Warzone ne koristi full RAM

poruka: 76
|
čitano: 9.439
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM

Stvarno ne jasno ovdje pise dual channel 16gb...Ja bi probao instalirat na novo OS ako je i dalje isto tad je problem maticna ploca.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
Grancigula kaže...

Novo. Došlo ima 4 dana. Livi slot radi normalno sa obe memorije a na desni samo ventilatori vrte.

Ako nisi radio reinstall windowsa nakon nadogradnje onda ti jedino još to preostaje.. ako i dalje bude problem e onda je ili matična ili čak procesor, jer je mem. kontroler u njemu, a tebi iz nekog razloga neće pali kad ram u drugom slotu (kanalu). Bez sistema eliminacije teško će netko uprijeti prstom i reći to ti nevalja..

ansha: Pomelo te
10 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

Nema druge nego instalacija onda.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
Kad sam mijenjao RAMe, samo sam ih zamijenio. Nikakav reinstall niti išta. Vidi u BIOSu koliko on vidi RAMa. Ako on vidi koliko stvarno ima, onda je do neke postavke u Windowsu.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
Dex.pwn kaže...
Kad sam mijenjao RAMe, samo sam ih zamijenio. Nikakav reinstall niti išta. Vidi u BIOSu koliko on vidi RAMa. Ako on vidi koliko stvarno ima, onda je do neke postavke u Windowsu.

On je radio prelazak sa i5 haswella na ovu sad konfu bez reinstalla.. tako da, možda ipak riješi problem s tim.

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 23:55 (Kaby).
16 godina
moderator
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
Grancigula kaže...

Ima li ko kakvu ideju u čemu je problem.

Možda u integriranoj grafičkoj kartici, koja uzima 8 GB RAM-a?

 

Probaj smanjiti na minimalnu količinu:

8 godina
neaktivan
offline
Warzone ne koristi full RAM

1600 AF nema integrirku...

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM

izvadi procesor i dobro vidi da li su sve iglice ravne-da nije možda koja iskrivljena ili slično..to je čest slučaj da ne prepoznaje ram!Nisam jednu popravljao

15 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

Disk mu na 100% i nitko mu nije preporucio da makne paging file s hdda ili napravi novi setup...

 

https://www.reddit.com/r/CODWarzone/comments/foburh/100_hard_disk_game_bug_that_causes_huge_stutter/

 

tu pogledaj kako to rjesit... tek kada ti disk ne bude na 100% vidi sta dalje trebas...

 

 

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
Kaby kaže...

1600 AF nema integrirku...

Možda bug u BIOS-u? Ako ništa drugo ne pomaže, trebalo bi provjeriti za svaki slučaj jer BIOS je ono što rezervira memoriju.

14 godina
protjeran
offline
Warzone ne koristi full RAM

Prvo i osnovno je dobro propuhat slotove, meni je vise puta to rijesilo problem...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
Kaby kaže...
Dex.pwn kaže...
Kad sam mijenjao RAMe, samo sam ih zamijenio. Nikakav reinstall niti išta. Vidi u BIOSu koliko on vidi RAMa. Ako on vidi koliko stvarno ima, onda je do neke postavke u Windowsu.

On je radio prelazak sa i5 haswella na ovu sad konfu bez reinstalla.. tako da, možda ipak riješi problem s tim.

 Pa u tom grmu lezi zec znaci fresh install windowsa 

10 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

Digao sam nove Windowse i problem je ostao. U Task manager mi vidi 16Gb memorije ali zauzeto je 8Gb. Isto kada ostavim memoriju u desnom slotu, ne može mi se dignit sistem. Samo ventilatori rade.

Prije uštekavanja CPU-a sam pregledao pinove i svi su bili uredni. Nisam siguran ali mislim da je ploča u defektu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
Jel ima ploca garanciju
10 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

Novo, ploča, RAM i procesor kupljeni ima 7 dana.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 10:58 (Grancigula).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
Grancigula kaže...

Digao sam nove Windowse i problem je ostao. U Task manager mi vidi 16Gb memorije ali zauzeto je 8Gb.

Ne piše ti da je zauzeto, nego da je hardverski rezervirano, dakle da (vjerojatno) matična ploča zbog nekog razloga ne dozvoljava korištenje 8,1 GB.

 

Jesi za svaki slučaj provjerio da nije u BIOS-u postavljeno da integrirana grafika koristi 8 GB, ako zbog ničeg drugog, da to prekrižiš kao mogući uzrok.

 

10 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

Ovo je na novim win, sve isto kao i prije. Na oba memory slota su isti podaci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
Grancigula kaže...

Ovo je na novim win, sve isto kao i prije. Na oba memory slota su isti podaci.

 Malo je smjesno ali koji kod tebe win instaliran x64 ili 32 bitni jer ja nema pojma sta je ovo

10 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

64

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM

 Jesam, nema razlike.

 

Je li normalno da se sistem ne diže ako je RAM samo u drugom slotu.

Probao sam obe kartice u prvom i sve je bilo normalno. U task manager hardware reserved bi bija nešto sitno Mb, na obe kartice.

10 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

Pitanje,

 

Da li CPU ima posebne pinove za svaki RAM slot na kartici ili ih jedan kontrolira.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
toxic kaže...

Disk mu na 100% i nitko mu nije preporucio da makne paging file s hdda ili napravi novi setup...

 

https://www.reddit.com/r/CODWarzone/comments/foburh/100_hard_disk_game_bug_that_causes_huge_stutter/

 

tu pogledaj kako to rjesit... tek kada ti disk ne bude na 100% vidi sta dalje trebas...

 

 

 ja se opet ponavljam...

ovo ti rijesava stvari ....

 

prvi puta cujem novi rami fresh install windowsa 

 

 

dodatno instaliraj si cpuz i odi pod tab memory tamo vidis aktivnu memoriju.. report windowsa ignoriraj trenutno.... dakle page file si prvo sredi...

nakon toga vidi gdje u biosu si stavio da ti drugi hw koristi 8gb rama....

pogledaj si report pod žutim

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 12:59 (toxic).
15 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

Da mu rade oba rama kako spada vjerojatno ne bi ne trebao paging file. Jelte, windwosi spremaju trenutno korištene podatake na HDD kad nema mjesta u RAM-u ili kad ti neka app stoji idle pa je premjesti u page file. On ocito ima problema sa maticnom ili procesorom jer kada ram ima samo u drugom slotu, PC ne daje znakove zivota (ovo mu paging file ne bi trebao sredit :)).

Prvo resetiraj CMOS, provjeri iglice na procesoru da neka nije malo gobava, a dalje mislim da vise nista ne mores jer izgleda da su oba rama ok pa ti jedino preostaje sve slati na reklamaciju i moliti se Bogu da ti dođe nazAD sto prije (ako u Boga virujes :D )

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 13:54 (gargo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
toxic kaže...
toxic kaže...

Disk mu na 100% i nitko mu nije preporucio da makne paging file s hdda ili napravi novi setup...

 

https://www.reddit.com/r/CODWarzone/comments/foburh/100_hard_disk_game_bug_that_causes_huge_stutter/

 

tu pogledaj kako to rjesit... tek kada ti disk ne bude na 100% vidi sta dalje trebas...

 

 

 ja se opet ponavljam...

ovo ti rijesava stvari ....

 

prvi puta cujem novi rami fresh install windowsa 

 

 

dodatno instaliraj si cpuz i odi pod tab memory tamo vidis aktivnu memoriju.. report windowsa ignoriraj trenutno.... dakle page file si prvo sredi...

nakon toga vidi gdje u biosu si stavio da ti drugi hw koristi 8gb rama....

pogledaj si report pod žutim

 Novi su windozi jer sam minja i ploču i procesor.

Cili HDD je formatiran i sad je na 2%. Svejedno je 8Gb RAM-a rezervirano.

RAM samo u desnom slotu kartice ne diže sistem, samo ventilatori vrte, tako da mislim da nije softverski problem.

14 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
Grancigula kaže...
toxic kaže...
toxic kaže...

Disk mu na 100% i nitko mu nije preporucio da makne paging file s hdda ili napravi novi setup...

 

https://www.reddit.com/r/CODWarzone/comments/foburh/100_hard_disk_game_bug_that_causes_huge_stutter/

 

tu pogledaj kako to rjesit... tek kada ti disk ne bude na 100% vidi sta dalje trebas...

 

 

 ja se opet ponavljam...

ovo ti rijesava stvari ....

 

prvi puta cujem novi rami fresh install windowsa 

 

 

dodatno instaliraj si cpuz i odi pod tab memory tamo vidis aktivnu memoriju.. report windowsa ignoriraj trenutno.... dakle page file si prvo sredi...

nakon toga vidi gdje u biosu si stavio da ti drugi hw koristi 8gb rama....

pogledaj si report pod žutim

 Novi su windozi jer sam minja i ploču i procesor.

Cili HDD je formatiran i sad je na 2%. Svejedno je 8Gb RAM-a rezervirano.

RAM samo u desnom slotu kartice ne diže sistem, samo ventilatori vrte, tako da mislim da nije softverski problem.

 Pa jesi pokusao page file 

10 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
dreadmoore kaže...
Grancigula kaže...
toxic kaže...
toxic kaže...

Disk mu na 100% i nitko mu nije preporucio da makne paging file s hdda ili napravi novi setup...

 

https://www.reddit.com/r/CODWarzone/comments/foburh/100_hard_disk_game_bug_that_causes_huge_stutter/

 

tu pogledaj kako to rjesit... tek kada ti disk ne bude na 100% vidi sta dalje trebas...

 

 

 ja se opet ponavljam...

ovo ti rijesava stvari ....

 

prvi puta cujem novi rami fresh install windowsa 

 

 

dodatno instaliraj si cpuz i odi pod tab memory tamo vidis aktivnu memoriju.. report windowsa ignoriraj trenutno.... dakle page file si prvo sredi...

nakon toga vidi gdje u biosu si stavio da ti drugi hw koristi 8gb rama....

pogledaj si report pod žutim

 Novi su windozi jer sam minja i ploču i procesor.

Cili HDD je formatiran i sad je na 2%. Svejedno je 8Gb RAM-a rezervirano.

RAM samo u desnom slotu kartice ne diže sistem, samo ventilatori vrte, tako da mislim da nije softverski problem.

 Pa jesi pokusao page file 

 

Nisam, nemam SSD, a ni Warzone, sve je izbrisano pri instalaciji.

14 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM

Nema veze sto nemas ako ti opet isti problem javlja iz nekog razloga ti je default uradio tu rezervaciju pokusaj prisilno postaviti page file 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
toxic kaže...

 ja se opet ponavljam...

ovo ti rijesava stvari ....

 

prvi puta cujem novi rami fresh install windowsa 

Ne rješava. Ako ukine paging file znaš što će mu se dogodit kad se napuni RAM? BSOD. HDD mu sad ode na 100% zato što mu se ovih 8GB RAMa instant napuni dok igra i onda ide swapanje po HDDu šta onda rezultira stutterfestom. A fresh win install mu je preporučen jer je prešao sa i5 haswell konfe na ryzena a windowsi su ostali stari.. čitaj malo.

 

Ugl. iz nekog razloga mu je 8GB rama "hardware reserved" i iz nekog razloga konfa neće pali kad je ram uštekan samo u desni slot, a trebao bi, jer od dva slota koja ima, svaki je svoj kanal..

ansha: Pomelo te
8 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

PC se mora paliti neovisno u kom slotu (tako bar manual kaže, nije specificirano) je RAM ako ima samo dva - ili je neispravna pločica ili slot - to se eliminira premještanjem jedne pa druge pločice po slotovima. Tek kad se to ustanovi, može dalje - do tada uopće ne treba bootati windowse. MBO mora prepoznati i upaliti se sa obje pločice ako je sve ok. Prva pločica, slot A, test. Ista pločica, slot B, test. Ako NE pali sa istom pločicom u različitim slotovima - neispravna pločica. Ako obje ne žele raditi u istom slotu - neispravan slot ILI su pločice različitog tipa - SL i DR pa ih se ne može miješati.

 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice