Problem s računalom

poruka: 14
|
čitano: 4.956
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problem s računalom

Imam problem. Frendu mi je prestalo radit računalo. Prije par dana mu je grom udario blizu kuće i prestal mu je radit ADSL. Sve je drugo radilo...pošto ADSL nije radio najprije sam pomislio da mu je pregorila mrežna kartica na matičnoj jer mu je u Device Manageru kod drivera pisao neki error i u Network Conections mu se izgubila mrežna. Nakon toga sam mu rekao da proba uninstalirat drivere za mrežnu. Kad je to napravio, restartao je komp i više ga nemože upalit....

Znači sad kad ja upalim komp on se normalno upali i ispiše one podatke o procesoru, koji je BIOS i nakon par sekundi se restarta i to ponavlja. Uopće ne dođe do boot-anja Windowsa. Znači jedino mogu ući u BIOS...

Sad sam mislio isključit tu integriranu mrežnu u BIOS-u ali te opcije su nestale iz BIOS-a.... Ima tko kakvu ideju? Neznam šta da radim više....Help

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s računalom

Probaj prvo resetirati BIOS,pa pokrenuti komp

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Problem s računalom

Krepala integrirana mrežna, a s njom vjerojatno i matična.

Koja je matična?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s računalom
zstef kaže...

Krepala integrirana mrežna, a s njom vjerojatno i matična.

Koja je matična?

 Pa u to i ja sumnjam. Matična je Gigabayte EP35-DS3 (ver 2.1). Zar nije nikako moguće isključiti tu integriranu mrežnu? Jer vidim u manualu od MBO da postoji opcija za to ali toga trenutno u BIOS-u nema... nestalo je.
EDIT:
Flash-ao sam BIOS ali opcije se nisu pojavile, napravio sam i clear CMOS...ništa
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2009 21:13 (ico1).
16 godina
online
RE: Problem s računalom

Vjerojatno nije moguće. Krepala je i BIOS više nema kontrolu nad njom. Zato ju vjerojatno i ne prepoznaje.

16 godina
online
RE: Problem s računalom

Proglasi T.O.D. (time-of-death).

14 godina
neaktivan
offline
Problem s računalom

pozdrav svima imam problem s racunalom,novi sam u svijetu racunala pa nemam bas puno iskustva.ako mi netko moze pomoci i reci zasto mi se komp sam gasi nakon 10 tak min.od zadnje radnje na istom...

hvala unaprijed na pomoci

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s računalom

provjeri napon

amir sivac
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s računalom

ajoj, ima tu milijun  razloga, od problema u windowsima do problema sa naponom, procesorom, maticnom....  Provjeri u control panelu u kartici power options da li ti je mozda slucajno namjeseteno da ti se hard ugasi nakon 10 min, moze biti neki najbanalniji problem ali isto tako i neki grdi problemcina...

Ako nisi bas na ti s racunalima, najbolje odnesi u servis pa nek ga temeljito testiraju...

AMD Athlon64 X2 5200+ 2.71 GHz , Asus Radeon HD3650, 2 GB RAM, 320 GB, Logitech X-530
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s računalom
šejtan kaže...

pozdrav svima imam problem s racunalom,novi sam u svijetu racunala pa nemam bas puno iskustva.ako mi netko moze pomoci i reci zasto mi se komp sam gasi nakon 10 tak min.od zadnje radnje na istom...

hvala unaprijed na pomoci

 

...ako sam dobro razumio pitanje, njemu se komp gasi 10-ak minuta nakon zadnje radnje,

pa uopće nema problema...Smijeh

...kaos...
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2010 15:11 (Jurra).
12 godina
neaktivan
offline
Problem s računalom

Već dulje vrijeme imam problem s computerom. Često eksplodira slika i sve postane šareno ili se zacrni. Tad ga mogu samo restartati ili ugasiti. Dok ga palim znaju ići neke crtice. Ako netko zna što se događa neka mi kaže.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s računalom
sumski54 kaže...

Već dulje vrijeme imam problem s computerom. Često eksplodira slika i sve postane šareno ili se zacrni. Tad ga mogu samo restartati ili ugasiti. Dok ga palim znaju ići neke crtice. Ako netko zna što se događa neka mi kaže.

Najvjerojatnije artefakti graficka. 

koja graficka,driveri? jesi dizo taktove.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s računalom
sumski54 kaže...

Već dulje vrijeme imam problem s computerom. Često eksplodira slika i sve postane šareno ili se zacrni. Tad ga mogu samo restartati ili ugasiti. Dok ga palim znaju ići neke crtice. Ako netko zna što se događa neka mi kaže.

Grafička kartica ti je u banani. Prvo ak imaš garanciju odnesi na servis, ako ga nemaš garu onda klikni na temi i probaš osposobit grafu.

R.I.P EnlightenedPhoenix 24,06,2011
12 godina
neaktivan
offline
Problem s računalom

Radeon X1300/X1550 Series

Radeon X1300/X1550 Series Secondary

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice