PC nece upalit

poruka: 8
|
čitano: 1.361
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
PC nece upalit

A evo da krenem.

 

Danas kao da mi je komp ostao bez struje, opet sam ga upalio, zavrtio je do loadanja windowsa i automatski se ugasio i otad nema sanse da vise upali. Nakon minutu cekanja sam opet stisnuo gumb za paljenje ali vidim da se svi ventilatori zavrte doslovno na stotinku( ventovi za zrak i od grafe) i tad sam pokušao jos par puta i odustao. Maknuo sam bateriju na 10 minuta za reset biosa, nista, prebacivao ram u svaki slot, nista, provjerio da nisu mozda kablovi od ssda/hdda, provjerio kablove i vidim da su svi citavi i ko novi, ma sve sam u kucistu provjerio i nista. I onda sam uhvatio vremena i rasklopio cijeli PC i slago ga nanovo, znaci sve ispuhano od prašine, stavljena nova termalna pasta na procesoru. Sastavljeno sve kako je bilo i opet isto, prvi put su se ventovi zavrtili opet na stotinku ali drugi i treći put nista. Ja nekaj sumnjam na napajanje posto je to kupljeno u 4 mjesecu 2014 godine ali problem je da nemam rezervnog napajanja ili ikog u blizini da to testiram. Procesor je kratko vrijeme bio ocan na 3.6 bez diranja voltaze ali sam ga opet vratio na normalu. Sad kolko citam, moze bit napajanje, cak i maticna a mozda i defektan ram....

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
PC nece upalit

Ram tesko, obicno ili pišti, dodes do biosa, bsod i sl, napajanje ili maticna jedno od toga dvoje no kad imas ovakve simptome tesko je znati.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
PC nece upalit

Vrlo vjerojatno napajanje. MBO kada krepucne onda se obično ventilatori ostanu vrtiti. Eh, sada, ako je PSU pitanje je jel' povukao i još nešto sa sobom. Vjerojatno nije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 22:35 (Seronja nezauzet).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PC nece upalit
Stjepanj kaže...

Ram tesko, obicno ili pišti, dodes do biosa, bsod i sl, napajanje ili maticna jedno od toga dvoje no kad imas ovakve simptome tesko je znati.lp

 Prije bi rekao da je onda napajanje, ima nekakav drugi način da se testira osim onog sto sam nabrojao ?

Battleog - 191silvinjo
12 godina
protjeran
offline
Re: PC nece upalit
Seronja nezauzet kaže...

Vrlo vjerojatno napajanje. MBO kada krepucne onda se obično ventilatori ostanu vrtiti. Eh, sada, ako je PSU pitanje je jel' povukao i još nešto sa sobom.

 mbo daje iste signale kad krepa, zavrti se sve tj dobije struju i samo se ugasi.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: PC nece upalit
Seronja nezauzet kaže...

Vrlo vjerojatno napajanje. MBO kada krepucne onda se obično ventilatori ostanu vrtiti. Eh, sada, ako je PSU pitanje je jel' povukao i još nešto sa sobom.

 Pa sad, ventilatori se vise ne vrte, znaci kao da je cijeli komp bez struje, a ne osjećam nikakav smrad ako je nesto pregorilo

Battleog - 191silvinjo
5 godina
protjeran
offline
Re: PC nece upalit
Stjepanj kaže...

 mbo daje iste signale kad krepa, zavrti se sve tj dobije struju i samo se ugasi.lp

 Bo'me moje dvije matične koje su krepucnule su vrtile ventilatore sve u 16. Uostalom, bar je lako provjeriti jel' napajanje radi. Ako se ne varam crna u zelenu i to je to.

10 godina
offline
PC nece upalit

Evo novost, crklo je napajanje...  probali smo sa onom spajalicom u zelenu i crnu kak je gore receno, napajanje se ne upali nego se samo ventilatori okrene stotinku i stane, kad sam ga otvorio, osjetio sam smrad struje i tad sam bio 💯% siguran da je otislo.  Sad sam gledao da mozda uzmem forton hypera od 600w za 430kn u admu. Ili pak 700w verziju za 40kn vise... Imate vi kakav prijedlog ?

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice