Problem sa grafičkom nakon instalacije Windowsa

poruka: 13
|
čitano: 6.211
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafičkom nakon instalacije Windowsa

Pre svega, ispričavam se ako pišem nešto o čemu se već pisalo, ali nisam uspio da nađem nešto slično. 

 

Dakle, ko uspije da mi pomogne u ovom problemu svaka mu čast. :D Naime, nakon instalacije Windowsa uopšte mi ne prepoznaje zasebnu grafičku kartu (Nvidia Gtx 1050). Ni u Device Menager je ne prikazuje. Ne znam šta se desilo, jer je prije instalacije Windowsa sve bilo ok. U Display adapters mi prikazuje samo Intel HD Graphics 630 i 3D Video Controller. Nvidie nema nigdje. Model laptopa je HP Omen 17-w221ng. Molim vas pomažite ne znam više šta da radim...

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 10:59 (LukaMagnus).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa grafičkom nakon instalacije Windows

Driveri za grafičku su instalirani?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafičkom nakon instalacije Windows

Ne mogu da instaliram driver. Piše mi "This NVIDIA graphic is not compatible with this version of Windows." Pokusao sam razlicite drivere da skinem i pise mi isto. Ali ne znam zasto graficku ne prikazuje u device menager. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa grafičkom nakon instalacije Windows

Probaj s ove stranice skinuti software koji provjerava sistemske drivere i automatski ih instalira- https://support.hp.com/us-en/product/omen-by-hp-17-w100-laptop-pc/12499486/model/13222218/drivers

Klikneš na Launch now.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 11:20 (Uran 11).
14 godina
protjeran
offline
Problem sa grafičkom nakon instalacije Windowsa

Nadam se da si instalirao Windows 10, jer koliko ja vidim driveri postoje samo za taj operativni sistem.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa grafičkom nakon instalacije Windows

Preporuka je Windows 10 minimalno 1703 Build za tu konfiguraciju, a 1709 podrzava sigurno.

 

Driveri od Chipseta moraju biti svi instalirani, bez toga ti ju nece preporznati.

 

Dakle ovako:

1. Windows 10 instalirati (90% stvari ce ti sam naci i povuci s mreze, eventualno nekakav software za turbo od HP-a i slicne stvarcice moras downloadati sam)

2. Ako i to ne pomogne, skini DriverBooster pa probaj s njim vidjeti sta kaze, nek osvjezi sve drivere

3. Sa WUMT-om forsaj sve update od Windowsa 10

4. Provjeri da u BIOS-u nije slucajno iskljucena grafika

5. Resetiraj BIOS na tvornicke postavke, nikad nije greska

10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafičkom nakon instalacije Windows

Da. Instalirao sam Windows 10 Home. Skinuo sam ovo sto si mi rekao i pise da nemam Intel High definiton (HD) Graphic Driver. Upravo skidam pa cu pokusati. Mada sam sinoc pokusao nekoliko puta da instaliram taj driver i nije htjelo. :( Hvala ti što mi pomažeš. :)

7 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa grafičkom nakon instalacije Windows

Ok, to je model bez G-Synca. dakle sliku dobijas kroz Intel HD grafiku,

te ona obavezno mora biti instalirana.

 

Neka ti driver booster free instalira zadnju verziju, i nadogradi sve zastarjele drivere.

Nakon toga reboot, pa vidi jel prepoznaje nvidijinu karticu.

 

Jel ti laptop dosao sa Windowsima? Ili je bio sa Linuxom kad si ga kupio?

 

Inace, taj 3D kontroler sto spominjes na pocetku, to ti je nVidijina grafika.

 

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/129085/en-us

 

Ovo je zadnja verzija drivera za nju, za sada najstabilniji.

390.65  WHQL

10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafičkom nakon instalacije Windows

U Biosu uopste ne mogu da pronadjem opciju za graficku kartu. Instalirao sam sve drivere preko Driver boostera.  Instalirao sam driver za Intel HD grafiku, ali i dalje nece. Sad radim update sistema pa cu vidjeti sta ce bit, pa javim. Ako ne usmijem, da li da ponovo dizem sistem?

7 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa grafičkom nakon instalacije Windows

Ako ne uspijes, bootaj Live verziju Linuxa, da vidis jel prikazuje grafiku.

 

Al tokom instalacije Windowsa, preporucam da bude zadnja verzija sa Microsoftove web stranice,

i da ti LAN-om bude laptop spojen na net, da si skine sta mu treba tokom instalacije.

11 godina
odjavljen
offline
Problem sa grafičkom nakon instalacije Windowsa

Moraš imat windows update instaliran. Mene isto zezalo nije htio instalirat drivere NIKAKO. Dakle prvi korak: update windowsa, forsiraj update ručno u settingsu i na kraju kad rješiš sve update onda instaliraj driver.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafičkom nakon instalacije Windows

E ljudi, hvala vam. Uspio sam. Morao sam ručno da idem na update windowsa i sad se sve pojavilo. Samo me interesuje sad da li se automatski mijenja na zasebnu grafičku kada pokrenem npr. neku igru ili to treba ručno da se podesi?

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 19:27 (LukaMagnus).
7 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa grafičkom nakon instalacije Windows

Vecinom da. Neke igre moras rucno podesiti u nevidijinim driverima.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice