Ryzen 5 3600 problem

poruka: 71
|
čitano: 17.037
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Ryzen 5 3600 problem

Hvala Vam puno! hvala,hvala.

Okrenuo ventilator. Nadam se da je nakon to sada to,
evo slika. 

Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Ryzen 5 3600 problem
DenisRodman kaže...

Hvala Vam puno! hvala,hvala.

Okrenuo ventilator. Nadam se da je nakon to sada to,
evo slika. 

Ma nemoj zahvaljivati ništa, tu smo da pomognemo jedni drugima.

Ako imaš vremena i volje igrati se sa postavkama, otiđi u BIOS, pronađi dio hw info, hw monitor ili kako već piše,

tamo si možeš podesiti krivulju ventilatora procesora da se ventilator vrti brže kad je procesor opterećen, pa si podesiš kako ti odgovara

najbolje kad gledaš buku ventilatora i temperature procesora.

Imaš Fractal R5 kućište vidim, ako želiš kad igraš nešto, možeš otvoriti vrata kućišta i tako budeš omogućio prednjem ventilatoru da

lakše diše i da može uvući veću količinu friškoga zraka u kućište, tako dodatno budeš snizio temperature i grafičke kartice i procesora.

 

 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 12:13 (Valentin17).
16 godina
offline
Ryzen 5 3600 problem

Pozdrav... da gledajući temperature sada je to već bolje.

Ali s obzirom na dosta prostrano kučište R5 ja bi se dodatno poigrao te stavio

još jedan prednji od 140 mm te čak i bočni (120 ili 140).. Uđeš u BIOS i podesiš sve case

coolere (sys fan)  da prate temperature procesora.. Osim toga.. koliko mi je poznato to

kučište ima Fan Controller za tri ventilatora... Možeš i tim putem krenuti..

 

Da ne cjepidlačim.. nije 81 stupanj puno za ovaj proc ali s obzirom na kučište

može to još bolje..

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 12:49 (froggybone).
Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Ryzen 5 3600 problem

Hvala tebi na slici, problem rijesen u sekundi Jedino ti je jos napon povelik, 1.450V je previse!

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 16:32 (štef666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ryzen 5 3600 problem
štef666 kaže...

Hvala tebi na slici, problem rijesen u sekundi Jedino ti je jos napon povelik, 1.450V je previse!

 Ne, previse bi bilo da je manualno namjesten na 1.45v, ovako automatski moze dreknut i na 1.55v i opet nema brige. 

 

 Sto se tice ovoga sa ventom, sumnjam da je bas zadnji ventilator radio takvu veliku razliku u temperaturi, mozda je veliku ulogu igralo to sto je presao sa HW Monitora na HWInfo pa se zato situacija promijenila. 

14 godina
offline
Re: Ryzen 5 3600 problem
Upravo to i ja vise vjerujem da je u pitanju softwer nego sami hardwer i pozicija ventilator.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Ryzen 5 3600 problem

Ista stvar je bila kod mene na 3600x, cooler arctic freezer 33 esports duo, na auto je fan radio i do 2800rpm, problem se rješava podešavanjem krivulje, temp su mi sad ok, a što se tiče skakanje u idleu što sam imao prilike pročitat to bi trebalo bit normalno. Ne brini ništa već podesi krivulju u biosu ili u nekom softwareu. Još jedna stvar da nemaš možda gigabyte/aorus maticnu jer koliko vidim ovakav problem se mahom na njihovim matičnim pločama događa? 

edgetm
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen 5 3600 problem
edgetm kaže...

Ista stvar je bila kod mene na 3600x, cooler arctic freezer 33 esports duo, na auto je fan radio i do 2800rpm, problem se rješava podešavanjem krivulje, temp su mi sad ok, a što se tiče skakanje u idleu što sam imao prilike pročitat to bi trebalo bit normalno. Ne brini ništa već podesi krivulju u biosu ili u nekom softwareu. Još jedna stvar da nemaš možda gigabyte/aorus maticnu jer koliko vidim ovakav problem se mahom na njihovim matičnim pločama događa? 

 Imam ja isti CPU, Gigabyte aurus i isti cooler.

Nemam nikakvih problema.

 

zna se dogoditi da kada se skida ventilator s coolera zbog šarafanja hladnjaka na nosače, na kraju kada vraća ventilator nazad na cooler okrene ventilator naopako pa ventilator ne upuhuje zrak u rebra već puše prema van.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 14:32 (Anđeo bez falinge).
3 godine
neaktivan
offline
Ryzen 5 3600 problem

Lijep pozdrav.

Opet ja :)

Nakon kaj sam instalirao na novo Windows(novi ssd) ponovno mi temperature skaču. MOžda se opet zamaram nebitnom stvari ali me kopa.

Ovo su slike u idelu. Prije instalacije nanovo temperature su bile stabilne. U biosu je stabilno 27 stupnjeva i nema skakanja. 

Problem u HWinfo?


Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ryzen 5 3600 problem

I da li treba PBO na Auto ili disabled?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ryzen 5 3600 problem
DenisRodman kaže...

Lijep pozdrav.

Opet ja :)

Nakon kaj sam instalirao na novo Windows(novi ssd) ponovno mi temperature skaču. MOžda se opet zamaram nebitnom stvari ali me kopa.

Ovo su slike u idelu. Prije instalacije nanovo temperature su bile stabilne. U biosu je stabilno 27 stupnjeva i nema skakanja. 

Problem u HWinfo?


 Lijepo skini CTR (clock tuner za ryzen) i pusti program da ti odredi sve i temperature ce ti bit normalne, usput saznas i dal si dobio dobar primjerak.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice