Zastrašujuće loše performanse kompa!

poruka: 113
|
čitano: 13.238
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

ovak imao sam isti problem i rjesio ga!

konfiguracija je bila s775.

naime procesor je radio priblizno na 3.7ghz i bio je potpuno stabilan, grafa isto tako. u igrama je procesor radio na 90-100%, grafa isto tako ali je meni u ono vrijeme bf:bc2 stekao.

proc je bio e5300. a grafa 4850. s 2gb memorije. sve zivo je bilo stestirano. i sve dok nisam sve moje komponente probao na drugoj maticnoj. kad sam to ucinio igre su se izvodile na visem fps-u. sve je radilo glađe.

konkretno se radilo o DFI lan party icfx3200 tr/2 koju sam zamjenio s gigabyte plocom. od tog dana komp jos dan danas radi kod decka koji se jos i danas na njemu igra bez problema.

ak imas koga da ima slican komp probaj zmajeniti plocu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

Marko, do ploce nije.

Tu plocu sam mu ja prodao jer mi PC ne treba i uredno je radila sa FX 8320 na 4GHZ i HD 6970/HD 5850.

Nije do nje sigurno, ako je u mene radila uredno.

iclock2much
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!

evo gledam popis podržane memorije za njegovu matičnu, Mushkin je podržan u kombinacijama:
-MUSHKIN 996805 (XMP) 4GB (2*2GB), DS, 6-8-6-24, 1.65V
-MUSHKIN 998805 (XMP) 6GB (3*2GB), DS, 6-8-6-24, 1.65V

-MUSHKIN 998659 (XMP) 6GB (3*2GB), DS, 9-9-9-24, 1.5-1.6V


Nije navedena ta memorija u kombinaciji sa 2*4GB 

15 godina
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!

ok. ali daj mi onda objasni zakaj kad sam ja na dfi stavio od oca komponete je radila super, a kad sam vratio svoje opet je radila ko krepana macka. a sve komponente su bile ispravne i međusobno kompatibilne.

nemoj misliti da ti namecem rjesenje problema vec ti govorim svoje iskustvo...

13 godina
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
Lord_Marko kaže...

ok. ali daj mi onda objasni zakaj kad sam ja na dfi stavio od oca komponete je radila super, a kad sam vratio svoje opet je radila ko krepana macka. a sve komponente su bile ispravne i međusobno kompatibilne.

nemoj misliti da ti namecem rjesenje problema vec ti govorim svoje iskustvo...

Ma nisam ti ja nista rekao, samo ti kazem da sam ja u svim igrama imao odlicne perfomanse na toj ploci, nije kocila sistem.

Vjerujem da ta ista ploca koju sam mu prodao ni sada ne radi problem ako nije ni meni sa istim procesorom.

iclock2much
15 godina
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
Maksimus kaže...

evo gledam popis podržane memorije za njegovu matičnu, Mushkin je podržan u kombinacijama:
-MUSHKIN 996805 (XMP) 4GB (2*2GB), DS, 6-8-6-24, 1.65V
-MUSHKIN 998805 (XMP) 6GB (3*2GB), DS, 6-8-6-24, 1.65V

-MUSHKIN 998659 (XMP) 6GB (3*2GB), DS, 9-9-9-24, 1.5-1.6V


Nije navedena ta memorija u kombinaciji sa 2*4GB 

Ma ja sam baš nedavno čitao, da Mushkin i ima problema za AMD konfama, ne kažem sa svim, ali zna se desiti...

Zato sam mu to i savjetovao da proba...{#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

Ništa, mjenjamo rame u ponedjeljak pa bumo vidli jelte..... Wish me luck :o

Ako ne bude do toga ide rasprodaja AMD komponenti definitivno....

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
zoharbizo kaže...

Pokusaj sa svime sto nisi mjenjao a tice se ploce, to jest spojeno je na nju.

Pa javi, sretno.

Sunac ti tvoj Bizo,ovo je kao neki konstruktivni savjet??! {#}

13 godina
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
redneck kaže...

Sunac ti tvoj Bizo,ovo je kao neki konstruktivni savjet??! {#}

Pa da, prodao je MBO i CPU, ostavio je RAM i PSU.

Tu potrazi problem i vidjeti cemo, ja bih rekao da mu combo 2 X 4GB Mush radi problem, mozda sam u krivu a mozda ne.

Logicno je da ako sa drugom platformom ima problem ocito nesto iz prosle konfe radi problem.

Bitno da sam dokazao da i Intel moze lose raditi, ako si procitao njegov post.

:P ;)

iclock2much
11 godina
protjeran
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
AbeDomeNuS kaže...

Ništa, mjenjamo rame u ponedjeljak pa bumo vidli jelte..... Wish me luck :o

Ako ne bude do toga ide rasprodaja AMD komponenti definitivno....

Doista nisam aMD hejter,štoviše,uvijek sam gnojio po nVidiji prije,i nisam dao reći da ATI(AMD) ima katastrofalno uređene drivere,dok nisam slučajno prešao na nVidiju i preporodio se..za AMD procove nemam iskustva,ali vidim kako se mnogi pate do nebesa,pa po tom zaključujem..

 

@Bizo..slabije performanse i5 2500 se rješe sa nekom jačom verzijom,ili ako se ima love,i7 i bog te veselio..

13 godina
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
redneck kaže...

Doista nisam aMD hejter,štoviše,uvijek sam gnojio po nVidiji prije,i nisam dao reći da ATI(AMD) ima katastrofalno uređene drivere,dok nisam slučajno prešao na nVidiju i preporodio se..za AMD procove nemam iskustva,ali vidim kako se mnogi pate do nebesa,pa po tom zaključujem..

 

@Bizo..slabije performanse i5 2500 se rješe sa nekom jačom verzijom,ili ako se ima love,i7 i bog te veselio..

Ma imao je 2500K OC, sumnjam da ga je kocio clockan na 4+GHZ.

Neki mu se problem vuce vec dugo a jos nije otkrio, zelim mu srecu jer i mene takve stvari iritiraju kada ih nemogu rjesiti.

 

iclock2much
11 godina
protjeran
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
zoharbizo kaže...
redneck kaže...

Doista nisam aMD hejter,štoviše,uvijek sam gnojio po nVidiji prije,i nisam dao reći da ATI(AMD) ima katastrofalno uređene drivere,dok nisam slučajno prešao na nVidiju i preporodio se..za AMD procove nemam iskustva,ali vidim kako se mnogi pate do nebesa,pa po tom zaključujem..

 

@Bizo..slabije performanse i5 2500 se rješe sa nekom jačom verzijom,ili ako se ima love,i7 i bog te veselio..

Ma imao je 2500K OC, sumnjam da ga je kocio clockan na 4+GHZ.

Neki mu se problem vuce vec dugo a jos nije otkrio, zelim mu srecu jer i mene takve stvari iritiraju kada ih nemogu rjesiti.

 

i5 2500 je zvierka ,još ako je kloknut,problem je negdje drugdje,nešto drugo koči,što,Bog bi znao..nisam baš čuo da je i5 2500 nešto što usporava sustav..barem u praktičnom dijelu,no budemo pratili pa vidjeli..

Živ bio Bizo,odoh kavu popit {#}

13 godina
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

Daleko od toga, radio je i meni na istoj ploci P67 Pro na 4.5GHZ sa CM612S, sve leti.

Ocito ima nesto problematicno, RAM bi mogao biti, drzimo mu fige, zz.

 

iclock2much
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

I 3DMark Vantage rezultat ti je u granicama normale.

Prema svemu sudeći računalo ti ima performanse koje i treba imati.

 

Je li na SSD-u najnoviji firmware?

Probao instalirati Windowse na HDD i onda igrati?

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
191x7 kaže...

I 3DMark Vantage rezultat ti je u granicama normale.

Prema svemu sudeći računalo ti ima performanse koje i treba imati.

 

Je li na SSD-u najnoviji firmware?

Probao instalirati Windowse na HDD i onda igrati?

SSD ima najnoviji firmware, sve je ok s njim, ssd fresh koristim otkad imam ssd odmah prilikom prvog log on na instalaciji windowsa, winsi na hdd su bili ista stvar, igre više manje i jesu na hdd, a on je perfektno zdrav, provjeravao sam i njega, neznam više, ram ću promijenit pa ćemo vidjet šta će bit....

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
15 godina
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!

meni se čini da ti je memorija u problemima, uzmi Corsair ili G. SKILL

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2013 19:47 (Maksimus).
11 godina
neaktivan
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

Update?? Jesi mjenjao RAM-e?

Što hladnije to bolje :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

da je barem kolega blize zagorju, drage volje bi mu posudio pc pa da si stestira komponente.

ali mislim da rami nisu jer bi onda bsod-ao stalno

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
Lord_Marko kaže...

da je barem kolega blize zagorju, drage volje bi mu posudio pc pa da si stestira komponente.

ali mislim da rami nisu jer bi onda bsod-ao stalno

Da ali sve ostalo je isprebacivao jedino rame nikad nije pokusao staviti druge.

 

Tko zna, nekad je najmanje ocekivano problem.

Što hladnije to bolje :)
12 godina
protjeran
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
pa ak nesto ne stima s kompom od pamtivjeka se prvo vade rami, to vec i vrabci na grani znaju...sry al tako je! daj boze da je do rama...
Rasturam na Intel Core™ i7-920 @ 3.8Ghz + ArticCooling Freezer 13 + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1550mhz
11 godina
protjeran
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

A jednostavno je ponekad "pogođena" upravo loše složena konfiguracija..jednostavno se neki dijelovi "ne vole" naročito ako se često stavljaju novi i novi driveri..

neki dan otvorim Komp properties i izbaci onaj Win experience Index,koji traži neki apdejt,i ja budala kliknem na apdejt nekih driver(kasnije pronašao da je Win povukao Najnovije drivere za nvidiju),ovo i ono,ali odjednom kada želim aktivirat iInternet konekciju,dolje u desnom uglu,pa obavi autodetekciju i kad trebam kao admin pokrenuti solvanje problema..BOOOM!!! blue screen-neki mini-dump errori,par sekundi stoji,uspijem pročitati da je riječ o novom hardveru(nemoguće,jer je lap u pitanju,a ništa nisam mijenjao) ili driverima..

Potom se sustav resetira i normalno digne,ali problem ostaje..

Tada sam skinuo program DRIVER VIEW (preporučam svima koji često drivere nadograđuju) i izlistao promjene,uočio Nvidiu,i čistim restore point vratio na stanje prije instalacije "najnovijeg i najboljeg" drivera..sve sad radi "ki vura"

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

Si pokusao mjenjat BIOS maticne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
Pa bi onda rame istestirali :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
Praedator kaže...

Update?? Jesi mjenjao RAM-e?

Nema updatea, neki ljudi moraju raditi xD

Danas sam radio od 8 do 15 i tek sam se sad vratio doma, sad ću odkrmiti ćuku vremena pa prebaciti rame...

Endymon kaže...

Si pokusao mjenjat BIOS maticne?

Najnoviji bios je na matičnoj...

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!
AbeDomeNuS kaže...
Praedator kaže...

Update?? Jesi mjenjao RAM-e?

Nema updatea, neki ljudi moraju raditi xD

Danas sam radio od 8 do 15 i tek sam se sad vratio doma, sad ću odkrmiti ćuku vremena pa prebaciti rame...

Endymon kaže...

Si pokusao mjenjat BIOS maticne?

Najnoviji bios je na matičnoj...

Ja radim nocnu :P a i tad se brinem kako cemo i ti i ja rjesiti ovo da neispadne da smo bacili novce u vjetar, a neradi se o malo novaca ;)

Samo sto ja nemam druge komponente za prebacivati pa se nadam da ces ti doci do rjesnja, prodati ili rjesiti, pitanje je sad {#}

Što hladnije to bolje :)
13 godina
neaktivan
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

Evo update.... Ram promjenio ista stvar.... Rekoše mi moji kolege iz ZG-a da pošaljem komp gore da će oni baciti oko, samo dugo mi je biti bez kompa svaki dan švragam nešto što mi je potrebno po njemu.... Neznam, zasad sam stagniran, što će biti kasnije vidjet ćemo... Umorio sam se više od traškanja uzroka...

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

Koliki ti je minimalni, prosječni i najviši framerate u igrama (nevedi igre, detalje i framerate iz njih)?

 

Moguće je da ti sve radi dobro a da ti očekuješ nešto više, nešto što ti i jači hardver ne bi mogao pružiti.

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zastrašujuće loše performanse kompa!

Čuj, minimalni fps zna pasti i na 5 fps ponekad i stati tako otprilike nekoliko sekundi, a nekad i stoji duže...

Otprilike u grubo....

Guild wars 2 mi je na auto detect (sve na high ne ultra bez fxaa jer mrzim te efektiće, nema ni AF uključen) 5-35-58 (min-avg-max)

Battlefield 3 mi je na high presetu bez AA i AF i bez motion blura 10-40-75 (min-avg-max)

Test drive unlimited 2 mi je na max osim ovih efektića 12-38-55 (min-avg-max)

 

Druge igre nisam ni igrao nešto nit sam pratio baš, inače igram na rezi od 1680x1050.....

Sad ti reci da ova konfa nebi trebala bolje vritit od toga....

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
16 godina
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

Joj sad vidim miš Genius ergo 555, odspoji njega, spoji neki drugi miš, uninstaliraj Agama drivere (i ostal ood tog šrot Geniusa) i onda probaj igre.

Kako mi je samo ranije promaklo; Genius Ergo pravi gadne glavobolje ako na njemu nije najnoviji firmware, a i ako jeste svejedno zna zafrkavati.

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zastrašujuće loše performanse kompa!

Vjerujem da ti je pravio Genius Ergo miš probleme kad tako kažeš iz prve ruke,  ali se bojim da u Abea to nije problem...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice