako je preko Linuxa sve ok, onda je vjerojatno u pitanju neka gamad ili Malware na Windowsima.Nakon toga probaj uč u Windows Safe Mode, pa tamo izaberi Safe Mode With Networking.Sad dalje skini pa instaliraj HitmanPro, i ako nađe neku gamad onda iskoristi njegov besplatni Trial ključ za čišćenje gamadi.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/kako-prepoznati-pravi-virus/134139.aspx?page=0&jumpto=2590991&sort=asc&view=flat

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogućnost i neučitavanje foldera na laptopu!
rambox kaže...
Bart kaže...

Budem probao ponešto od tih prijedloga...

 

I da, otkad se sve to desilo maloprije, CPU usage mi je nonstop na 100%, i dosta grije cijelo vrijeme, a ventilator skoro radi na najjačem...

Kaj se tiče Linuxa isprobaj Linux Mint, pa vidi jel moš preko njega normalno uč u foldere na disku.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/hard-disk-error/122778.aspx?page=0&jumpto=2390189&sort=asc&view=flat

 

Ako je preko Linuxa sve ok, onda je vjerojatno u pitanju neka gamad ili Malware na Windowsima.Nakon toga probaj uč u Windows Safe Mode, pa tamo izaberi Safe Mode With Networking.Sad dalje skini pa instaliraj HitmanPro, i ako nađe neku gamad onda iskoristi njegov besplatni Trial ključ za čišćenje gamadi.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/kako-prepoznati-pravi-virus/134139.aspx?page=0&jumpto=2590991&sort=asc&view=flat

Pokušao sam te safe ulaske i dalje je sve po istom. Provjeravao sam sve da li ima gamadi, nema...tj. pokraj programa koje koristim, unazad 5god mi se nije provukao...

Skenirao sam probleme, navodno je sve ok, osim temperature laptopa kad krene radit ko lud.

Znači, kad idem pristupiti tom folderu- onda krene radit ko lud, CPU Usage se penje na 100% i polako kreće sve nestajati i bagirati. Kad ulazim u druge foldere, sve je normalno...:Smislim ono, wtf!!!

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogučnost i neučitavanje foldera na laptopu!
ihush kaže...

-mogući uzroci: virus, kvar (diska) ili neki utils-postavka (kao bitlocker i sl)... ili nešto sasvim treće. Bez pravih podataka samo Vidoviti Milan može pogoditi.

-quick way, bootaj nekim (čisitm) medijem, praktiačan je npr linux/minipe.. ali može i win install (CMD), bitno je samo da možeš vidjeti sadržaj diskova, 'dir c:..'.

Provjeravao sam viruse, nisu u pitanju. Butao sam sistem na razne načine- isti je problem i tamo.

Znači, ovakav je problem: prije par sati sve super, i samo dok sma u svom glavnom folderu nekaj radio, izbacilo me iz njega, i kad sam pokušao ući, krene učitavati cijelu vječnost i ništa ne otvara...

Znači, kad restartam laptop, sve normalno radi, mogu ući normalno u bilo koje foldere i sve je normalno prikazano i normalno radi i sve, ali čim želim ući u svoj glavni folder: u kojemu sve radum, u kojemu sve pohranjujem, skidam i to- krene ga učiatavti, ali neće ući.

Nakon toga se laptop krene zagrijavati, CPU Usage se popne na 100%, i sa vremenom krenu bagirati i ostali folderi, i ikonice  polako nestajati...:S

Znači- negdje je nastao veliki problem samo sa tim mojim glavnim folderom, mislim ono, wtf!!! :(

15 godina
offline
Re: Nemogučnost i neučitavanje foldera na laptopu!

-možeš ponavljati beskonačno ... calculator je deterministički stroj, PC. Uvjek isti rezultat.

-problematičan PC se ne boota u problematičan OS, rizikuješ gubitak.. (nečeg), npr crypt virus, ako ga AV nije zaustavio, skeniranje može biti besmisleno (jer ga ne prepozna..), ako je kvar FSa-HDDa.. ista stvar (ako motor automobila cvili-lupa-nema ulja... tad STANEŠ, ne forsiraš gas da se možda po duhu svetom popravi.. tad je efikasnije u kapelici zapaliti svijeću nego postati ovdje).

-nisi napravio predloženo, tj nisi otkrio HW-SW uzrok ili eliminirao. Čitaj odgovore i poneki pokušaj primijeniti, tek nakon tog je moguć idući korak.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 19:39 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogučnost i neučitavanje foldera na laptopu!
ihush kaže...

-možeš ponavljati beskonačno ... calculator je deterministički stroj, PC. Uvjek isti rezultat.

-problematičan PC se ne boota u problematičan OS, rizikuješ gubitak.. (nečeg), npr crypt virus, ako ga AV nije zaustavio, skeniranje može biti besmisleno (jer ga ne prepozna..), ako je kvar FSa-HDDa.. ista stvar (ako motoro automobila svili-lupa-nema ulja... tad STANEŠ, ne forsiraš gas da se možda po duhu svetom popravi.. tad je efikasnije u kapelici zapaliti svijeću nego postati ovdje).

-nisi napravio predloženo, tj nisi otkrio HW-SW uzrok ili eliminirao. Čitaj odgovore i poneki pokušaj primijeniti, tek nakon tog je moguć idući korak.

Danas sam pokušao sve vaše prijedloge i ništa nije pomoglo. Ok - HitmanPro je očistio neke stvari, ali to nije rezultiralo rješenjem moga problema.

Specifično je to da od svih foldera samo mi taj neće učitati, tj. učita ga, ali praznog. I kad putem RECENT PLACES i slično idem do foldera unutar TOGA foldera, svi ostali folderi funkcioniraju, samo taj ajmo reći meni glavni ne...:S

Nekako mi sve smrdi da ću očito morati reinstalirati windowse...:S

Osim ako imate još kakvih ideja...

9 godina
protjeran
offline
Nemogućnost i neučitavanje foldera na laptopu!

skini .iso CAV 10 linux distru i bootaj,pa prati sto ce naci..obavezno ukljucen net..

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogućnost i neučitavanje foldera na laptopu!
duhonja kaže...

skini .iso CAV 10 linux distru i bootaj,pa prati sto ce naci..obavezno ukljucen net..

Sve je nekako krenulo po zlu kad mi se jučer updejtao windows (slika u prilogu).

 

Da li je moguće da je to uzrok?

9 godina
protjeran
offline
Re: Nemogućnost i neučitavanje foldera na laptopu!
Bart kaže...
duhonja kaže...

skini .iso CAV 10 linux distru i bootaj,pa prati sto ce naci..obavezno ukljucen net..

Sve je nekako krenulo po zlu kad mi se jučer updejtao windows (slika u prilogu).

 

Da li je moguće da je to uzrok?

Nisam dosad cuo da je update od windowsa prouzrocio neki problem..izuzetak je instaliranje drivera preko update-a ili neki drugi 3rd party software...E,to zna stvoriti problem..

 

Probaj bootati windows repair disk,pa nek pregazi preko postojeceg...i da,daj uplinkaj tu sliku na neki servis,da je u punoj velicini mogu vidjeti,ovako je sitno i zbrkano

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 22:42 (duhonja).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogućnost i neučitavanje foldera na laptopu!

Ako ti je uključen system restore na tom disku probaj sistem vratiti na dan prije zadnjeg update-a.

 

restore restore
15 godina
neaktivan
offline
Nemogućnost i neučitavanje foldera na laptopu!

Samo da javim da sam riješio problem formatiranjem Diska D...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice