Veoma spor boot

poruka: 41
|
čitano: 12.248
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Veoma spor boot

ma sve je ok

 

https://ibb.co/RzZQk49

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Veoma spor boot

Evo neki dan sam cital tvoj post i sad reko sam sebi, pa ono imam isti problem.

Imam Windows 11 i skoro pa je isto ko na Win10.

Windows 10. Upalis regedit i odes do
Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000
u tom folderu desno napravis novi DWORD i upisi EnableUlps i vrijednost 0.

Windows 11 same Shit samo je folder kod mene bil 0001
Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0001
DWORD EnableUlps vrijednost 0.

Znaci Windowsi su se loadali 45 sekundi! Sad im trebaju cetiri sekunde.

 

Probaj pa javi, base me zanima ako me posralo i imam srece ili stvarno pomaze, ne samo meni.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2023 11:30 (NEW_MAN).
12 godina
offline
Veoma spor boot

Ovo sam probao sinoc (nasao na yt), ali i dalje sve isto :D

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Veoma spor boot
NEW_MAN kaže...

Evo neki dan sam cital tvoj post i sad reko sam sebi, pa ono imam isti problem.

Imam Windows 11 i skoro pa je isto ko na Win10.

Windows 10. Upalis regedit i odes do
Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000
u tom folderu desno napravis novi DWORD i upisi EnableUlps i vrijednost 0.

Windows 11 same Shit samo je folder kod mene bil 0001
Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0001
DWORD EnableUlps vrijednost 0.

Znaci Windowsi su se loadali 45 sekundi! Sad im trebaju cetiri sekunde.

 

Probaj pa javi, base me zanima ako me posralo i imam srece ili stvarno pomaze, ne samo meni.

 -kad se daje ovakva uputa-regedit.. poželjno je navesti-opisati na što se odnosi.. pa eto, 

The ULPS settings

ULPS stands for Ultra Low Power State for GPU's or graphic card adapters. It is this setting that causes some computers to hang, especially at start up and coming out of sleep and other wake up states. In the case of the computers that I was working on, I went to the registry, Run > regedit, and then search for ULPS, or “EnableULPS”. Change the value from “1” to “0” and save to disable it. I also had done the other steps mentioned below of removing the display adapters in the device manager and then reinstalling after a reboot with the newest adapter drivers available. Once that was done, the computers start very fast.

..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Veoma spor boot

Rijesil sam problem, reinstalirao (preko media toola uradio update) sam windows, i eto boota u 5 sekundi. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Veoma spor boot

Pozdrav svima! Evo da ne otvaram novu temu, naslonit ću se na ovu s obzirom da imam (donekle) slični problem.

 

Imam Acer Aspire V Nitro Black Edition, procesor je core i7-6700HQ, 16 GB rama, win10 64.

Dva diska, primarni m.2 256 GB, drugi hdd 1 TB, grafika GeforceGTX 960M.

 

Znači stariji ali dobar uređaj. Jedino što me izluđuje je to što mi se laptop svaki put kad ga ugasim boota nekih 15-tak minuta!!!

Ništa nije hardverski mijenjano kad se produžilo vrijeme bootanja.

 

Bio je i kod majstora koji je uspio otkriti grešku - event id 1532 user profile stopped. Ima nekoliko postova na webu, međutim nigdje nemogu pronaći zašto se to događa i kako to riješiti? pretpostavka je da je u pitanju update windowsa ili neki program koji hebe stvar, ali zbilja nebih želio reinstalirati windowse, to mi je zadnja opcija :/

 

Ako je netko imao ovaj problem ili netko može pomoći na račun ovih nekoliko škrtih podataka, bio bih zahvalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Veoma spor boot
elvis kaže...

Pozdrav svima! Evo da ne otvaram novu temu, naslonit ću se na ovu s obzirom da imam (donekle) slični problem.

 

Imam Acer Aspire V Nitro Black Edition, procesor je core i7-6700HQ, 16 GB rama, win10 64.

Dva diska, primarni m.2 256 GB, drugi hdd 1 TB, grafika GeforceGTX 960M.

 

Znači stariji ali dobar uređaj. Jedino što me izluđuje je to što mi se laptop svaki put kad ga ugasim boota nekih 15-tak minuta!!!

Ništa nije hardverski mijenjano kad se produžilo vrijeme bootanja.

 

Bio je i kod majstora koji je uspio otkriti grešku - event id 1532 user profile stopped. Ima nekoliko postova na webu, međutim nigdje nemogu pronaći zašto se to događa i kako to riješiti? pretpostavka je da je u pitanju update windowsa ili neki program koji hebe stvar, ali zbilja nebih želio reinstalirati windowse, to mi je zadnja opcija :/

 

Ako je netko imao ovaj problem ili netko može pomoći na račun ovih nekoliko škrtih podataka, bio bih zahvalan.

Provjeri i potvrdi da OS nije na obicnom hddu, ocisti temp files, rebildaj registry, u admin tools/services nadi user profil services i postavi na automatski
postavi opcije napajanja na preformance, skeniraj stanje SSD-a

u bios iskljuci fast boot,ako je iskljucen vec onda probaj ukljucit

na "msconfig" upali sve jezgre fixno i rebootaj

 

ako nista ne radi, windows reinstall jedino bi trebo pomoc

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
16 godina
neaktivan
offline
Re: Veoma spor boot

Hvala, probam pa javim :)

3 godine
offline
Re: Veoma spor boot
Probaj otkacit drive na kojem nije os pa vidi, mjesta na hdd imas? Win update zaista nekad zna shebat boot time na duze vrijeme.
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Veoma spor boot

Evo sve odradio, nije pomoglo :( sad barem znam da je nešto s c diskom, windowsima ili instalacijom nekog programa.

izgleda da mi ne gine reinstall windowsa

hvala svima

3 godine
offline
Re: Veoma spor boot
elvis kaže...

Evo sve odradio, nije pomoglo :( sad barem znam da je nešto s c diskom, windowsima ili instalacijom nekog programa.

izgleda da mi ne gine reinstall windowsa

hvala svima

 CrystalDiskInfo
provjeri s i diskove s ovim da nemaju neke bad sektore ili nekaj

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice