Instalacija novih grafičkih drivera

poruka: 6
|
čitano: 3.196
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija novih grafičkih drivera
pitanje

Uglavnom,

 

Imam Radeon HD4870 i 8.12 drivere pa me zanimaju par stvari (ništa strašno pošto sam uspješno instalirao nove 9.1 drivere) :

 

1. Jeli stvarno potrebno napraviti uninstall starih drivera ili je manje više svejedno (recimo samo pokrenuti setup i napraviti overwrite)? Ako je stvarno toliko vazno, koji je najbolji postupak (ja sam dosad samo pokrenuo setup pa iz ATIjevog setupa napravio uninstall pa install novih drivera)?

 

2. Nešto čudno mi se dogodilo s 9.1 driverima. Spremio sam njihove izvrsne datoteke u jedan folder i u tom folderu pokrenuo setup.exe no dobio sam grešku (slika prilozena), no kad idem u istom tom folderu u folder "BIN64" i tamo pokrenem setup.exe onda se on uredno pokrene. Pitanje je - zašto taj prvi setup koji nije u BIN64 javlja ovaj error a ovaj u BIN64 folderu radi normalno?

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Instalacija novih grafičkih drivera

1. Nije potrebno - ali je preporučljivo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija novih grafičkih drivera
ReiKo kaže...

Uglavnom,

 

Imam Radeon HD4870 i 8.12 drivere pa me zanimaju par stvari (ništa strašno pošto sam uspješno instalirao nove 9.1 drivere) :

 

1. Jeli stvarno potrebno napraviti uninstall starih drivera ili je manje više svejedno (recimo samo pokrenuti setup i napraviti overwrite)? Ako je stvarno toliko vazno, koji je najbolji postupak (ja sam dosad samo pokrenuo setup pa iz ATIjevog setupa napravio uninstall pa install novih drivera)?

 

2. Nešto čudno mi se dogodilo s 9.1 driverima. Spremio sam njihove izvrsne datoteke u jedan folder i u tom folderu pokrenuo setup.exe no dobio sam grešku (slika prilozena), no kad idem u istom tom folderu u folder "BIN64" i tamo pokrenem setup.exe onda se on uredno pokrene. Pitanje je - zašto taj prvi setup koji nije u BIN64 javlja ovaj error a ovaj u BIN64 folderu radi normalno?

 

Hvala.

 2. Neznam zašto si ih spremao u poseban folder, kad već prilikom pokretanja instalacijske datoteke ona raspakira  svoj sadržaj na c particiju u folder ATi (+ verzija drivera), a od te lokacije i kreće sama instalacija drivera. Ako si ih micao na neku drugu lokaciju možda nisi premjestio sve fileove?
Intel Core i7 Procesor I7-920 2,66 GHz, ATI HD4870 X2 DDR5 2 GB, Kingmax Mars DIMM 2GB DDR-3 1333MHz x 3
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija novih grafičkih drivera
autorov komentar

Pa, raspakirao sam u C:/ATI u u tom folderu (C:/ATI) je bio setup file. Ja sam ga pokrenuo i dobio sam onaj error. No u istom (C:/ATI) folderu je bio i BIN64 folder a u njemu je bio još jedan setup i on radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija novih grafičkih drivera
ReiKo kaže...

Pa, raspakirao sam u C:/ATI u u tom folderu (C:/ATI) je bio setup file. Ja sam ga pokrenuo i dobio sam onaj error. No u istom (C:/ATI) folderu je bio i BIN64 folder a u njemu je bio još jedan setup i on radi.

 U BIN64 se nalazi 64 bit-na verzija drivera. Imaš 64bit Windowse? To bi onda objasnilo zašto ti se pojavljuje ta greška.
Intel Core i7 Procesor I7-920 2,66 GHz, ATI HD4870 X2 DDR5 2 GB, Kingmax Mars DIMM 2GB DDR-3 1333MHz x 3
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija novih grafičkih drivera
autorov komentar

Da, imam 64bitne drivere.

No nije mi jasno zasto se taj setup koji mi radi nalazi u BIN64 pošto sam pri skidanju skinuo driver na kojem piše "Windows Vista 64 bit" - mislim ne vidim onda svrhu ovog 32bitnog setupa u tome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice