Štekanje računala

poruka: 8
|
čitano: 4.306
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Štekanje računala

Moj bratić je kupio novo računalo.

asrock n68s ucc
athlon II x2 255

2 gb ddr3 1333 corsair

vtx hd5670

wd500
cx430.... itd.

 

Uglavnom kad igra igre onda mu se smrzne slika na sekundu svakih nekoliko minuta i tako u svakim igrama. Najprije smo mislili da je problem u grafi pa smo ju stavili u moj komp (vidi Moj PC). Meni je sve normalno bilo bez stekanja, a i njemu nije stekalo s mojom grafom (hd3850). Dns smo opet stavili njegovu grafu u njegov pc i opet mu igre stekaju. Stavljeni su najnoviji driveri i opet mu steka, kad je bila grafa kod mene ja sam isto stavio najnovije drivere i sve je radilo super.

Ima li tko kakvu ideju zasto se to događa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Štekanje računala

Možda grafa nije kompatibilna sa matičnom pločom.

Ili možda igrate igre na previsokim postavkima za caš komp.?

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Štekanje računala

reci mi na kojim postavkama igraš, na kojoj rezoluciji, jel uključuješ AA, AF, i u kojim igrama sve šteka?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Štekanje računala

kako grafa moze biti nekompatibilna za maticnu?

Postavke nisu prevelike za to racunalo jer igra cod 2 na dx7 sa 333 fpsa, al mu zasteka. u igri također nije problem jer ja imam istu instalaciju.

EDIT: igra bez AA, tako da neznam u cemu je problem, a steka mu u svim igrama koje ima na kompu: brotherhood, cod mw 2, dirt 2 i cod2

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2011 2:03 (IroniX).
13 godina
offline
Štekanje računala

Izvrti neki memtest, prime, ak matična ima integrirku probaj na joj igrat. Možda su ti rami problem, ili ak si OC-o proc. Al mislim da ti je matična problem. Tak sam ja imao sranjsku Asrockicu AOD790 (i to 2 put) i sve živo sam probao, smrzavalo se rušilo svugdje, ne samo u igrama nego i ovak na desktopu. Ja poludio više, napokon dobio novu matičnu u zamjenu + nadoplata i super je sad. Dobra većina ploča ima neku grešku i šitno je napravljeno (ak me kužiš, prva ploča koju sam imao ko pravi Lego, a druga nova, zamjenska mi došla kao fejk Lego). A i napajanje nije baš neko jer je nova cx serija koja ne valja većini ljudi tu na forumu.

★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2011 2:28 (DiRT).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Štekanje računala
DiRT kaže...

Izvrti neki memtest, prime, ak matična ima integrirku probaj na joj igrat. Možda su ti rami problem, ili ak si OC-o proc. Al mislim da ti je matična problem. Tak sam ja imao sranjsku Asrockicu AOD790 (i to 2 put) i sve živo sam probao, smrzavalo se rušilo svugdje, ne samo u igrama nego i ovak na desktopu. Ja poludio više, napokon dobio novu matičnu u zamjenu + nadoplata i super je sad. Dobra većina ploča ima neku grešku i šitno je napravljeno (ak me kužiš, prva ploča koju sam imao ko pravi Lego, a druga nova, zamjenska mi došla kao fejk Lego). A i napajanje nije baš neko jer je nova cx serija koja ne valja većini ljudi tu na forumu.

prvo probaj ovo što  je kolega reko

ako ne uspe, probaj da vratiš na integrirku pa da u biosu isključiš nju pa tek onda prebaci monitor na diskretnu i probaj....

i nije prvi put da na tim starijim pločama sa PCIE 1.0 ne rade ove novije kartice sa novijim standardima, iguglaj videćeš nisi jedini

jedini spas možda da na kraju kupiš neku jeftiniju ploču.... kolega DiRT je to na kraju jedino tako i rešio....

želim sreću u rešavanju problema.... sve najbolje...

 

13 godina
offline
Re: Štekanje računala

Procesor ni nista drugo nije OC-ano. Računalo je potpuno novo i ima garanciju.... samo neznam hoce li priznati garanciju maticne ukoliko je u njoj problem. Jer mislim da primaju garanciju jedino ukoliko je maticna "crkla"... Kad budem drugi put isao kod bratica onda budem probao to u biosu. Ako i je u maticni problem ne kuzim zasto mu nije stekalo sa mojom HD3850?

Hvala. :)

15 godina
neaktivan
offline
Štekanje računala

ako ništa ne uspe a  ovih 2gb rama su ti 2 pločive od 1 gb, probaj da izvadiš jednu pa drugu, i da promeniš slotove u kojima ti je ram.....

proveri i CPU preko Prime95 recimo probaj ako imaš nekog ortaka dobrog ko ima am3 ploču da cpu staviš kod njega... proveri svaku komponentu kod nekog drugog ako ovo ne upali... ako ni to onda reinstall sistema... a ako neće ni to u servis pa nek se jebu sa kompom oni....

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2011 12:50 (Paun).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice