Pc radi ali na monitoru se ne pokazuje ništa

poruka: 11
|
čitano: 1.139
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pc radi ali na monitoru se ne pokazuje ništa

ovako, napajanje mi je riknulo, pa sam nabavio drugo rabljeno. sve sam spojio kako treba, komp radi ali na ekranu nema ništa. moguce je da to rabljeno napajanje nije ispravno pa da provjerim kod nekog od vas.

evo šta se sve događa od  pocetka: upalim komp pocne raditi ventilatori se vrte ali na grafickoj ventilator radi na max brzini, ni jedan zvuk(bip) se ne cuje tokom paljenja, lampice na kucistu od power tipke se ne pali, na maticnoj svijetli zelena lampica, kad ga pokusam ugasiti drzanjem power tipke ne mogu ga ugasiti jedino preko prekidaca na napajanju, provjerio sam front panel kablove svi su na mjestu, probao sam upaliti komp bez rama i hdd i nista, ponovno spojio sve kablove i dalje nista, pa ako neko zna u cemu je tocno problem i ako postoji rijesenje bio bi mu zahvalan.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pc radi ali na monitoru se ne pokazuje ništa

Vjerovatno isto kao danas kolega na ovoj temi:

https://forum.bug.hr/forum/topic/prijenosna-raunala/nestanak-slike-laptopu/240415.aspx

Isto izvadi ram i očisti gumicom za olovku kontakte na ramu, isto i na grafičkoj, i ako imaš više keksića rama onda ih probaj drugačije rasporediti.

 

Kruha i igala...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pc radi ali na monitoru se ne pokazuje ništa

upravo sam probao ali ništa, cak sam svaki ram zasebno probao i ništa, najcudnije mi je kaj nema bas nikakvog zvuka(bip)

16 godina
online
Re: Pc radi ali na monitoru se ne pokazuje ništa
mArKo17 kaže...

upravo sam probao ali ništa, cak sam svaki ram zasebno probao i ništa, najcudnije mi je kaj nema bas nikakvog zvuka(bip)

Jesi do sada imao taj zvuk prilikom paljenja i inicijalizacije ploče ? Mnogi više ni ne stavljaju onaj beeper na ploču ("zvučnik").

 

7 godina
offline
Re: Pc radi ali na monitoru se ne pokazuje ništa

Kontakte si im očistio gumicom ili samo preštekao?

I jesi uštekal4-pinski kabel od procesora, ljudi često zaborave?

 

Kruha i igala...
14 godina
neaktivan
offline
Pc radi ali na monitoru se ne pokazuje ništa

ocistio sam sa gumicom kabel za proc je na mjestu, a zvukove sam imao prije

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pc radi ali na monitoru se ne pokazuje ništa

Imaš možda instrument da izmjeriš napone, možda to polovno napajanje isto ne valja?

Ako nemaš, onda posudi od nekoga za probu ako možeš.

 

Kruha i igala...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pc radi ali na monitoru se ne pokazuje ništa

nemam, a sve mi vuce na to da je napajane u k... probat cu sutra od frenda posuditi da isprobam pa kaj bude bude. (napajanje je corsair cmpsu 400cx 400w)

15 godina
offline
Re: Pc radi ali na monitoru se ne pokazuje ništa
mArKo17 kaže...

ovako, napajanje mi je riknulo, ..

 -pa gle.. ak oje crklo napajanje, moguće da je još nešto, mbo-vga.. bilo što (crklo). Nemaš druge nego ići redom.

-beepovi, ako imaš pc-zvučnik na ploči (+opcija u biosu koja to može isključiti).

-ali kažeš da je prije beepalo.. pa to vjerojatno nije, a kažeš da ne možeš ugasiti držanjem power tipke? .. 4sec? .. ako je tako tad se mbo nije upalila ili je crkla ili nešto što ne da paljenje ili napajanje..

zato kreneš od nule, bez npr rama, vga.. i mora beppati (naravno ako imaš zvučnik na ploči). Sve ostalo odspoji, diskove, sve.. i tad znaš ili je crkla mbo ili neispravno napajanje.

-ako to beepne, tad dodaš ram, opet mora beepati (jer nema vga..) ali drugi beep.. itd. + tad dodaš vga (+ napajanje ako traži).. i tad znaš gdje je možda problem.

 

bt to što zavrti nventilatore ne znači baš ništa tj samo da napajanje daje nešto struje i ništa više, nije to upaljen pc, nije ispravno napajanje ili bilo koja komponenta nego samo nešto struje .. i dalje može sve biti neispravno tj pročitaj prvu rečenicu, tj kad crkne napajanje može bit ismao napajanje, može i sve ostalo...

 

-tek kad/ako to proradi, spajaš dalje, .. na kraju disk, .. + možeš isključiti i frntpanel kabel usb-audio-paljenje.. ako je to možda loše i sl. .. zato sve odspojiš i kreneš od ''nule'', eliminacija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Pc radi ali na monitoru se ne pokazuje ništa

Jesi uštekao onaj 4/8 PIN na matičnu kod procesora ???

 

Jesi uštekao kabel u grafičku ...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pc radi ali na monitoru se ne pokazuje ništa

Daj slikaj unutrašnjost kompa pa da vidimo kako to sve izgleda, je li sve spojeno..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice