Pomoć- hitno windowsi mi ne prepoznaju HARD DISC

poruka: 10
|
čitano: 4.370
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Pomoć- hitno windowsi mi ne prepoznaju HARD DISC

Društvo -pomagajte. Neki dan mi je crko komp. (hard disc) i to sam skužio tek kad sam ga izvadio. Ovako, inače imam dva harda od 80gb u kompu: na jednom su mi windowsi XP i neštop podataka , a drugi je crko pa sam uzeo novi hard od 500gb. Diskovi su WD. Problem je taj da mi disk od 500gb vidi u device manageru, a Windowsi ga u "my computeru" ne očitavaju . Znam da nešto trebam napraviti u disc managmentu ali neznam što .

  PLIZ pomoć.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć- hitno windowsi mi ne prepoznaju HARD DI

Da li je ispravno formatiran?

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
14 godina
offline
RE: Pomoć- hitno windowsi mi ne prepoznaju HARD DI
andy0101 kaže...

Da li je ispravno formatiran?

  Sve riješeno... Trebao sam u disc managmentu napraviti particiju i formatirati disc.

    Čovjek se uči, dok je živ.

16 godina
offline
Pomoć- hitno windowsi mi ne prepoznaju HARD DISC

Imam problem s hard diskom, pomagajte. Imam stari IDE hard disk i novi SATA. Sve je radilo super sve dok nisam sve rastavio i očistio prašinu. Sad mi se svaki put kad se računalo pokrene windowsi bootaju sa starog harda. U BIOS-u sam postavio novi hard za boot i windowsi se uredno dignu, ali kad idući put pokrenem komp opet se stari hard vrati kao boot device, štoviše novi hard mi uopće ne prepoznaje. Moram ga iskopčati i ponovo ukopčati i onda ga prepozna, nakon toga ga moram opet postaviti kao boot device. I tako svaki put kad uključim računalo. U čemu je problem? Pomagajte!

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć- hitno windowsi mi ne prepoznaju HARD DI

koja je matična? preštekaj ga u utor u kojem je bio, možda si zamijenio utor u kojemje bio. Desilo mi se i to. Naravno, ako su postavke u bios-u namještene da je SATA disc primarni

14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć- hitno windowsi mi ne prepoznaju HARD DI

E da, kak ga to ukopčavaš ponovo?

 

 

16 godina
offline
RE: Pomoć- hitno windowsi mi ne prepoznaju HARD DI
jovanyri kaže...

E da, kak ga to ukopčavaš ponovo?

 

 

Kaj ti nije jasno? Ištekam ga i ponovo uštekam. Probal sam uštekat na drugo mjesto i ne pomaže.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
7 godina
neaktivan
offline
Pomoć- hitno windowsi mi ne prepoznaju HARD DISC

poštovanje,imam konfigurirano računalo, sa procesorom AMD Athlon dual core,no matičnu sam zamjenio od AS Rock-a za neku nepoznatu,zbog ugradnje jače grafičke GTX 650 Ti Boost,računalo mi je normalno radilo gotovo 8 mijeseci,no onda sam pokupio neki virus koji mi je pojeo kompletne Vindovse,nakon što sam ponovo formatirao hard disc,prvo mi se počela slika zamrzavat,da bi nedugo nakon toga pri pokretanju normalno bi mi pokazalo sve ikone na zaslonu,no ništa nije reagiralo,što god bi htio poktenuti,te nakon par minuta bi mi izbacilo da nemam hard disca,pokušao sam još par puta pokrenuti računalo i uvijek isto...sad me znima da li je to do matične ploče,pošto je već stara ili bi trebao posložit komponetne,pitam jer sam laik i ikreno još se baš ne kužim u računala...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć- hitno windowsi mi ne prepoznaju HARD DI
Ranko.J kaže...

poštovanje,imam konfigurirano računalo, sa procesorom AMD Athlon dual core,no matičnu sam zamjenio od AS Rock-a za neku nepoznatu,zbog ugradnje jače grafičke GTX 650 Ti Boost,računalo mi je normalno radilo gotovo 8 mijeseci,no onda sam pokupio neki virus koji mi je pojeo kompletne Vindovse,nakon što sam ponovo formatirao hard disc,prvo mi se počela slika zamrzavat,da bi nedugo nakon toga pri pokretanju normalno bi mi pokazalo sve ikone na zaslonu,no ništa nije reagiralo,što god bi htio poktenuti,te nakon par minuta bi mi izbacilo da nemam hard disca,pokušao sam još par puta pokrenuti računalo i uvijek isto...sad me znima da li je to do matične ploče,pošto je već stara ili bi trebao posložit komponetne,pitam jer sam laik i ikreno još se baš ne kužim u računala...

Skenirati HD Tuneom (ne Quick) i vidjeti što kaže Health tab u njemu.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć- hitno windowsi mi ne prepoznaju HARD DI
Ranko.J kaže...

poštovanje,imam konfigurirano računalo, sa procesorom AMD Athlon dual core,no matičnu sam zamjenio od AS Rock-a za neku nepoznatu,zbog ugradnje jače grafičke GTX 650 Ti Boost,računalo mi je normalno radilo gotovo 8 mijeseci,no onda sam pokupio neki virus koji mi je pojeo kompletne Vindovse,nakon što sam ponovo formatirao hard disc,prvo mi se počela slika zamrzavat,da bi nedugo nakon toga pri pokretanju normalno bi mi pokazalo sve ikone na zaslonu,no ništa nije reagiralo,što god bi htio poktenuti,te nakon par minuta bi mi izbacilo da nemam hard disca,pokušao sam još par puta pokrenuti računalo i uvijek isto...sad me znima da li je to do matične ploče,pošto je već stara ili bi trebao posložit komponetne,pitam jer sam laik i ikreno još se baš ne kužim u računala...

Ako se radi o starom Athlonu 64 X2, rekao bih da je računalo staro preko 8 godina. Vjerojatno nije ni bio virus već je:

- nova matična neispravna (poluispravna)

- ima probleme s kompatibilnošću

- nešto je loše spojeno (primjerice kabel od diska)

- napajanje je na rubu i promjena grafičke je dovela do toga da se lagano disk uništava lošim naponom

- ili je jednostavno, nevezano uz nadogradnju neka komponenta dotrajala (disk, SATA kabel, memorija)

 

Moja preporuka je s diska spasiti što se spasiti da od podataka, promijeniti SATA kabel i napraviti ponovno reinstalaciju. Za sve dalje od toga je isplativost popravka upitna, s obzirom da bi na samu dijagnostiku utrošio više resursa nego računalo vrijedi.

 

Ako se radi o novijem Athlonu II X2, onda su zadnje dvije stavke manje vjerojatne (osim SATA kabela, to stvarno zna crkavati). Tad bih preventivno promijenio kabel i testirao disk i memoriju, pa onda mislio dalje.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice