Zamrznuto računalo nakon čudne situacije

poruka: 11
|
čitano: 3.468
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Zamrznuto računalo nakon čudne situacije

Pozdrav!

Radi se o računalu navedenom pod Moj komp :

CPU: AMD Phenom II X2 545 @ 3.90 GHz
MBO: Gigabyte GA-990XA-UD3 F9
RAM: 2x2 GB KingMax DDR3-1333 + 2x2 GB OCZ Gold Edition DDR3-1333
GPU: ATi HD-5750 512 MB GDDR5
PSU: LC Power 6650GP3 v. 2.3 650w
HDD: WD Caviar Green 1.0 TB S-ATA3

 

Dakle,računalo radi bez problema,testirao sam u OCCT-u sve moguće i nema problema,gašenja i restarta.

 

Problem koji ću sad navesti,očitovao se i kod prijašnjeg napajanja (Corsair CX-400) i sad opet kod ovog novog (LC 650w) :

Kad upalim sklopku na zvučnicima ili kad netko pozvoni na vrata meni računalo zamrzne na način da nestane slike (lampica na monitoru blinka i piše DIGITAL -POWER SAVING MODE)

i računalo ne reagira na tipkovnicu ni miš te je potrebno restartati računalo .


Prošli put ste mi rekli da je napajanje neispravno i zamijenio sam ga ,al nije to bio glavni razlog reklamacije,nego je i računalo bilo i nestabilno u OCCT power supply testu,dok je

ovo sad novo napajanje stabilno u svim testovima i bolje je od corsaira cx400.

 

Da li je do grafičke problem ili u nečem drugom?

Zahvaljujem na odgovorima.

LP,

Mihovil. 

AMD Phenom II X4 B45 @ X3 3.75 GHz : http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2179126
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrznuto računalo nakon čudne situacije
mstaglicic kaže...

Pozdrav!

Radi se o računalu navedenom pod Moj komp :

Kad upalim sklopku na zvučnicima ili kad netko pozvoni na vrata meni računalo zamrzne na način da nestane slike (lampica na monitoru blinka i piše DIGITAL -POWER SAVING MODE)

i računalo ne reagira na tipkovnicu ni miš te je potrebno restartati računalo .


Zahvaljujem na odgovorima.

LP,

Mihovil. 

Kakve veze ima ulazno zvono sa PCem? Osim ako nije na istoj žici. Mom susjedu je izgorjela zvučna kada mu je stari upalio ubodnu pilu da raspili jednu šperploču. Stari je ukopčao pilu u produžni od kompa. Da nije trafo od zvonca u banani?

I pitanje je odgovor. Sporo tipkam i znam da kasnim na odgovor radi toga
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrznuto računalo nakon čudne situacije
TONYA_ kaže...
mstaglicic kaže...

Pozdrav!

Radi se o računalu navedenom pod Moj komp :

Kad upalim sklopku na zvučnicima ili kad netko pozvoni na vrata meni računalo zamrzne na način da nestane slike (lampica na monitoru blinka i piše DIGITAL -POWER SAVING MODE)

i računalo ne reagira na tipkovnicu ni miš te je potrebno restartati računalo .


Zahvaljujem na odgovorima.

LP,

Mihovil. 

Kakve veze ima ulazno zvono sa PCem? Osim ako nije na istoj žici. Mom susjedu je izgorjela zvučna kada mu je stari upalio ubodnu pilu da raspili jednu šperploču. Stari je ukopčao pilu u produžni od kompa. Da nije trafo od zvonca u banani?

Meni se dogadaju cudna pucketanja na zvucnicima kad palim stolnu lampu, iako nisu na istoj uticnici.

Ofc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrznuto računalo nakon čudne situacije
TONYA_ kaže...
mstaglicic kaže...

Pozdrav!

Radi se o računalu navedenom pod Moj komp :

Kad upalim sklopku na zvučnicima ili kad netko pozvoni na vrata meni računalo zamrzne na način da nestane slike (lampica na monitoru blinka i piše DIGITAL -POWER SAVING MODE)

i računalo ne reagira na tipkovnicu ni miš te je potrebno restartati računalo .


Zahvaljujem na odgovorima.

LP,

Mihovil. 

Kakve veze ima ulazno zvono sa PCem? Osim ako nije na istoj žici. Mom susjedu je izgorjela zvučna kada mu je stari upalio ubodnu pilu da raspili jednu šperploču. Stari je ukopčao pilu u produžni od kompa. Da nije trafo od zvonca u banani?

To znam da nema nikakve veze,al kažem da je to tako ,meni je također to čudno ,al eto - događa se.

 

Ponavljam,napajanje,procesor i grafička kartica prolaze sve testove bez problema.

 

Ne znam jel trafo od zvonca u kvaru,al zašto onda i kad zvučnike ukopčam (pritisnem sklopku na njima) dogodi se isto ?

AMD Phenom II X4 B45 @ X3 3.75 GHz : http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2179126
12 godina
neaktivan
offline
Zamrznuto računalo nakon čudne situacije

Si probao odpojiti zvonce i stisnuti šalter ako če se gasiti onda je problem u instalaciji ili u samom šalteru kako več imaš složeno.

Dont Believe The Type
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrznuto računalo nakon čudne situacije
WrongType kaže...

Si probao odpojiti zvonce i stisnuti šalter ako če se gasiti onda je problem u instalaciji ili u samom šalteru kako več imaš složeno.

Ne znam jel u tome problem,al ne dogodi se to svaki put sa zvoncem ili zvučnicima.

 

Nisam to probao,nego me muči to što se ista stvar dogodi kad i kliknem sklopku na zvučnicima. 

AMD Phenom II X4 B45 @ X3 3.75 GHz : http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2179126
12 godina
neaktivan
offline
Zamrznuto računalo nakon čudne situacije

Su stare instalacije? Možda imaš koji preslabi osigurač.

Dont Believe The Type
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2012 21:22 (WrongType).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrznuto računalo nakon čudne situacije
WrongType kaže...

Su stare instalacije? Možda imaš koji preslabi osigurač.

Kuća je od '97 , najvjerojatnije su instalacije.

Da probam ukopčat komp,monitor i zvučnike na produžni pa u neku drugu prostoriju?

 

btw. ne znam jel ima ikakve veze,prije jedno godinu dana kad bi zvono zazvonilo, na TV-u bi nestalo slike i zvuka pa se

odmah vratilo nakon par sekundi što zvonjava završi.

 

 

AMD Phenom II X4 B45 @ X3 3.75 GHz : http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2179126
12 godina
neaktivan
offline
Zamrznuto računalo nakon čudne situacije

Probaj prvo odpojiti zvonce i zazvoniti i pogledaj dal če se javljati iopet isti probelm jer može biti da ti npr.stalno izbacuje sklopka zbog jedne žarulje a ona sijetli normalno.Tako može biti da samo zvonce neradi kako treba.

Dont Believe The Type
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2012 7:26 (WrongType).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Zamrznuto računalo nakon čudne situacije

bez obzira na zvono, osigurač bi trebao izbaciti - valjda je automatski...

bilo bi šteta zbog toga da skuri napajanje ili druge dijelove kompa.

 

najbrže i najsigurnije za provjeru da sve spoji preko strujne letve u drugu sobu ili neki drugu utičnicu koja NIJE na istom osiguraču i znaće sve!

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2012 9:20 (smirnoff).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrznuto računalo nakon čudne situacije
smirnoff kaže...

bez obzira na zvono, osigurač bi trebao izbaciti - valjda je automatski...

bilo bi šteta zbog toga da skuri napajanje ili druge dijelove kompa.

 

najbrže i najsigurnije za provjeru da sve spoji preko strujne letve u drugu sobu ili neki drugu utičnicu koja NIJE na istom osiguraču i znaće sve!

heheh,nisu automatski,još su stari (rastalni ja mislim)...

 

znam da bi bilo šteta,najvjerojatnije mi je i CX400 krepao od toga.

 

Probat ću tako sad spojit na strujnu letvu u drugu prostoriju ,u kuhinju ,ona nije na istom osiguraču.

 

Zahvaljujem na odgovorima.
LP 

AMD Phenom II X4 B45 @ X3 3.75 GHz : http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2179126
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice