Pokretanje pc-a nakon kratkog spoja - no video inp

poruka: 12
|
čitano: 2.297
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Pokretanje pc-a nakon kratkog spoja - no video inp

Pozdrav forumasi, treba mi strucni savjet... 

 

Znaci ovako imam jedan stari pc, nije bio u funkciji 2 godine od kad mi je brat napravio kratki spoj na njemu, posto je sad situacija kakva je sa ovim virusom, odlucio sam ga osposobit.

 

Kad se dogodio kratki spoj, izgorile su zice od napajanja, sad sam spojio jedno staro napajanje koje je neispravno ali radi (moze pokrenuti racunalo) ali ne daje dovoljno struje za normalanr rad racunala... Ugl. lampica na maticnoj se upalila, ventilator od graficke, procesora i pomocni ventilator su se upalili ali kad spojim monitor, graficka se pocne jace cut i na monitoru mi izbaci: "no video input"

 

Posto je napajanje neispravno, zanima me dali bi novo napajanje rijesilo moj problem? Odnosno s obzirom da se dogodio kratki spoj na racunalu, dali je jos sto sprzeno osim napajanja? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Pokretanje pc-a nakon kratkog spoja - no video inp

Za tvoje probleme trebamo mnogo strucniju osobu od forumasa.

Ovaj bi ti mogao pomoci:

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Pokretanje pc-a nakon kratkog spoja - no video inp

Nisi razumio, to staro napajanje kad mi se pokvarilo, davalo mi je iste simptome. Na monitoru se pojavilo "no signal" bio je drugi monitor u pitanju... 

 

Ovdje sigurno netko ima iskustva kako se pc ponasa ako ode nesto drugo osim napajanja, zato i postavljam pitanje

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Pokretanje pc-a nakon kratkog spoja - no video inp

Vidi, kako da ti objasnim najlakse.

 

Uzmes recimo primjer kojima je svima poznat:

 

Dakle, dok ne uzmes ispravne komponente, kao sto je napajanje,

i ne istestiras, ne znas dali je jos nesto neispravno.

Dakle u isto vrijeme ti je PC i ziv i mrtav - dok ne spojis ispravne komponente i odradis dijagnostiku.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pokretanje pc-a nakon kratkog spoja - no video
kratki spoj di tocno?
iako moze napravit problem na maticnoj kratki spoj na kabelu napajanja prije maticne ipak je manje vjerovatno, ali ako je kratkospoji nesto sta ide preko maticne onda je vjerovatno i maticna otisla.
6 godina
offline
Re: Pokretanje pc-a nakon kratkog spoja - no video

Evo pitao sam brata, govori da je krivo spojio neki kabel iz napajanja u maticnu plocu, sad ne znam ako je i maticna otisla onda nebi smjelo sad bit struje u njoj? 

6 godina
offline
Re: Pokretanje pc-a nakon kratkog spoja - no video

Svakako sam mislio uzet napajanje pa vidit, pogotovo jer me napajanje košta kao dijagnostika u servisu a moglo bi rijesiti problem... 

7 godina
offline
Re: Pokretanje pc-a nakon kratkog spoja - no video
Nixx7 kaže...

Evo pitao sam brata, govori da je krivo spojio neki kabel iz napajanja u maticnu plocu, sad ne znam ako je i maticna otisla onda nebi smjelo sad bit struje u njoj? 

 jedino relativno moguce sta se moze krivo ustekat mi pada na pamet da je u cpu 12v ušteka pcie koji ima obrnute + i - vodiče pa je u najmanju ruku spali zaštitnu diodu na vrm od procesora a vjerovatno i cjeli vrm, možda i cpu, ako je to.

tocno isto se pc ponaša bez cpu vrm-a, ventilatori zavrte al nema nikakvog video izlaza.


Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2020 14:43 (dabar_solta_V2).
6 godina
offline
Re: Pokretanje pc-a nakon kratkog spoja - no video
dabar_solta_V2 kaže...
Nixx7 kaže...

Evo pitao sam brata, govori da je krivo spojio neki kabel iz napajanja u maticnu plocu, sad ne znam ako je i maticna otisla onda nebi smjelo sad bit struje u njoj? 

 jedino relativno moguce sta se moze krivo ustekat mi pada na pamet da je u cpu 12v ušteka pcie koji ima obrnute + i - vodiče pa je u najmanju ruku spali zaštitnu diodu na vrm od procesora a vjerovatno i cjeli vrm, možda i cpu, ako je to.

tocno isto se pc ponaša bez cpu vrm-a, ventilatori zavrte al nema nikakvog video izlaza.


 Ne znam, evo narucio sam novo napajanje pa cemo vidit kako ce se ponasati kad spojim ispravno napajanje 

6 godina
offline
Pokretanje pc-a nakon kratkog spoja - no video inp

Evo stavljeno novo napajanje ali i dalje na monitoru stoji "no video input/enter sleep mode.... 

Jel tna netko do cega je ovo? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Pokretanje pc-a nakon kratkog spoja - no video inp

Do komponenti

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pokretanje pc-a nakon kratkog spoja - no video
Nixx7 kaže...

Evo stavljeno novo napajanje ali i dalje na monitoru stoji "no video input/enter sleep mode.... 

Jel tna netko do cega je ovo? 

 A da ti to nekome odneseš ko to može ispitati, po opisu vidim da nemaš drugi komp gdje bi mogao komponentu po komponentu ispitati ...

 

Ako misliš kupovati jedno po jedno,onda si kupi novi PC ...

 

Ja bi se prebilježio za ovaj stari,ako uspijem kaj složiti,pa u najgorem slučaju da udjelim nekome ko nema...

 

Ako si blizu ZG-a možemo se dogovoriti ...

 

BTW. Niti si naveo komponente ...

 

Niti si staviokoju sliku svega kak to izgleda unutra,i kako je spojeno ...

 

Možda da pitamo Milana ???

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 11:42 (nbdy32).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice