Promjena kućista - samo problemi

poruka: 36
|
čitano: 8.941
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Promjena kucista-samo problemi

Danas sam lijepo uzeo CM 690 II i isao sam mjenjat komponente iz starog u novo kuciste.Kada sam sve stavio,LED na kucistu ne gore i ne radi DVD,no to je manje vazno.

 

Veci je problem to sto nakon promjene,Windowsi ne prepoznaju da je internet ukopcan,tj. pise "no network adapter installed".Ako nesto znaci,iza gdje se ukopca kabel od interneta gore obje lampice(zuta i narancasta).

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Promjena kucista-samo problemi
ivanoile kaže...

Danas sam lijepo uzeo CM 690 II i isao sam mjenjat komponente iz starog u novo kuciste.Kada sam sve stavio,LED na kucistu ne gore i ne radi DVD,no to je manje vazno.

 

Veci je problem to sto nakon promjene,Windowsi ne prepoznaju da je internet ukopcan,tj. pise "no network adapter installed".Ako nesto znaci,iza gdje se ukopca kabel od interneta gore obje lampice(zuta i narancasta).

samo si kučište mijenjao ili i matičnu?

 

kaj se tiče LEDica i DVD-a vjerojatno ih nisi spojio kak spada, a kaj se tiče interneta nije ti instaliran driver za mrežnu karticu (vrlo vjerovatno), pospoji dvd kak spada i  ak imaš cd/dvd sa driverima za matičnu instaliraj drivere za mrežnu karticu

13 godina
neaktivan
offline
Promjena kucista-samo problemi
Ledice ocito nisi dobro spojio a za internet instaliraj dobre drajvere.
Čist račun duga ljubav!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Promjena kucista-samo problemi

Odspoji ledice i resetuj BIOS postavke na default.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Promjena kucista-samo problemi

Provjeri je li sve dobro spojeno (sudeći prema ledicama i DVD nisam baš siguran da je).

Instaliraj najnovije drivere za mrežnu koju imaš (pretpostavljam da se radi o integriranoj).

Flashaj najnoviji bios za matičnu ako već nisi.

Javi je li štogod pomoglo.

Moj youtube kanal: http://www.youtube.com/user/marijanovic191x7?feature=mhee
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Promjena kucista-samo problemi
Wolverine kaže...
ivanoile kaže...

Danas sam lijepo uzeo CM 690 II i isao sam mjenjat komponente iz starog u novo kuciste.Kada sam sve stavio,LED na kucistu ne gore i ne radi DVD,no to je manje vazno.

 

Veci je problem to sto nakon promjene,Windowsi ne prepoznaju da je internet ukopcan,tj. pise "no network adapter installed".Ako nesto znaci,iza gdje se ukopca kabel od interneta gore obje lampice(zuta i narancasta).

samo si kučište mijenjao ili i matičnu?

 

kaj se tiče LEDica i DVD-a vjerojatno ih nisi spojio kak spada, a kaj se tiče interneta nije ti instaliran driver za mrežnu karticu (vrlo vjerovatno), pospoji dvd kak spada i  ak imaš cd/dvd sa driverima za matičnu instaliraj drivere za mrežnu karticu

 Ovak,DVD je proradio kada sam ga spojio u drugi SATA utor na maticnoj.Mijenjao sam samo kuciste,a sutra ujutro cu probat instalirat drivere.Iako je sve na kompu ostalo isto,niti sam Windows instalirao,nista,a sve ostalo radi.

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
16 godina
moderator
online
Re: Promjena kucista-samo problemi
ivanoile kaže...

Ovak,DVD je proradio kada sam ga spojio u drugi SATA utor na maticnoj.Mijenjao sam samo kuciste,a sutra ujutro cu probat instalirat drivere.Iako je sve na kompu ostalo isto,niti sam Windows instalirao,nista,a sve ostalo radi.

U osnovi kažeš da ti je računalna konfiguracija ostala ista i Windowsi zapravo ni ne bi trebali biti svjesni toga da je tvoje računalo promijenilo kućište. Jesi pogledao kakvo ti je stanje u Device Manageru? Imaš kakve žute uskličnike? Imaš uopće mrežnu karticu bilo gdje na popisu? Nadajmo se da su se samo Windowsi zblesavili pa onesposobili driver, odnosno da kojim slučajem nisi oštetio matičnu ploču kad si je premještao u drugo kućište.

13 godina
offline
Promjena kućista - samo problemi

maticne su osjetljive na napon koji covik katkad moze imat u sebi...staticki elktricitet...nadam se da ti to nije utjecalo na maticnu kad si je primista...meni je tako jedna otisla kvragu...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Promjena kućista - samo problemi
zoharbizo kaže...

maticne su osjetljive na napon koji covik katkad moze imat u sebi...staticki elktricitet...nadam se da ti to nije utjecalo na maticnu kad si je primista...meni je tako jedna otisla kvragu...

Kad se premješta matična ploča, jednu ruku treba držati na napajanju (koje obavezno treba biti spojeno u električnu mrežu i ne smije biti isključen prekidač, ako napajanje ima prekidač - dakle, napajanje treba biti uzemljeno) - na taj način nema straha da ćeš statičkim elektricitetom oštetiti matičnu ploču. Umjesto držanja ruke na napajanju može se kupiti posebna narukvica koja se onda spoji na kućište napajanja pa je čovjek slobodniji, odnosno može koristiti obje ruke.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2011 1:31 (mbaksa).
13 godina
offline
Re: Promjena kućista - samo problemi
mbaksa kaže...
zoharbizo kaže...

maticne su osjetljive na napon koji covik katkad moze imat u sebi...staticki elktricitet...nadam se da ti to nije utjecalo na maticnu kad si je primista...meni je tako jedna otisla kvragu...

Kad se premješta matična ploča, jednu ruku treba držati na napajanju (koje obavezno treba biti spojeno u električnu mrežu i ne smije biti isključen prekidač, ako napajanje ima prekidač - dakle, napajanje treba biti uzemljeno) - na taj način nema straha da ćeš statičkim elektricitetom oštetiti matičnu ploču. Umjesto držanja ruke na napajanju može se kupiti posebna narukvica koja se onda spoji na kućište napajanja pa je čovjek slobodniji, odnosno može koristiti obje ruke.

tocno..ja koristim rukavice ili se prethodno ispraznim tako da se uhvatim za ogradu {#}

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena kućista - samo problemi
zoharbizo kaže...

tocno..ja koristim rukavice ili se prethodno ispraznim tako da se uhvatim za ogradu {#}

Jel ovakve? :D

Čist račun duga ljubav!
13 godina
offline
Promjena kućista - samo problemi

mamine gumene sterilne rukavice xD...nisu nesto al posluze :)

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena kućista - samo problemi
mbaksa kaže...

Kad se premješta matična ploča, jednu ruku treba držati na napajanju (koje obavezno treba biti spojeno u električnu mrežu i ne smije biti isključen prekidač, ako napajanje ima prekidač - dakle, napajanje treba biti uzemljeno) - na taj način nema straha da ćeš statičkim elektricitetom oštetiti matičnu ploču. Umjesto držanja ruke na napajanju može se kupiti posebna narukvica koja se onda spoji na kućište napajanja pa je čovjek slobodniji, odnosno može koristiti obje ruke.

Napajanje je uzemljeno i kada je prekidac u off poziciji. Ako ne isklucis napajanje iz mreze ploca ti ostaje pod naponom dok prtljas po njoj (5VSB),

sto nikako nije preporucljivo. Pravilno bi po meni bilo iskljuciti napajanje preko sklopke pa nakon toga stisnuti tipku za paljenje racunala i tako 

ispustiti preostali naboj iz kondenzatora. Sto se statike tice, nemojte bas nositi vunene pulovere i uhvatite se za nesto veliko metalno da se

"ispraznite" prije sto dirate po maticnoj i opcenito dirajte po komponentama sto manje moguce.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2011 1:22 (drnde).
13 godina
offline
Promjena kućista - samo problemi

@drnde sve to smo vec naveli osim vune za koju je poznato da kad prede preko kose npr se osjeti elektricitet...ali mislim da nije lose koji put jos napomenit...mozda nekome spasi plocu i novcanik {#}

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Promjena kućista - samo problemi
drnde kaže...
mbaksa kaže...
zoharbizo kaže...

maticne su osjetljive na napon koji covik katkad moze imat u sebi...staticki elktricitet...nadam se da ti to nije utjecalo na maticnu kad si je primista...meni je tako jedna otisla kvragu...

Kad se premješta matična ploča, jednu ruku treba držati na napajanju (koje obavezno treba biti spojeno u električnu mrežu i ne smije biti isključen prekidač, ako napajanje ima prekidač - dakle, napajanje treba biti uzemljeno) - na taj način nema straha da ćeš statičkim elektricitetom oštetiti matičnu ploču. Umjesto držanja ruke na napajanju može se kupiti posebna narukvica koja se onda spoji na kućište napajanja pa je čovjek slobodniji, odnosno može koristiti obje ruke.

Napajanje je uzemljeno i kada je prekidac u off poziciji. Ako ne isklucis napajanje iz mreze ploca ti ostaje pod naponom dok prtljas po njoj (5VSB),

sto nikako nije preporucljivo.

Da, u pravu si... Zaboravio sam to da je napajanje uzemljeno i kad je prekidač prebačen na Off. Pričao sam inače o premještanju ploče iz jednog kućišta u drugo - iako nisam posebno napomenuo, podrazumijeva se da se tada napajanje odspoji od matične ploče, stoga čovjek treba ostvariti fizički kontakt s uzemljenim napajanjem.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2011 2:25 (mbaksa).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Promjena kućista - samo problemi
mbaksa kaže...

Umjesto držanja ruke na napajanju može se kupiti posebna narukvica koja se onda spoji na kućište napajanja pa je čovjek slobodniji, odnosno može koristiti obje ruke.

Ovo bih svakako preporučio svima koji nešto petljaju po kompu. Prije ih bio problem nabaviti i bile su skuplje, ali danas ih ima za 40 - 50 kuna u svakom bolje opremljenom PC shopu.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
offline
Re: Promjena kućista - samo problemi
mbaksa kaže...
zoharbizo kaže...

maticne su osjetljive na napon koji covik katkad moze imat u sebi...staticki elktricitet...nadam se da ti to nije utjecalo na maticnu kad si je primista...meni je tako jedna otisla kvragu...

Kad se premješta matična ploča, jednu ruku treba držati na napajanju (koje obavezno treba biti spojeno u električnu mrežu i ne smije biti isključen prekidač, ako napajanje ima prekidač - dakle, napajanje treba biti uzemljeno) - na taj način nema straha da ćeš statičkim elektricitetom oštetiti matičnu ploču. Umjesto držanja ruke na napajanju može se kupiti posebna narukvica koja se onda spoji na kućište napajanja pa je čovjek slobodniji, odnosno može koristiti obje ruke.

 Drivere nisam instalirao jer je pisalo da nije otkrivena nekakva mreza i network adapter.U device manageru nema networka,a ruter prepoznaje da je ukopcan u moj kompjuter.

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
16 godina
moderator
online
Re: Promjena kućista - samo problemi
To ne sluti na dobro. Probaj računalo bootati u neku live distribuciju windows (recimo ubuntu) - ako ti ne radi ni pod ubuntuom (a 100 posto si siguran da je u bios-u uključena), onda je nekako izgledno da ti se oštetila matična ploča, konkretno mrežna kartica na njoj te možebitno sata konektor ili kontroler. Ako ti se fakat oštetila mrežna, nije ipak tako velika šteta - kupiš novu mrežnu valjda za nekih pedesetak kuna.
16 godina
moderator
online
Re: Promjena kućista - samo problemi
live distribuciju windows=live distribuciju linuxa. Sorry, tek sam se probudio i kuckam ovo na mobitelu pa ne mogu urediti poruku.
13 godina
offline
Re: Promjena kućista - samo problemi
mbaksa kaže...
To ne sluti na dobro. Probaj računalo bootati u neku live distribuciju windows (recimo ubuntu) - ako ti ne radi ni pod ubuntuom (a 100 posto si siguran da je u bios-u uključena), onda je nekako izgledno da ti se oštetila matična ploča, konkretno mrežna kartica na njoj te možebitno sata konektor ili kontroler. Ako ti se fakat oštetila mrežna, nije ipak tako velika šteta - kupiš novu mrežnu valjda za nekih pedesetak kuna.

 Moze preporuka neke mrezne u HG Spotu,da nije preko 100kn.Jer izgleda da ce mi trebat koju godinu prije nego sto uzmem novu maticnu.SATA utori su dobro,sada sve radi dobro,a ova dva od kucista SATA mi ne trebaju jer mi nece trebat vanjski utor za HDD,a mozda eSATA budem koristio.

 

 

Sad neznam,ali kad god stavim USB u utor od kucista,onda se kompjuter ugasi.Ne svaki put,ali vec 3 puta mi se tako ugasio.Ja sam stavio USB u utor na pocetku kucista i komp se ugasi.

 

I da,kakve mrezne bi bile dobre za moj komp?

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2011 11:17 (ivanoile).
15 godina
online
Promjena kućista - samo problemi

I ja uvjek muku mučim sa postavljanjem te matične, zbog toga elektriciteta, ali imam ozbiljnu namjeru da si nabavim ovih dana 4-5 ovih čuda

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod "moj PC". volim često mjenjati stvari pa imajte i to na umu xĐ
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Promjena kućista - samo problemi
ivanoile kaže...

 Moze preporuka neke mrezne u HG Spotu,da nije preko 100kn.Jer izgleda da ce mi trebat koju godinu prije nego sto uzmem novu maticnu.SATA utori su dobro,sada sve radi dobro,a ova dva od kucista SATA mi ne trebaju jer mi nece trebat vanjski utor za HDD,a mozda eSATA budem koristio.

 

 

Sad neznam,ali kad god stavim USB u utor od kucista,onda se kompjuter ugasi.Ne svaki put,ali vec 3 puta mi se tako ugasio.Ja sam stavio USB u utor na pocetku kucista i komp se ugasi.

 

I da,kakve mrezne bi bile dobre za moj komp?

Bilo koju mrežnu uzmeš neće biti problem. Dakle PCI ili PCI-E 1x. 100Mbps ili 1Gbps.

 

To s gašenjem kad uštekaš USB samo znači da nisi dobro spojio prednji USB na ploču. To ti može oštetiti komp (ugasi se jer dobije napon na krivo mjesto!).

Moj youtube kanal: http://www.youtube.com/user/marijanovic191x7?feature=mhee
13 godina
offline
Re: Promjena kućista - samo problemi
rooswelt1991 kaže...

I ja uvjek muku mučim sa postavljanjem te matične, zbog toga elektriciteta, ali imam ozbiljnu namjeru da si nabavim ovih dana 4-5 ovih čuda

E ako ćeš to nabavljati daj meni naruči dva pa ti ja platim

15 godina
online
Re: Promjena kućista - samo problemi
Ivanjino96 kaže...
rooswelt1991 kaže...

I ja uvjek muku mučim sa postavljanjem te matične, zbog toga elektriciteta, ali imam ozbiljnu namjeru da si nabavim ovih dana 4-5 ovih čuda

E ako ćeš to nabavljati daj meni naruči dva pa ti ja platim

Ma dns idem vidjeti koliko love imam na kartici, pa idem onda kupiti one sleeving kitove za kablove i ovo. (pa koliko mi love ostane, onda ču toliko ovoih kupiti.

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod "moj PC". volim često mjenjati stvari pa imajte i to na umu xĐ
13 godina
offline
Re: Promjena kućista - samo problemi
rooswelt1991 kaže...
Ivanjino96 kaže...
rooswelt1991 kaže...

I ja uvjek muku mučim sa postavljanjem te matične, zbog toga elektriciteta, ali imam ozbiljnu namjeru da si nabavim ovih dana 4-5 ovih čuda

E ako ćeš to nabavljati daj meni naruči dva pa ti ja platim

Ma dns idem vidjeti koliko love imam na kartici, pa idem onda kupiti one sleeving kitove za kablove i ovo. (pa koliko mi love ostane, onda ču toliko ovoih kupiti.

ma već sam se dog sa jednim forumašem za mene netrebaš uzimati 

13 godina
offline
Re: Promjena kućista - samo problemi
191x7 kaže...
ivanoile kaže...

 Moze preporuka neke mrezne u HG Spotu,da nije preko 100kn.Jer izgleda da ce mi trebat koju godinu prije nego sto uzmem novu maticnu.SATA utori su dobro,sada sve radi dobro,a ova dva od kucista SATA mi ne trebaju jer mi nece trebat vanjski utor za HDD,a mozda eSATA budem koristio.

 

 

Sad neznam,ali kad god stavim USB u utor od kucista,onda se kompjuter ugasi.Ne svaki put,ali vec 3 puta mi se tako ugasio.Ja sam stavio USB u utor na pocetku kucista i komp se ugasi.

 

I da,kakve mrezne bi bile dobre za moj komp?

Bilo koju mrežnu uzmeš neće biti problem. Dakle PCI ili PCI-E 1x. 100Mbps ili 1Gbps.

 

To s gašenjem kad uštekaš USB samo znači da nisi dobro spojio prednji USB na ploču. To ti može oštetiti komp (ugasi se jer dobije napon na krivo mjesto!).

 

Usb od kucista sam ukopcao gdje pise na maticnoj tj. Gdje pise u prirucniku. Bi vam bilo lakse da vam sliku stavim pa da vidite gdje sam pogrjesio sa LED i USB-om?Jer ni sam neznam vise kako to ide.
- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
14 godina
offline
Re: Promjena kućista - samo problemi

Ja stvarno neznam zašto svi paze toliko na taj elektricitet. Ja nikad ne koristim nikakvu zaštitu, brišem običnom krpom i niti jedna komponenta mi se nikad nije pokvarila.

Možda stvarno imam sreće ili nešto...

 

A što se tiče promjene kućišta, to ti nikako ne može donijeti probleme. Pogotovo to koje ti imaš, znam jer ga i ja imam. Jedino što bi ti kod tog kućišta mogao biti problem da ponekad usb zna ne raditi.

Za ručak jedes RIBLJU ČORBU,a za užinu DIVLJE JAGODE,dok ti u dvorištu cvjeta CRVENA JABUKA.Ujutro se rano dižeš pa guraš PARNI VALJAK,posle podne čistiš PRLJAVO KAZALIŠTE.U današnjim kafićima je ZAB
13 godina
offline
Re: Promjena kućista - samo problemi
Zvonimir Zubić kaže...

Ja stvarno neznam zašto svi paze toliko na taj elektricitet. Ja nikad ne koristim nikakvu zaštitu, brišem običnom krpom i niti jedna komponenta mi se nikad nije pokvarila.

Možda stvarno imam sreće ili nešto...

 

A što se tiče promjene kućišta, to ti nikako ne može donijeti probleme. Pogotovo to koje ti imaš, znam jer ga i ja imam. Jedino što bi ti kod tog kućišta mogao biti problem da ponekad usb zna ne raditi.

zubicu ocito imas srice...ja idem na sigurno uvik...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
12 godina
protjeran
offline
Promjena kućista - samo problemi

Kušaj sreću po buri, natrljaj noge po tepihu i primi se servisa. {#}

Inače da nije onih antistatičkih ili kako se zovu , vrećica za hardware...do krajnjeg kupca bile bi desetkovane.

Dosadilo mi čitati forum 3 godine onako na OFF,pa sam se pridružio. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Promjena kućista - samo problemi
191x7 kaže...
ivanoile kaže...

 Moze preporuka neke mrezne u HG Spotu,da nije preko 100kn.Jer izgleda da ce mi trebat koju godinu prije nego sto uzmem novu maticnu.SATA utori su dobro,sada sve radi dobro,a ova dva od kucista SATA mi ne trebaju jer mi nece trebat vanjski utor za HDD,a mozda eSATA budem koristio.

 

 

Sad neznam,ali kad god stavim USB u utor od kucista,onda se kompjuter ugasi.Ne svaki put,ali vec 3 puta mi se tako ugasio.Ja sam stavio USB u utor na pocetku kucista i komp se ugasi.

 

I da,kakve mrezne bi bile dobre za moj komp?

Bilo koju mrežnu uzmeš neće biti problem. Dakle PCI ili PCI-E 1x. 100Mbps ili 1Gbps.

 

To s gašenjem kad uštekaš USB samo znači da nisi dobro spojio prednji USB na ploču. To ti može oštetiti komp (ugasi se jer dobije napon na krivo mjesto!).

 A ima neka firma koja je malo kvalitetnija od drugih ili su sve iste,od mreznih kartica.

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice