Safe Mode na Windows 10

poruka: 31
|
čitano: 5.591
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Safe Mode na Windows 10

Prvo pozdrav za sve, prije 3 sedmice sam otišao na more i racunar je ostao kuci, niko nije imao pristup racunaru i nije paljen sve do danas, pokusao sam da upalim i iskače mi BSOD, Your PC ran into a problem and needs to restart.. STOP CODE: SYS_THREAD_EXPECTION_NOT_HANDLED

I racunar se tako u krug samo restartuje, citao sam na forumu temu za BSOD, ali moj problem je sto ne mogu da pristupim safe modu, pokusavao sam da napojnu ugasim, tj iz struje iskljucim, pokusao sam hard reboot tj ugasiti racunar na dugme, nikako ne mogu da dođem do SAFE MODE, i nakon sto ugasim pc pa upalim krene Preparing Automatic Repair, vrti par sekundi i samo mi izbaci plavi ekran i restartuje pc nakon par sekundi, zna li neko način da uđem u safe mode i kako da rijesim ovo?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Safe Mode na Windows 10

F8 tipka pri paljenju ??

 

ili drži Shift kad se restarta....

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Safe Mode na Windows 10
deity kaže...

Prvo pozdrav za sve, prije 3 sedmice sam otišao na more i racunar je ostao kuci, niko nije imao pristup racunaru i nije paljen sve do danas, pokusao sam da upalim i iskače mi BSOD, Your PC ran into a problem and needs to restart.. STOP CODE: SYS_THREAD_EXPECTION_NOT_HANDLED

I racunar se tako u krug samo restartuje, citao sam na forumu temu za BSOD, ali moj problem je sto ne mogu da pristupim safe modu, pokusavao sam da napojnu ugasim, tj iz struje iskljucim, pokusao sam hard reboot tj ugasiti racunar na dugme, nikako ne mogu da dođem do SAFE MODE, i nakon sto ugasim pc pa upalim krene Preparing Automatic Repair, vrti par sekundi i samo mi izbaci plavi ekran i restartuje pc nakon par sekundi, zna li neko način da uđem u safe mode i kako da rijesim ovo?

Ima više načina...

 

https://support.microsoft.com/hr-hr/help/12376/windows-10-start-your-pc-in-safe-mode

Stric_Jura kaže...

F8 tipka pri paljenju ??

 

ili drži Shift kad se restarta....

F8 više ne radi. 

3 godine
offline
Re: Safe Mode na Windows 10
Stric_Jura kaže...

F8 tipka pri paljenju ??

 

ili drži Shift kad se restarta....

 Pokušao sam oba nacina, ne pomaze ništa.

 

3 godine
offline
Re: Safe Mode na Windows 10
Marko :D kaže...
deity kaže...

Prvo pozdrav za sve, prije 3 sedmice sam otišao na more i racunar je ostao kuci, niko nije imao pristup racunaru i nije paljen sve do danas, pokusao sam da upalim i iskače mi BSOD, Your PC ran into a problem and needs to restart.. STOP CODE: SYS_THREAD_EXPECTION_NOT_HANDLED

I racunar se tako u krug samo restartuje, citao sam na forumu temu za BSOD, ali moj problem je sto ne mogu da pristupim safe modu, pokusavao sam da napojnu ugasim, tj iz struje iskljucim, pokusao sam hard reboot tj ugasiti racunar na dugme, nikako ne mogu da dođem do SAFE MODE, i nakon sto ugasim pc pa upalim krene Preparing Automatic Repair, vrti par sekundi i samo mi izbaci plavi ekran i restartuje pc nakon par sekundi, zna li neko način da uđem u safe mode i kako da rijesim ovo?

Ima više načina...

 

https://support.microsoft.com/hr-hr/help/12376/windows-10-start-your-pc-in-safe-mode

Stric_Jura kaže...

F8 tipka pri paljenju ??

 

ili drži Shift kad se restarta....

F8 više ne radi. 

 Drug ušao sam na link, pokusao kao sto su napisali da par put racunar gasim na dugme, uradio sam to 5-6 put i nista,.opet me prebaci na plavi ekran

11 godina
neaktivan
offline
Safe Mode na Windows 10

Pokreni boot windowsa sa USB-a ili DVD-a. Umjesto instalacije, odaberi Popravak windowsa.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Safe Mode na Windows 10

start > msconfig.exe > Boot tab > Safe boot > restart

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
3 godine
offline
Re: Safe Mode na Windows 10
nixass kaže...

start > msconfig.exe > Boot tab > Safe boot > restart

 Jesi ti čitao sta sam ja gore napisao drug?

3 godine
offline
Re: Safe Mode na Windows 10
Tino_TA kaže...

Pokreni boot windowsa sa USB-a ili DVD-a. Umjesto instalacije, odaberi Popravak windowsa.

 Problem je sto ja nemam Win 10 na USB, instalaciju, da imam ja bi lagano novi sistem uradio i rijeseno sve

13 godina
offline
Re: Safe Mode na Windows 10

Provjeri hardver. Možda ti je nešto otišlo (RAM, SSD/HDD i sl.). Kada utvrdiš da su sve komponente ispravne, napravi čistu instalaciju Windowsa jer teško da ćeš spasiti ovu instalaciju.

deity kaže...

 Problem je sto ja nemam Win 10 na USB, instalaciju, da imam ja bi lagano novi sistem uradio i rijeseno sve

Zašto bi to bio neki problem? Skineš Media Creation Tool na drugom računalu i napraviš bootabilni USB.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 16:30 (Marko :D).
3 godine
offline
Re: Safe Mode na Windows 10
Marko :D kaže...

Provjeri hardver. Možda ti je nešto otišlo (RAM, SSD/HDD i sl.). Kada utvrdiš da su sve komponente ispravne, napravi čistu instalaciju Windowsa jer teško da ćeš spasiti ovu instalaciju.

deity kaže...

 Problem je sto ja nemam Win 10 na USB, instalaciju, da imam ja bi lagano novi sistem uradio i rijeseno sve

Zašto bi to bio neki problem? Skineš Media Creation Tool na drugom računalu i napraviš bootabilni USB.

 Brate ja da imam drugi računar to bi uradio ne bi trazio vasu pomoc, zato pitam da li neko zna kako mogu pristupit Safe Mode i da popravim ovo, ili novi sistem uradim preko safe i to je to, gledao sam dosta tutorijala i svi uđu u Troubleshoot i onda u Safe, a ja ne mogu doci do tog dijela.

13 godina
offline
Re: Safe Mode na Windows 10
deity kaže...

Brate ja da imam drugi računar to bi uradio ne bi trazio vasu pomoc, zato pitam da li neko zna kako mogu pristupit Safe Mode i da popravim ovo, ili novi sistem uradim preko safe i to je to, gledao sam dosta tutorijala i svi uđu u Troubleshoot i onda u Safe, a ja ne mogu doci do tog dijela.

Bez bootabilnog USB-a teško da ćeš riješiti problem. Ti ne možeš doći ni do winRE što znači da ti za popravak (ili čistu instalaciju) treba bootabilni USB. Jedini način da dođeš do bootabilnog USB-a je da pitaš nekoga da posudi računalo, da ga izradiš.

3 godine
offline
Re: Safe Mode na Windows 10
Marko :D kaže...
deity kaže...

Brate ja da imam drugi računar to bi uradio ne bi trazio vasu pomoc, zato pitam da li neko zna kako mogu pristupit Safe Mode i da popravim ovo, ili novi sistem uradim preko safe i to je to, gledao sam dosta tutorijala i svi uđu u Troubleshoot i onda u Safe, a ja ne mogu doci do tog dijela.

Bez bootabilnog USB-a teško da ćeš riješiti problem. Ti ne možeš doći ni do winRE što znači da ti za popravak (ili čistu instalaciju) treba bootabilni USB. Jedini način da dođeš do bootabilnog USB-a je da pitaš nekoga da posudi računalo, da ga izradiš.

 Što se tiče winRe jednom sam uspio doci do njega, dobio sam opciju Restart i Advanced Options, da sam isao na Advanced uspio bi rijesiti, ali ja sam eto isao restart ne znam zasto, jer imao sam i prije prob idem restart i sve se rijesi, nadao sam se da ce se rijesiti, problem je sto ja ne znam kako sam dospio do tog dijela, zato pitam jel neko zna nacin haha

13 godina
offline
Re: Safe Mode na Windows 10
deity kaže...
Marko :D kaže...
deity kaže...

Brate ja da imam drugi računar to bi uradio ne bi trazio vasu pomoc, zato pitam da li neko zna kako mogu pristupit Safe Mode i da popravim ovo, ili novi sistem uradim preko safe i to je to, gledao sam dosta tutorijala i svi uđu u Troubleshoot i onda u Safe, a ja ne mogu doci do tog dijela.

Bez bootabilnog USB-a teško da ćeš riješiti problem. Ti ne možeš doći ni do winRE što znači da ti za popravak (ili čistu instalaciju) treba bootabilni USB. Jedini način da dođeš do bootabilnog USB-a je da pitaš nekoga da posudi računalo, da ga izradiš.

 Što se tiče winRe jednom sam uspio doci do njega, dobio sam opciju Restart i Advanced Options, da sam isao na Advanced uspio bi rijesiti, ali ja sam eto isao restart ne znam zasto, jer imao sam i prije prob idem restart i sve se rijesi, nadao sam se da ce se rijesiti, problem je sto ja ne znam kako sam dospio do tog dijela, zato pitam jel neko zna nacin haha

Da, ali ako sada ne možeš ni doći do winRE, znači da je nešto gadno zeznuto. A pitanje je i da li bi uspio doći do Safe Modea.

14 godina
offline
Safe Mode na Windows 10

deity 

 

a držanje Shift tipke čitavo vrijeme, kad on jednom ode u restart ne pomaže? ne daje onaj svijetlo plavi ekran s izborom ?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Safe Mode na Windows 10
Stric_Jura kaže...

deity 

 

a držanje Shift tipke čitavo vrijeme, kad on jednom ode u restart ne pomaže? ne daje onaj svijetlo plavi ekran s izborom ?

 Pokušao sam da držim shift kada mi dođe plavi ekran tj onaj eror, drzim cijelo vrijeme shift sve dok se ne restartuje i ponovo opet dođe error nema onih opcija 

 Brate gledao sam  200 videa, moj problem je sto ja ne mogu doći do Advanced Optionsa shvataš?

6 godina
offline
Safe Mode na Windows 10

kada ti dodje ona repair opcija probaj tamo negdje otici u CMD

 

i tamo napisi:

 

Bcdedit/set {default} bootmenupolicy legacy

 

 

i onda bi ti trebao raditi F8 (valjda :D)

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Safe Mode na Windows 10
VladRi kaže...

kada ti dodje ona repair opcija probaj tamo negdje otici u CMD

 

i tamo napisi:

 

Bcdedit/set {default} bootmenupolicy legacy

 

 

i onda bi ti trebao raditi F8 (valjda :D)

 Jel ti mene zezaš brt ili šta, ja kazem da ne mogu doci do Repair tj Advanced Options da bi izvrsio tu komandu ili bilo sta drugo :/

6 godina
protjeran
offline
Safe Mode na Windows 10

e, onda povadi sve kompoonente, pregledaj kablove da nije koji oštećen, matičnu, diskove, ram, nema ti pete, šeste.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Safe Mode na Windows 10

Ako ne možeš da uđeš u OS niti bilo što u vezi toga (safe mode, repair idr.), a nemaš rezervno rješenje kao što je pravljenje bootabilnog USB i pokušaja popravljanja onda ti ostaje samo da probaš napraviti CMOS kako bi eventualno zaobišao problem. Resetirat ćeš sve postavke u BIOS-u na defaultne vrijednosti (moguće da RAM zeza), a ako to ne pomogne onda izvadi RAM, i probaj sa jednom pločicom u svim utorima da podigne sistem, ako ne može sa tom pločicom probaj sa drugom. 

 

Meni je tako nakon paljenja jedan PC ušao u bootlop jer je otkazao jedan RAM slot na matičnoj.  

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2020 14:25 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Safe Mode na Windows 10

da ti nije u biosu ide/ahci prebacilo zbog reseta biosa ili tako neka glupost? vidi malo to i mozda da ti boota uefi a ne preko csm, ili obratno

 

inače uvijek mi je interesantno/frustrirajuće kako se računala vole zablesirat sama od sebe nakon dužeg perioda ne korištenja

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Safe Mode na Windows 10
boxer kaže...

Ako ne možeš da uđeš u OS niti bilo što u vezi toga (safe mode, repair idr.), a nemaš rezervno rješenje kao što je pravljenje bootabilnog USB i pokušaja popravljanja onda ti ostaje samo da probaš napraviti CMOS kako bi eventualno zaobišao problem. Resetirat ćeš sve postavke u BIOS-u na defaultne vrijednosti (moguće da RAM zeza), a ako to ne pomogne onda izvadi RAM, i probaj sa jednom pločicom u svim utorima da podigne sistem, ako ne može sa tom pločicom probaj sa drugom. 

 

Meni je tako nakon paljenja jedan PC ušao u bootlop jer je otkazao jedan RAM slot na matičnoj.  

 Konacno neko da napise nesta normalno haha, ugl hvala pokusat cu sad sa ram plocicama sto si rekao, a ovo za CMOS sto si rekao da napravim to ne znam, ne znam kako se to radi, ako bi mi mogao malo objasnit,.ugl hvala :)

3 godine
offline
Re: Safe Mode na Windows 10

Upravo sam obje ram.plocice izmijenjao u sve slotove, jednu po jednu i nista, opet isti problem

6 godina
offline
Re: Safe Mode na Windows 10
deity kaže...
VladRi kaže...

kada ti dodje ona repair opcija probaj tamo negdje otici u CMD

 

i tamo napisi:

 

Bcdedit/set {default} bootmenupolicy legacy

 

 

i onda bi ti trebao raditi F8 (valjda :D)

 Jel ti mene zezaš brt ili šta, ja kazem da ne mogu doci do Repair tj Advanced Options da bi izvrsio tu komandu ili bilo sta drugo :/

 e jebiga, ja sam skuzio da ti dolazi to ali ne radi safe mode...

NULL!=NULL
9 godina
offline
Safe Mode na Windows 10

Da li imaš integriranu grafičku na kompu? Ako imaš izvadi trenutnu van i probaj preko nje, ako ide onda odmah obriši drivere od grafičke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Safe Mode na Windows 10
deity kaže...

Upravo sam obje ram.plocice izmijenjao u sve slotove, jednu po jednu i nista, opet isti problem

 Popuni na profilu ili ovdje u temi napiši koje komponente imaš.

 

CMOS se radi tako što odspojiš PC iz struje,sačekaj 1 minutu, izvadiš baterijicu sa matične a zatim na CMOS pinovima na matičnoj, premjestiš jumper sa pozicije 1-2 na 2-3 desetak sekundi, a zatim vratiš ponovno na poziciji 1-2, ubaciš bateriju i uštekaš struju i upališ PC. Uđeš onda u BIOS loadiraš defaultne postavke BIOS-a, save & exit.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
3 godine
offline
Re: Safe Mode na Windows 10
boxer kaže...
deity kaže...

Upravo sam obje ram.plocice izmijenjao u sve slotove, jednu po jednu i nista, opet isti problem

 Popuni na profilu ili ovdje u temi napiši koje komponente imaš.

 

CMOS se radi tako što odspojiš PC iz struje,sačekaj 1 minutu, izvadiš baterijicu sa matične a zatim na CMOS pinovima na matičnoj, premjestiš jumper sa pozicije 1-2 na 2-3 desetak sekundi, a zatim vratiš ponovno na poziciji 1-2, ubaciš bateriju i uštekaš struju i upališ PC. Uđeš onda u BIOS loadiraš defaultne postavke BIOS-a, save & exit.

 Ne znam baš nikad se nisam susretao sa tom baterijom i ne razumijem se, jel to ta baterija? 

6 godina
protjeran
offline
Re: Safe Mode na Windows 10
boxer kaže...

 

CMOS se radi tako što odspojiš PC iz struje,sačekaj 1 minutu, izvadiš baterijicu sa matične a zatim na CMOS pinovima na matičnoj, premjestiš jumper sa pozicije 1-2 na 2-3 desetak sekundi, a zatim vratiš ponovno na poziciji 1-2, ubaciš bateriju i uštekaš struju i upališ PC. Uđeš onda u BIOS loadiraš defaultne postavke BIOS-a, save & exit.

 ma, dovoljno je izvaditi bateriju na 5 sec, vratiti ju nazad i vozi.. ne znam koja računala u zadnjih 10 godina imaju jumpere. to je bilo daaaaavno. jumperima se je radio clear cmos pa bateriju nisi morao ni vaditi.

a ako i zaboravi vratiti bateriju, računalo opet radi i resetira se bios.

deity kaže...
Ne znam baš nikad se nisam susretao sa tom baterijom i ne razumijem se, jel to ta baterija? 

 bez ljutnje ali...  (da, to je baterija)

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.7.2020 7:52 (Anđeo bez falinge).
15 godina
offline
Re: Safe Mode na Windows 10

Kako da ne, imaju jumpere samo su označeni sa JBAT i btw otkud da ja znam kakvu matičnu ima kada nije napisao. 

U većini slučajeva je dovoljno da izvadi baterijicu ili samo da premjesti jumpere bez vađenja. Ovako kako sam napisao sigurno će resetirati bez greške. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice