USB portovi nerade,ali imaju struju.

poruka: 12
|
čitano: 6.600
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
USB portovi ne rade,ali imaju struju.

Kupio sam jos prije novu maticnu,na kojoj usb portovi nerade. Lik koji mi je prodao maticnu dao mi je karticu sa portovima da umetnem,problem je to sto ja svaki put se moram zavlacit iza radnog stolica kako bi ustekao nest. Kada ustekam usb stick neradi ne svijetli niti ga komp prepoznaje. Ako ustekam mobilni on se krene punit. Sad mogu li ja to kako napravit da barem na front panelu radi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: USB portovi ne rade,ali imaju struju.
matejgamer12 kaže...

Kupio sam jos prije novu maticnu,na kojoj usb portovi nerade. Lik koji mi je prodao maticnu dao mi je karticu sa portovima da umetnem,problem je to sto ja svaki put se moram zavlacit iza radnog stolica kako bi ustekao nest. Kada ustekam usb stick neradi ne svijetli niti ga komp prepoznaje. Ako ustekam mobilni on se krene punit. Sad mogu li ja to kako napravit da barem na front panelu radi?

Prije svega potrebno je provjeriti jesi li spojio usb letvicu pravilno sa pinovima na ploči. Progooglaj malo...a evo i slika nabrzaka:

12 godina
offline
Re: USB portovi ne rade,ali imaju struju.

Nisam ja spajo neg lik iz servisa.

10 godina
protjeran
offline
Re: USB portovi ne rade,ali imaju struju.
matejgamer12 kaže...

Nisam ja spajo neg lik iz servisa.

...pa onda njemu i odnesi ponovo i reci mu da ne radi, te da spoji kako spada {#}

13 godina
offline
Re: USB portovi ne rade,ali imaju struju.
matejgamer12 kaže...

Kupio sam jos prije novu maticnu,na kojoj usb portovi nerade. Lik koji mi je prodao maticnu dao mi je karticu sa portovima da umetnem,problem je to sto ja svaki put se moram zavlacit iza radnog stolica kako bi ustekao nest. Kada ustekam usb stick neradi ne svijetli niti ga komp prepoznaje. Ako ustekam mobilni on se krene punit. Sad mogu li ja to kako napravit da barem na front panelu radi?

Pazi samo ako ti je krivo spojeno, izgorit će ti sve što spojiš. Tak je meni bilo, pa mi izgorila 2 USB sticka i Logitechov Chillstream... {#}

12 godina
offline
USB portovi nerade,ali imaju struju.

Zasto bu ja njem nosio? To nije toliko hitno da mi je bas bas potrebno ali bi mi bilo dobro da radi barem front panel jer mi je mrsko se zavlacit iza i u ostalom zasto bi mu ja platio 50kn za ono sto mogu i ja napravit? 

 

Nece nis izgorit vec sam stavljo punit mobilni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: USB portovi nerade,ali imaju struju.
matejgamer12 kaže...

Zasto bu ja njem nosio? To nije toliko hitno da mi je bas bas potrebno ali bi mi bilo dobro da radi barem front panel jer mi je mrsko se zavlacit iza i u ostalom zasto bi mu ja platio 50kn za ono sto mogu i ja napravit? 

 

Nece nis izgorit vec sam stavljo punit mobilni.

Ajd sad ispočetka; koji su ti windowsi tamo i jel ti uopće rade usb driveri, odnosno jer se prikazuje u djevice manageru ?

14 godina
offline
Re: USB portovi ne rade,ali imaju struju.
matejgamer12 kaže...

Kupio sam jos prije novu maticnu,na kojoj usb portovi nerade. Lik koji mi je prodao maticnu dao mi je karticu sa portovima da umetnem,problem je to sto ja svaki put se moram zavlacit iza radnog stolica kako bi ustekao nest. Kada ustekam usb stick neradi ne svijetli niti ga komp prepoznaje. Ako ustekam mobilni on se krene punit. Sad mogu li ja to kako napravit da barem na front panelu radi?

Prema ovome mislim da govoriš o kartici koja je uštekana u PCI expansion port.

Nešto kao ovo.

 

 

Ako je tako vjerojatno samo trebaš dići drivere za karticu.

10 godina
protjeran
offline
Re: USB portovi ne rade,ali imaju struju.
Alkaline kaže...
matejgamer12 kaže...

Kupio sam jos prije novu maticnu,na kojoj usb portovi nerade. Lik koji mi je prodao maticnu dao mi je karticu sa portovima da umetnem,problem je to sto ja svaki put se moram zavlacit iza radnog stolica kako bi ustekao nest. Kada ustekam usb stick neradi ne svijetli niti ga komp prepoznaje. Ako ustekam mobilni on se krene punit. Sad mogu li ja to kako napravit da barem na front panelu radi?

Prema ovome mislim da govoriš o kartici koja je uštekana u PCI expansion port.

Nešto kao ovo.

 

 

Ako je tako vjerojatno samo trebaš dići drivere za karticu.

Moguće je i to,da. U biti smo jako malo informacija dobili da bih znao odakle krenuti sa možebitnim rješenjem :)

14 godina
offline
USB portovi nerade,ali imaju struju.

Ma koliko sam shvatio dobio je ploču na kojoj mu niti jedan USB utor ne radi.

Čovjek koji mu je to prodao dao mu je USB expansion karticu, ali ona daje samo napon, odnosno nema komunikacije što upućuje na to da treba instalirati drivere.

 

Također ako mu ne radi niti jedan USB male su šanse da mu prednji prorade iako su dobro uštekani.

Jedini način na koji bi radili je ako expansion kartica ima interni header na koji može prištekati prednje USB konektore. Uz uvjet da je podigao drivere za spomenutu karticu.

 

Nebi bilo na odmet da padne i koja slika te model matične ploče i same kartice.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2014 22:53 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: USB portovi nerade,ali imaju struju.
Alkaline kaže...

Ma koliko sam shvatio dobio je ploču na kojoj mu niti jedan USB utor ne radi.

Čovjek koji mu je to prodao dao mu je USB expansion karticu, ali ona daje samo napon, odnosno nema komunikacije što upućuje na to da treba instalirati drivere.

 

Također ako mu ne radi niti jedan USB male su šanse da mu prednji prorade iako su dobro uštekani.

Jedini način na koji bi radili je ako expansion kartica ima interni header na koji može prištekati prednje USB konektore. Uz uvjet da je podigao drivere za spomenutu karticu.

 

Nebi bilo na odmet da padne i koja slika te model matične ploče i same kartice.

Na maticnoj neradi ni jedan port nego daje samo struju/napon. Kartica koju sam dobio radi,ali se moram stalno zavlacit iza kompa kako bi ustekao nesta u port. Ovaj interni header na kartici,to je kao obicni usb port samo sto je na suprotnoj strani od ovih ostalih portova jer tako nesta ima na njoj. Maticna je asus p5nd2 se,model kartice neznam. 

 

 

10 godina
protjeran
offline
Re: USB portovi nerade,ali imaju struju.
matejgamer12 kaže...
Alkaline kaže...

Ma koliko sam shvatio dobio je ploču na kojoj mu niti jedan USB utor ne radi.

Čovjek koji mu je to prodao dao mu je USB expansion karticu, ali ona daje samo napon, odnosno nema komunikacije što upućuje na to da treba instalirati drivere.

 

Također ako mu ne radi niti jedan USB male su šanse da mu prednji prorade iako su dobro uštekani.

Jedini način na koji bi radili je ako expansion kartica ima interni header na koji može prištekati prednje USB konektore. Uz uvjet da je podigao drivere za spomenutu karticu.

 

Nebi bilo na odmet da padne i koja slika te model matične ploče i same kartice.

Na maticnoj neradi ni jedan port nego daje samo struju/napon. Kartica koju sam dobio radi,ali se moram stalno zavlacit iza kompa kako bi ustekao nesta u port. Ovaj interni header na kartici,to je kao obicni usb port samo sto je na suprotnoj strani od ovih ostalih portova jer tako nesta ima na njoj. Maticna je asus p5nd2 se,model kartice neznam. 

 

 

Pa onda riješi produžnim usb kablom da se ne moraš zavlačit skroz iza...možeš si čak kupit 4-portni hub.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice