Zvuk koji dolazi iz kućišta

poruka: 8
|
čitano: 1.513
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Zvuk koji dolazi iz kućišta

Pozdrav.
Već duže vrijeme samo kućište zna proizvoditi 2 do 3 vrste zvukova koji uključuju vibraciju samog kućišta.
To se događa isključivo kad je računalo upaljeno, a prestaje na način da se vijci koji drže bočnu stranu kućišta otegnu i/ili zategnu ili da se jednostavno bočna strana kućišta udari rukom, no tada ta tišina potraje 10-ak minuta i opet kućište počne ispuštati zvuk.
Nije glasno, ali je iritantno, osobito ako nema nikakvog zvuka u prostoriji ili neki drugi zvuk ne dolazi iz slušalica.
Zna li netko kako to riješiti, a da ne bude promjena samog kućišta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Zvuk koji dolazi iz kućišta

Izvadis Hard iz kucista i kupis umjesto njega SSD :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Zvuk koji dolazi iz kućišta

Ja bi prije rekao da je to do jednog od ventilatora. Pogledaj ih malo, očisti, dotegni, zamjeni po potrebi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Zvuk koji dolazi iz kućišta

Kod mene je bas do harda bilo, s tim da sam pokusao na sve moguce nacine smanjiti problem - gumeni sarafi, ljepljenje dvostrano ljepljivom trakom umjesto sarafljenja, itd. Nista nije pomoglo, pa cak ni high end kuciste - tek kompletno vađenje HDD. I to je najbolja stvar koju sam napravio za komp jos od nabave prvog SSD-a pred 7 godina.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Zvuk koji dolazi iz kućišta

Mogu biti generalno tri izvora, ventilator na napajanju, procesoru, kučištu, GPU. hard disk ili zavojnice na matičnoj/grafi/napajanju.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Zvuk koji dolazi iz kućišta
Minneyar kaže...

Izvadis Hard iz kucista i kupis umjesto njega SSD :)

 

darkborg kaže...

Ja bi prije rekao da je to do jednog od ventilatora. Pogledaj ih malo, očisti, dotegni, zamjeni po potrebi.

 

Minneyar kaže...

Kod mene je bas do harda bilo, s tim da sam pokusao na sve moguce nacine smanjiti problem - gumeni sarafi, ljepljenje dvostrano ljepljivom trakom umjesto sarafljenja, itd. Nista nije pomoglo, pa cak ni high end kuciste - tek kompletno vađenje HDD. I to je najbolja stvar koju sam napravio za komp jos od nabave prvog SSD-a pred 7 godina.

 

andrijam kaže...

Mogu biti generalno tri izvora, ventilator na napajanju, procesoru, kučištu, GPU. hard disk ili zavojnice na matičnoj/grafi/napajanju.

 
Hard disk je ipak. I dalje odlično radi, ali eto čuje se kao da se trese. Morat ću mu gumice na ladici promijenit.

12 godina
online
Re: Zvuk koji dolazi iz kućišta
playjob kaže...
Minneyar kaže...

Izvadis Hard iz kucista i kupis umjesto njega SSD :)

 

darkborg kaže...

Ja bi prije rekao da je to do jednog od ventilatora. Pogledaj ih malo, očisti, dotegni, zamjeni po potrebi.

 

Minneyar kaže...

Kod mene je bas do harda bilo, s tim da sam pokusao na sve moguce nacine smanjiti problem - gumeni sarafi, ljepljenje dvostrano ljepljivom trakom umjesto sarafljenja, itd. Nista nije pomoglo, pa cak ni high end kuciste - tek kompletno vađenje HDD. I to je najbolja stvar koju sam napravio za komp jos od nabave prvog SSD-a pred 7 godina.

 

andrijam kaže...

Mogu biti generalno tri izvora, ventilator na napajanju, procesoru, kučištu, GPU. hard disk ili zavojnice na matičnoj/grafi/napajanju.

 
Hard disk je ipak. I dalje odlično radi, ali eto čuje se kao da se trese. Morat ću mu gumice na ladici promijenit.

 Nece ti to nis pomoc, ja sam pokusao apsolutno sve, od gumica, ljepila, izolacije, novog kucista... Jedino vađenje harda rjesava problem

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
offline
Re: Zvuk koji dolazi iz kućišta
Probat ću pa šta bude, u krajnjem slučaju na proljeće stavit novi SSD i vozi miško.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice