Driveri za laptop

poruka: 76
|
čitano: 27.763
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Driveri za laptop

Imam laptop i na njega moram instalirat nove windowse jer su mi ovi stari jako spori i jer se nakupilo raznih virusa itd. Sad me zanima dali treba instalirati drivere za taj laptop ( znači: za matičnu, grafu, itd...) jer nisam dobio uz laptop nikakav cd s driverima, pa me zanima jel se moraju instalirat driveri il ne.... Hvala

 

I See Offline People !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Driveri za laptop

Normalno da moras instalirat drivere. O kojem je laptopu rijec (marka i model)?

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Driveri za laptop
F1-IVO kaže...

Normalno da moras instalirat drivere. O kojem je laptopu rijec (marka i model)?

rijec je o: Toshiba Satellite L300-21W

I See Offline People !
15 godina
neaktivan
offline
Driveri za laptop

Eto ovdje imas. Odaberi koji OS koristis i skini i instaliraj.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Driveri za laptop
F1-IVO kaže...

Eto ovdje imas. Odaberi koji OS koristis i skini i instaliraj.

hvala... jos samo nešto... instalirat cu si windows 7 samo neznam što odavde trebam izabrati i skinuti ima više datoteka...?

I See Offline People !
15 godina
neaktivan
offline
Driveri za laptop

Skini za chipset, bluetooth (ako imas), vga, audio.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Driveri za laptop

e imam frenda kojemu trebam instalirat drivere na laptop lenovo sl500, a on nema drivera... ja sam na ovoj stranici našao sve drivere samo nezz koji su mu driveri najpotrebniji da mu neinstaliram bzvz neke drivere za uređaj koji nema... molio bi nekoga da mi kaže koje točno drivere za windows xp treba skinut pa da mu to sutra odem instalirat... hvala

I See Offline People !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Driveri za laptop
system kaže...

e imam frenda kojemu trebam instalirat drivere na laptop lenovo sl500, a on nema drivera... ja sam na ovoj stranici našao sve drivere samo nezz koji su mu driveri najpotrebniji da mu neinstaliram bzvz neke drivere za uređaj koji nema... molio bi nekoga da mi kaže koje točno drivere za windows xp treba skinut pa da mu to sutra odem instalirat... hvala

Meni prikazuje Error 500 (interna pogreška).

 

Pitaj frenda jel ima dokumentaciju koju je dobio s laptopom. U njoj će pisati točno koje komponente su u laptopu, pa će ti biti lakše pronaći drivere. Uglavnom, trebati ćeš instalirati drivere za matičnu (ja ih nisam jer mi sve radi, heh), drivere za grafičku (bez tih drivera ne možeš postaviti nativnu rezoluciju niti podešavati zaslon - boja, kontrast...), te drivere za zvuk, a ostalo više-manje po potrebi (web-kamera, lan, wlan, bluetooth...).

15 godina
neaktivan
offline
RE: Driveri za laptop
andy0101 kaže...
system kaže...

e imam frenda kojemu trebam instalirat drivere na laptop lenovo sl500, a on nema drivera... ja sam na ovoj stranici našao sve drivere samo nezz koji su mu driveri najpotrebniji da mu neinstaliram bzvz neke drivere za uređaj koji nema... molio bi nekoga da mi kaže koje točno drivere za windows xp treba skinut pa da mu to sutra odem instalirat... hvala

Meni prikazuje Error 500 (interna pogreška).

 

Pitaj frenda jel ima dokumentaciju koju je dobio s laptopom. U njoj će pisati točno koje komponente su u laptopu, pa će ti biti lakše pronaći drivere. Uglavnom, trebati ćeš instalirati drivere za matičnu (ja ih nisam jer mi sve radi, heh), drivere za grafičku (bez tih drivera ne možeš postaviti nativnu rezoluciju niti podešavati zaslon - boja, kontrast...), te drivere za zvuk, a ostalo više-manje po potrebi (web-kamera, lan, wlan, bluetooth...).

e sad i meni izbacije grešku.. valjda je greška do njih jer sam jucer srećom skinio neke drivere (grafičku, zvuk, lan i bluetooth)

hvala... =)

I See Offline People !
15 godina
neaktivan
offline
Driveri za laptop

Za Lenovo laptope je najjednostavnije skinuti s njihovih stranica aplikaciju "System Update".

Jednom kad je ta aplikacija instalirana, treba ju pokrenuti i ona sama skida sve potrebne drivere i u opcijama nudi i popratni software koje je bio tvornički instaliran na laptopu..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Driveri za laptop

Eh, trebati će pričekati da ovi srede problem sa serverom. Trenutno se ništa ne može skinuti.

14 godina
neaktivan
offline
Driveri za laptop

Ja imam problem imam fujitsu simens amilo li 1705 i nema nigdi skinit drivere za wlan ubijam se tri dana jel ima ko kakvu ideju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Driveri za laptop
loyd kaže...

Ja imam problem imam fujitsu simens amilo li 1705 i nema nigdi skinit drivere za wlan ubijam se tri dana jel ima ko kakvu ideju?

Pomoću programa Everest pogledaš koja se wlan kartica nalazi u tvom računalu, a zatim odeš na stranicu proizvođača (intel, atheros, broadcom...) i skineš potreban driver.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
neaktivan
offline
RE: Driveri za laptop
loyd kaže...

Ja imam problem imam fujitsu simens amilo li 1705 i nema nigdi skinit drivere za wlan ubijam se tri dana jel ima ko kakvu ideju?

Koji Os imaš? Ovdje imaš za Vistu.

 

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369...Mislim da ce se to promjenit uskoro (na bolje)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Driveri za laptop

Imam sad xp a stavio sam predhodno sedmicu i s njom je kao sve se instaliralo i sad eto nece wifi da pronadje i bilo mi je cudno i ja se opet vratija na xp i sad je ista fora instalira je drivere i ista situacija kao nema mreze?

sta da radim?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Driveri za laptop

je napravija sam to ali i dalje nevidi ruter i neznam sta bi a sve je instalirano ako i sa xp sp3 i sa sedmicom

14 godina
neaktivan
offline
Driveri za laptop

Sve je ostalo isto i na XP i na Windows 7 no wlan i točka ćak sam probao i instalirat od Viste i isti problem..

Sta da radim nemam pojma?

Atheros AR5005G Wireless

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Driveri za laptop
E ovako imam problema sa driverom za laptop, dakle rijec je o driveru za graficku sve sam pretrazio ali jednostavno ne mogu da nadjem. Radi se o laptopu Packord bell nav50??
ARSENAL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Driveri za laptop toshiba NB0-108

Molim za pomoć !

trebam drivere za ovu toshibu NB500-108 PLL50E-008017Y4 i koji mi trebaju pošto nisam spretan u ovome molio bih pomoć

pronašao sam drivere ove sa ove stranice kaj mi sve od ovoga treba evo link

http://www.odrivers.com/2012/09/toshiba-nb500-drivers-win7-32.html

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2013 17:56 (regoć).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Driveri za laptop

Pozdrav!

 

Evo danas je došao bratu laptop (HP Probook 455) s linuxom i sve dobro, krene od instaliravat Win7 i dođe do dijela particija. Postojalo je oko 6-7 jako malih particija s malim zauzečem memorije, pisalo je nešto kao "HP recovery tools" i slično i odmah sam pomislio da su to neki driveri, ja to bratu pokušam objasniti ali pošto je on stariji on zna bolje od mene i komotno je formatirao i izbrsiao sve te particije i sada naravno ne radi 95% toga što laptop pruža, ima li način da nekako vratim sve te drivere koji su se nalazili na HDD-u koji su došli u "tvorničkom" paketu a da ne moram sve skidati?

 

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Driveri za laptop

-može se, ali je nepotrebno spašavati drivere. Bitno je imati lan-wlan, sve ostalo može kasnije, većinu OS sam riješi.

-kompletno skidanje svih drivera može trajati 30min-sat... spašavanje particije je ovisno o sreći, zanju i alatima.. i može trajati satima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Driveri za laptop

.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2014 0:53 (SheldonCooper).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Driveri za laptop

imam laptop toshiba satellite c855 - 1pp i nikako ne mogu naci drivere za njega.. na sluzbenim stranicama ne moze pronaci laptop. dal moze pomoc u trazeju? instalirao sam čisti windows 10 na njega

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Driveri za laptop
maxy0 kaže...

imam laptop toshiba satellite c855 - 1pp i nikako ne mogu naci drivere za njega.. na sluzbenim stranicama ne moze pronaci laptop. dal moze pomoc u trazeju? instalirao sam čisti windows 10 na njega

 bump

http://trakt.tv/user/MjezZza
14 godina
offline
Driveri za laptop

Sliku iz Device Managera molim zajedno s hw id (Device Instance Id)

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Driveri za laptop

Na ovoj stranici upiši serijski broj laptopa i ako imaju driveri  pokazat će se, a ako nema, probaj instalirati od prethodnih verzija windowsa, kao "troubleshoot compatibility".

 http://support.toshiba.com/drivers

Za zahvalu klikni na Hvala
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2015 21:00 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Driveri za laptop
softwaremaniac kaže...

Sliku iz Device Managera molim zajedno s hw id (Device Instance Id)

 

 
 ovaj device instance neznam nac

ivo454 kaže...

Na ovoj stranici upiši serijski broj laptopa i ako imaju driveri  pokazat će se, a ako nema, probaj instalirati od prethodnih verzija windowsa, kao "troubleshoot compatibility".

 http://support.toshiba.com/drivers

 upisao sam ser. broj i ne nade uopće moj laptop

 

evo i slika od iza 

 

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2015 21:06 (maxy0).
12 godina
offline
Re: Driveri za laptop
maxy0 kaže...

imam laptop toshiba satellite c855 - 1pp i nikako ne mogu naci drivere za njega.. na sluzbenim stranicama ne moze pronaci laptop. dal moze pomoc u trazeju? instalirao sam čisti windows 10 na njega

 Ovo?

 

Gle,ako ne valjaju,probaj sa Driver boosterom,niti ja nisam pobornik ovakvih programa,ali ovaj se pokazao odlican!

Imas YT serijal!

14 godina
offline
Re: Driveri za laptop
Milka30 kaže...
maxy0 kaže...

imam laptop toshiba satellite c855 - 1pp i nikako ne mogu naci drivere za njega.. na sluzbenim stranicama ne moze pronaci laptop. dal moze pomoc u trazeju? instalirao sam čisti windows 10 na njega

 Ovo?

 

Gle,ako ne valjaju,probaj sa Driver boosterom,niti ja nisam pobornik ovakvih programa,ali ovaj se pokazao odlican!

Imas YT serijal!

 za ovaj prvi link, vidim da ima za svaki driver po 3-4 linka, koji je onaj pravi, koji da skinem? bio sam na toj stranici ali neznam, sta da sve skinem ili?

http://trakt.tv/user/MjezZza
14 godina
offline
Driveri za laptop

Daj mi id od tog bluetootha.

KLIK

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice