Roccat Kone Pure Desert Strike - reconnectanje

poruka: 3
|
čitano: 683
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Roccat Kone Pure Desert Strike - reconnectanje

Pozdrav,

 

zadnjih ~mjesec dana imam problema sa doticnim misom, u nekom trenutku se samo reconnecta (tj. u windowsima se cuje kao da se disconnectao i opet connectao), i nakon sto ga malo brze "protresem" po podlozi opet proradi. Nekad zna zezat svakih par minuta, a nekad radi bez greske sat, dva pa i pet.

Blage nemam kolko je star, ali pretpostavljam negdje ~3.5-4godine, kabal ima ostecenja (ali povrsinska, tj. onaj njegov konac, kablovi unutra su dobri). Prvo sam mislio da je stvar do windowsa pa cak i do maticne, probavao reinstall windowsa, instaliranje svakakvim firmwarea za misa, mjenjat usb utore naprijed/nazad ali uvijek se to javlja. Dal je vrijeme da se nabavi novi ili se moze otvorit i vidjet uzrok ? Jos jedna stvar, skuzio sam da se to vecinom desava dok sam u igri, kad sam na desktopu onda se rijetko javlja ali se javlja...

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2019 13:33 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Roccat Kone Pure Desert Strike - reconnectanje

Prvo što je trebalo napraviti je isprobati miš na drugom računalu. Ako se tamo događa isto, onda je prilično sigurno da je u pitanju hardverski problem sa samim mišem.

 

To što kabel izvana nije vidljivo oštećen (izuzev platnenog omotača) ne znači da žice u njemu nisu oštećene ili da lemovi negdje nisu popustili. Opis problema sugerira upravo na problem u samom kabelu - možebitno su u žicama popucale licne (sitni isprepleteni vodiči koji čine metalni dio žice) pa u jednom položaju ostvaruju kontakt i struja prolazi, a u drugome ne ili jednostavno više nisu sposobni provoditi potrebnu struju, ma koliko ona bila mala. To što se problem javlja u igrama, a na desktopu rjeđe, sugerira isto - kad igrate miš vjerojatno pomičete žustrije, pa samim tim više utječete na položaj žice pa se lakše gubi kontakt.

 

Miš bi trebalo otvoriti i zamijeniti USB kabel pa vidjeti je li to riješilo problem. Ako nije, trebalo bi lemilicom proći lemove po PCB-u. Uglavnom, prema vašem opisu problema, miš ima potencijal za relativno jednostavni popravak.

10 godina
offline
Re: Roccat Kone Pure Desert Strike - reconnectanje
mbaksa kaže...

Prvo što je trebalo napraviti je isprobati miš na drugom računalu. Ako se tamo događa isto, onda je prilično sigurno da je u pitanju hardverski problem sa samim mišem.

 

To što kabel izvana nije vidljivo oštećen (izuzev platnenog omotača) ne znači da žice u njemu nisu oštećene ili da lemovi negdje nisu popustili. Opis problema sugerira upravo na problem u samom kabelu - možebitno su u žicama popucale licne (sitni isprepleteni vodiči koji čine metalni dio žice) pa u jednom položaju ostvaruju kontakt i struja prolazi, a u drugome ne ili jednostavno više nisu sposobni provoditi potrebnu struju, ma koliko ona bila mala. To što se problem javlja u igrama, a na desktopu rjeđe, sugerira isto - kad igrate miš vjerojatno pomičete žustrije, pa samim tim više utječete na položaj žice pa se lakše gubi kontakt.

 

Miš bi trebalo otvoriti i zamijeniti USB kabel pa vidjeti je li to riješilo problem. Ako nije, trebalo bi lemilicom proći lemove po PCB-u. Uglavnom, prema vašem opisu problema, miš ima potencijal za relativno jednostavni popravak.

 Reconnecanje je skoro pa rijeseno, mis je otvaran posto mi je i pukao onaj kotacic, tj. nemogu kliknut prema dole ali nije prevelika stvar. Kad sam ga otvorio, mis je bio pun prasine i to one neke malo tvrđe prasine. Rastavio sam ga do zadnjeg dijela i sve ocistio i neke dijelove oprao vodom, sklopio i radi kako treba... Reconnectanje se jos uvijek dogadja ali tipa svaki drugi dan sto je perfektno naspram onog gore, ali ok. Posto mi uskoro dolazi G502, njega cu stavit za laptop i glavni problem rijesen. Inace hvala na odgovoru 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice