...kako da zvučnici i slušalice rade istovremeno..

poruka: 6
|
čitano: 10.825
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
...kako da zvučnici i slušalice rade istovremeno..

problem je sljedeći: zvučnici su ukopčani u zeleni jack in, a slušalice u plavi...i imam zvuk samo preko zvučnika, slušalice nikako osim kada ih ukopčam u zeleni odnosno iskopčam zvučnike.Kako to nije praktično,a neću preko splitera ukopčan i jedno i drugo,jer na starom kompu je radilo istovremeno i zvučnici i slušalice ukopčane u bilo koji od ponuđenih utora( i plavi, i nar.)tako da bi trebalo i na novome.matična je ASRock H77M odnosno Realtek čip, i najnoviji driveri za zvuk i podašavanjem u Realtekovom HD menageru nemu dobiti zvuk i u sluškama i zvučnicima,tj. slušalice rade samo kada su ukopčane u zeleni a tako i zvučnici dok ostali ne puštaju zvuk.prepostavljam da nije matična neispravna te da je problem softerske prirode.da li sam trebao napravati kaj u biosu,mada sam i tamo probao prčkati pa ništa...eto to je to.neko riješenje?na netu puno ljudi sa sličnim problemom, nema nekih riješenja,a ona koja ima nepomažu...najviše me uzluđuje što je na starom PC radilo bez frke a na novome ne.zvučnici sulogitech Z323, 2.1 sistem. i da u reltekovom menageru nemogu odabrati 2.1 sistem.ili stereo ili 5.1. a sluške prepoznaje samo kada diseblam fron jack detection....


 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
...kako da zvučnici i slušalice rade istovremeno..

netko? kakav odgovor please ????????

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
...kako da zvučnici i slušalice rade istovremeno..

Probaj OVDJE na 14. i 15. stranici pročitati što i kako spojiti.

U jack 9 (vidi sliku u manual-u) bi trebao spojiti zvučnike, a u jack 6 slušalice.

Ili druga opcija (vidi stranicu 15.) sa kombiniranjem prednjeg audio panela, ako ga imaš (većina kućišta ih ima).

 

U svakom slučaju se moraš poigrati postavkama u "Mixer tool box-u"!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
...kako da zvučnici i slušalice rade istovremeno..

Probaj vidjet u driverima, kod mene je Via HD audio deck i u advanced settings ima opcija "When plug in headphone, mute speaker". Potraži takvo nešto kod sebe

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
...kako da zvučnici i slušalice rade istovremeno..

nije uspijeli čeprkanje po postavkama, neznam koji f...,uglavnom spojio preko splitera i to je to...

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
...kako da zvučnici i slušalice rade istovremeno..

To se namjesta na sljedeci nacin. Spojis zvucnike i sluske i zatim u nekom od tih managera za drivere odaberes 4.1 (5.1,7.1... nije nitno, samo da nije manje od 4.1) nacin i ukljucis "Speaker fill". To je to.

Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice