Zastrašujuće loše performanse kompa!

poruka: 113
|
čitano: 13.293
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
191x7 kaže...

Joj sad vidim miš Genius ergo 555, odspoji njega, spoji neki drugi miš, uninstaliraj Agama drivere (i ostal ood tog šrot Geniusa) i onda probaj igre.

Kako mi je samo ranije promaklo; Genius Ergo pravi gadne glavobolje ako na njemu nije najnoviji firmware, a i ako jeste svejedno zna zafrkavati.

Neznam, može biti nemora značiti..... Pokušat ćemo i to KOLIKO SAM OČAJAN....

Caesar et Brutus kaže...

Vjerujem da ti je pravio Genius Ergo miš probleme kad tako kažeš iz prve ruke,  ali se bojim da u Abea to nije problem...

A svašta može biti njega sam kupio tamo krajem 10. mjeseca.... Taman kad mi je grafa GTX 660 došla s kojom isto nisam bio zadovoljan jer nije vrtila kako je trebala vrtjet, mislim, preloše mi je far cry 3 i još par igara vrtjela, ali je zato odlično radila kod kolege athlon.... Tako da ni lud ni pametan sam, čak sam pržilicu iskapčao i ništa.... 

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
13 godina
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

Možda se valja obratiti Informatičaru starog kova za pomoć da na svoj način istjera zle duhove iz tvojeg računala.

 

Ozbiljno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2013 20:45 (Caesar et Brutus).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

Gle, imao sam (i još uvijek imam) Ergo 555. Na jednom kompu + taj miš (točnije njegovi driveri) = lošije performanse nego bez tih drivera i miša; na drugom kompu isto...

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

Daj Bože i neka je u tome bio problem kod Abea, mislim da neće biti nitko sretniji od njega u tom slučaju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

Neka isproba, ništa ga ne košta.

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
Caesar et Brutus kaže...

Možda se valja obratiti Informatičaru starog kova za pomoć da na svoj način istjera zle duhove iz tvojeg računala.

 

Ozbiljno.

Slušaj, rekao sam svojima da im šaljem komp gore, pa ćemo vidjet dal se da šta rješiti

Caesar et Brutus kaže...

Daj Bože i neka je u tome bio problem kod Abea, mislim da neće biti nitko sretniji od njega u tom slučaju.

Slažem se u potpunosti, jer bi onda znao u čemu je problem i to mi je najjeftinije rješenje, puno bolje nego posuđivati dijelove/lovu za djelove koju nemam ni sam a i nisam u mogućnosti kad me uho začeše da mjenjam stvari...

191x7 kaže...

Neka isproba, ništa ga ne košta.

To ću napraviti posudit ću od nekoga neki miš nanovo winse instalirati i to je to, samo backup moram napravit svega prvo, to bi ovaj vikend mogao lako...

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
12 godina
protjeran
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

pa mis ti uopce ne treba iskopcaj ga i navodi se s tipkovnicom:-) probaj odmah{#}

Rasturam na Intel Core™ i7-920 @ 3.8Ghz + ArticCooling Freezer 13 + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1550mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
Stjepanj kaže...

pa mis ti uopce ne treba iskopcaj ga i navodi se s tipkovnicom:-) probaj odmah{#}

Miš mi ne treba da vidim jel ima razlike u performansama u igrama? :D

Nije meni komp zasran ovako, mislim, skužio sam zašto mi se freezao, jer je memorija radila na bogznakaj postavkama na auto, stavljen napon na 1.65 umjesto 1.35V te na 1600 MHz radila na latencijama 10-12-11-40 tako da ono, abnormalno ubitačna kombinacija... Al vidjet ćemo da imam sad nekog mišonju ovdje sad bi razbio winse i odmah probao ali eto...

EDIT: Da mi je samo znati tko lupa TD na normalan post....

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2013 21:37 (AbeDomeNuS).
13 godina
neaktivan
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

22 fps je relativno oko za jednu 7950 na prvom levelu u c3 dok si vani, moj cfx setup ima oko 45. Doduse zavisi jeli koristis msaa.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

ne koristim nikakve filtercice, motion blur off, sve na high ne na ultra n 1680x1050...

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
AbeDomeNuS kaže...

ne koristim nikakve filtercice, motion blur off, sve na high ne na ultra n 1680x1050...

Jesi probao staviti druge RAM plocice?

Što hladnije to bolje :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
Praedator kaže...
AbeDomeNuS kaže...

ne koristim nikakve filtercice, motion blur off, sve na high ne na ultra n 1680x1050...

Jesi probao staviti druge RAM plocice?

Jesam, još uvijek isto, nema razlike.... Uzeo 2 različite od frendova, jedan g skill 2x4 gb kit koji je na QVL drugi kingston set koji je na QVL listi isti fjok, nema nikakve razlike....

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
AbeDomeNuS kaže...
Praedator kaže...
AbeDomeNuS kaže...

ne koristim nikakve filtercice, motion blur off, sve na high ne na ultra n 1680x1050...

Jesi probao staviti druge RAM plocice?

Jesam, još uvijek isto, nema razlike.... Uzeo 2 različite od frendova, jedan g skill 2x4 gb kit koji je na QVL drugi kingston set koji je na QVL listi isti fjok, nema nikakve razlike....

A u k..., znaci rasprodaja :( jbte koja glupost.

Što hladnije to bolje :)
16 godina
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!
Ploca, nista drugo nego ona. Mozda je ona ispravna s drugim komponentama ali s tvojim ocito nije. Pokusaj od nekoga posuditi. Imao sam to iskustvo.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

Jel imas kakvih novosti?

Što hladnije to bolje :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
Praedator kaže...

Jel imas kakvih novosti?

Nemam, nemam ni volje više išta raditi, rasprodajem AMD i idem na intel i nvidiu..... A periferiju svakako mjenjam.... :)

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
12 godina
odjavljen
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
Čudno. Ja na i5 2400 i HD 7850 vrtim Battlefield 3 ultra 1680x1050 na 45-70FPSa.
Nemoj sve rasprodati, ostavi grafu i rame te ubodi i5 ili i7.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
I da, dali si probao boostati grafu? Trebao bih dobiti 5-10 fps na svim igrama.
12 godina
protjeran
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
Deawood kaže...
I da, dali si probao boostati grafu? Trebao bih dobiti 5-10 fps na svim igrama.

Daj ne trkeljaj, covjek ima HD 7950, a ti mu preporucas da "boosta" grafu ne bi li dobio 10 FPS-a vise.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
AbeDomeNuS kaže...
Praedator kaže...

Jel imas kakvih novosti?

Nemam, nemam ni volje više išta raditi, rasprodajem AMD i idem na intel i nvidiu..... A periferiju svakako mjenjam.... :)

JBGA ja imam intel i AMD, skuzio sam da nemam problema sa igricama koje koriste sve jezgre procesora, problem mi se javlja samo kada igra koristi jednu jezgru jer onda ta jedna nemoze tjerati grafu.

 

Nadam se da ce nova maticna i i5 3570 to malo poboljsati {#}

Što hladnije to bolje :)
12 godina
protjeran
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
Praedator kaže...
AbeDomeNuS kaže...
Praedator kaže...

Jel imas kakvih novosti?

Nemam, nemam ni volje više išta raditi, rasprodajem AMD i idem na intel i nvidiu..... A periferiju svakako mjenjam.... :)

JBGA ja imam intel i AMD, skuzio sam da nemam problema sa igricama koje koriste sve jezgre procesora, problem mi se javlja samo kada igra koristi jednu jezgru jer onda ta jedna nemoze tjerati grafu.

 

Nadam se da ce nova maticna i i5 3570 to malo poboljsati {#}

koja ti to igra koristi 1 jezgru??? i prelaskom na taj i5 3570 neces vidjeti skoro nikakav boost jer taj tvoj stari i5 bez problema tjera na max tu 7850...

Rasturam na Intel Core™ i7-920 @ 3.8Ghz + ArticCooling Freezer 13 + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1550mhz
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2013 18:21 (Stjepanj).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
Stjepanj kaže...
Praedator kaže...
AbeDomeNuS kaže...
Praedator kaže...

Jel imas kakvih novosti?

Nemam, nemam ni volje više išta raditi, rasprodajem AMD i idem na intel i nvidiu..... A periferiju svakako mjenjam.... :)

JBGA ja imam intel i AMD, skuzio sam da nemam problema sa igricama koje koriste sve jezgre procesora, problem mi se javlja samo kada igra koristi jednu jezgru jer onda ta jedna nemoze tjerati grafu.

 

Nadam se da ce nova maticna i i5 3570 to malo poboljsati {#}

koja ti to igra koristi 1 jezgru??? i prelaskom na taj i5 3570 neces vidjeti skoro nikakav boost jer taj tvoj stari i5 bez problema tjera na max tu 7850...

Ma online beta WOWP

Jos nije optimizirana za multiple cores.

Zasto mislis da necu imati boost?

Ipak je i chipset noviji na ploci i noviji i brzi procesor.

Da igre i ostanu iste ionako igram samo tu jednu igricu.

Koristim komp i za druge stvari tako da smatram da cu vidjeti poboljsanje sa navedenim procesorom.

Što hladnije to bolje :)
11 godina
neaktivan
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

Strava, svaki moj post dobije TD. Zanimljivo.

Da stavim 3 tockice dobio bih TD. Hvala vam {#}

 

{#}

 

 

I da se vratim na temu, procesljavanje BIOS-a je rijesilo moj problem sa zatrzavanjem i freezanjem.

dakle greska je bila u postavkama BIOS-a.

Tj nesto mi je smanjivalo naon kad je CPU bio pod opterecenjem, neznam tocno koja stavka ali iskljucio sam sve.

Što hladnije to bolje :)
Moj PC  
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice