H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

poruka: 47
|
čitano: 14.768
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Pozdravljeni bili.

 

Skinuo sam prvu epizodu serije "Planet Earth II" u 4K rezoluciji, piše da je codec H.265 (oko 15Gb download)

 

Probao sam gledati na MPC HC, VLC player, 5K player, DIVX player, interni Windows10 video player. Niti na jednome ne može ispravno prikazati seriju.

Jako šteka, a ne samo da šteka (što bih razumio, možda mi računalo nije dovoljno snažno) nego je slika skroz isprekidana, puna nekakvih distorzija, player se sam od sebe sruši nakon par sekundi, itd. Očito da ovaj format još nije podržan na playerima.

Tražio sam svojevrsni codec, ali on ne postoji. Koliko vidim on bi trebao biti direktno ugrađen u video player.

 

Kada skinem demo testne 4K filmove player ih čita i guta bez ikakvih problema. Sve radi super dobro. Jedino što mislim da je codec H.264

 

 

Moj komp je laptop, 

Intel i7 6500u (mislim da je na 3,5 Ghz)

nVidia GeForce 9500m 2Gb

8Gb rama na 1600mhz

 

Dakle trebalo bi biti dovoljno snage za gledanje.

 

P.S.

Laptop je spojen na UHD TV preko HDMI kabela koji podržava 4K rezoluciju (ne znam da li je HDMI 1.4 ili 2.0)

 

 

 

Molim vas za odgovore. Nisam jedini kojem nije radilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Proc bi trebao biti dovoljan. Probaj dvije stvari:

U VLCu isključi hardversko ubrzanje dekodiranja, tako da posao dekodiranja padne samo na procesor. Ova grafička koja je gore... to je nešto prastaro, zar ne...? Čudno mi je da je ta grafička... jesu li instalirani driveri proizvođača, ili si ostavio one koji su došli sa windowsima...? Vidi.

Probaj Baka MPlayer.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Noviji vlc player bi to bez problema trebao pokretati, jer ti je laptop na bateriji ili si ga spojio na adapter, moguce je da dok je na bateriji da je cpu takt jako nizak pa zato steka

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
Father_Dougal kaže...

Proc bi trebao biti dovoljan. Probaj dvije stvari:

U VLCu isključi hardversko ubrzanje dekodiranja, tako da posao dekodiranja padne samo na procesor. Ova grafička koja je gore... to je nešto prastaro, zar ne...? Čudno mi je da je ta grafička... jesu li instalirani driveri proizvođača, ili si ostavio one koji su došli sa windowsima...? Vidi.

Probaj Baka MPlayer.

 

sorry, mislio sam GTX 950m, to je grafička koja može sasvim fino pokrenuti GTA V, Dirt 3, CIV 6 

 

 

Patrick_cro kaže...

Noviji vlc player bi to bez problema trebao pokretati, jer ti je laptop na bateriji ili si ga spojio na adapter, moguce je da dok je na bateriji da je cpu takt jako nizak pa zato steka

 

Ma ne, samo je na adapteru pokrenut.

 

 

Stvarno ne znam u čemu je problem. Možda je samo torrent za*urac kodiran. Probati ću s nekim drugim H.265 videom pa vidjeti da li on radi.

 

15 godina
offline
H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Ma onda je video definitivno banana, skini neki drugi 4k sadrzaj i probaj pokrenuti. Mora to pokretati bez ikakvih problema

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Probaj sa drugim playerima:

http://potplayer.daum.net/

http://www.kmplayer.com/

https://www.gomlab.com/

 

Meni je ovaj Pot super. Navodno je i slovenski BSPlayer dobar, ali se placa.

Nekad je bio besplatan skroz.

7 godina
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

sorry, mislio sam GTX 950m, to je grafička koja može sasvim fino pokrenuti GTA V, Dirt 3, CIV 6

updejtaj drivere od grafičke i jedne i druge, i procesor ima grafičku valjda, u playeru (gledao sam u mpc-be stisni ctrl+j da bi vidio koji ti je gpu aktivan kad gledaš film), gledaj prikazuje li ti film u dxva, nvidia može prikazivati i u cuvid, ukoliko koristiš lav filtere, probaj potplayer i namjesti si pod preferences - filters control - video decoder - built in codec dxva prikaz, kopaj snađi se...

 

 

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2017 10:16 (Louis Pluto).
16 godina
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Skinuo sam prvu epizodu serije "Planet Earth II" u 4K rezoluciji, piše da je codec H.265 (oko 15Gb download)

 


Laptop je spojen na UHD TV preko HDMI kabela koji podržava 4K rezoluciju (ne znam da li je HDMI 1.4 ili 2.0)

 

 

 

Molim vas za odgovore. Nisam jedini kojem nije radilo.

 Ti tu imaš više problema. Prvo, skini najnoviju verziju K-Lite Codec Pack-a, pa sa HC playerom koji dolazi s instalacijom pokreni video, prvo probaj na laptopu. Onda, ako na laptopu radi, a na TV-u problemi, onda nemaš potreban HDMI kabel (2.0a). A i ne znam što se uopće mučiš s tim, prebaci na stick seriju, ubodi u TV i uživaj.

12 godina
offline
H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Edit: moja greska

 

Trebaju ti kabeli HDMI 2.0 sumnjam da ce raditi inace.

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2017 10:48 (Luka123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
Luka123 kaže...

Edit: moja greska

 

Trebaju ti kabeli HDMI 2.0 sumnjam da ce raditi inace.

 a sta ce mu 2.0 kabel kada nema 2.0 izlaz? a pitanje je da li mu tv ima 2.0 ulaz tako da..

 

Kabel je vjeruj mi ovdje najmanji problem..

16 godina
offline
H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

TV mu je UHD, dakle mora imati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
Dardevil kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Skinuo sam prvu epizodu serije "Planet Earth II" u 4K rezoluciji, piše da je codec H.265 (oko 15Gb download)

 


Laptop je spojen na UHD TV preko HDMI kabela koji podržava 4K rezoluciju (ne znam da li je HDMI 1.4 ili 2.0)

 

 

 

Molim vas za odgovore. Nisam jedini kojem nije radilo.

 Ti tu imaš više problema. Prvo, skini najnoviju verziju K-Lite Codec Pack-a, pa sa HC playerom koji dolazi s instalacijom pokreni video, prvo probaj na laptopu. Onda, ako na laptopu radi, a na TV-u problemi, onda nemaš potreban HDMI kabel (2.0a). A i ne znam što se uopće mučiš s tim, prebaci na stick seriju, ubodi u TV i uživaj.

 

Luka123 kaže...

Edit: moja greska

 

Trebaju ti kabeli HDMI 2.0 sumnjam da ce raditi inace.

 

toxic kaže...
Luka123 kaže...

Edit: moja greska

 

Trebaju ti kabeli HDMI 2.0 sumnjam da ce raditi inace.

 a sta ce mu 2.0 kabel kada nema 2.0 izlaz? a pitanje je da li mu tv ima 2.0 ulaz tako da..

 

Kabel je vjeruj mi ovdje najmanji problem..

 

 

Dečki šta vi pišete ??? :-))))))

Imam preskupi HDMI kabel na kojem stoji da podržava i 4K i 3D i HDR i da je obložen zlatnim nitima, whatever.

Dakle PC mi je spojen na TV. Imam 4K rezoluciju. Gledam 4K demo filmove koji su kodirani H.264 codecom, to radi bez ikakvih problema.

Gledam i 4K sadržaj na youtubeu također bez problema (na Edge browseru, jer inače šteka).

 

 

K-Lite codec pack je prenatrpani bloatware, svi popularni media playeri dolaze s ugrađenim codecima.

Meni je problem što mi H.265 ne može streamati. Odnosno streama ali s gomilom artefakata i grešaka, slika je invertirana, 2 frejma u sekundi, svega ima. Čak se i video player smrzne i/ili se sruši.

 

Budem vidio da li je samo do video fajla ili svaki H.265 video neće puštati. Pa se javim s informacijama.

 

16 godina
offline
H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Ja sam ti napisao šta je meni pomoglo, VLC s kojim inače sve gledam određene 4K naslove prikazuje tako loše kao da imam pentium 386 a ne noviji komp (AMD FX 8350, R9 280X). Jedino što mi radi je HC player sa K-lite codecima, a treba mi samo radi toga da vidim da li su titlovi OK kad ih skinem s neta. TV uredno prikazuje 4K preko USB-a, nema dva tjedna da sam gledao Planet Earth 2 u 4K rezoluciji. I ne pada mi na pamet imati stalno upaljen komp kad TV uredno prikazuje sadržaj i bez njega.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Pot player.

Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. We're all going to die. Come watch TV.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

Dečki šta vi pišete ??? :-))))))

Imam preskupi HDMI kabel na kojem stoji da podržava i 4K i 3D i HDR i da je obložen zlatnim nitima, whatever.

Dakle PC mi je spojen na TV. Imam 4K rezoluciju. Gledam 4K demo filmove koji su kodirani H.264 codecom, to radi bez ikakvih problema.

Gledam i 4K sadržaj na youtubeu također bez problema (na Edge browseru, jer inače šteka).

 

 

K-Lite codec pack je prenatrpani bloatware, svi popularni media playeri dolaze s ugrađenim codecima.

Meni je problem što mi H.265 ne može streamati. Odnosno streama ali s gomilom artefakata i grešaka, slika je invertirana, 2 frejma u sekundi, svega ima. Čak se i video player smrzne i/ili se sruši.

 

Budem vidio da li je samo do video fajla ili svaki H.265 video neće puštati. Pa se javim s informacijama.

 

 Čekaj malo nisi nista govorio o streamu, nego da ne mozes gledati h.265 file na kompu, ako je stream to je sasvim druga prica jer mozda nemas dovoljno brzu internet konekciju 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
Dardevil kaže...

Ja sam ti napisao šta je meni pomoglo, VLC s kojim inače sve gledam određene 4K naslove prikazuje tako loše kao da imam pentium 386 a ne noviji komp (AMD FX 8350, R9 280X). Jedino što mi radi je HC player sa K-lite codecima, a treba mi samo radi toga da vidim da li su titlovi OK kad ih skinem s neta. TV uredno prikazuje 4K preko USB-a, nema dva tjedna da sam gledao Planet Earth 2 u 4K rezoluciji. I ne pada mi na pamet imati stalno upaljen komp kad TV uredno prikazuje sadržaj i bez njega.

 

OK, OK. Budem probao i ja instalirati K-Lite Codec Pack iako mi je stvarno mrsko. Ali ako ne pomogne maknuti ću ga i pustiti MalwareBytes.

Koliko je Gb po epizodi Planet Earth 2? Gledamo li iste torrente?

 

https://tinyurl.com/y7lj66rp

 

 

 

Patrick_cro kaže...

 Čekaj malo nisi nista govorio o streamu, nego da ne mozes gledati h.265 file na kompu, ako je stream to je sasvim druga prica jer mozda nemas dovoljno brzu internet konekciju 

 

Opet se izvinjavam na netočnom navodu. Skinuo sam film s torrenta pa ga pustio preko VLC-a. Nije stream, pardon.

 

16 godina
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Koliko je Gb po epizodi Planet Earth 2? Gledamo li iste torrente?

 


 

 Da, potpuno iste.

15 godina
offline
H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Jel ti šteka sav h.265 sadržaj imaš li što od h.264?

Izbjegavaj VLC meni na mojoj mašini gdje imam gtx 1070 i i7 3770k ne radi kako treba.. MPC Home Edition bez ikakvih riktanja i instaliravanja radi mi idealno.

 

 

po ovome : https://forums.servethehome.com/index.php?threads/does-skylake-nuc-have-4k-10bit-hevc-hardware-decoding-support.11240/

 

Ako ti šteka u svakom playeru to znaci da imaš problem s instrukcijama iako bi po ovome trebao moci : https://www.notebookcheck.net/Intel-HD-Graphics-520.149940.0.html

 

samo je pitanje da li sav h.265 sadrzaj ili samo onaj koji nije npr. 10 bitno kao sto je ovaj gore..

Treba se malo igrat..

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Generalno gledano ako mpc hc ne pusti nesto korektno tesko da ce ti ista pustati.... Klitecodec pack je prva stvar koju instaliram na frisko instaliran komp.... 

14 godina
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Meni MPC HC bi trebao radit bez dodatnih codeca probaj neki drugi video sa h265

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
8 godina
odjavljen
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Generalno sam protiv codec packova i uvijek sam instalirao samo onaj koji nedostaje ali ovaj codec pack je light nikad probleme nije pravio i radio perfektno....

6 godina
neaktivan
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
Torent kaže...

Generalno sam protiv codec packova i uvijek sam instalirao samo onaj koji nedostaje ali ovaj codec pack je light nikad probleme nije pravio i radio perfektno....

 No , međutim , nikad neznaš kakav su "back door" ubacili.

8 godina
odjavljen
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Back dor? U codec pack? Aaaaaaaaaaa sad ovamo citam kako si ti power user pa ne instaliras noista ako detaljno ne proucis source code ;) De olabavi malo....

10 godina
online
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
Dardevil kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Skinuo sam prvu epizodu serije "Planet Earth II" u 4K rezoluciji, piše da je codec H.265 (oko 15Gb download)

 


Laptop je spojen na UHD TV preko HDMI kabela koji podržava 4K rezoluciju (ne znam da li je HDMI 1.4 ili 2.0)

 

 

 

Molim vas za odgovore. Nisam jedini kojem nije radilo.

 Ti tu imaš više problema. Prvo, skini najnoviju verziju K-Lite Codec Pack-a, pa sa HC playerom koji dolazi s instalacijom pokreni video, prvo probaj na laptopu. Onda, ako na laptopu radi, a na TV-u problemi, onda nemaš potreban HDMI kabel (2.0a). A i ne znam što se uopće mučiš s tim, prebaci na stick seriju, ubodi u TV i uživaj.

 To ne postoji, postoje samo standard, high speed i premium high speed. A sve i da postoji ni skylake ni nvidia 950m nemaju nativni hdmi 2.0 izlaz...  

6 godina
neaktivan
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
Torent kaže...

Back dor? U codec pack? Aaaaaaaaaaa sad ovamo citam kako si ti power user pa ne instaliras noista ako detaljno ne proucis source code ;) De olabavi malo....

 Instaliranje codeca packova , je kao hodanje bos po snjegu. Može se , nebi se trebalo ništa desiti , ali možda se i prehladiš.

8 godina
odjavljen
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Zato pitas i svi ce ti ovdje reci da sa njim nisu imali probleme i ta prica o power userima pricaj djeci a ne ovdje jer ovdje ima ljudi koji se malkice kuze u kompove....

Ali eto ti si power user pa sve znas samo ne znam sta ces onda ovdje.....

10 godina
online
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
toxic kaže...

Jel ti šteka sav h.265 sadržaj imaš li što od h.264?

Izbjegavaj VLC meni na mojoj mašini gdje imam gtx 1070 i i7 3770k ne radi kako treba.. MPC Home Edition bez ikakvih riktanja i instaliravanja radi mi idealno.

 

 

po ovome : https://forums.servethehome.com/index.php?threads/does-skylake-nuc-have-4k-10bit-hevc-hardware-decoding-support.11240/

 

Ako ti šteka u svakom playeru to znaci da imaš problem s instrukcijama iako bi po ovome trebao moci : https://www.notebookcheck.net/Intel-HD-Graphics-520.149940.0.html

 

samo je pitanje da li sav h.265 sadrzaj ili samo onaj koji nije npr. 10 bitno kao sto je ovaj gore..

Treba se malo igrat..

 

 

 

 Problem je šta QuickSync ne radi uopće s hevc-om(koliko mi je poznato), na dxva2 razlika gpu assisted i softverski je mala. Koliko vidim 10-bit 1920×1080

5 mbit ga zakuca u intenzivnijim scenama na 60%. Nije baš čudno šta mu 4k s 35 Mb/s šteka u MPC_HC

12 godina
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
om-prat kaže...

 

 

 Problem je šta QuickSync ne radi uopće s hevc-om(koliko mi je poznato), na dxva2 razlika gpu assisted i softverski je mala. Koliko vidim 10-bit 1920×1080

5 mbit ga zakuca u intenzivnijim scenama na 60%. Nije baš čudno šta mu 4k s 35 Mb/s šteka u MPC_HC

 Čudno je kad se Pentium G4560 reklamira kao sve što trebaš za reprodukciju 4K H265 HEVC-a.

 

10 godina
online
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
To je ipak Kaby...hd 520 u biti nema pravu hardversku podrsku za 10-bit hevc.
7 godina
offline
H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

pa dobro jel se itko zapitao što mu u stvari treba iz kojekakvih codec packova? eventualno ti trebaju lav filtersi, MPC-HC ih već ima integrirane i uopće nema svoj decoder, na mad-vr renderer ne treba niti pomišljati dok ne potjera video da radi kako treba.... instaliraj najnovije drivere sa nvidiinih stranica i najnovije intelove drivere za grafu...

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice