Napajanje!?

poruka: 4
|
čitano: 1.541
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Napajanje!?

jedno pitanje

sinoć dok je PC bio upaljen, palio sam neki prekidac na produznom kablu i iskoci mi osigurac u stanu i komp se ugasi...
dignem osigurac i pokusavao komp upalit a on - mrtav!
sta god pokusam nece, probao u svim drugim uticnicama, probao zamjenit i kablove od pc, nista...
reko ok otislo je napajanje (mozda u gorem slucju maticna) i nosim ga danas na popravak.

i sad se probudim, pokusam ajd jos jednom upalit...i upali se od prve.

zna netko sta bi moglo biti da se dogodilo i zasto se onda nije htio upalit a sad pali bez problema?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanje!?
Mortiis kaže...

jedno pitanje

sinoć dok je PC bio upaljen, palio sam neki prekidac na produznom kablu i iskoci mi osigurac u stanu i komp se ugasi...
dignem osigurac i pokusavao komp upalit a on - mrtav!
sta god pokusam nece, probao u svim drugim uticnicama, probao zamjenit i kablove od pc, nista...
reko ok otislo je napajanje (mozda u gorem slucju maticna) i nosim ga danas na popravak.

i sad se probudim, pokusam ajd jos jednom upalit...i upali se od prve.

zna netko sta bi moglo biti da se dogodilo i zasto se onda nije htio upalit a sad pali bez problema?

 imao si strašnu sreću i odmah odi uplatiti eurodžekpot. dok te ide. struja zna biti zločesta i udariti gdje i kad se najmanje nadaš. stavi komp ili na ups s prenaponskom ili, ak ti je "prevelik trošak" samo na produžnu letvu s prenaponskom zaštitom (ali ne pretrpavaj utikačima i ne upikavaj tamo velike potrošače, tipa pisač). letvu svakako zamijeni odmah. ovo je struji očito bila samo gneralna proba i upozorenje za sljedeći put. vrag je to. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Napajanje!?

To je tzv. "marfi" koje se je javio paralelno sa nestankom struje.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanje!?

Meni se to često pojavi (otprilike jednom mjesečno) da neće startati, dovoljno je na prekidaču od napajanja isključiti na minut struju pa ponovo uključiti pa onda starta iz prve.

Tako već godinama pa me i ne smeta.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice