Računalo se restarta nakon 10 sekundi

poruka: 53
|
čitano: 10.418
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom...radi 10 sekundi!!!!

ovako...konfiguracija:mb gigabyte EP35-DS3 , intel dual-core E5200 , grafa Gigabyte Geforce 9500 GT, rami kingmax 2gb na 800 Mhz...jedino je napajanje loše neko codagen 500 wati...uglavnom ovako...jučer je kupljen novi cooler SCYTHE shuriken big SBSK-1000 zbog zamjene stock coolera na procesoru...sve fino rastavljeno ispirena prašina očišćeno kučište...nova pasta na procesoru...i sve fino vraćeno oprezno nazad...upalim komp a komp radi 10 sekundi i vrati se na početak...i tako u krug...bios počne očitavat svoje i dodje do djela kada očitava kontorolere i sve ono i fino se vrati na početak...jedino što mogu to je u bios uči...a u biosu...sve ljepo očitava i hard i pržilicu...grafa radi...rame pokazuje procesor isto...probah da podiže windowse sa dvdea...ni to nepomaže jel taman kad treba doć do toga on se opet vrati na početak...ponovno sve izvadjeno radi da provjerim možda sam ja nešt krivo napravio krivo spojio...i sve ispočetka drugi put...uplaim komp opet ista stvar...eto ideja više nemam osim da pretpostavim da nešt riknulo...napajanje...kablovi neki...konektori...rami...možda čak i procesor...stvarno neznam eto raci vaše mišljenje ideje bilo šta...e i da cooler se fino vrti...e da i to očitavanje biosa tak brzo preleti da se ni nevidi šta piše...i odma ispočetka...vjerovatno je neki smješan kvar...nadam se...al moguće da i nije...hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Problem sa kompom...radi 10 sekundi!!!!

kad si kupio komp...mozda je do rama i ja sam imao slican problem zamienio ram i imam komp

jogurt nema kičmu
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom...radi 10 sekundi!!!!

ma to kolegin smo radili...kom star godinu dana...mislim ni tolko...pa da jedina predpostavka mi sad ostala da je neš riknulo...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom...radi 10 sekundi!!!!

e i ovaj što se tiče rama...bios ih čak i očita tih 2 gb...

14 godina
protjeran
offline
Problem sa kompom...radi 10 sekundi!!!!

ne ja sam mislo da je now

jer kad sam ja svoj kupio bio je problem u rami nije htjelo ništa

a odna je 100 posto neš se razyebalo

odite s nekim programon testirajte komponente i vidite u čemu je problem

jogurt nema kičmu
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom...radi 10 sekundi!!!!

bilo bi dobro da mogu doči do windowsa....i napomena još komp je prije toga radio odlično...mislim odlično radio je...i ja sam isto predpostavio moguće da je napajanje riknulo...al eto ovo prvi put vidim pa rekoh idem pitat...stvarno neznam...taman počen sve przo očitavat preleti u biosu očitavat...i niš tako ponovo....koda mu neda da ode dalje od toga

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa kompom...radi 10 sekundi!!!!

Možda je problem vezan baš za taj procesor. Jer sve radi prije u redu, a jučer kupiš novi hladnjak rastavljaš, sastavljaš i ne radi. Dakle logički je tako. Kako god bilo nadam se da češ uspjet rješit svoj problem. Mada opet kad gledam da je vezano uz procesor ne bi uopće palilo računalo ja mislim tako da uistinu neznam. Možda nisi neki kabel dobro spojio ili si odspojio kad si čistio po kučištu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2010 13:04 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem sa kompom...radi 10 sekundi!!!!

Jesu li spojeni svi kablovi dobro?

 

Npr onaj iz napajanja 20-pinski (ili 24-pinski) te iz napajanja 4-pinski (ili noviji 8-pinski) na ploču?

 

Je li grafa spojena sama na naponski kabal ili ima još što s njom na istom?

Probaj jednostavno da sama bude, jer meni se tu čini da kad se povuče više struje da komp restarta ili što već...

 

Probajte s nekim drugim, jačim napajanjem...

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problem sa kompom...radi 10 sekundi!!!!
Devamp kaže...

ovako...konfiguracija:mb gigabyte EP35-DS3 , intel dual-core E5200 , grafa Gigabyte Geforce 9500 GT, rami kingmax 2gb na 800 Mhz...jedino je napajanje loše neko codagen 500 wati...uglavnom ovako...jučer je kupljen novi cooler SCYTHE shuriken big SBSK-1000 zbog zamjene stock coolera na procesoru...sve fino rastavljeno ispirena prašina očišćeno kučište...nova pasta na procesoru...i sve fino vraćeno oprezno nazad...upalim komp a komp radi 10 sekundi i vrati se na početak...i tako u krug...bios počne očitavat svoje i dodje do djela kada očitava kontorolere i sve ono i fino se vrati na početak...jedino što mogu to je u bios uči...a u biosu...sve ljepo očitava i hard i pržilicu...grafa radi...rame pokazuje procesor isto...probah da podiže windowse sa dvdea...ni to nepomaže jel taman kad treba doć do toga on se opet vrati na početak...ponovno sve izvadjeno radi da provjerim možda sam ja nešt krivo napravio krivo spojio...i sve ispočetka drugi put...uplaim komp opet ista stvar...eto ideja više nemam osim da pretpostavim da nešt riknulo...napajanje...kablovi neki...konektori...rami...možda čak i procesor...stvarno neznam eto raci vaše mišljenje ideje bilo šta...e i da cooler se fino vrti...e da i to očitavanje biosa tak brzo preleti da se ni nevidi šta piše...i odma ispočetka...vjerovatno je neki smješan kvar...nadam se...al moguće da i nije...hvala

 

Majstore, nisi dobro Scythea namjestio pa ti se najvjerovatnije procesor pregrijava.

Uostalom, kad vec mozes uci u BIOS, procitaj kolika je temperatura procesora.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom...radi 10 sekundi!!!!

probat čemo sve...promjenit napajanje...rame...grafa radi to se nebrinem...možda je čak stvarno hard isto ošao...pa možemo i to provjerit...ili sam nabavit zvučnik onaj mali...poa vidit kako sa onim pištanjem...ide...sam ak neko može mi reč to za pištanje...zaboravio sam kak pišti kad je okej a kak kad nije

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom...radi 10 sekundi!!!!

temperatrura je oko 25 stupnjeva...i dodje nekad...i do 27...od systema je 30....moguće i da nije dobro namješten...al nekak sumnjam...jel je ko kocka bilo kak da ga okrenem isto je

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom...radi 10 sekundi!!!!

Tesko da ti moze biti 25. Koliko ti je u sobi?

Resetuje li se u biosu?

Kad udjes u bios koliko ti moze biti tako bez resetovanja?

Otkopcaj sve sto mozes i ostavi samo proc, jedan ram ako ih imas vise i graficku i hdd pa vidi onda.

Mozes li uci u safe mode?

14 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom...radi 10 sekundi!!!!

skini jednu ili obje memorije pa ga probaj upalit...

I wish Life had an UNDO function...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom...radi 10 sekundi!!!!

nemogu uč u ništa osim u bios...kad udjem u bios normalno radi...a čim izadjem opet on leti tih 10 sekundi i sve ispočetka...tako da windowse ni nespominjem...al u biosu sve mogu...to radi...u biosu mogu da radim šta hoću pa čak i proc overclockat...i to je to...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom...radi 10 sekundi!!!!

a što se tiće tih temperatura...pokazuje 25 do 30 stupnjeva za procesor...i 30 do 32 za system...al to naravno u biosu pokazuje...jel u windowsima bi vjewrovatno porasla temperatura

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom...radi 10 sekundi!!!!

Ne bih bas onda rekao da je do hardwarea. Skini hirens boot cd i istestiraj memorji sa memtest86+

Ako pokaze da je ok onda reinstalacija jer mi to smrdi na neki driver. I sam kazes da dodje do ucitavanja drivera i srusi se.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom...radi 10 sekundi!!!!

probelm je što sam ja probao evo več drugi put da u biosu podiže sa dvdeja....i taman kad dodje do tog djela....da počne reset...znači nedodje ni do ničeg...čak i u biosu mi da da fleširam bios i mogu post pokrenut...al taman kad treba doć do tog djela sad recimo da podiže sa harda ili kad treba pitat hoćeš li da diže sa dvdeja...sekund prije tog se resetrira...zanimljivo...al stvarno...

15 godina
offline
RE: Problem sa kompom...radi 10 sekundi!!!!

Ja sam i dalje uvjeren da je do pregrijavanja.

 

Bez uvrede radi glupog pitanja, ali probao si vratiti stari hladnjak?

14 godina
neaktivan
offline
Računalo se restarta nakon 10 sekundi

Probaj još clear cmos na matičnoj pa vidi,ako ni to nepomogne onda ništa drugo nego reinstalacija windowsa.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo se restarta nakon 10 sekundi

clear cmos napravljen resetriran bios sve probano i opet...reinstalacija windowsa nemogća jel nedodje mi do tog dijela jel se resetira...podizanje windowsa sa dvdeja usba nepomaže jel jednostavno opet napominjem nedodje do tog djela...ovo sa vraćanjem starog hladnjaka nisam probao...vjerovatno ću i to probat...al nekak sumnjam u to...jel hladnjak je fino sjeo...nemrda se...vrti se...sve super radi...piše u biosu i da se vrti i kolko se vrti...eto sve mi to izgleda nekak koda se napajanje otišlo upali procesor...al dok malo radi resetira se jel nedobija dovoljno struje...možda konektor...moguće i rami...sam se nadam da nije matična...al čim ja mogu mjenjat postavke valjd nije...prcesor valjd isto radi čim mu mogu mjenjat fsb i ostalo...hard isto...al prepoznaje ga u biosu...grafa radi...možda prašina upala u podnožje procesora....neznam...sve je moguće...

14 godina
neaktivan
offline
Računalo se restarta nakon 10 sekundi

Jel imaš možda koju Live CD distribuciju Linuxa već na CD-u (Ubuntu, Kubuntu, Knoppix...) pa da probaš nju dignut umjesto Windowsa? Možda stvarno nije problem u hardveru nego u Windowsima.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo se restarta nakon 10 sekundi

nemam...al ak mi neće podić windowse...ni sa ničeg sumnjam da hoće linux...ja mislim da ču probat sa zvučnikom....sve izvadim pa počnem sam sa procesorom...pa čemo dalje vidjet...jel zna možda ko kak to ide sa tim zvukovima kad počnu pištat kak je kad je dobro a kak je kad je loše?

14 godina
neaktivan
offline
Računalo se restarta nakon 10 sekundi

Imao sam sličan problem al u igrama. Kad god sam igrao Crysis ili GTA IV računalo mi se samo od sebe resetiralo. Probao sve, drivere reinstalirati/nadograditi, igre reinstalirati i opet je bilo isto. Nakon toga sam instaliro Everest Ultimate Edition, pokrenuo igre u prozoru (ne fullscreen) i pratio temperature komponenti. Ispalo je da se komp gasi kad je temperatura procesora prešla granicu od 60C stupnjeva. Nakon toga sam malo proučio knjižicu od matične i vidio da u BIOS-u ima opcija Shutdown Temperature i bila je postavljena na 60C. U BIOS-u promjenio opciju iz 60C na 75C i sad radi bez problema. Možda je nešto slično sa tvojim PC-om al sumnjam kad si rekao da ti se temperature kreću od 26-30C.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Računalo se restarta nakon 10 sekundi

-prije svakog rada na hardwareu treba odspojiti strujni kabel!

-potreban je  zvučnik za MBO. (normalno je jedan beep=OK)

-odspoji sve što je 'višak' za paljenje, (HDD, DVD, USB+konektori za paljenje/reset...) da ostane samo MBO+CPU ...

- ako nemaš zvučnik, onda ostavi uključene RAM i VGA.

 (između svakog dodavanja-uklanjanja komponente obavezno isključiti strujni kabel..)

- ako imaš zvučnik, ploča mora BIPati, za svaku komponentu drugačije (nevažno koji beep-beep...), ugasi, dodaj RAM.. opet neki bep-beep... dodaj VGA.. -ako je sad samo jedan bip, onda možeš odahnuti (nije ništa važnog crklo) :)

-ako nije jedan beep, sad već znaš koja komponenta je neispravna (možda samo nije dobar kontakt ili npr. nisi spojio napajanje na VGA?)

- još ništa (HDD..) ne priključivati, mora bootati do poruke da nema boot uređaja.

-uključi DVD i stavi bootabilan medij.

... idući korak, uključi prekidače (front /power, reset, diodice...)

-idući, front USB... (naravna svaki put isključi kabel)

-zadnja komponenta HDD.

-ako je sad problem, zamijeni kabel....

-to bi bila kratka procedura eliminiranja. Sad ili sve radi ili znaš gdje je kvar.

 

btw. procesor je 'kockasti' ali samo na jedan način ga možeš priključiti i treba paziti na kontakte, dali su zamašćeni? još osjetljivije je pinovi na MBO... jer ako je tu problem, a mogao bi biti.. onda ova procedura nemože pomoći.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se restarta nakon 10 sekundi

e e.... bravo... to se meni dogodilo.... na utoru za cpu jedan od pinova bio je skrivljen...

i tako odnio ga ja u lins da mi daju novu... kazu da sam ga ja sam skrivio... oke mozda i jesam... pa da ce poslat na servis ali su jako male sanse da se osposobi...

nista ja kazem daj mi novu maticnu... 1311,00 kn... pa ti misli...

al krenuo ja doma.... uzeo fotic, poslikao skrivljen pin, uzeo najmanju kacavidu/sarafciger i izravnao pin... sve opet slozio, i jebes mi majku funguje... tako da sam imao duplu novu zmajsku maticnu... tako da morat ces ga opet rastavit...

izravnan pin izravnan pin
I wish Life had an UNDO function...
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2010 15:36 (jester).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo se restarta nakon 10 sekundi
Devamp kaže...

nemam...al ak mi neće podić windowse...ni sa ničeg sumnjam da hoće linux...ja mislim da ču probat sa zvučnikom....sve izvadim pa počnem sam sa procesorom...pa čemo dalje vidjet...jel zna možda ko kak to ide sa tim zvukovima kad počnu pištat kak je kad je dobro a kak je kad je loše?

 A jel si možda pomislio da si previše pričvrstio hladnjak?

Znači samo malo olabavi šrafe pa probaj opet.Jer moguče da je cooler vršio preveliki pritisak na matičnu.

Ja sam takav problem imal sa DFI pločom i Mugen2.

Istina je oko nas,a laž još više.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2010 15:34 (microman).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo se restarta nakon 10 sekundi

eto...probat ćemo rastavit sve i vidjet jel šta zamašćeno ili iskrivljeno...htjeli smo sve eliminirat prije toga...al eto probali smo palit bez rama komp nije si ni upalio..to jest upalio se al se odma i ugasio...vjerovatno onda nešt oko procesorea ili napajanja

14 godina
neaktivan
offline
Računalo se restarta nakon 10 sekundi

evo raport...rastavili komp...vratili stari cooler...pogledali pinove i ostalo i sve super i opet nije radi ni sa starim coolerom...pa smo probali sa zvučnikom...za proc 3 beepa za rame beep i pol i grafu jedan beep...jel to dobro ili loše???

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2010 21:50 (Devamp).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo se restarta nakon 10 sekundi

jel zna ko šta o tome???

16 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo se restarta nakon 10 sekundi

Pisti ti tako kao sto si napisao? Ako pisti ni u ludilu to nije dobro. Pocrkalo ti sve al najprije ploca.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice