Nece da Boot-a nakon promjene procesora

poruka: 30
|
čitano: 6.522
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 mjeseci
neaktivan
offline
Nece da Boot-a nakon promjene procesora

Mislio sam se da li uopce pokretat temu ali eto nikad ne znas, naime zamjenio sam stari ryzen 5 3600 sa 5800x i prije toga odradio flash biosa da podrzava isti, nakon toga ulazim u windowse pokrecem par igara i pocnu crash-evi, bio je jedan BSOD ali ga isam stigao uhvatit jer se nakon toga resetiralo racunalo. Nakon ponovnog samog ulaska u windowse desava se opet pad sistema pri cemu se komp resetira i vise uopce ne moze post-at niti u bios postavke uc. Nekoliko puta uradio clear Cmosa i nista. Mijenjao memorijske module nista. Probao cak riskatno flashanje sa ranijom verzijom biosa i nista. Nakon toga vracam stari ryzen 3600 radi sve. Opet vracam 5800x i crnilo nista vrte se ventilatori, napajanje se cini u redu odokativno unutra sve vrti radi ali nece da podigne sustav. Ostale komponente: MSI b450 tomahawk max,MSI gaming x trio rtx 3070, riotoro enigma gold 650w napajanje, 32gb ram razliciti brandovi 2x8 gskill 2x8 kingston 3600mhz. Palo mi je napamet da mozda nije neki spike bio i da nije nekakva zastita proradila u napajanju ali opet mislim da bi trebalo bar podignit sistem. Eto ako je imao neko slicno iskustvo ili mozda ima kakav savjet za rijesenje jer vracam proc nazad sutra prekosutra. Pozz svima

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2023 16:28 (Mr.BlackCat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora

Provjeri 4/8-pinski što ide u ploču za CPU... jel uštekan dobro i jel uštekan kao 8-pinski ili samo 4-pin?

EDIT: manual za MBO veli: When changing the processor, the system configuration could be cleared and reset BIOS to default values, due to the AM4 processor’s architecture... mada si flashao vrijedi probati.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2023 19:58 (miki_the_pirat).
16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora

Ustekan je kao 8 pinski izvuka sam ga vratio ponovo.. BIOS reset u default i clear CMOS medutim opet nista nema signala na ekranu crno

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora
Šta kaže MBO za POST kod?
Gdje zapne?
 
1 0 hvala 0
16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora

nema nikakvog signala, mislim beep

13 godina
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora
Što kažu debug led lampice na ploči?
9 godina
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora

Uh, ja mislio da nema debug lampica sad vidim da su odmah pored 24-pinskog.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2023 7:25 (miki_the_pirat).
15 godina
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora

Kako si radio BIOS update? Kroz BIOS dok je stari CPU bio unutra? Možda da pokušaš kroz bios flashback ako već nisi?

16 godina
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora
Mr.BlackCat kaže...

Mislio sam se da li uopce pokretat temu ali eto nikad ne znas, naime zamjenio sam stari ryzen 5 3600 sa 5800x i prije toga odradio flash biosa da podrzava isti, nakon toga ulazim u windowse pokrecem par igara i pocnu crash-evi, bio je jedan BSOD ali ga isam stigao uhvatit jer se nakon toga resetiralo racunalo. ...

5800X nov ili polovan?

Provjerio pinove, da nisi koji savio tokom ugradnje?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora

Ma ništa.. to sam jos jucer trazio.. znaci pogašene su

16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora
miki_the_pirat kaže...

Uh, ja mislio da nema debug lampica sad vidim da su odmah pored 24-pinskog.

 da tocno.. proucija manual ali ne svitli nista

16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora
steve90 kaže...

Kako si radio BIOS update? Kroz BIOS dok je stari CPU bio unutra? Možda da pokušaš kroz bios flashback ako već nisi?

 Da dok je stari CPU bio unutra.. takva je procedura... nisam preko flashbacka probao jer se navodi na sluzbenoj stranici znaci da treba flashat dok je stari proc unutra i onda load defaults i clear cmos... znaci kad sam ga prvi put stavio u socket on je svejedno sam vratio na defaults znaci prvi put je podigao sustav

16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora
191x7 kaže...
Mr.BlackCat kaže...

Mislio sam se da li uopce pokretat temu ali eto nikad ne znas, naime zamjenio sam stari ryzen 5 3600 sa 5800x i prije toga odradio flash biosa da podrzava isti, nakon toga ulazim u windowse pokrecem par igara i pocnu crash-evi, bio je jedan BSOD ali ga isam stigao uhvatit jer se nakon toga resetiralo racunalo. ...

5800X nov ili polovan?

Provjerio pinove, da nisi koji savio tokom ugradnje?

 Nov novcat kupljen prije par dana, pinovi su neosteceni

15 godina
offline
Nece da Boot-a nakon promjene procesora

Izgleda da je proc DOA jer si sve isprobao.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 mjeseci
neaktivan
offline
Nece da Boot-a nakon promjene procesora

Navodno je nekima secure boot radio probleme sta je cudno jer secure boot bi trebao proc post sekvencu a blokirat prije ulaska u windows, a nekima je ovo crnilo bilo skoro pola sata onda se pokrenilo sta je precudno... tako da cu danas probat i ove 2 stvari.. imam rok 7 dana da vratim proc jer sam online kupio ali preuzeo u poslovnici, najvise mi ide na zivce sta cu sad morat vratit proc koj ce ic u zg pa ako oni jos kazu da je ok onda ce mi se tek para dignit. Najbolje bi bilo ako neko ima u st slican hardware pa da ga ubodemo da vidim jeli ok ili neki servis da testiram.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2023 10:27 (Mr.BlackCat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora
dery kaže...

Izgleda da je proc DOA jer si sve isprobao.

 Ma moguce sve mi pada napamet.. on ili nesto napajanje ali mora pri minimalnim opterecenjem bar podignit sustav... kad sam prvi put uspio uc u bios provjerio sam voltaze njega i rama i bili su u okvirima. Zasto je prvi put uspio podignit sustav a sad nikako to mi je najcudnije.. da je ovako od pocetka crni ekran bilo bi mi manje cudno... zaboravija rec da sam i gleda hwinfo64 i sve je bilo u limitima

15 godina
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora
Mr.BlackCat kaže...
steve90 kaže...

Kako si radio BIOS update? Kroz BIOS dok je stari CPU bio unutra? Možda da pokušaš kroz bios flashback ako već nisi?

 Da dok je stari CPU bio unutra.. takva je procedura... nisam preko flashbacka probao jer se navodi na sluzbenoj stranici znaci da treba flashat dok je stari proc unutra i onda load defaults i clear cmos... znaci kad sam ga prvi put stavio u socket on je svejedno sam vratio na defaults znaci prvi put je podigao sustav

 Pitao sam jer sam pročitao negdje na redditu da je netko isto imao takav problem sve dok nije flashao sa usb-a i preko flashback tipke. Također je Tomahak MAX bila u pitanju. Međutim, ti si jednom uspio podići sustav tako da bi se složio s kolegom da je CPU defektan. Traži drugi pa ako i s drugim budeš imao problema onda znaš da je do tvoje kombinacije HW-a, ovako mislim da ti je bezveze razbijati glavu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2023 12:57 (steve90).
13 godina
online
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora

Da, moraš testirati taj CPU na nekoj drugoj matičnoj da budeš siguran i to je to. S obzirom što si sve probao. 

16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora
steve90 kaže...
Mr.BlackCat kaže...
steve90 kaže...

Kako si radio BIOS update? Kroz BIOS dok je stari CPU bio unutra? Možda da pokušaš kroz bios flashback ako već nisi?

 Da dok je stari CPU bio unutra.. takva je procedura... nisam preko flashbacka probao jer se navodi na sluzbenoj stranici znaci da treba flashat dok je stari proc unutra i onda load defaults i clear cmos... znaci kad sam ga prvi put stavio u socket on je svejedno sam vratio na defaults znaci prvi put je podigao sustav

 Pitao sam jer sam pročitao negdje na redditu da je netko isto imao takav problem sve dok nije flashao sa usb-a i preko flashback tipke. Također je Tomahak MAX bila u pitanju. Međutim, ti si jednom uspio podići sustav tako da bi se složio s kolegom da je CPU defektan. Traži drugi pa ako i s drugim budeš imao problema onda znaš da je do tvoje kombinacije HW-a, ovako mislim da ti je bezveze razbijati glavu.

 Je vidio sam to, hvala sta si se potrudija istrazit.. naravno zahvale svim sudionicima. Uglavnom zva sam Instar servis objasnio situaciju da pokusamo rijesit prije nego ga posaljem na reklamaciju i da pokusamo zaobic peripetije u mojoj najboljoj namjeri, da bi mi lik prekinuo u razgovoru i rekao  onako bot-ovski"ne dajemo savjete" i procesor ce vratit u AMD tvornicu da se oni bave s tim (ne njegovim rijecima). Nakon mojeg upita da li se moze ikako izbjec slanje s obzirom da mi treba procesor gospodin samouvjereno kaze da NE, na njegovo NE ja kazem nista trazim povrat novaca. Odjednom promjena price mogli bi kroz tjedan dana rijesit problem na sta ja kazem rijesit ce se problem puno prije hvala doviđenja.

16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora
itomic009 kaže...

Da, moraš testirati taj CPU na nekoj drugoj matičnoj da budeš siguran i to je to. S obzirom što si sve probao. 

 ne bi virova vecina sta znam svi na Intelu haha.. to mi je jucer palo napamet i bas bi volija probat ali proc ce sigurno jos par dana dok ne nađem kandidata. Narucit cu iz drugog shop-a ako ne bude ni tada radija onda znamo prob odnosno da nije prob procesor 99%

13 godina
online
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora

Ajd pa napiši na kraju kad se riješi, da znamo šta je bilo. 

16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora
itomic009 kaže...

Ajd pa napiši na kraju kad se riješi, da znamo šta je bilo. 

 obavezno 🙂

16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora

Procesor isproban u jednom servisu, defektan je i vracen.. hvala svima na savjetima cheers

13 godina
online
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora

Eto, desi se i to, iako rijetko ali desi se . Dobro pa imaš račun i nek se reklamira, šta ćeš.

16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora

kako mi kaze jedan serviser dosta je narasta postotak reklamacija, navodno lošije komponente se ugraduju u procesore novijeg datuma nebitno koja serija je li 5000 ili 7000 zbog globalne krize i nabave

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora
Sells like 6nm.
Defektnost raste padanjem nm-a.
15 godina
offline
Nece da Boot-a nakon promjene procesora

Šta je složeniji finiji proces to je osjetljivije.Kao i sva tehnika danas.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2023 19:23 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora

zato ja ne dam svog 22nm Hasu za puna kola ovih novokomponovanih picajzlica od procesora... on je nešto kao kao nokia 3210

8 godina
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora
miki_the_pirat kaže...

zato ja ne dam svog 22nm Hasu za puna kola ovih novokomponovanih picajzlica od procesora... on je nešto kao kao nokia 3210

Valjda si htel reć 3310 :)

9 godina
offline
Re: Nece da Boot-a nakon promjene procesora

nope... to je za vas moderne... 3210 je original

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice